Gelinlik Modelleri Gelinlik seçimim için fikrinizi alabilir miyimmmm???

Ben pronoviastan iman modelini, rosa claradan da adelfa modelini denemiştim. Katalogdaki kadar parlak ve düzgün durmuyor bu gelinlikler. O manada evet, farklı bir his veriyorlar. Tabi bir de deneme gelinlikleri oldukça buruşmuş oluyor. Dantelle kombinlenirlerse daha güzel durdukları kanısındayım.

denemiş olduğunuz iman modeli seçtiğim gelinliğe yakın duruyor... ama dantelle kombinleyince modelin pek bir özelliği kalmıyor gibi geldi...

canım gelinlik21 diye bir site var.Orda şahane modeller var.Bir göz atabilirsin.:KK34:

ten rengim açık buğday...

Canım saten gelinliği taşımak hele ki açık tende zordur.Kırık beyaz bi de.Öyle bi model olmalı ki, gelinlik hem seni hem modeli göstermeli.Bazılarında yatak örtüsü gibi duruyor.Ne yalan söyliyim. :/

Canım saten gelinliği taşımak hele ki açık tende zordur.Kırık beyaz bi de.Öyle bi model olmalı ki, gelinlik hem seni hem modeli göstermeli.Bazılarında yatak örtüsü gibi duruyor.Ne yalan söyliyim. :/
açık buğdaya kırık beyaz gider, en azından giydiklerimden biliyorum :) straplez açısından da sorun yok, omuzlarım dar değil ve belim ince... ama haklı olduğunuz noktalar da var, denemeyip görmek mantıklı olacak :)

açık buğdaya kırık beyaz gider, en azından giydiklerimden biliyorum :) straplez açısından da sorun yok, omuzlarım dar değil ve belim ince... ama haklı olduğunuz noktalar da var, denemeyip görmek mantıklı olacak :)

O zaman fiziken taşırsın. :KK34: Saten olunca...Herkes taşıyamıyor biliyosun.Ağlıyo gelinlik üstünde resmen.İnşallah gönlüne göre, istediğin modelde gelinliği giyersin :) Şimdiden mutluluklar olsun.:nazar:

bunu öylece diktir belki etek uçlarına müdahale gerekebilir dalga vs ama modele bayıldım harika seçim

Bu tarz düz renk kumaşlarda eğer kalite istiyorsanız ipek kullandırmanız lazım. Saten diyoruz ancak bu gelinlikler saten değil, ipek mikado yani ziberlin denen kumaş. İpek kumaşın da en açık rengi kremdir, kırık beyaz olmaz. Zaten kırık beyaz çok çiğ durur düz kumaşlarda. İyi bir görüntü için sizin de ziberlin, mikado veya olmadı amerikan satenin krem rengini kullandırmanız lazım. Çok önemli bir ayrıntı bu.

Bu tarz düz renk kumaşlarda eğer kalite istiyorsanız ipek kullandırmanız lazım. Saten diyoruz ancak bu gelinlikler saten değil, ipek mikado yani ziberlin denen kumaş. İpek kumaşın da en açık rengi kremdir, kırık beyaz olmaz. Zaten kırık beyaz çok çiğ durur düz kumaşlarda. İyi bir görüntü için sizin de ziberlin, mikado veya olmadı amerikan satenin krem rengini kullandırmanız lazım. Çok önemli bir ayrıntı bu.

Kumaşlar hakkında güçlü bir bilgi dağarcığım yok, bu yüzden çok teşekkür ediyorum açıklamalarınız için. Öncelikle 'ziberlin', 'mikado' ve 'amerikan saten' arasında fiyat ya da kalite açısından nasıl bir fark vardır? ikincisi bildiğim kadarıyla ipek pahalı bir kumaş acaba bu model bir gelinlik için ne kadar fiyat biçebilirler? sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim ...

Kumaşlar hakkında güçlü bir bilgi dağarcığım yok, bu yüzden çok teşekkür ediyorum açıklamalarınız için. Öncelikle 'ziberlin', 'mikado' ve 'amerikan saten' arasında fiyat ya da kalite açısından nasıl bir fark vardır? ikincisi bildiğim kadarıyla ipek pahalı bir kumaş acaba bu model bir gelinlik için ne kadar fiyat biçebilirler? sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim ...

Ziberlinin metresi 100tlye yakın, mikado 30tl civarı, Amerikan satenin iyisi de olsa 10tlnin altında. Bu gelinliğe 8-9 metre kumaş gider. Üstüne de diktireceginiz semte göre işçilik vermeniz gerekecek, merkezi bir semtte 1500 civarı işçilik ve genel giderler icin makuldur, ancak ipeğin işçiliği daha fazladır. Bunun yanında bir de duvak, tarlatan, iç astar kumaşları gibi diğer malzemeler için de 200-300tl masraf yapmanız gerekebilir. Yani bu işten anladığınızı belli ederseniz ipek olanı bile 3500 gibi bir fiyata halledersiniz, yoksa ipek diye kapıdan girerseniz 5000 civarı isterler en az.

canım hevesini kırmak gibi olmaısn ama gelinlik çok sade vede tüm incelik ustalık kumaşında.yani kumaşının çok kaliteli olması gerek çünkü başka hiçbir yerinde hareket yok gelinliği kumaş gösterecek. kumaşından emin olmak gerek.şimdi kumaştan pek anlamıyoruz dikilince nasıl bir şey ortaya çıkcak.ağır bir satenden dikip kalıp gibimi durcak yada çok ince ipek gibi sabahlık kumaşı gibi bir satenden dikip sönük mü durcak.kesinlikle kumaş çok önemli.güveniyomusun dikilcek olan yere.yada ellerinde dikilmişi varmı?bence risk alma yoksa gelinliğe sözüm yok güzel ama dikim aşaması kumaşı duruşu onlar endişelendiriyor beni.bir kez giyceksin garantici ol bence

canım son sayfaya bakmadan yazdım.arkadaşlarda kumaş yönünde seni uyarmışlar zaten.artık sen karar verceksin.ama kumaş keisnlikle çok önemli

gelinligine bayildim
sade ve sik cok asil nefret ederim her yeri piriltili tasli gelinlerden boyle cok iyi bence

Bu arada, modele yakından bakmamıştım, şimdi baktım, kumaşı sanıyorum ki ipek şantuk. Metresi 40-50 tl civarı. Damar denen hafif çizgili bir kumaş olduğu için biraz hareketlilik katıyor.

Pronovias Wedding Dresses [Jilguero] at BestBridalPrices.com

Jilgueroa.jpg

X