Büyük tuvalete çıkamıyorum ...

cananisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2008
90
0
kızlar ramazan ayındayız haliyle oruç tutuyoruz ve sahura kalkıyoruz.
tamam herşey normal ama ben çok fenayım. midem taş gibi oluyo ve kesinlikle büyük tuvalete çıkamıyorum çok afedersiniz :eek::eek:
CADIARZU ya ben napıcammm ?:uhm:
varmı böle bi problem yaşayan ve bi şekilde çözüm bulan
nolur kızlar mahvoldum :teselli:

canim iftardan sonra zeytin yagi ic derim ama genede cikamazsan doktora git cünkü saglikli birsey degil yani belki fitil falan verir. gecmis olsun

sahurda ve iftrarda bol sıvı şeyler al,salata ve sebze agırlı beslen,ekmeği azalt
birde incir ve kuru kayısı ye.geçmiş olsun.faydası olur umarım.

canım malesef bende ramazanın ılk gunlerınde bu durumdaydım... sımdı sahurda ve ıftarda 2-3 tane kuru kayısı yıyıp ustune su ıcıyorum suan duzeldı bır problemım yok...ınsallah en yakın zamanda duzene gırersın kaydirigubbakcemile5

canım kayısıyı kaynat ez ve ye ınan ıyı gelıyor..umarım senınde ıcınde ıyı olur

selam canım bende bir haftadır aynı dertten sıkıntıdaydım,takiiii sahurda 2 adet kayısı yiyerek ve ılık suyun içine 2 kaşık elma sirkesi + 1 çay kaşığı bal yemekten sonra iç süper sabaha anında lavabodasın

size süper bir şurup tavsiye ederim OSMOLAK midede değil bağırsaklarda çözülüyor karın ağrısı ishal yapmadan kabızlığı sonlandırıyor

Ben kendimi bildim bileli bu sorunu yasiyorum. Aslinda sorun degil benim için çûnkû alistim bir kere.
Hafatada 3 kez ancak giderim. Hatta afedersiniz ama, çiktiktan sonra, oramdan sanki tren geçti gibi geliyor, bir zaman kendime gelemiyorumkaydirigubbakcemile3 Doktora sordum, insanin bagirsaklarina bagli dedi, bazilarinki, uzun bazilarinki kisa :sm_confused:. Ben sorun etmiyorum, memnunum halimden. Karnimda sis degil. Sen ramazan ayinda activia yogurt ye, faydasini gôrûrsün a.s

Hemen doktora bu çok önemli bi durum lütfen ama lütfen geçikmeden doktora gitç.
Bitkisel tedavi yöntemlerini boşver ve doktora daniş.. çünkü bazi bitkiler ii bilinio fakat bağirsak iltihabina yol açio..

Şayet şu sıralar iftar sahur menülerllindn dolayı oluyorsa ilk önce menüleri düzenlemeli
Ama sık sık olan bir durumsa mutlaka doktora başvurulmalı Bağırsak problemi ciddiye alınlamı..
Orucu hurma ile açmak üzerine su içmek (hurma ve suda çok rahatlık sağlar!)
Sonra çorba meyve suları giib sıvılar Salata ve hafif şeyler yemek gerek

canım bende aynı durumdaydım kaç gündür
dün akşam yengemin tavsiyesiyle kayısı kompostosu yaptım ve iftarımı açtıktan sonra onu içtim baya iyi geldi ...

güzel kardeşim hemen kuru kayısı al ve sahurda aç karnına 4 tane felan ye ve bol so iç bak ne rahatlayacaksım .Geçmiş olsun

canim kuru kayisi ye,incir kurusu filan islat ye o zaman rahatlarsin..bikac sene evvel ayni sey benimde basima gelmisti resmen agladim ve oturamiyordum..sicak su filan ic insallah rahatlarsin cok kötü oluyor

kurukayısı birde aktrlarda kabızlık çayı diyorlar SİNAMEKİ iç gününü tuvalette geçirirsin

canım bende sana semis otunu tavsiye ederim sahurda onu zeytinyaglayıp ekmeksiz tüket emin ol çok ii gelio ben 2 hafta çıkamadığımı biliorum karnım gebeler gibi olmustu ama semis düzene soktu:-D:eek:

keşke bi çözüm bilsemde yazıp yardım etsem ama kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş bugün ramazan 13 ben 14gündür tulavete 3defa çıktım şimdi elma sirkesi içmeye başladım tuvalete çıkmasamda rahatlatıyo çok kötü bi durum 3aylık hamile gibiyim :1no2:

size süper bir şurup tavsiye ederim OSMOLAK midede değil bağırsaklarda çözülüyor karın ağrısı ishal yapmadan kabızlığı sonlandırıyor

canım bende kabızlık sorununu sık sık yaşıyordum.doktorlara gittim bi çare bulamadım.daha sonra bi arkadaşım bu osmolak şurubunu tavsiye etti.bende doktora gitmeden eczaneden aldım.gerçektende iyi geldi fakat.şurup bittikten sonra aynı duruma geri döndüm.ve doktora sordum bunu kullanıorum diye.doktorda bana biz bu ilacı ameliyat sırasında hastalarda kullanıoruz.bu ilaç vücuttaki tuzun büyük kısmını emer sakın kontrolsüz kullanmayın dedi.a.s
bu kabızlığın en büyük silahı beslenme şeklini düzeltmek canım.kuru kayısı inciri kilolarca yedim ama sadece geçici çözümler yarattıyerimseniben

whiterose'a katılıyorum, en önemli şey beslenme...
Beyaz ekmek yerine köy ekmeği, tam buğday, çavdar, kepek, çok tahıllı ekmekler tüketin
Yoğurt yiyin
Sebze-meyve yemeyi ihmal etmeyin.
Hamurişlerini fazla tüketmeyin
Bol su için

Rezene-tarçın kabuğu çayını da tavsiye ederim, benim çok işime yarıyor.

bnde aynı sorunu yaiıyorum dışarı çıktığımda sanki altın bulmuş gibi seviniyorum

X