hamilelik diyeti

xixxsxxixlay79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
23
0
45
merhaba arkadaşlar hamilelik süresince bebeğiniz sağlıklı gelişirken çok fazla kilo almak istemiyorsanız işte size doktorumun verdiği hamilelik diyeti...Tuz hiç kullanmayacaksınız.Yemekler tuzsuz olacak.Gazlı içecekler,çay ve kahve kesinlikle yok.Bu tür içecekler bebeğinize giden demiri emiyor.Hamur işi ve yağdan uzak duracaksınız.Canınız çok isterse çok az miktarda tüketin.Aşırıya kaçmadan.Sebze ve meyve hergün yemelisiniz.Akşamları kendinize bir meyve tabağı hazırlayın.Sabah ve akşam mutlaka süt için.Peynir yumurta mutlaka yemelisiniz.Az az sık sık yemek yemeğe dikkat edin.Yeşil ve kırmızı mercimek süt yapar.2-3 günde bir yemelisiniz.Pekmez çok faydalı içinde demir var.Canınız tatlı çektiğinde pekmez yiyebilirsiniz.Ağdalı tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih edin.Sigara içmeyin içenlerin yanında durmayın.asla 1-2 taneden bişe olmaz demeyin ve unutmayın çay ,tuz asla yok.Ben 9 ay boyunca bunları yaptım.bana parmak çocuk doğuracaksın dediler.ama öle olmadı çok sağlıklı bi oğlum oldu.sadece 10 kilo aldım.oğlum şimdi 9 yaşında bende 29 yaşındayım.53 kiloyum.dediklerimi yaparsanız hiç öle fazla kilo almazsınız.sonrasında rahat edersiniz.ama biraz istikrarlı olmak lazım.doğumdan sonra korse giymeyi sakın unutmayın.karnınız dümdüz oluyor.he unutmadan hamileyken 1. aydan sonra karnınıza mutlaka yağ sürün.çatlamasını engeller.hepinizi öpüyorum.......

ben 1 aylık hamileyim ve şimdiden 2 kilo aldım çok korkuyorum şimdiden böle ise 30 kilo falan alırım. 5 yıldır sigara kullanıyorum ama hamile olduğumu öğrendiğim anda sigarayı bıraktım. fakat hamile iken az yemek çok zor canım herşey istiyor ne görsem canım istiyor ve etrafımdaki herkes bebek beslensin diye bişiler yediriyor çok çaresiz ve mutsuzumm:1no2:

ben 74 kg ile hamile kaldım şuan 19. haftadayım ve 6 kilo aldım (80 kg oldum :KK43: ) çok yemek te yemiyorum ama sanırım dengeli beslenmiyorum 100 kg ile doğuma girmekten çok korkuyorum :KK43:

meraba bende çok tuzlu yiyorum engel olamıyorum ne yapabilirim kızlar tatlı yiyemiyorum nedense tuzuda az kullanmaya gayret edıyorum ama olmuyo işte zararlı biliyorum ama 8 haftalık hamileyim bende tuzlu yeyince iyi geliyo bulantım kesiliyo ne önerebilirsiniz bu tuz sevdasından nasıl vazgeçebilirim opuyorumnanaktan

meraba bende çok tuzlu yiyorum engel olamıyorum ne yapabilirim kızlar tatlı yiyemiyorum nedense tuzuda az kullanmaya gayret edıyorum ama olmuyo işte zararlı biliyorum ama 8 haftalık hamileyim bende tuzlu yeyince iyi geliyo bulantım kesiliyo ne önerebilirsiniz bu tuz sevdasından nasıl vazgeçebilirim opuyorumnanaktan

demekki erkek olacak canım öy :emir_bebek: le derler:)

kizlar bende tuzluya cok dukunum canım asla tatli bisi istemiyor

tursu suyu salgam suyu favorilerim :)

tuzu kemek cokta mantıklı gelmiyor bana herkesin bunyesi farklıdır
ornegin benim tansiyonum hep dusuk ben tuzuda kesersem obur tarafa giderim :)
once herseyi doktorunuzla konusun kulaktan dolma bilgiler herkese gore degildir

benimde tansiyonum hep dusuk,

tuzlu ayran ictigimde toparlıyorum, ama biliyorumki tuz yemesem duser bayılırım

merhaba arkadaşlar hamilelik süresince bebeğiniz sağlıklı gelişirken çok fazla kilo almak istemiyorsanız işte size doktorumun verdiği hamilelik diyeti...Tuz hiç kullanmayacaksınız.Yemekler tuzsuz olacak.Gazlı içecekler,çay ve kahve kesinlikle yok.Bu tür içecekler bebeğinize giden demiri emiyor.Hamur işi ve yağdan uzak duracaksınız.Canınız çok isterse çok az miktarda tüketin.Aşırıya kaçmadan.Sebze ve meyve hergün yemelisiniz.Akşamları kendinize bir meyve tabağı hazırlayın.Sabah ve akşam mutlaka süt için.Peynir yumurta mutlaka yemelisiniz.Az az sık sık yemek yemeğe dikkat edin.Yeşil ve kırmızı mercimek süt yapar.2-3 günde bir yemelisiniz.Pekmez çok faydalı içinde demir var.Canınız tatlı çektiğinde pekmez yiyebilirsiniz.Ağdalı tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih edin.Sigara içmeyin içenlerin yanında durmayın.asla 1-2 taneden bişe olmaz demeyin ve unutmayın çay ,tuz asla yok.Ben 9 ay boyunca bunları yaptım.bana parmak çocuk doğuracaksın dediler.ama öle olmadı çok sağlıklı bi oğlum oldu.sadece 10 kilo aldım.oğlum şimdi 9 yaşında bende 29 yaşındayım.53 kiloyum.dediklerimi yaparsanız hiç öle fazla kilo almazsınız.sonrasında rahat edersiniz.ama biraz istikrarlı olmak lazım.doğumdan sonra korse giymeyi sakın unutmayın.karnınız dümdüz oluyor.he unutmadan hamileyken 1. aydan sonra karnınıza mutlaka yağ sürün.çatlamasını engeller.hepinizi öpüyorum.......

Bugün doktor benim şeker sonucuma baktığında diyetisyene gönderdi. Diyetisyen benim bütün sevdiğim şeyleri yasakladı. Senin dediğin gazlı içeçekler, şeker... Hatta neredeyse yiyecek birşey bırakmadı bana. En sevdiğim çikolata bile yasak. Mayonezz:gitme:
Artık uymak zorundayım, zaten 30. haftadayım aldım alacağım kiloları da. Ama en azından bebeğim zarar görmesin.:emir_bebek:

bende 11 haftalık hamileyim bende tuzlu yememeye calışıyorum inşallahta fazla kilo almam 67 kiloyla hamile kaldım ama doğuma kac kiloyla giderim bilmiyorum benimde korkum kilo almak

ya bence ilk üç ay tuzu aşırı olmamak kaydıyla kullanabiliriz.çünkü zaten tansiyonlar düşük oluyor.mecbur kraker falan yiyip bastırıosunuz. ben ilk üç ay o kadar tuzlu kraker falan yememe rağmen doktora gittiğimde tansiyonum hep düşük çıkıodu. 3 ay geçtikten sonra dikkat etmek gerekio bence.allahtan annem çok tuzlu yemeğe alıştırmamış bizi.tuz aramıorum çok.:97:

Merhaba bayanlar.

Benda aynı dertten muzdaribim 73 kg yum ve 5 haftalık hamileyim suan. 70 dim 3 kg almısım ve suan piskolojım bozuk isyan ediyorum sonra allahım beni affet bana bebek nasıp ettin daha ne isterim diyorum ama cok korkuyorum kilo almakdan bomba :) gibi bir anne olmak istemiyorum gerçekten dikkat etmek lazım inşallah basarırım..

:))) tuzsuz olunca tabiki az yemek zorunda kalırım :) tat almadıktan sonra yiyipte ne yapacam :p

Esra bende sen gibi başladım 73 kilo civarında geziyordum hamile kaldığımda şimdi 77yi devirdim 78 e dayandım :) ilk başlarda iştahım çok acıktı şimdi normale döndü hamile kalmadan önce nasıl yiyorsam şimdide öyle yiyorum. güldüğüme bakma benimde canımı sıkıyor bu durum. hem uzun boylu hem kilolu bir hamile olacağım. Dev gibi bişey olacağım kesin :KK43: inşallah doğumdan sonra çabucak normale döneriz...
çayı bir ara hiç içmedim ama şimdi şimdi bir iki bardak içiyorum ama bu yazıyı okuduktan sonra kesin içmeyeceğim.

arkadaşlar ,80 kiloyum ve anne olmak istiyorum ancak her gün fikrim değişiyor biraz kilo verip mi gebe kalsam diye düşünüyorum kilo vermede de pek başarılı olamıyorum 6 yıllık evliyim daha fazla beklemek de istemiyorum ,gebelikte diyet ve spor hakkında bilgisi olan veya ankarada önericeği diyetisyen var mı?

canım ne yağı sürüyoruz öğrenebilirmiyim bir de her gün mü haftada bir mi?şimdiden teşkller...

X