Bebek Beslenmesi sipraktin şurup kullanan var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

didemdemir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2007
104
1
Arkadaşlar çocuğuna iştah açıcı olarak sipraktin şurup kullanan varmı?
Kızım çok iştahsız ve doktor bu ilacı verdi ve ben korkuyorum.İlacın bir sürü yan etkisi var.Bizde iştah açıcı yan etkisinin çıkıp çıkmayacağını nerden bilebilirim ki? Sipraktin hakkindaki yorumlarinizi yazar misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadasım ben de burda uyku problemı adında bir baslıkta belirtmiştim benım kızım uykuya gec yatıyor buda bizi fena halde hırpalıyor.
Sipraktin önerdiler bende verdım gunde ıkı olcek dediler ben bır verdım evet gerçekten iştah açıyor ve yatırıyor ben bır hafta denedım uykuya alıssın diye evet biraz daha erken yatmaya başladı. ve en onemlısı yemek yemeye basladı ağzına bısey tıkıstıramıyordum sımdı tıkıştırabılıyorum yenı tatları asla tatmak ıstemezdı sımdı bakıyo tadına severek.benım iştah problemim yoktu ama corba ve mama tarzı şeyleri sevıyodu onları yediriyordum sımdı yemeklerden de yemeye başladı.yan etkısı sorarsan ben bir şeyle karşılaşmadım zaten şimdi de haftada ıkı kere veriyorum. bıraz daha toparlanana kadarda vercem.sende dene ıstersen faydasını görürsün inşallah.
ama önce aksamları 1 olcekle basla bı durumunu seyret.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 haftdır 1 ölçek veriyorum ama kızımda en ufak bir iştah açıcı özelliği olmadı.Hatta iyice iştahsızlaştı deliricem.Benim kadar iştahsız çocuğu olan bir insan yoktur herhalde

ben de bu konuda ne yapacamı b,lemiyorum.
oğlum beni çıldırtıyor.
katı hiç bir lokma boğazından geçmiyor
sürekli öğürerek ve kusarak midesini boşaltıyor..
sipraktin henüz denemedim.

ayrıca kabızlık problemi var .bu ilacın yan etkisi olarak kabızlık yaşayan oldu mu?

ben de esime soruyordum bugün uyutacak bi ilaç var mı diye o da siprakten dedi ama uykusu için vermek istemedi gece 12 de yatıyor bizim ikizler ondan sonra da canım cıkıyor ne var 9 da yatsalar fayda eder mi ki razı etsem de versem su ilacı kızlar iştahları iyi ama ben uykuyu düzene sokmak istiyorum

banada eltim söylemişti abisi eczacı o kullanıyormuş çocuklarına hem uyku yapıyormuş hem iştah açıyormuş eltimde kullandı,banada söylüyor cesaret edemedim ne yalan söyleyim

1 haftdır 1 ölçek veriyorum ama kızımda en ufak bir iştah açıcı özelliği olmadı.Hatta iyice iştahsızlaştı deliricem.Benim kadar iştahsız çocuğu olan bir insan yoktur herhalde

ben varım malesef.. canım bebeğin kaç aylık belki diş çıkarma dönemindedir. iştah için bu ilacı duymamıştım

bana da dr.muz ecrin doğduğundan beri aşırı iştahsız olduğundan 4 aylıkken verdi çünkü emmeyi her şeyi yemeği redetmişti ama vermedim yan etkileri oldukça fazla gördüm şimdilerde ise yine verdi ama bu zmana kadar da iştahı tabi hiç artmadı son çare olarak vermeye karar verdim ve 2 günüdür veriyorum ayrıca eltim oğluna kullandoda 5 aylıktı oda iştahı artmadı ama uyutuuoyr ver dedi ecrinde uyumuyordu ben korktum vermedim o benden sanırım daha cesaretli iy oğlu şuan 10 aya girdi arada hala veriyor huysuzlandımı uyutuyor diye ama bakalım ne olacak tabi ben uyuması için değil iştahı için veriyorum ne yapayım denemediğimiz yöntem kalmadı ....

Ay ben bu ilacı daha önce neden duymadım. Çınar'ın iştahsızlığı ve uyku problemi Neşe'nin kepek probleminden daha müzmin.. Deliriyorum

Benim annem hem bana hem ağbime bu ilacı kullanmış, şimdi benim kızımda çok iştahsız acaba onada kullansammı diye düşünüyorum? ama korkuyorum..

arkadaşlar ben denedim ama kızm dahada huysuzlandu ayrıca hiiiç iştahını açmadı dr.muzda zaten 1 hft.dene demişti ak
si bir şey görürsen bırak demişti bıraktık oyüzden...

ben kullanıorum kilo almak için doktora gittim kilo almamı engelleyici bişey çıkmadı beni diyetisyene yolladı dahiliye doktoru . Bi diyet programı verdi yanında da sipraktin bende hem uyku yapıyo hem aşırı iştah açıyo hiç doyduğumu hissetmiyorum korkulcak bi ilaç da değil bence küçükken de kullanmış annem bana o zaman da bi somun ekmeğe çikolata sürüp yemişim ahahah =)

kızlar yapmayın,prospektüsü okuyanlar bilir,feci yan etkileri var.Zaten asıl amaç iştah açma değil,iştah açması o ilacın yan etkilerinden biri.Genellikle dermatit,egzema olanlara verilen bir ilaç.O ilaçla yiyecekse yemesin daha iyi.

ben istah acici olarak supravit multivitamin surubu veriyorm,biraz yardimci oldu ama ne zamana kadr boyle olacak bilmiyorum,onunda yan etkisi var diye duymustum ve bugun siseyi bitidik biraz dinlensin diye brakacam bakalim hala iyi istahli olacak mi oglum.

arkadaşlar kullanabilirsiniz.bu ilaç zaten allerji ilacı..bebekleriniz herhangi birşeye karşı allerjisi olsa yine bu ilacı kullanacaklar.ama yarım ölçek deneyin.herkese faydası olacak diye bişey yok zaten.her ilaç herkeste farklı etki gösterir.ben de oğluma günaşırı yarım ölçek kullanıyorum.hem iştahını açıyor hem de uyutuyor.benim oğlum gündüzleri sadece yarım saat uyuyor.verdiğimde ise sabah ve öğleden sonra 2 saat uyuyor

X