2013 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhabalar arkadaşlar
Ben aslında eylül annesiydim ama gebelik zehirlenmesi nedeniyle 17 ağustosta acil ameliyata alındım böylece ağustos annesi oldum size de bir selam vereyim dedim :)))

sana da merhaba canım.
geçmiş olsun. bebişin iyidir inşaallah.
onun canı sağ olsun da eylül ağustos fark etmez bize

mrb kızlar benim bebeğim 2 aylık
size bişi sorcam yüzündeki beyaz noktacıklar hala geçmedi siz de de var mı ? bazen de kızarıyor ssonra geçiyor onlar sanırım sıcaklayınca oluyor çok sarmalamıyorum am akşamüstü kusunca üzerini çok örttüm sanırım üşüdü diye
havalar soğudukça ne yapacağız bakalım ***

mrb kızlar benim bebeğim 2 aylık
size bişi sorcam yüzündeki beyaz noktacıklar hala geçmedi siz de de var mı ? bazen de kızarıyor ssonra geçiyor onlar sanırım sıcaklayınca oluyor çok sarmalamıyorum am akşamüstü kusunca üzerini çok örttüm sanırım üşüdü diye
havalar soğudukça ne yapacağız bakalım ***

canım yağ bezi gibi mi

kızlar sütünü sağıp bebeğine sonra veren var mı
veriyorsanız nasıl ısıtıp veriyorsunuz

Biberon ısıtıcılar var,37derecede ısıtıyo ama benmari yöntemini kendin yapsan daha pratik...ılık su dolu bir kaba biberonu koy dolaptan çıkarınca,ılıt..bilek içine damlat,soğuk değilse ılımıştır vücut sıcaklıpındadır verebilirsin...

Benim oğlum da genelde 11:30 gibi uyuo gece
4 6 ve 8 gibi kalkıp emip uyuo tekrar
Bu durumda bizimki de 11:30 dan 9a kadar falan uyuo
Onlar kalkma sayılmıo mu yani acıktığı için uyanıo yani o saatlerde ben uyandırmıom:26:

Çok şükür hemen hemen bu düzendeyiz uzun zamandır:nazar:

Bi de evet 2. Aydaki o üçlü aşı sadece perş günleri yapılıyormuş ebe öle söylemişti bize
Biz De bayramdan sonra yaptırıcaz şimdiden kafama takılıo oğlumun üç yerden canı yanacak die :KK50:

sanırım benim paşa gündüz hiç uyumadığı için akşam erken bayılıyor :KK66:
bu aralar kendi düzenini kendi oturttu..sabah 11 gibi yarım saat uyuyor bide öğleden sonra 2 gibi bir saat. onun dışında gündüz uykusu hiç yok, geceyle tamamlıyor sanırım. aman nazar değdirmeyeyim, nezaman uyuyor desem o gece uyumuyor...canım bence onlar kalkma sayılmaz, çünkü acıkıyor..zaten 6 aydan öncede uzamaz uyku süresi. 6 aylık olduğunda gece 1 kere uyanır. yani benim yeğen öyleydi, bende ondan biliyorum

Geçmiş olsun dileklerinde bulunup üzüntümü paylaşan herkese çoooook teşekkürler.hiçbirimiz hiç böyle şeyler yaşamayalım inşallah.IVY'cim puset dediğim şu araba koltukları,belki ismini bende yanlış biliyor olabilirim ama Melis'imi düşürdüğüm zava zingo araba koltuğu yani.bide bir arkadaşım yüzdeki sivilce gibi şeyleri sormuş,benim kızımdada var ve bazen kaybolup bazen tekrar alevlenip kızarıyor.doktor normal olduğunu,geçeceğini söyledi.bebeklerin çoğunda olurmuş yeni doğan aknesi ama şöyle bir durum var,yalnızca anne sütü alan bebeklerde çabuk geçerken anne sütü+mama alanlarda uzun sürebilirmiş.ben malesef mamada vermek zorunda kalıyorum çünkü yetmiyor sütüm.2 gün önce göğüslerimden süt sızar duruma gelip merak edip sağdığımda 110 cc ancak çıktı ki ilk defa o kadar birikmişti.bir kere daha sağmıştım 15 gün önce o zaman 25cc zor doldu.hala üzülürüm buna ama çok şükür hiç yok değil en azından.Beklebekle'cim,şu aralar yükümüz biraz ağır be canım,çocuklarımıza alışmaya çalışırken yorulup yıpranıyoruz biraz ve tahammülümüz azalıyor,gör bak bir düzen kurup gevşeyelim eşinle de aranız düzelir.ben yetişebileyim zamana diye koşa koşa yapıyorum herşeyi.bir gün birine kapıyı memeler ortada açıcam ondan korkuyorum.havluyu atmak yok hemen!!!!!!

Siz de cocuktan sonra evliligi sorgulayanlardan misiniz?? Ben cok sorguluyorum.. Oyle mutsuzum ki :KK43:

bazen bende senin gibi düşünüyorum sorguluyorum hamileliğin başından beri var bu bende.. sanırım biraz fazla hassasız birçok şey rahatsız ediyor... biz kavgalı değiliz ama ben kırgınım..

bayıldımmmmmm ellerine sağlık canımcım :KK9: :KK9: Arduş İdoşunu bunların içinde görmek için sabırsızlanıyorr :KK52: :KK1:

cık cık cıkkk Zerrecim azıcık kertiğe saygı canım yaaa :KK19: :)))

ohh miss valla sıhhatler olsun şekerimm yeni saçların da hayırlı olsun :KK34:

yerim ben seniiii güzel melekkk :nazar: :KK16:

kuzucuklarınla sana da iyi bayramlar süper annecik meltowski :))

eyvah eyvahh hakikaten yandın sen kedicik ön sinyalleri vermiş senin kv.
valla istedikleri kadar iyi niyetli olsunlar konu torunları olunca hiç anlamadığım bir şekilde gayet güzel saçmalamayı biliyolar tabiatları bozuluyo resmen yaa :KK37:

canım çok çok geçmiş olsun inşallah ilaçlar bir an önce etkisini gösterir de rahatlar kuzucuğun :/

ah canım benim ortalığı kızıştırmak lazım öyle kolay değil kız almak :)

Siz de cocuktan sonra evliligi sorgulayanlardan misiniz?? Ben cok sorguluyorum.. Oyle mutsuzum ki :KK43:

Niye evlendim diyip duruyorum esimle kavgaliyiz da dunden beri. Surekli sorguluyorum. Cok sukur ki bi evladim var Allah bana bagisladi ama dunden beri cok mutsuzum.
Canım evlenmeseydin de keske evlenseydim diye düşünecektin, evlensem nasıl olurdu diye düşünecektin. bak Allah'a şükürki bir meleğin oldu.olmaz insallah ama evliligin kötü olsa bile meleğin sana bu evliliğin en büyük katkısı .
Hem bu ilk zamanlar zor , sabır tahammül kalmıyor , bak bebis biraz büyüsün daha rahat edeceksin , moralin tahammülün de artacak
Hemde bazı seyler kader , yaşanacak olan seyler yaşanıyor , önüne geçilmiyor
Birde hersey ilk günkü gibi olmuyor, zamanla sende esinde evliliğe , cocuğa alışıyorsun ,olgunlaşıp büyüyorsun, esinde boyle kalmaz zamanla daha iyi olur insallah , henüz babalığın farkında degil , düzelir umarım sıkma canını
Benim esimin ilk evlendiğimiz haliyle şimdiki Hali arasında iyi yonde cok fark var, zaten boyle olmasa 3 cocuk yapamazdim
Geçmiş olsun dileklerinde bulunup üzüntümü paylaşan herkese çoooook teşekkürler.hiçbirimiz hiç böyle şeyler yaşamayalım inşallah.IVY'cim puset dediğim şu araba koltukları,belki ismini bende yanlış biliyor olabilirim ama Melis'imi düşürdüğüm zava zingo araba koltuğu yani.bide bir arkadaşım yüzdeki sivilce gibi şeyleri sormuş,benim kızımdada var ve bazen kaybolup bazen tekrar alevlenip kızarıyor.doktor normal olduğunu,geçeceğini söyledi.bebeklerin çoğunda olurmuş yeni doğan aknesi ama şöyle bir durum var,yalnızca anne sütü alan bebeklerde çabuk geçerken anne sütü+mama alanlarda uzun sürebilirmiş.ben malesef mamada vermek zorunda kalıyorum çünkü yetmiyor sütüm.2 gün önce göğüslerimden süt sızar duruma gelip merak edip sağdığımda 110 cc ancak çıktı ki ilk defa o kadar birikmişti.bir kere daha sağmıştım 15 gün önce o zaman 25cc zor doldu.hala üzülürüm buna ama çok şükür hiç yok değil en azından.Beklebekle'cim,şu aralar yükümüz biraz ağır be canım,çocuklarımıza alışmaya çalışırken yorulup yıpranıyoruz biraz ve tahammülümüz azalıyor,gör bak bir düzen kurup gevşeyelim eşinle de aranız düzelir.ben yetişebileyim zamana diye koşa koşa yapıyorum herşeyi.bir gün birine kapıyı memeler ortada açıcam ondan korkuyorum.havluyu atmak yok hemen!!!!!!

Yalova'cım 1-2 sayfa önce fikriye bi yazı paylaşmış , süt yapımı gözyaşı gibidir , ağladığında gözyaşı hemen geldigi gibi süt de bebek emdikce oluşur hemen üretilir diyor, oyuzden sağınca az çıktı diye düşünme , benim sütüm yetiyor ama belki bende sağsam az çıkacak , çıkan miktar tam bi kriter degil süt miktarı icin

Bu arada Fikriyecim paylaştığın yazı cok guzel ve yararlı oldu sagol

kızlar moralim sıfır...bebeğimm hastaa..dünden beri öksürük war hemde balgamlı gibi böyle boğazı göğsü dolu dolu öksürüyor öksürürken kuscak gibi oluo sinirlenio bağırıo ağlıo :KK43:(( hatta inlio uyuyamıo gece her saat uyandı az az emdi..sabah gittik dr a...şurup werdi 3 tane...umarım geçer..yoksa hatsaneye bile yatırılır bronşite çewirebilir iyileşmezse dedi:KK43:( nolur dua edin iyileşsin bebeğimm..onu öyle üzgün hasta görünce mafoluyorum elimden hiçbişey gelmio :KK43:

dr grip aşısı olun..bebekler hassas hemen mikrobu alır dedi..[/QU

geçmiş olsun canım çabuk atlatırsın inşallah benim oğlumda üşüttü gibi ne ilaçları verdi doktor isimleri neler antibiyotik vermedi dimi merak ettim küçük bebeğe ne ilaçları verilir

kızlar maşallah çok aktifsiniz. okumakla bitmedi geçmiş. yalova çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın kazayı, verilmiş sadakan varmış. diğer bebeği veya kendi hasta olan tüm arkadaşlara geçmiş olsun. bizde kızımla ilk alışverişimize çıktık. biraz zordu. aslında kızımdan değilde babasının normalde bile alışverişe tahammülü olmadığından koştur koştur geçti.
bayramlığı ile paylaşırım fotosunu size. öpüyorum hepinizi iyi geceler.

125gr largopen antibiyotik werdi...çünkü geçmezse Allah korusun yatırırız hastaneye dedi...bide öksürük şurubu ilaç antialerjk ilaç werdi

iyigeceler herkeseeeeeeeeeeee

Kızlar Bayram tatili nedeniyle kv lerdeyim bana şans dileyin tükendimmmmm tükendimmmmm offf tükendim

Oyyyy allah sabir versinnn

O meme acik olayini ben de yapmak uzereyimmmm

X