Lokal Anestezi ile Burun Ameliyatı Olan Var Mı?

mernem

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
345
1
:sm_confused:Arkadaşlar merhaba aramızda lokal anestezi ile yani uyutulmadan yarı baygın şekilde burun ameliyatı olmuş kişiler var mı? Eğer varsa nasıl bir ameliyat tecrübesi yaşadıkları hakkında bizleri bilgilendirebilirler mi? Hiç acı ve ağrı hissettiler mi? Böyle ameliyat olmaya nasıl karar vediler? Ameliyat sonrası yaşadıkları bir problem oldu mu? Ve de yaşadıkları tecrübeye dayanarak bunu tavsiye ederler mi? Teşekkürler şimdiden:kedi:delikafadulden

Canım benim bildiğim pek önermiyorlar.Psikolojik sorunlar yaşayabiliyormuşsun.Acı duyulmuyormuş.

Canım bılmıyorum.bende merak edıyorum.lokal nasıl bıŞey...acıyormu mesela hıssedılıyor orası kesın..bende lokal olarak tekrar kÜÇÜk bı revıyon geÇırıcem.bende merak edıyorum.hıÇbı bılgım yok

Kırma ıŞlemı olucaksa lokal ıyı olmaz sanırım.ama sadece kıkırdak ıŞı varsa lokal olabılır

kesinlikle psikolojinizi etkiler delimisniz arkadaşlar ya..

öyle diyorsunda burun ucu rötüş ameliyatlarında doktorlar lokaanestezi yapıyorlar genelde.napçazpeki.bende uyumak uyanmak isterimm.o strese katlanamama ama doktorun bileceğiiş değilmi bu?

kesinlikle psikolojinizi etkiler delimisniz arkadaşlar ya..

Genel anestezi yapılan insanlarda bile ameliyattan sonra tik oluşumu, yüzde kasılmalar olabiliyor diye biliyorum.
Lokal anestezide acı yok evet ama yapılan herşeyi görüyosunuz ve hissediyosunuz. Doktorum çıkan seslerden kendin bayılırsın demişti bana. Diş çektirmiyoruz arkadaşlar ya en küçüğünden bile olsa neşter vuruluyo etinize..

evet ben de merak ediyorum özellikle revizyonlarda kıkırdak alma işlemini lokal olan var mı? yani 3 saatlik kemik kırılan bi ameliyattan bahsetmiyorum

valla doktorum benm burun ucumdaki kıkırdakları düzeltmek icin lokal yapalım dedi, bende lokalden korkuyorum deyince, kaş almak gibi birsey merak etme cabucak bitecek dedi :KK70:

ben kaşımı da kendim alıyorum hiç dayanamam başkasının verdiği acıya o nasıl olucak naniknanik

peki ya kıpırdarsak ucundan aldıralım derken hepsi de gitmesin :nazar:

ya ama bnm akıma daha çok yatıo bu lokal olayı kzlar.gerçekten.bn genelde uyuyp uyananamamakdn korkuorum artııı blncim yerndeyken amlyat olmak bni rahatlatırrr

benim bir arkadas var o olmus erkek kendisi hepsini hissediyormus kemikleri nasil citir citir kirdiklarini felan kendisinin piskolojisi bozulmamis o anlatirken ben maffoldum .gerci kendisi piskopat :roflol:

daha önce benzer topiclerde de çokça anlatmıştım local anesteziyi ama yine anlatayım :KK70: ben local ile oldum çünkü daha sağlıklı olanının bu olduğunu biliyordum..eğer halihazırda psikolojik sorunlarınız yoksa ve kendinizi iyi hazırlarsanız hiç de söylenildii gibi korkunç değildi en azından bence..acı hissedilmiyor hatta bazı hastalar uyku halinde oluyorlarmış ama ben şu anda bilincim nasılsa ameliyat sırasında da öyleydi.sık sık doktorumla ve hemşirelerlle konuştuk doktorum sürekli beni bilgilendirdi sakinleştirmeye çalıştı az kaldı bitecek çok güzel oldu gibi teselliler verdi hatta ameliyatttan sonra doktor ve anestezi uzmanı annem ve babamı ilk görüşlerinde kızınız ameiyat sırasında harikaydı şimdiye kadarki en sakin hastalarımızdan biriydi dediler yani işin özü kendini doğru hazırlamakyerimseniben..tabiki sesler duyulyor ama inşaat alanı gibi değil gözlerinizi açarsanız doktorunuzun kullandığı aletleride görebilirsiniz hareket etmemeniz için kollarınız bağlanıyor ama aynı şey genel anestezide de var..ben hepinize local anestezi öneririm ..ameliyat bittikten sonra kendi ayaklarınızın üzerinde durmak anestezinizi korkunç yan etlilerini hissetmemek için bence local anestezinin biraz sıkıntılı durumlarına dayanmaya değer...eğer yine ameliyat olsan local ile olurum..eğer ameliyat sonrasında tampondan alçıdan vs vs çkeceğiniz sıkıntıyı göze alıp ameliyata karar verdiyseniz local bunlarınm yanında hiç bir şey diyebilirim..bence ortada çok fazla efsane dolaşıyo inanmayın sağlığınız için en iyisi buysa, doktorunuz bunu öneriyorsa ve çok ağır psikolojik sorunlarınız yoksa local çok daha iyi bir yol.kaydirigubbakcemile5 local ile de olsa genel ile de olsa hepinize çok güzel burunlar diliyoruuuumopuyorumnanaktan

ya kisiden kisiye bu lokal genel isi degisir ama benim fikrim kemik kırılacaksa genel olmaktan yana, ben ikinci ufak bir müdahale düsündügüm icin lokali düsünüyorum tekrar anestezi almaya degmez ufak bir operasyon diye, gecen tvde bir doktor vardı artık genell anestezinin eski yan etkileri olmadıgını fln anlatıyordu, neyse bu konu kisiden kisiye degisir dedigim gibi ama ben lokal olan arkadaslara burnu nasıl uyusturduklarını sormak istiyorum, igne mi yapılıyor nerelere yapılıyor öncesinde fıs fıs gibi bir sey sıkılıyor mu, igne can yakıyor mu :KK70:

ben de şunu sormak istiyorum yüzünüzü nasıl sabit tutuyorsunuz bişeyle mi tutturuyorlar. bir de boğazınıza kan filan akmıyor mu? konuştum filan derken ben o kadar rahat bi ortam canlanıramıyorum gözümde

Ama konuştuğum bazı doktorlar lokal anestezi sırasında hastanın boğazına herhangi bir tükürük gibi yada başka bir şey kaçtığında bunun çok tehlikeli sonuçlar çıkarabileceğini söylediler o yüzden de genel anestezi sırasında hava yoluna kadar iniliyormuş acaba bu konu hakkında bilgis olan var mı?

X