Kocaya cilve nasıl yapılır?

Huzur_huzur

Sadece huzur istiyorum huzurrrrr
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2009
327
3
evet arkadaşlar bilen bazı arkadaşlar var eşimle aramızda bazn soğuk rüzgarlar eser ve fazla dediğimi yaptıramam bazı arkadaşlar cilvenin işe yaradığını söylüyolar ama benim yaptığım bazı şeyler var ama malesef yine olmuyo acaba diyorum benmi beceremiyorum diye
yatak konusu derseniz alası var ama yinede olmuyo
evet arkladaşlar gelin birazda eşlerimize nasıl cilve yapıp daha sonrada isteklerimizi nasıl kabullandirdiğimizi paylaşalım kiş benim gibi yapamayan arkadaşlarda öyrenip uygulasınlar yada uygulayalım
yorumlarınızı bekliyorum

Bence sizin eşinizden kaynaklanan bir durum bu, siz hangi cilveyi yaparsanız yapın işe yarayacağını düşünmüyorum. Daha doğrusu evliliklerde kadınların cilve yaparak isteklerini kocalarına kabul ettirmeleri durumlarını asla onaylamıyorum. Eşiniz sizi seviyor ve değer veriyorsa isteğiniz onu aşacak bir şey değilse seve seve yerine getirecektir. Keza siz de öyle. Ama benmerkezci veya bencil bir yapısı varsa naparsanız yapın işe yaramayacaktır. Bu durumda ya eşinizi olduğu gibi kabul edeceksiniz, ya da konuşarak orta yol bulacaksınız. Kısacası iletişim.... Cilveyle falan olacak şey değil. Biz kadınlar erkeklerin isteklerini yerine getirmeye, kocaya kul köle olmaya programlanmadık.

Son düzenleme:
ben cilve değilde daha çok nabza göre şerbet veliyorum diye bilirim ,eşini tanımakla ilgili yani ,söylediğim şeye ortalama ne cevap vereceğini biliyorum ,istediğim şeyi ona söyletiyorum ,yada duygu sömürüsü yapıyorum yani şu an hamileyim mesela bol bol yardım ediyo evi süpürdü bugün :))başta isteksizdi ama bi kısmında yardım ederim dedi ,bende tamam dedim ,sonra b, baktım bütün evi süpürmüş toz alıyo :)) canım aşkım benim :)))

orası öyle sizin dediğiniz gibi ama eşim cilveden hoşlanıyo belki ben beceremiyor olabilirim diye düşündüm fakan bir başlıkta erkekler hangi dilden anlar konusunda arkadaşlar bunun etkili olduğundanda bahsetmişler dedim hani olurya denemek lazım ama şuda bir gerçekki ben eşimle fazla iletişim kuramıyorum ha oda erşimden kaynaklanıyoki fazla tartışma konusunda konuşmayı sevmeyen bi insan yani tartışma oluyısa o orda kalır yani konuşarakta olsa halledemeyiz ne biliyim işte farklı bir tip işte
birde son cümlenizdede demişsinizya erkeklerin kölesi falan başka çaren olmayınca bunaların arayışı içinde olmayada mecbur kalıyosun biyerde anlatabildimmi

ben cilve değilde daha çok nabza göre şerbet veliyorum diye bilirim ,eşini tanımakla ilgili yani ,söylediğim şeye ortalama ne cevap vereceğini biliyorum ,istediğim şeyi ona söyletiyorum ,yada duygu sömürüsü yapıyorum yani şu an hamileyim mesela bol bol yardım ediyo evi süpürdü bugün :))başta isteksizdi ama bi kısmında yardım ederim dedi ,bende tamam dedim ,sonra b, baktım bütün evi süpürmüş toz alıyo :)) canım aşkım benim :)))

onuda yapıyorum ama ah bi çözebilsem zaten aşimi bütün meselede bu malesef

canım şimdi herkesin bi yapısı vardır erkeklerin dünyası bambaşka sanırım biz kadınlar gibi çok çok ince düşünüp duygusal romantik olmalarını herzaman bekleyemeyiz....
tabiki bu biraz da bizim elimizde.....
sen eşini dinlersin oda seni ......
sen onu seversin oda seni.....
naz işve cilve kimine sökmez ama kimisi de anlar sever ki geneli işveli cilveli bayan tercih edermiş.....
benim eşimde cilvemi işvemi anlar saolsun ama bunu nasıl anlatayım ki hani derler ya anlaıtlmaz yasanır ......
umarım seninde eşinle aran cok iyi olur mutluluklar sizinle olsun bitanem benimmopuyorumnanaktan

Maalesef bu iş eşinle alakalı canım işve cilve bir işi yapmıcak adama işi yaptırmaz yapıcak adamı daha gönüllü hale getirir bence..
İletişim problemi eğer cok ciddi boyutta ise rahatsız oluyorsan çözmek için belki bir uzmandan yardım alabilirsin

canım şimdi herkesin bi yapısı vardır erkeklerin dünyası bambaşka sanırım biz kadınlar gibi çok çok ince düşünüp duygusal romantik olmalarını herzaman bekleyemeyiz....
tabiki bu biraz da bizim elimizde.....
sen eşini dinlersin oda seni ......
sen onu seversin oda seni.....
naz işve cilve kimine sökmez ama kimisi de anlar sever ki geneli işveli cilveli bayan tercih edermiş.....
benim eşimde cilvemi işvemi anlar saolsun ama bunu nasıl anlatayım ki hani derler ya anlaıtlmaz yasanır ......
umarım seninde eşinle aran cok iyi olur mutluluklar sizinle olsun bitanem benimmopuyorumnanaktan

sağol canım teşekkür ederim iy dileklerin için ama malesef benim işim çok zor ama ben belki öyrenirsem daha iysine yaparsam yola gelir diye düşünmüştüm işte derlerye bir ümit işte ama benimki umutsuz vaka işte offff

Maalesef bu iş eşinle alakalı canım işve cilve bir işi yapmıcak adama işi yaptırmaz yapıcak adamı daha gönüllü hale getirir bence..
İletişim problemi eğer cok ciddi boyutta ise rahatsız oluyorsan çözmek için belki bir uzmandan yardım alabilirsin

uzman derken mesala kim yada neresi tarif edebilirmisin

sağol canım teşekkür ederim iy dileklerin için ama malesef benim işim çok zor ama ben belki öyrenirsem daha iysine yaparsam yola gelir diye düşünmüştüm işte derlerye bir ümit işte ama benimki umutsuz vaka işte offff

ama bölede düşünme canım neden yapamayasın ki yani süslen püslen ne bilim kalbinden gecmeye bak bi şekilde dikkatini cek giyin kuşan daha ne sölimkiii canım neden ümitsiz olasınki yapanlardan ne eksigin var eşini madem cok seviyosun sende elinden geleni yap bi bakalım nolucak tatlım benimmmyerimseniben -tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
Cilve yaparak isteklerinizi kabul ettirmeye çalışmak size de acizce gelmiyor mu ?
Ben mi feministçe yaklaşıyorum ?
Cilveli olmak huydur, sahibine yakışır, sahibi olmayanın üstünde eğreti durur.

ama bölede düşünme canım neden yapamayasın ki yani süslen püslen ne bilim kalbinden gecmeye bak bi şekilde dikkatini cek giyin kuşan daha ne sölimkiii canım neden ümitsiz olasınki yapanlardan ne eksigin var eşini madem cok seviyosun sende elinden geleni yap bi bakalım nolucak tatlım benimmmyerimseniben -tatlicadiarzu-

inan bu dediklerinin alasını yapıyorum çok bakımlı bir kadınımdır giyim kuşam dersem gündüz başka eşim gelene yakın başka yatakta başka kıyafetle dururum makyaj dersen temizlik dersen yine aynı ama dedimya herşey yine aynı aynı
elimden geleni değil fazlasını yapıyorum ama yok onun bildiği doğrular doğrudur senin fikrin önemli değildir onun için oyüzden dedimya işim çok zor diye

uzman derken mesala kim yada neresi tarif edebilirmisin

İlişki ve aile terapisi üzerine yoğunlaşan Psikiyatri uzmanı doktorlar mesela canım bulunduğun bölgede mutlaka vardır. Eğer gidecek durumun varsa git hem baska sıkıntıların varsa da rahatlamıs olursun hem sana daha doğru tavsiyeler vermiş olur.Yanlış anlama seni ttanımadıgım icin itham etmiyorum ama ornek olarak cevremdeki ilişkilere bakıyorum biz kadınlar hep kendimizi haklı görüyoruz bazen bizde de yanlışlar olabiliyor. Bir uzman bunu daha iyi yorumlar diye dusunuyorum.

Cilve yaparak isteklerinizi kabul ettirmeye çalışmak size de acizce gelmiyor mu ?
Ben mi feministçe yaklaşıyorum ?
Cilveli olmak huydur, sahibine yakışır, sahibi olmayanın üstünde eğreti durur.

özümde gayet cilveliyimdir ama ben farklı birşeyler arayış içindeyim yoksa don bi insan değilim sürekli gülerimde o evde olunca moralim bozuk olsa bile yansıtmam oynaşırım
ama ben bunlardan farklı şeyler olabilirmi yapabileceğim onu öğranmeye çalışıyorum
ve acizlik olarak deyil iilişkide oyun olarak görüyorum

inan bu dediklerinin alasını yapıyorum çok bakımlı bir kadınımdır giyim kuşam dersem gündüz başka eşim gelene yakın başka yatakta başka kıyafetle dururum makyaj dersen temizlik dersen yine aynı ama dedimya herşey yine aynı aynı
elimden geleni değil fazlasını yapıyorum ama yok onun bildiği doğrular doğrudur senin fikrin önemli değildir onun için oyüzden dedimya işim çok zor diye

hımmm o zaman kendini yorma derim canım .....:eek:lmaz:

İlişki ve aile terapisi üzerine yoğunlaşan Psikiyatri uzmanı doktorlar mesela canım bulunduğun bölgede mutlaka vardır. Eğer gidecek durumun varsa git hem baska sıkıntıların varsa da rahatlamıs olursun hem sana daha doğru tavsiyeler vermiş olur.Yanlış anlama seni ttanımadıgım icin itham etmiyorum ama ornek olarak cevremdeki ilişkilere bakıyorum biz kadınlar hep kendimizi haklı görüyoruz bazen bizde de yanlışlar olabiliyor. Bir uzman bunu daha iyi yorumlar diye dusunuyorum.

malesef böyle bir terapiste gidecek durumum yok yaşadığım çevre dolayısıyla belki hastanelerde bu hhizmet sunulsa belki ama diyer şekilde mümkün değil gidemem
kesinlikle yanliş anlamıyorum ama inanım eşime karşıda hiç bir yanlışım yok buna gerçekten inanabilirsiniz hani derlerye eski kadınlar gibi falan davranışlarım bile öyle yapım dolayısla karşı gelemiyorum aman neymiş suratını asmasın akşam evine dinlenmek için huzur bulmak için geliyo aman huzurunu bozmiyim gibi gibi ama yıprananda ben oluyorum işte yinede desteğiniz için sağolun

Canım o zaman bol bol dua edicez sen tavrını dogrulugunu bozma kendinden ödün verme.. eşin mutlaka yanlış yaptıgını bir noktada anlayacaktır.. Ama önemli olan sensin sakın moralini bozup kendini daha cok mutsuzluga ıtme

valla erkekler cilveye bayılır canım elinden geleni ardına koma bişe aldırmak isteyincede aynı taktikler işe yarar merak etme
mesela yanına yanaş seksi bi şekilde;
-ımmm sen nekadar yakışıklısın öyle ,de
öp kokla sonra yavaş yavaş sevimli ol ozaman konuya gir canım:KK70::KK70:

galıba eşıne fazla hoşgoru gosterıyosun sende onun gıbı davran bence ben çok uzuldum senın bu kadar çabana rağmen onun hıçbışe yapmamasına zaten anladım kadarıyla sen ne yapsan o anlamıycak bıraz bırak ışveyı cılveyı paspal ol bakalım anlıycakmı?bende eşıme ıstemedıgı bışeyı ışveyle cılveyle yaptıramam bunu bılıyorum çok bakımlı deılım hatta yanı makyaj falan nerdeys ehıç yapmam evd egenelde eşortmanlayım ama bunları eşım pek onemsemez bunuda bılıyorum arada bı yaparım o da yetıyo:)ama eşım ıştahına çok duşkundur bende çok guzel yemekler yaparım o zaman çok mutlu olur sende bıde bu yonden dene yemek yemeyı seven bı eşın varsa tabı.umarım aranız duzelır evde huzur olması çok onemlı.umarım huzurunuz kaçmaz mutlu olursunuz.

Canım o zaman bol bol dua edicez sen tavrını dogrulugunu bozma kendinden ödün verme.. eşin mutlaka yanlış yaptıgını bir noktada anlayacaktır.. Ama önemli olan sensin sakın moralini bozup kendini daha cok mutsuzluga ıtme

sağol canım teşekkür ederim ama moral bozmamaklada olmuyo insan yıpranıyo biyerde ama çarem yok malesef

X