çocuk esirgeme kurumları

hrsymsn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
87
0
Ankarada bulunan çocuk esirgeme kurumlarının adreslerini verebilecek olanlar varmı acaba durumumuz çok iyi değil ama yinede onları ziyaret edip yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyorum..yardımcı olursanız çok sevinirim..teşekkürleryerimseniben

Ben Adana'da ikamet ediyorum ama yardım çığlıklarını buradan duydum :) internetten azıcık araştırsan kolayca bulabilirsin canım: daha araştırmacı olman dileğiyle..!

T.C. BAŞBAKANLIK

Sosyal Hizmetler Çoçuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü

Anafartalar Cad. No: 70 06240 Ulus / ANKARA

0312 310 24 60 - 80

.:: SHÇEK Genel Müdürlüğü [0312 310 24 60]::.

araştırdım ama bulamadım yada o an bişi oldu siteye girmedi tam hatırlamıyorum teşekkür ederim :)) vaktim olduğu en kısa zamanda gidicem inşallah...

canım keçiören atatürk çocuk yuvası var kucuk bebekler ve cocuklar var eger mesajı görürsen üzerinden uzun zaman gecmıs ama bırlıkte gıdıp zıyaret edebılırız benımde aklımda olan bısey

canım keçiören atatürk çocuk yuvası var kucuk bebekler ve cocuklar var eger mesajı görürsen üzerinden uzun zaman gecmıs ama bırlıkte gıdıp zıyaret edebılırız benımde aklımda olan bısey

Bende ankara dayım Eğer hala aynı fikirdeysen beraber gidebiliriz . . . :KK43:

Atatürk Orman Çiftliğinin yakınında bir çocuk esirgeme kurumu var. Tam olarak nerde hatırlamıyorum.
Lise dönemimizde sınıfımızla bi kampanya düzenledik. Dersanelerden öğrencilerden öğretmenlerden önümüze gelen herkesten para ve yardım topladık. O zamanın parasıyla 10 bin kadar toplamıştık (5 sene önce) Bunun yanı sıra meyve çikolata falanda aldık. 10 bini yeni yapılan ek binanın pencerelerine harcanmak üzere müdüre teslim ettik.

Sınıfça otobüs tuttuk gittik bir kaç hocamızla birlikte. İnanın hayatımda geçirdiğim en berbat günlerden biriydi... 7-15 yaş arası çocuklar vardı(yanlış hatırlamıyosam) Ve bu yerde sadece sorunlu ailelerin çocukları varmış meğerse.. Müdür bizi çocukların yanına almadan önce uzun bi konuşma yaptı.. Çocukların kimi babası tarafından tecavüze uğramış. Kiminin annesi gözünün önünde kendisini asmış. Kimi tüm ailesini kaybetmiş.Birinin babası sinir krizi geçirip annesini ateşe vermiş.. Allahım o kadar kötü hikayelerdi ki dünyamız başımıza yıkıldı resmen.. Çocukların yanında ailelerinden bahsetmememiz için ön bilgi verildi böylece. Hepimiz ağlıyoruz tabi..
Sonra kendimizi toparladık ve çocukların yanına çıktık. Bazıları kendinlerini odalara kilitlediler. Defolup gitsinler görmek istemiyorum onları diyerek.. Kimi çok sıcak davrandı, kiminin tek kelime ettiiğini duymadık..Yaşı daha büyük olan çocuklar hemen hemen hiç yaklaşmadılar yanımıza.. Ufak olanlarla bi süre sonra oyunlar oynamaya başladık su savaşı yaptık vs.
Hiç unutmam çok şeker küçük bir kız vardı. Ailesi ölünce kardeşini bi akrabası almış, kendiside çocuk esirgemeye teslim edilmiş. Akrabasının adını söyledi kardeşinin adını söyledi okulunu falan anlattı. Abla bulun kardeşimi diye ağladı:KK43: Ne diyeceğimizi hiç bilemedik.. 1 saat kadar kaldık orda ayrılırken bir kısmı yine gelin ziyaretimize dediler.. Ağladılar:KK43:
Otobüse bindik Yola çıktığımız an şoför de dahil otobüste ağlamayan tek bir adam yoktu...
Çok etkilendik hepimiz çok üzüldük.. Ne zaman çocuk esirgeme kurumu gelse aklıma lafı geçse gözlerim dolar.. Yardım etmeyi gitmeyi çok istiyorum ama orda ağlar daha çok üzerim onları diye korkuyorum içim parçalanıyo resmen :KK43:

Son düzenleme:
Bir de çocuk esirgeme, huzur evi gibi yerlere giderken önceden arayıp bildirmeniz gerekiyor ne zaman gideceğinizi..

Bir de çocuk esirgeme, huzur evi gibi yerlere giderken önceden arayıp bildirmeniz gerekiyor ne zaman gideceğinizi..

1 kere gitmiştim kıyafet, bisiklet gibi hediyeler götürmüştüm ama randevuya gerek olmamıştı. hoş bir daha gitmedim, prosedür değiştiyse bilemem. neden gitmediğime gelince, hediye ettiği kıyafetleri ve bisikleti müdürün oğlunun üstünde ve altında görünce, sinirleniyor insan.

1 kere gitmiştim kıyafet, bisiklet gibi hediyeler götürmüştüm ama randevuya gerek olmamıştı. hoş bir daha gitmedim, prosedür değiştiyse bilemem. neden gitmediğime gelince, hediye ettiği kıyafetleri ve bisikleti müdürün oğlunun üstünde ve altında görünce, sinirleniyor insan.
Yok artık:KK53:

Bende bir kere gittim hayatımda. Oda yukarıda anlattığım yer.. Belki de büyük sorunlar atlatmış çocuklar oldukları için özenle seçilmiştir müdür bakıcılar v.s.. Çünkü müdür çok özveriliydi.. Bize makbuz da kesti pencerelere harcanacağına dair.. Çocuklar bakıcı kadınlara anne anne diyerek sarılıyolardı..

Şuan inanasım gelmiyo ama çocuk esirgeme kurumlarında ki şiddet taciz olaylarını da çok duyduk ülke olarak.. Yazık diyorum sadece..

Ankara da olan varsa ben de beraber gitmek isterim.

Tek başıma o psikolojiyi kaldırabileceğimi sanmıyorum çünkü :KK14:

Çocuk esirgeme Kurumundan evlat edinmek istemişti annemler Gölcük Depreminden sonra,

ama kız evladı olanlara kız çocuğu vermiyoruz gibi bir tepkiyle karşılaşmıştık :44:

Şu an bir kardeşim ve ya ablam olabilirdi.

Ne ben ne ailem ayrım yapmazdık :KK19:

Yok artık:KK53:

Bende bir kere gittim hayatımda. Oda yukarıda anlattığım yer.. Belki de büyük sorunlar atlatmış çocuklar oldukları için özenle seçilmiştir müdür bakıcılar v.s.. Çünkü müdür çok özveriliydi.. Bize makbuz da kesti pencerelere harcanacağına dair.. Çocuklar bakıcı kadınlara anne anne diyerek sarılıyolardı..

Şuan inanasım gelmiyo ama çocuk esirgeme kurumlarında ki şiddet taciz olaylarını da çok duyduk ülke olarak.. Yazık diyorum sadece..

aynen öyle oldu maalesef, kendim vermek istemiştim, "kimin neyi yeni/eski biz biliyoruz, şimdi siz verirseniz kavga çıkar" demişti bana, ne bileyim güvendim ben de sözüne. evimize yakındı, önünden geçerken görmüştüm. bir daha da gitmedim.

Ankara da olan varsa ben de beraber gitmek isterim.

Tek başıma o psikolojiyi kaldırabileceğimi sanmıyorum çünkü :KK14:

Çocuk esirgeme Kurumundan evlat edinmek istemişti annemler Gölcük Depreminden sonra,

ama kız evladı olanlara kız çocuğu vermiyoruz gibi bir tepkiyle karşılaşmıştık :44:

Şu an bir kardeşim ve ya ablam olabilirdi.

Ne ben ne ailem ayrım yapmazdık :KK19:

bende ziyaret etmek istiyorum, bana arkadaş olurmusun kiiiii??? belk başkalarıda katılır bizee ne dersin

Ankarada olanlar ben de gelmek isterim.birseyler yapmak istiyorum. Sokakta bir suru cocuk goruyoruz ve onlari takip eden tipleri dusununce moralim bozuluyor. Hani diyor ya yazar"Sokak cocugu diye birsey yoktur,sokaklar cocuk dogurmaz" diye...yazik o yavrular kendileri secmiyor bunu...

Gittiniz mi gittiniz mi????
Ben ve eşim de ne zamandır gitmek istiyoruz.
Hadi birleşelim gidelim.

Merhaba, Ankara'ya yeni taşındım. Ziyaret etmek adına çocuk esirgeme yurtlarının adreslerine ulaşmak için arama yaparken burayı bulduğuma çok sevindim. Program yapılıp gidildi mi bilmiyorum ama deneyimli birisi organize ederse katılmayı çok isterim arkadaşlar..

Merhaba arkadaşlar bende çocuk esirgeme kurumunu ziyaret etmek istiyorum. Burdada çok istekli arkadaşlar olduğunu görüyorum sadece geriye kalan ihmal etmeyip program kurmak... Herşey maddiyat değil maddi yardım edemesekte bir kutu çikolata, balon vs gibi küçük hediyeler verilebilir hiçbirşey yapamazsak bile lütfen manevi olarak yanlarında olduğumuzu hissettirelim hem çocuklara hemde yönetimdekilere... Duyduğumuz şiddet cinsel istismar olayları biz o çocukları yalnız bırakmazsak yaşanmaz kimsesiz olmadıklarını hissettirelim...

giden var mı?? ben de gitmek istiyorum
ama maddi yardım yapabilecek durumda değilim pek o yüzden ders anlatmak istiyorum çocuklara okullar açılınca gitmelyim belki de
ankarada olan gitmek isteyen var mı???

X