Azospermi olup tup bebekle hamile kalanlar

minikgelin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2011
8.135
2.082
Arkadaslar eşi azospermi olup tup bebekle hamile kalanlar yazarsa sevinirim..hem bana hem bizim gibi olanlara moral olur...

benim eşim azospermi ve ALLAH ıma şükürler olsun 2. tedavimde hamile kaldım bayramın 1. günü öğrendim hamile olduğumu rabbime binlerce kez şükürler olsun çifte bayram yaşadım.inşallah birazda olsa rahatlamışsındır minik gelin rabbim kimseyi eli boş bırakmasın.

Arkadaslar eşi azospermi olup tup bebekle hamile kalanlar yazarsa sevinirim..hem bana hem bizim gibi olanlara moral olur...

merhaba minik gelin.
senin bu soruyu sorduğun zamanki ruh halindeyim bende şu an, 3 gün önce öğrendim azospermi ve yıkıldım çok kötü günler geçiriyoruz.
profilinde bebek beklediğini görünce okadar çok sevindimki bana umut oldun diyebilirim.
şu an tek başıma yaşıyorum bu şoku,aileme bile bahsedemedim. eşime de belli edemiyorum,sadece yalnız kaldığımda ağlayıp duruyorum :KK43: inşaAllah Rabbim bizlere de nasip eder.
nasıl bi tedavi süreci geçirdiğinizden kısaca bahsedebilirmisin, mikroteseyle mi bulundu,hangi merkezde hangi doktorla ve nekadar sürede tedavi oldunuz.
cevap vermen benim için gerçekten çok önemli.
sevgilerimle...

merhaba minik gelin.
senin bu soruyu sorduğun zamanki ruh halindeyim bende şu an, 3 gün önce öğrendim azospermi ve yıkıldım çok kötü günler geçiriyoruz.
profilinde bebek beklediğini görünce okadar çok sevindimki bana umut oldun diyebilirim.
şu an tek başıma yaşıyorum bu şoku,aileme bile bahsedemedim. eşime de belli edemiyorum,sadece yalnız kaldığımda ağlayıp duruyorum :KK43: inşaAllah Rabbim bizlere de nasip eder.
nasıl bi tedavi süreci geçirdiğinizden kısaca bahsedebilirmisin, mikroteseyle mi bulundu,hangi merkezde hangi doktorla ve nekadar sürede tedavi oldunuz.
sevgilerimle...

Canım merhaba. benim eşimede azospermi teşhisi kondu ama şuanda 3 aylık hamileyim :)) öncelikle şunu söyleyeyim bizde öğrenince yıkıldık mahvolduk eşim resmen hayata küstü. biliyosun bu durum erkekler için daha ağır. Ona çok çok destek ol ve bu tedavi aranızda kalsın. Biz Bahçeci Fulyada tedavi gördük. Erkek üreme sağlığı konusunda Emre Bakırcıoğlu var orda çok başarılı bi doktor. aynen canım mikrotese ameliyatı oldu ve sonuç pozitif oldu. ümidini sakın kaybetme canım.

merhaba minik gelin.
sevgilerimle...

Arkadaşım merhaba ümidini sakın kaybetme ve eşine destek ol canım. Bizdede sorun eşimdeydi ve şuanda teyzesi 6 aylık bi kızım var:)) Biz Bahçeci kliniğinde Emre Bakırcıoğlunda tedavi gördük. Kesinlikle tavsiye ediyorum. tedavi süresi kişiye göre değişir canım. Bence eşin Emre beye muayene olmalı. Bu alanda çok başarılı kendisi.Yada önce gidin bi görüşme yapın hem görüşmeler ücretsiz Allah yardımcınız olsun mutlaka yaz bizlere..

Kızlar erkekte olan tüm sorunlar için Emre Bakırcıoğlunu ısrarla tavsiye ederim. Eşim onun sayesinde tedavi oldu ve başka biçok doktor bu kadar bilgi vermedi bize. Neyin ne olduğunu anlayamadık bile.. Allah Emre Beyden ve Bahçeci ekibinden razı olsun..

Canım merhaba. benim eşimede azospermi teşhisi kondu ama şuanda 3 aylık hamileyim :)) öncelikle şunu söyleyeyim bizde öğrenince yıkıldık mahvolduk eşim resmen hayata küstü. biliyosun bu durum erkekler için daha ağır. Ona çok çok destek ol ve bu tedavi aranızda kalsın. Biz Bahçeci Fulyada tedavi gördük. Erkek üreme sağlığı konusunda Emre Bakırcıoğlu var orda çok başarılı bi doktor. aynen canım mikrotese ameliyatı oldu ve sonuç pozitif oldu. ümidini sakın kaybetme canım.

Arkadaşım merhaba ümidini sakın kaybetme ve eşine destek ol canım. Bizdede sorun eşimdeydi ve şuanda teyzesi 6 aylık bi kızım var:)) Biz Bahçeci kliniğinde Emre Bakırcıoğlunda tedavi gördük. Kesinlikle tavsiye ediyorum. tedavi süresi kişiye göre değişir canım. Bence eşin Emre beye muayene olmalı. Bu alanda çok başarılı kendisi.Yada önce gidin bi görüşme yapın hem görüşmeler ücretsiz Allah yardımcınız olsun mutlaka yaz bizlere..

Arkadaşlar her ikinize de çok teşekkür ederim öncelikle. Bunları duymaya okadar çok ihtiyacım vardı ki. İkinizin adına da çok sevindim Rabbim size bağışlasın evlatlarınızı. Emre bakırcığluna gitmeyi düşünüyoruz bizde, öncesinde bazı bitkisel kürlerle vs beslenerek ikinci spermiogramı yaptırmak istiyoruz çünkü ilkinin sonucu sıfır sperm. İkincide belki az da olsa sperm çıkması ümidiyle uğraşıcam. sizindemi sonuçlarınız sıfırdı yoksa az da olsa sperm varmıydı. İyiki bu forum var böyle şeyleri aileye bile anlatamıyo insan , sağolun kızlar

mrhaba sayfaya yeni üye oldum.benim eşimde de azospermi sorunu var.tüm tahlil sonuçları normal seviye de ama sperm yok işte malesef.15 ocak a emre bey den randevu aldık.siz nasıl hamile kaldınız,biraz anlatırmısınız?mesajınızı okuyunca umutlandım demesem yalan olur.

Merhaba busra. Benim eşimde de azospermi sorunu var ama aynı zamanda varikosel teşhisi de kondu.Eşim 1 ay önce varikoselden ameliyat oldu. Doktorumuz sperm miktarına etki edeceği garantisini vermedi açıkcası ama denemek istedik. En azından tese yönteminden tüp bebek yöntemize terfi edebilmek için.. Ben nohut kürü uyguluyorum bir yandan 2 ay boyunca sabah akşam kullanmak gerekirmiş. Emre beyin ismini ilk defa duyuyorum 15 ocak'a kadar dolu olduğundan mı randevunuz o tarihte yoksa sizin tercihiniz mi?

aslında biz de biraz varikoselden şüpheleniyoruz.cnm ben sana şöyle açıklim isterse.eşimin testislerinden biri diğerine göre ufak ve sarkık.normal değil yani bitanesinin boyutu.varikoseli araştırdık ve belirtiler tutuyo gibi bişey.sizin nasıl belli oldu varikosel?bi de doktorunuz kimdi?emre bakırcıoğlu bu alanda çok bilgili ve iyi bir doktormuş.haftalarca araştırdık emre bakırcıoğlu nu.bi tane olumsuz bişey söyleyen yok.benm eşim askeri personel olduğu için nöbetleri var o zamana kadar o yüzden 15 ocak a randevu aldık cnm

Canım anlattığın şeyler varikosele işaret aslında ama tabiki doktorluk taslamıyım :) Benim eşimde görünüş olarak bi asimetri yoktu sadece göbeğiyle kasığı arasında ağrıları olurdu. Eşim bankacı açıkcası oturmaktan diye diye 2 ay tuttum adamcağızı birde biz 7 aylık evliyiz henüz. Balat hastanesinde Leon Saporta diye bir doktor var uroloji ve infertilite konusunda parmakla gösterilen doktorlardan. Yapılabilecek tüm testlerde geçtik. Spermiogramda takıldık taranan menide 1-2 tane kullanılabilecek sperme rastlandı ve 1-2 seviyede varikosel çıktı. Jinekologlar 1-2 derecede varikoselin ameliyatlık olmadığını savunuyorlar ama hem ağrısı vaken hemde sperm miktarı bu kadar vahimken denemekten zarar çıkmaz diye düşündük. Leon bey genelde varikosel hastalarının farkedilmeden testislerinden sperm elde etmek amaçlı tese yapıldığını ve doku kaybı yaşandıktan sonra bir urologa danışmanın geç olabilceğinden bahsetmişti bize. Eğer maddi manevi uygun bir zaman yakalayabilirseniz bir urologa danışın isterseniz bilemiyorum emre bey urolog mu tabi

evet cnm emre bey bilinmiş bi ürolog özellikle azospermide hem siz daha çok yeni evliymişsiniz biz 2.5 senelik evliyiz.hiç böyle sorunlarla karşilaşacağımız aklımıza gelmiyodu ama yaşayacakmışız işte

Evet bizim içinde çok sarsıcı oldu özellikle eşim için.. Henüz bebek düşünmüyorduk ama doktorlarımız çok ertelemememizi öneriyorlar o yüzden gündemimiz çok hızlı değişiyor ama alışıyoruz umarım sonucunda olumlu olur herşey. Bu bir sınav bana göre bizlerin hikayelerinin zor tarafları ama zor elde edilen şeylerin değeri farklı olur ya öyle olacağına inanıyorum. Umarım doğru doktorlarla doğru tedavilerle sürer süreçlerimiz

Arkadaşlar her ikinize de çok teşekkür ederim öncelikle. Bunları duymaya okadar çok ihtiyacım vardı ki. İkinizin adına da çok sevindim Rabbim size bağışlasın evlatlarınızı. Emre bakırcığluna gitmeyi düşünüyoruz bizde, öncesinde bazı bitkisel kürlerle vs beslenerek ikinci spermiogramı yaptırmak istiyoruz çünkü ilkinin sonucu sıfır sperm. İkincide belki az da olsa sperm çıkması ümidiyle uğraşıcam. sizindemi sonuçlarınız sıfırdı yoksa az da olsa sperm varmıydı. İyiki bu forum var böyle şeyleri aileye bile anlatamıyo insan , sağolun kızlar
Merhaba zozoo benimde eşim azospermi.foruma bakarken senin yazdıklarını gördüm.bizdede sıfır sperm var sizdede aynıymış. Üç sene geçti nasıl sonuç aldın çok merak ettim.umarım güzel haberler verirsin.simdiden teşekkürler

Merhaba zozoo benimde eşim azospermi.foruma bakarken senin yazdıklarını gördüm.bizdede sıfır sperm var sizdede aynıymış. Üç sene geçti nasıl sonuç aldın çok merak ettim.umarım güzel haberler verirsin.simdiden teşekkürler
merhaba canım, foruma pek girrediğim için yeni gördüm mesajını, ne yazıkki olumlu sonuç alamadık biz, mikrotesede sperm çıkmadı. şu an birşey yapmıyoruz beklemedeyiz. ama seni umutsuzluğa düşürmek istemem, bizimle aynı hafta mikrotese olan bi arkadaşın spermleri çıktı ve şu an bebeği kucağında. yani bu iş tamamen nasip işi, koşulları aynı olan kişilerde bile birinde çıkıp diğerinde çıkmayabiliyor. hakkımızda hayrlısı olsun..

X