Vajinada koku

yeldayld

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2010
243
445
arkadaşlar vajinamdan kötü kokular geliyor mantar falan değilim biliyorum çok az beyaz bir akıntı geliyor daha önce mantar sorunu da yaşadığım için vajinamın temizliğine eskisinden de çok özen gösterir oldum numus medle yıkıyorum her zaman fakat bu koku derdinden bir türlü kurtulamadım özellikle ilişki sırasında koku daha da yoğunlaşıyor eşim de rahatsız olmaya başladı bir de bu yetmezmiş gibi ilişki sırasında vajinamın içinde ağrı oluşuyor

sizce ne gibi bi sorunum olabilir? bu kokudan kurtulmak için ne yapmalıyım?

mantar falan olmadığından nasıl emin olabiliyorsun?
bir kere ilk olarak bir jinekoloğa gitmen gerekiyor, sen de biliyorsun.
hep mi var bu koku? yoksa dönem dönem mi ortaya çıkıyor?

mantar falan olmadığından nasıl emin olabiliyorsun?
bir kere ilk olarak bir jinekoloğa gitmen gerekiyor, sen de biliyorsun.
hep mi var bu koku? yoksa dönem dönem mi ortaya çıkıyor?

çünkü daha iki üç ay önce mantar için tedavi oldum hatta sanırım daha bile fazla zaman geçmiştir belirtiler o zmanki gibi değil akıntı ve kaşıntı problemim yok koku daha farklı sadece bazen daha yoğun koku geliyor bazen de hissedilmeyecek kadar az ama hep var bu koku

Yumurtalıklarda enfeksiyon olabilir...
Ben de yaşadım o sorunu...

bendede oluyo zaman zaman bu kokunun nedeni nedir gerçekten vajinanın doğal kokusu olabilir mi

arkadaşlar vajinamdan kötü kokular geliyor mantar falan değilim biliyorum çok az beyaz bir akıntı geliyor daha önce mantar sorunu da yaşadığım için vajinamın temizliğine eskisinden de çok özen gösterir oldum numus medle yıkıyorum her zaman fakat bu koku derdinden bir türlü kurtulamadım özellikle ilişki sırasında koku daha da yoğunlaşıyor eşim de rahatsız olmaya başladı bir de bu yetmezmiş gibi ilişki sırasında vajinamın içinde ağrı oluşuyor

canım o kötü koku muhtemelen gardnerella vajiniti denen durumdan kaynaklanıyor...bu koku çiğ balık kokusu gibi ise eğer ve ilişki sırasında çoğalıyorsa bu çok tipik bi semptom vajinit için...vajinal floranın pH ı, yani basitçe dengesi çeşitli sebeplerle bozulduğunda, normalde vajina içerisinde az miktarlarda bulunan gardnerella vaginalis türü bakteri sayıca çoğalmaya başlıyor ve ortamdaki diğer bakterilere (özellikle de vajinanın sağlıklı ortamını sağlayan laktobasillere) üstün gelmeye başlıyor...o zaman da işte bu koku ve ilişki sırasında ağrı,acı oluşuyor...özellikle balık kokusu bunun en tipik belirtisi...ilişki sırasında çoğalmasının sebebi de erkeğin menisinin alkali olması ve bu alkali ortamla da gardnerella bakterilerinin ürettiği maddeler bir araya gelince işte o koku oluşuyor...ayrıca adet dönemlerinin sonunda da bu yüzden bu koku oluşabilir, ortamdaki kan yine pH ı bozduğu için...benim de bu sorunum vardı, doktorum bana vajinal florayı düzenleyici bir fitil verdi (gynoflor) ve dedi ki "her ne zaman bu kokuyu hissedersen hemen 1-2 gece bu fitili kullan ve hep yanında bulundur bunu"... tabi sen doktora görünmeden kafana göre ilaç kullanma,belki başka bir enfeksiyondur, yanlış bişey olmasın sonra...ama muhtemelen böyle bişey olabilir canım...can sıkıcı bişey biliyorum...çok geçmiş olsun...

canım merhaba.bende senin gibi aynı dertten muzdariptim.neler denemedim neler kullandım en son doktor bana flucan adında bir hap verdi.içerisinde sadece 2 kapsül var 1 hafta arayla bu iki kapsülü içiyosun.çok şükür hemen kesti şimdi hiçbişey yok.bi doktora git bence.en doğru kararı o veriryerimseniben

X