Maden Sodası

kurdelam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2010
5.634
6
arkadaşlar bol bol maden sodası tüketip fayda gören var mı?faydadan kastım bol bol vücuttan su atmak!inşallah fayda görenler olmuştur bende düzenli olarak tüketmeyi düşünüyorum maden sodasını!

Kurdelam söyle söyleyeyim herseyin fazlasi gibi maden sodasinin zararli diye biliyorum yurtdisinda insanlar bunu normal su yerine tüketiyor yani biz türkiyede dogal kaynak suyu tüketirken bunlar madensodasini iciyorlar.Ben alisamadim sevemedim bi türlü zaten midemde cok hassas icemiyorum.asiri tüketim ilerde sindirim sistemi hastaliklarina,bagirsak lezyonlarina yol aciyor.

madensodasini cok tüketmek vücuttan su attirsaydi kayinpederim incecik olurdu ama sanmiyorum.aman dikkatli ol canim:KK34:

ay cnm laylaycım çok teşekkür ederim.zaten abartmadan en fazla her öğünde bir tane yani 3 tane normal değil mi?bu ara sanki su tuyor bünyem.form çayda kullanıyorum umarım işe yarar.

Canim isirganotu cayi ödem attiriyor diye biliyorum esimde bi ara kullanmisti.Ha madensodasini günde 3 sise diyosan normal gibi sen bol bol diyince korktum bi an:KK9:

güldüm şimdi bak ya:KK9:laylaycım ben hiç sevmem maden sodasını.3 tane bana on taneye bedel.demek bana bol gelmiş 3 tane:KK9:bak şimdi sanada az gelmi ben beş yapayım şu sodayı günde..:KK9:

Ben her gün düzenli 2 şişe içerim,mideme faydası çok ve gaz problemlerine..Bunun dışında sindirime de faydalı..Yani ben severek içiyorum..

Sodanın içine biraz limon sıkın çok şahane oluyor. hatta yarım limon sık çok güzel oluyor. Limonun ekşiliği gidiyor, sodanın tadı geliyor :KK70:

Kızım sivilceli yüzünü onunla yıkar sonra gül suyu sürer

Sodanin meyvalilarida var gectigimiz yaz narli sodaya bayilmistim burdada olsa keske:97:

bayılırım sodaya ama meyvelileri sevmem şeker oranı yüksek ve diyete uygun değil bence
ben de günde 1 bazen 2 tane içerim iştahı epey bi bastırıyo özellikle yemeklerle tüketiyorum ben
daha çabuk doyuyorum tıkanıyorum belki de ama zayıflattığını sanmam maşallahım var

laylaycım amonraya katılıyorum çünkü meyveliler tatlandırıcılarla dolu malesef.vücuttan su atayım derken kalori almış olurum.bende limonlusunu seviyorum.

"Maden Suyu, içerdiği tüm mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen “doğaldır”. Soda ise su ve sudan yapılan içeceklere üretim esnasında karbondioksit gazı basılmasıyla elde edilen ve tamamen “yapay” olan bir içecektir."
Doğal maden suları çok faydalı ama sodaların coladan hiçbir farkı yokmuş.Soda yerine doğal maden suları içmekte fayda var.

maden sodası diye birşeyin varolduğunu sanmıyorum ancak maden suyu ve soda vardır...

uzmanların palavralarına göre günde 2 şişe tüketmek lazımmış
bazılarına göre ise gereğinden çok tüketildiğinde kilo almaya neden olabiliyormuş
hatta okuduğum son habere göre haftada 2 den fazla tüketilen SODA pakreas kanserine yakalanma riskini artırıyormuş..

amaç vücttaki fazla suyu atmak ise bunun için çok güzel bitki çayları var yeşil çay mate çayı gibi... bunun dışında ben akşam haberleri izlerken 1 fincan çayın içine 1 karanfil atıp sallama çay içiyorum ödem mödem kalmıyor :)

Son düzenleme:
arkadaşlar bol bol maden sodası tüketip fayda gören var mı?faydadan kastım bol bol vücuttan su atmak!inşallah fayda görenler olmuştur bende düzenli olarak tüketmeyi düşünüyorum maden sodasını!

canım ben hergun 1 tane sade soda ıcıyorum. ve gercekten faydası oluyor vücut için cok yararlı bence.

maden sodası diye birşeyin varolduğunu sanmıyorum ancak maden suyu ve soda vardır...

uzmanların palavralarına göre günde 2 şişe tüketmek lazımmış
bazılarına göre ise gereğinden çok tüketildiğinde kilo almaya neden olabiliyormuş
hatta okuduğum son habere göre haftada 2 den fazla tüketilen SODA pakreas kanserine yakalanma riskini artırıyormuş..

amaç vücttaki fazla suyu atmak ise bunun için çok güzel bitki çayları var yeşil çay mate çayı gibi... bunun dışında ben akşam haberleri izlerken 1 fincan çayın içine 1 karanfil atıp sallama çay içiyorum ödem mödem kalmıyor :)
vallahi neyi nasıl tüketeceğimi şaşırdım
aslında sırf ben değil bütün yeryüzünde yaşayan insanlar.
çok zormuş sağlıklı yaşamak:KK17:

canım ben hergun 1 tane sade soda ıcıyorum. ve gercekten faydası oluyor vücut için cok yararlı bence.

bencede
hemen tuvalet ihtiyacı oluşturuyor insanda cnm

Yüksek tansiyon problemi olanlar günde bir küçük şişeden fazla tüketmemeli... Mide problemi olanlar da yemekle birlikte ya da sonrasında tüketmeli, açken değil...

X