Mutfak Püf Noktaları bulunamayan güveçte tavuk tarifi

Kumrual

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
374
1
kızlar yardım geçenlerde sitede güveçte tavuk tarifi gördüm 1 saatttir arıyorum bulamıyorum. tarif bütün tavuğu güvece koyup fırında bişiyordu 1 saat kadar hemen yemeyin 1 saat kadar dinlensin yazıyordu yanında sebze falan yoktu.
ben tavuğu aldım tarifi kaybettim yaaaa yapıcaktım :eek:klava:

ayy onuda hatırlamıyorum işim zor
bi tarifin içinde tekrar bi tarifmiydiki diye düşünmeye başladım
ya böyle sade bi tarifti sebzeli falan değildi pilavda yoktu güveçte bütün bi tavuktu
tarif sahibi görürse anca bulacam sanırım ayy nasılda merak etmiştim

ayy onuda hatırlamıyorum işim zor
bi tarifin içinde tekrar bi tarifmiydiki diye düşünmeye başladım
ya böyle sade bi tarifti sebzeli falan değildi pilavda yoktu güveçte bütün bi tavuktu
tarif sahibi görürse anca bulacam sanırım ayy nasılda merak etmiştim

buldun mu ben de merak ettim şimdi yaa değişik bişeymişa.s

nerdeeee gene açtım neti bide bulsam yarın hemen yapıp yiycem cokacimcoook okuyunca bi iştahım kabarmıştıki sormayın güveçe vede ete bayılan biri olarak

güveç tenceresi dediği acaba bilidğimiz toprak güveç mi

evet canım toprak kaba diyorlar güveç tenceresi diye.ben içinde ne bişse bayılırım sarmayı onda bişiririm ay yaptım sonunda tavuğu. güzel oldu da üzerine aliminyüm folya kapamıştım bi açtım içinde su var baya ben kuru bekliyordum istiyordum şaşırdım acaba folyayı kapatmasamıydım dedim tadı daha cok suyunda kalmışta

evet canım toprak kaba diyorlar güveç tenceresi diye.ben içinde ne bişse bayılırım sarmayı onda bişiririm ay yaptım sonunda tavuğu. güzel oldu da üzerine aliminyüm folya kapamıştım bi açtım içinde su var baya ben kuru bekliyordum istiyordum şaşırdım acaba folyayı kapatmasamıydım dedim tadı daha cok suyunda kalmışta

bencede kapamasaydın sulanmazdı .çünkü buhar yapıp içine dolmuş olabilir. tarifi veren arkadaş folyo sarmamamış demi bu arada eline sağlık
ben de tavuk yemeklerini ve güvec yemeklerini çok severim ayrı bi tadı oluyo.heleki odun ateşinde yapılırsa yemek tadı bi ayrı oluyo.özellikle biz pikniğe gidince babam güveçte patlıcan yemeği yaptırır.tadı süper olur.mangalı bile ocakta yapınca tadı bi ayrı odunla pişirince bi ayrı

sen şölw çıtır çıtır istiyodun sanırım şu tavuk reklamlarında çıkıyo ya kocaman tüm tavuğu bi çıkarıyo kıpkırmızı ve çıtır çıtır ...(((sanki çıtırlığını kontrol ettim))ayy cnm çekti bugün yemek var yarın da ben yapıyım bari

yap yap dene.evet ya cıtır istiyordum bide sosu cekmeyince sosta kalmış tadı içine çekse daha enfes olcaktı.artık suyundana yarın bişeyler yaparız. bende bi dahakine üstünü kapatmıycam bide tavuk dolmasını merak ediyorum bi arada ondan diycemm ayy bu aralar bir iştahım acık anlatamam her şey canım istiyor görmemiş gibi yiyiyorum bide :roflol: :roflol: :roflol:

X