Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

sannem16

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
298
0
41
arkdaşlar bu benim nişanlı olarak ilk bayramım.kayınvalidemler gelicekler.sanırım bayramlarda gelin kıza kıyafet felan alınırmış.sizlere neler aldılar merak ediyorum

ben nişanlıyken ilk bayramımda bilezik takmıştı kayınpederim bana
2.bayrdamdada eşimle gitmiştik istediğini al dediler normal kıyafet alıyosun
fakat herkeste yoktur bu adet kimileri bilmez yani
benim görümcem nişanlı şuanda eşinin ailesi geçen bayramda harçlık verdiler adet öleymiş onlarda
herkeste değişebiliyo

ben 1 sene nişanlı kaldım.bir ramazan bayramı birde kurban bayramı gördüm.
ramazan bayramında kayınvalidem kıyafet alacaktı bana,sezon sonu indiriminden aldığım kıyafetim vardı onu giyecektim ben istemedim.ramazan bayramında da şehir dışında olacakları için gitmeden bana bileklik alıp takmıştı ben seviyorum diye.
kurban bayramındada koçum gelmişti..allı pulluzemuszemus

ooo maşallah koç felan çok iyi:)) ben nişanlıyım 5 aylık.kayınvalidemden daha hiç birşey görmedim.bayramda çok merak ediyorum ne getirecek.inş banda bileklik bilezik felan gelir

beklenti içine girme bence hayal kırıklığı yaşarsın..
amacın eşinle mutlu bir yuva kurmak olsun..kayınvalide kayınpederden beklentin olursa şayet de onlar yerine getirmezlerse bunu diş bileyebilirsin..
arkadaş tavsiyesi..:a.s.:

aslında beklenti içine girmemek lazım. ama gelin olma hevesiyle bekleniyor işte. benim bildiğim kadarıyla öncelik kız adetlerine verilir. kurbanda allı pullu koç gelir. koçun boynuzunda bilezik olur. hediyeler koçun üstüne konulur. tabi bu maddi duruma göre değişiyor.
ama benimde tavsiyem hiç beklenti içine girmeyin. sonra benim gibi üzülür mutsuz olursunuz.

benim nişanlılık dönemimde bayram yoktu gerçi olsada bişe yapmazlardı kaynanamlar...ama bizim oranın adetlerinde vardır böyle şeyler
bilezik takarlar
abiler kardeşler falanda altın takarlar
kurban bayramında da koç getirirler gelin kıza

ama bunlar inanı hiç önemli değil arkadaşım önemli olan eşinle mutluluğun
sevgilerle
a.s.

valla kızlar benim kayınvalidem hiç bişey almadı sadece ayakkabı ve tişört ben her ğittiğimde hediye alırım ama hiç bişey almazlar hemde hiççççççççççççççççç

tabiki önemli olan nişanlımla mutlu olmamız ama ya inanın bekliyosunuz.mesala ben bir kere evlerine gittim bana gümüş kolye taktı:KK43:(( bi kerede onlar bize geldi ozamanda gümüş bileklik:KK43:(( şok oldum ama bişey diyemiyorum tabiki.asla sorun çıkarmam bu konuda.
yinede bence yapılması lazım maddi duurmları gayet iyi hatta ev eşyalarında bana hiç beyaz eşya aldırmıyorlar sadece oturma grubu alıcam onuda belki onlar alıcak.ütü masasını bile kendi alıcakmış kayınvalidem.
o konularda gayet cömert ve ince düşünür ama gelin kız görme işinde sıfır yani.
bide nişanda anneme beşibiryerde taktılar düşünün yani.beşibiyerde takıyo anneme bana bir küçü altın takmıyo görüştümüzde.biraz ilginç tabii

ozmn tatlım onlarda öyle bir adet yok
insan tabiki bekler
ama bekleyincede böyle takar
ondan bekleme cnm boşver salla gitsin

ben dör yıl nişanlı kaldım ilk bayramda takım elbise almış kaynanam onu verdi eve getirme filanda olmadı ben onlara gitmiştim elime tutuşturdu sonrakilerdede bazen para verdi istediğini al diye bazende kendi memleketinden getirdi bluz filan ben öyle koçmuş altınmış görmedim yani

herkes farklı sen kendini heveslendirme bence sonra üzülüyor insan

nısanlıyken sadece kurban bayramını gecırdım.
koc geldı,bilezik,bayramda gıyecegım kendı begendıgım kıyafet,ayakkabı,canta,iç çamasırı(sutyen kılot takım+aklet kılot takım)corap,parfum setı,bırkac makyaj malzemesı,koca bır sepet cıkolata,bırde bızım burda kumas da konulur...bayram kısa geldıgı ıcın benım zamanımda kabanda alınmıstı..
aklıma gelen bunlar canım..

tabiki önemli olan nişanlımla mutlu olmamız ama ya inanın bekliyosunuz.mesala ben bir kere evlerine gittim bana gümüş kolye taktı:KK43:(( bi kerede onlar bize geldi ozamanda gümüş bileklik:KK43:(( şok oldum ama bişey diyemiyorum tabiki.asla sorun çıkarmam bu konuda.
yinede bence yapılması lazım maddi duurmları gayet iyi hatta ev eşyalarında bana hiç beyaz eşya aldırmıyorlar sadece oturma grubu alıcam onuda belki onlar alıcak.ütü masasını bile kendi alıcakmış kayınvalidem.
bide nişanda anneme beşibiryerde taktılar düşünün yani.beşibiyerde takıyo anneme bana bir küçü altın takmıyo görüştümüzde.biraz ilginç tabii

daha ne yapsınlar canım..demek kredilerini başka şeylere kullanıyorlar.
hem hediyenin büyüğü küçüğü olmaz.bileklik altında olsa gümüşlükde olsa hediyedir.düşüncedir..bence sen farklı düşünceler içine girme

daha ne yapsınlar canım..demek kredilerini başka şeylere kullanıyorlar.
hem hediyenin büyüğü küçüğü olmaz.bileklik altında olsa gümüşlükde olsa hediyedir.düşüncedir..bence sen farklı düşünceler içine girme

bencede
hem dediğim gibi onlarda belki öyle adet yoktur

canım bence hiç üzülme bu konuda önemli olan nişanlınla senin mutlu olman
maddi durumlarıda gayet iyi demişsin ki elini hiç birşeye sürdürmemeleri bence büyük bi cömertlik takı makı biraz göz boyama işleri
bende nişanlanalı 20 gün oldu kayınvalidemle kayınpederim dünya tatlısı insanlar nişanda hiç bişeyini eksik etmedi takı da olsun boğçada olsun bide elinden her iş gelir hazırdan çok emek vererek yapar herşeyini..yani maddiyattan çok buna önem veririm ben..
tabiki gelin kızsın gönlünden geçer belki ama bunlar biraz adet işidir..bizde olan bi başkasında olmayabilir..sakın nişanlınada yansıtma bu durumları erkekler bu konuda biraz hassas oluyolar işin başındayken aranız açılmasın yerimseniben

ben doğrumu anladım annenemi beşi biyerde taktı neden ama ne alaka anlayamadm çokta şaşırdım ilkkez duydum gelinin annesine takılır dieakannehir

eşi bi yerdeyi yanlış kişiye takmış bence gelin sensin
bizimkilerde bayramlarda baştan aşağı giydirirler

X