Bebek Beslenmesi süt arttıran mucizem

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
bebeğimizin beslenmesi için anne sütünün çok önemli olduğunu hep söyleriz. ama doğumumdan beri benim sütüm o kadar azdı ki, sütüm bitti bitecek korkusuyla yaşadım, yedekte mama bulundurdum hatta. bir süre sonra ağlamaktan usanınca kendimle alay etmeye başladım; çünkü bir inek olsaydım sütüm olmadığından ve malesef tombulluğumdan hemen kesiverirlerdi beni. buna rağmen ne söyleseler yedim, içtim. en çok humana still-tea ve bulgurun faydasını gördüm. denemediğim bir şey kalmıştı: DEREOTU... 3 gündür dereotu yiyorum. kızlar, sütüm -maşallah- çok arttı. hem de çoooookkkk... sütümü arttıran mucize sebzem benim :) bu fark beni nasıl mutlu etti anlatamam. siz de deneyin derim, umarım işinize yarar.

evet canım her türlü yeşillik arttırır.birde yeşil sebzeleri kavur ıspanak pırasa ebe gümeci pirpirim vs filan etkisini görürsünüz:KK66: ee ne de olsa inek modundayız dimi ota abanmalıyız :))

canım ben hasftasonu alkolsüz bira buldumtadını merak ediyordum. o da bende iyi süt yaptı hergün 1 tane içiyorum az önce süt sağdım tek memeden 100 cc çıktı 5 dk da.şaşırdım kaldım. normalde 40-60 anca çıkardı zorlaya zorlaya 2 memeden 100 cc zor tamamlardım. Boza ve incir duymuştum. Bunu da öğrendiğim iyi oldu bol bol yiyelim...

canım kesınlıkle yesıllık. ye marulu gobegı ustune 1 bardak su ıc ınan cok ıse yarıyor...

Son düzenleme:
ben bir pijama takımı almıştım doğumdan önce aceleyle. geçen gün giydim, beni görenler gülmeye başladı; çünkü -hiç farketmemişim- pijama takımım inek desenliymiş. elimde süt sağma makinesiyle tamamen bu moda girdim ben. önüme de dereotu baştaolmak üzere yeşil salatayı koyunca tam oluyorum. kaydirigubbakcemile3

ben bir pijama takımı almıştım doğumdan önce aceleyle. geçen gün giydim, beni görenler gülmeye başladı; çünkü -hiç farketmemişim- pijama takımım inek desenliymiş. elimde süt sağma makinesiyle tamamen bu moda girdim ben. önüme de dereotu baştaolmak üzere yeşil salatayı koyunca tam oluyorum. kaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol::roflol:

:roflol::roflol::roflol: süper mişşşş

Dereotunda sütten daha fazla kalsiyum bulunuyor.Yarasın bebişlerimize :sm_cool::sm_cool:

Benim ailedeki lakabım sütaş ya da milka zaten:) Eşim "oğlan acıkınca seni koca bir inek olarak görüyor" diyor:)

rezene içtigim zamanlar sutum artıyor ama ıkı gogusumden en fazla 60 cc aldım alkolsuz bırayı deneyecem bakalım ıse yaracakmı

rezene içtigim zamanlar sutum artıyor ama ıkı gogusumden en fazla 60 cc aldım alkolsuz bırayı deneyecem bakalım ıse yaracakmı
bersu, sen ne zaman doğum yaptın? eğer yeniyse zamanla artar sütün. günde kaç kez sağıyorsun sütünü, sık sağdığından az geliyordur belki.

Ben geçen hafta aldım denedim alkolsüz bira ülkerin bende baya faydası oldu. günde 1 şişe içiyordum tek gögsümden 100 cc çıktı inanamadım normalde bende iki gögsümden 60 cc zor tamamlardım..

O kadar çok içmiyoruz canım göbek yapacak kadar günde bir şişe yetiyor. Tadı bira gibi değil gazoz gibi ama içtikten sonra boğazında bira gibi bir his bırakıyor..

dereotunu ibrahim saraçoğluu da söylemişti

ya arkadaşlar ben dereotundan nefret ediyorum normalde ama sütü arttırıtosa yerim yani.
nasıl tüketiyosunuz? yemeklere katıp pişirerekmi yoksa öle çiğ çiğ yiyomusunuz? salatayamı katmak lazım ne yapsam??

ya arkadaşlar ben dereotundan nefret ediyorum normalde ama sütü arttırıtosa yerim yani.
nasıl tüketiyosunuz? yemeklere katıp pişirerekmi yoksa öle çiğ çiğ yiyomusunuz? salatayamı katmak lazım ne yapsam??
ben dereotuyla mücver yapıyorum. salataya da koyuyorum. bir de bulgur da arttırır bilirsiniz, kısır yapıp içine koyuyorum.

39 gun oldu ama sutum bakarsak sankı 5gun olmus cok ıstıyorumya olmuyor 3saate bır sagıyorum 2saatte bır sagsam ozamanda cıkan mıktar azalıyor

bu alkolsüz biranın yani malt içeceğini hapı var gnc de ben
hergün ondan içmektense hapını aldım bir de ısırgan hapı baya artırdı
şimdi ikiside bitti ama sadece anne sütü ile beslenen oğluma sütüm ziyadesiyle yetiyor
bol sütlü günler herkese

X