tüp bebekte pozitif sonuç alanlar acil yardım lütfen

gulseren4434

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
1.332
2
merhaba arkadaşlarr bugün dondurulmuş embriyolarımla denediğim transferimin 8. günü.... sizlere sormak istediğim; transfer sonrası test tarihine kadar, hiçmi stres yaşamadınız, moraliniz bozulmadımı, umutsuzluğa kapılmadınızmı, canınızı sıkan başka birşey olmadımı, ya da sürekli robot gibimi yattınız, 11 gün boyunca yemeğiniz önünüzemi geldi hep! kapı dışarı çıkmadınızmı? umarım anlatmak istediğimi ifade edebilmişimdir acaba biryerlerde yanlışmı yapıyorum die korkularım var stres sorunu en büyük problemim ve sonuç yaklaştıkça korkuyorum :1no2: 2 gündür gece zor uyuyorum ateşler basıyor vücuduma neyin ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum.... yardımınıza ihtiyacım var.... birde yarın 9. gün test yapsam çıkarmı acep

ben 28 martta gebeliğim belli oldu ancak 29unda öğrendim.aksilikler malum.bence günün gelmeden test filan yaptırma çünkü negatif olma ihtimali yüksek ve sonadan beklemesi senin için daha zor olur.28 inde idrar testi yaptım evde çift çizgiyi görebildim.Ama bazılarında kan tahlilinden 3-4 gün sona sonuç verebiliyormuş.kendim öğretmenim transferden sonra normal hayatıma devam ettim sadece yalnız kaldığımda aklıma geliyordu.hergün 3 sefer minübüsle köy yolunda yolculukta yaptım.ayakta da kaldım.tabiki beklemesi zor ama kendini bişeylerle meşgul et.şu an hafif lekelenmelerim var raporluyum dinleniyorum umarım orun çıkmaz.kendine iyi bak.

ben 28 martta gebeliğim belli oldu ancak 29unda öğrendim.aksilikler malum.bence günün gelmeden test filan yaptırma çünkü negatif olma ihtimali yüksek ve sonadan beklemesi senin için daha zor olur.28 inde idrar testi yaptım evde çift çizgiyi görebildim.Ama bazılarında kan tahlilinden 3-4 gün sona sonuç verebiliyormuş.kendim öğretmenim transferden sonra normal hayatıma devam ettim sadece yalnız kaldığımda aklıma geliyordu.hergün 3 sefer minübüsle köy yolunda yolculukta yaptım.ayakta da kaldım.tabiki beklemesi zor ama kendini bişeylerle meşgul et.şu an hafif lekelenmelerim var raporluyum dinleniyorum umarım orun çıkmaz.kendine iyi bak.

cevabın için çok teşekkür ederim çok kutsal bir görevin varmış bu arada, başarılarının devamını temenni ederim, eli ayağı düzgün hayırlı evlatların olur inşallah.... ben kan tahlili yaptırmayı düşündüm, peki stres yaşadınmı yani nebilim belki işin çok sıkıntı vermiyordur sana?

kan testi için çok erken aramızda şu sıralar 10. gün yaptıranlar var ama bu herkes için geçerli değil,çünkü kanda tam 12 doğru cevabı alırsın.
10 .gün yaptıranlar şanslıydı hep pozitif gördüm ben ama sonradan erken veya yalnış heyacan -hayal kırıklığı yarakması açısından dr söylediği ve bilimsel olarakta kabul edilen 12.gün yptır.

kan testi için çok erken aramızda şu sıralar 10. gün yaptıranlar var ama bu herkes için geçerli değil,çünkü kanda tam 12 doğru cevabı alırsın.
10 .gün yaptıranlar şanslıydı hep pozitif gördüm ben ama sonradan erken veya yalnış heyacan -hayal kırıklığı yarakması açısından dr söylediği ve bilimsel olarakta kabul edilen 12.gün yptır.

sevgili aktuel ben yeni üyeyim.eylülden bu yana siteyi takip ediyorum.sizin saranurun ve dark ın yazılarını özellıkle takıp ediyorum.yol gösterip doğru bılgıler aktarıyorsunuz tbr

Sevgili Gulseren,
Oyle iyi anlıyorum ki seni. kac kez beta testi verdim, hangi hemsire acıtmadan kan alır hangisi acımasızdır, hangi gun test yaptırsam kanda beta gorunur hepsi oyle yıpratıyor ki bizleri.
Canım bak ben transferden sonra 2 gun yattım. Yalnız benim ozel bir durumum daha vardı hiperstimulasyon kaygımız olustu.Yumurtalıklarım sanki gulle tasıyor hissiyle patlamak uzereydi ve karnım hep şişti. Kıyafetşerim dar gelecek kadar...
Buna ragmen her gun işten sonra hava almak ve biraz da yorulmak için yuruyuse cıkıyorduk kocamla, bak simdi hatırladıkca içim ezildi vallahi. Kocam uzunsure yurtdısında kalacak da özlemişim onu. :) Sinema, aksam yemekleri, aksama eve gelip sadece uyuuyorduk. Yani hergunu dolu dolu geçirmeye bakıyorduk. Arkadaslarımızı ziyaret ediyorduk muhakkak bir aktivite yapıyorduk. Yani ne kadar kalabalıkolursa etrafın o kadar az dinlersin kendini onu anlatmaya calısıyorum. Kendini agır kaldırmak, agır evişi yapmaktan baska haiff yuruyuslerden, aktivitelerden sakınma. Yani hayatı kendine zindan da etme.
Ben ilk mikromda negatif sonuclanmıstı ama kendimi eve kapattım ailem arkadaslarım hep beni evde ziyaret ediyorlardı, ama surekli oldu olmadı mı diye dusunup duruyorum. Bu seferkinde bilerek oyle yapmadım. Ve test gununden bir gun once dahi test yaptırmanı tavisye etmem. Cunku kendine yaptıgın Lucrin, Gonal, Cetrotide tipi iğnelerin içinde Beta hormonu var ve bu hormon 12 gunden once vucuttan atılamıyor. Yani yaptırsan dahi yanıltıcı olabilir bu yuzden seni yanıltmaması acısından bence testi unut.
At kendini dısarı guzelce gez. Tadını cıkar buguzel gunlerin, surekli annenlere akrabalara oturmaya yemek yemeğe gidin ne bileyim oturmayın yani evde canım.
Ondan sonra insllah iyi haberleri alınca yeteri kadar evde oturacaksın.
İyi haberlerini bekliyoruz, ümitsizliğe kapılacak bir sey yok, sadece biraz sabır.
Allah'a sana sabır ve hayırlı haberler vermesi için dua edecegim.
Sevgiler ve bol sanslar

gülserenciğim kusura bakma senin konudan devam ediyorum ama bende senin gibi bu konuları çok merak ediyordum ve yeni bir konu daha açmak istemedim... a.s.

ya kızlar benimde bu ay sonu inşallah allahtan bir mani çıkmazsa transferim olacak... bende çok korkuyorum...benimde sürekli yatsam mı acaba diye kaygılarım var...ben çalışıyorum... işim masa başı ama yinede korkuyorum... birde bizim evimiz 5. kat her gün in çık birşey olurmu diyede korkuyorum... doktor 3,4 gün istirahat yeterli dedi ama ben yinede 12. güne kadar rapormu alsam diye düşünmüyor değilim... birde biz transferden sonra 1,5 - 2 saatlik yol geleceğiz buda korkutuyor.... sizce ben ne yapmalıyım...:sm_confused:

gerçi allah yazdıysa anlıma ne yapsam boş biliyorum ama ben yinede bu sorulardan kurtulamıyorum...:sm_confused:

Yeşbü Selam,
Gulseren'e de soyledigim gibi transfer sonrası zaten hastenede dinlenmen gerektigi kadar seni tutuyorlar. Sonrasında agır hareketler yapmaman yeterli. Ayrıca heralde transferden sonra 2 saat yol yurumeyeceksindir. Yani araba ile gittigin surece hiç onemli degil.
Bence kesinlikle transfer sonrası rapor alma. Gunler calısmadan cok zor gecer. Isyerinde de ne guzel oturarak calısıyormussun daha ne istiyorsun. Eger izin alıp evde sonucu beklerken yureginin catlayacak gibi oldugunu hissedecek ve o zaman sanırım bana hak vereceksin. O bakımdan ne kadar mesgul olunursa bu surecte o kadar iyi.
Kızlar yapmayın ben iş seyahatine gittim ya. Ankarada oturuyorum, en son mikro enjeksiyonumda transferden sonra hiperstimulasyonum olmasına ragmen Antalya, Mersin, Istanbul' a gittim. Gozunuzu seveyim buyutmeyin sunu gozunuzde...Tabii ki ucak yolculugu ama sonucta kosusturmayla gecti.
Hee uzun otobus yolculuguna cıkmayın sakın. Çıkarsanız 3 saatte bir ayaga kalkıp yurumeye hareket etmeye calısın. Embryocuklara taze kan gitmesi lazım...

Yeşbü Selam,
Gulseren'e de soyledigim gibi transfer sonrası zaten hastenede dinlenmen gerektigi kadar seni tutuyorlar. Sonrasında agır hareketler yapmaman yeterli. Ayrıca heralde transferden sonra 2 saat yol yurumeyeceksindir. Yani araba ile gittigin surece hiç onemli degil.
Bence kesinlikle transfer sonrası rapor alma. Gunler calısmadan cok zor gecer. Isyerinde de ne guzel oturarak calısıyormussun daha ne istiyorsun. Eger izin alıp evde sonucu beklerken yureginin catlayacak gibi oldugunu hissedecek ve o zaman sanırım bana hak vereceksin. O bakımdan ne kadar mesgul olunursa bu surecte o kadar iyi.
Kızlar yapmayın ben iş seyahatine gittim ya. Ankarada oturuyorum, en son mikro enjeksiyonumda transferden sonra hiperstimulasyonum olmasına ragmen Antalya, Mersin, Istanbul' a gittim. Gozunuzu seveyim buyutmeyin sunu gozunuzde...Tabii ki ucak yolculugu ama sonucta kosusturmayla gecti.
Hee uzun otobus yolculuguna cıkmayın sakın. Çıkarsanız 3 saatte bir ayaga kalkıp yurumeye hareket etmeye calısın. Embryocuklara taze kan gitmesi lazım...

canım benim çok saol.... bunları bana doktorumda söyledi ama ne yapim elimde değil...en çokda şeyden korkuyorum... merdiven çıkıp inmekten 5. kattayız ya..... çalışmaktan değilde... bende çalışınc akendimi daha iyi hissedeceğim buna eminim kafam dağılır en azından....

canım sen transferden sonra ne kadar dinlendin??? a.s.

canım benim çok saol.... bunları bana doktorumda söyledi ama ne yapim elimde değil...en çokda şeyden korkuyorum... merdiven çıkıp inmekten 5. kattayız ya..... çalışmaktan değilde... bende çalışınc akendimi daha iyi hissedeceğim buna eminim kafam dağılır en azından....

canım sen transferden sonra ne kadar dinlendin??? a.s.

Güzelim ben 2 tam gün dinlendim. Transferden sonra yumurtalıkların gereğinden fazla uyarılması nedeniyle istenmeyen bir durum oluştu (hiperstimulasyon) ve 36 bedenden 2 gün içinde 38 bedene ve sonra da 38 bedene bile sığmamaya başladım. Yani biraz zor oldu benim için karnım cok sismişti. Özellikle gebe kalırsan yukselen beta hcg hormonu yumurtalıkları tekrar uyarıyor ve yumurtalıklarda tekrar yumurtalar uretiliyor istemeden. Bizim gibi PKO kadınlarının ortak problemi bu. Allahtan herseyimiz kontrol altındaydı da fazla ilerlemeden 3 gun once durdu ve inanır mısın tam 4 kilo verdim. Verdigim kilo degil vucudumdaki suymus gerci.
Bu yuzden hersey yolunda gitsin diye dua et ve hiç umutsuzluga kapılma. Ben bu zor gunlerde dahi herseyin iyi olacagına dair umutlarımı kaybetmemiştim.
Sıkıntıya dustugunu hissettigin anda bizimle baglantıya gec, her zaman yardım etmeye hazırım.
Sevgiler

Güzelim ben 2 tam gün dinlendim. Transferden sonra yumurtalıkların gereğinden fazla uyarılması nedeniyle istenmeyen bir durum oluştu (hiperstimulasyon) ve 36 bedenden 2 gün içinde 38 bedene ve sonra da 38 bedene bile sığmamaya başladım. Yani biraz zor oldu benim için karnım cok sismişti. Özellikle gebe kalırsan yukselen beta hcg hormonu yumurtalıkları tekrar uyarıyor ve yumurtalıklarda tekrar yumurtalar uretiliyor istemeden. Bizim gibi PKO kadınlarının ortak problemi bu. Allahtan herseyimiz kontrol altındaydı da fazla ilerlemeden 3 gun once durdu ve inanır mısın tam 4 kilo verdim. Verdigim kilo degil vucudumdaki suymus gerci.
Bu yuzden hersey yolunda gitsin diye dua et ve hiç umutsuzluga kapılma. Ben bu zor gunlerde dahi herseyin iyi olacagına dair umutlarımı kaybetmemiştim.
Sıkıntıya dustugunu hissettigin anda bizimle baglantıya gec, her zaman yardım etmeye hazırım.
Sevgiler

canım benim çok saol...buna şüphem yok zaten... allah hepinizden razı olsun...allah yavrularınıda sana bağışlasın inşallah canım...

çok sağolun kızlar ben özellikle bu ilaçları kullanmadığım için test yaptırmayı düşünmüştüm... 2 günüm kaldı zaten artık son günler geçmiyor ama geç olsun güç olmasın.

X