Çamasır makınam basıma bela oldu !..

ben vestelden set üstü ocak aldım hiç memnun kalmadım teyzemin kızıda
çamaşırmakinesi almış geçen yıl ve çok pişman olmuş bunlarıda teyzem anlattı
zaten kızı evlenmeye yakın bütün beyaz eşyayı bosh markasından almış
gerçekten vestelden ancak tv alınır

valla bir makina probleminin aile meselesine dönüşmesi ilginç bi olay olmuş. Bu kadar abartmayalım arkadaşlar kim kötü olsun diye parasını harcamaz. Kaldı ki neredeyse ülkenin tamamında evlenirken tüm beyaz eşyayı kız tarafı alır mobilyaları erkek tarafı alır o bile bence lütuf olmuş sağolsunlar düşünmüşler...

Gelelim makinaya; ben zamanında çoook para verip Arçelik IQ aldım. Ama hiç memnun değilim beyazlarım hep gri, lekeler çıkmıyor. Annem de Arçelik kullanıyor onun makinası asgari 22 yıllık ama çamaşırlarını görseniz sanki hepsi yeni alınıp makinaya atılmış o kadar temiz yıkıyor. Kullandığımız deterjan aynı. Ben yazlıkta Beko ortalama bi makina kullandım. E yazlıktayız diye deterjan da ortalama kullandım beyazlarımın rengi açıldı sanki aylar sonra ilk kez yıkanmış gibi oldu. Beyaz eşya şans arkadaşlar. Ben aynı sorunu tefal ütüde de yaşadım. Şimdi Arzum kullanıyorum çok da memnunum.
Yani mevzu ucuzluk meselesi değil niyetinizi bozmayınyerimseniben

valla bir makina probleminin aile meselesine dönüşmesi ilginç bi olay olmuş. Bu kadar abartmayalım arkadaşlar kim kötü olsun diye parasını harcamaz. Kaldı ki neredeyse ülkenin tamamında evlenirken tüm beyaz eşyayı kız tarafı alır mobilyaları erkek tarafı alır o bile bence lütuf olmuş sağolsunlar düşünmüşler...

Gelelim makinaya; ben zamanında çoook para verip Arçelik IQ aldım. Ama hiç memnun değilim beyazlarım hep gri, lekeler çıkmıyor. Annem de Arçelik kullanıyor onun makinası asgari 22 yıllık ama çamaşırlarını görseniz sanki hepsi yeni alınıp makinaya atılmış o kadar temiz yıkıyor. Kullandığımız deterjan aynı. Ben yazlıkta Beko ortalama bi makina kullandım. E yazlıktayız diye deterjan da ortalama kullandım beyazlarımın rengi açıldı sanki aylar sonra ilk kez yıkanmış gibi oldu. Beyaz eşya şans arkadaşlar. Ben aynı sorunu tefal ütüde de yaşadım. Şimdi Arzum kullanıyorum çok da memnunum.
Yani mevzu ucuzluk meselesi değil niyetinizi bozmayınyerimseniben

canm böyle yazmayın arkadaşlar kızıyolar kaynana savunucusu oluyosun sonra.

bence de aileler evlenirken masrafa girmek zorunda değil...
bana bunu aldılar, şunu almadılar tavrı yanlış, he alırlarsa sağolsunlar almazlarsa eşin almak zorunda
bu ız için de erkek için de böyle bence, çalışın alın, ailelere yük olmanın manası yok... :eek:lmaz:

benimde ariston aqualtis çamaşır mak var ama ses çıkartıyor ve takınlıtılı birisi olarak deliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii oluyorum..güya ultra sessiz almıştım..ama iyi yıkıyor..ona bişi diyemem..
param olunca gidip başka bir ultra sessiz çamaşır mak alacağım
bu konuda da çok konuştum...sanırım benimde ultra sessiz olma vaktim geldi yoksa eşim beni kesecek:)

mız mız arkadaşım benimkide vestel bende aynı sorunları yaşıyorum.makinaya temizlesin diye atıyorum kirletip veriyo.hele beyazlar:eek:klava:bide geçen gün peluş battaniyemi attım yıkansın diye birde baktım hep delmiş battaniyeyi yaaa:1shok:kötükedihüso ayak ucu kısmını üstelik daha 3 senelikti fazla kullanmamıştım ilk defa yıkadım battaniyem çok güzeldimafoldumben makina nasıl deliyor anlamıyorum.

ben çamaşırmakinası almayı düşünüyorum ama hangi marka en iyisidir karar veremiyorum bu işler şans işi arçeliği yazmışsınız aslında benimde aklımda olan o inş aldığıma pişman olmam arkadaşlar

arkadaşlar yanlış analmayın ama birazda yıkamayı bilemkle alakalı

mesela ben atıyorum renkleri abuk sabuk grili alacalı gibi

annem atıyor bembeyazz.. aynı makine aynı detarjannn...

ben vestelden set üstü ocak aldım hiç memnun kalmadım teyzemin kızıda
çamaşırmakinesi almış geçen yıl ve çok pişman olmuş bunlarıda teyzem anlattı
zaten kızı evlenmeye yakın bütün beyaz eşyayı bosh markasından almış
gerçekten vestelden ancak tv alınır

eşim aspratör aldı vestelden,montaj ekibi mutfakata takarken aralarında gülüştüklerini farkettik 'hayret ilk defa kutudaki malzemeler tam çıktı' diye dalga geçiyorlardı.hiç memnun kalmadım.öle duruyo kokuyu falan çektiği de yok.
biraz marka karalamak gibi oldu ama tv den bende memnunum.

bakın kızlar kaynanamları sucluyorum cunku durumları gayet ıyııııı bunu bıle bıle esım evlenmek ıstıyorum dedıklerınde bız sana hıc yardım etmeyız bır beyaz esya alırız o kadar demısler esımde kabul etmıs zaten bunlar benden habersız alınan seyler cunku bılıyorlarkı ben begenmıyecem baska model ıstıyecem benım annem arcelık kullanıyo benım kafamda o vardı bende her zaman derdım

hemen hemen suclamaya gecın hıc bırseyı bılmeden etmeden empatlı olun yaaaa

mızmızım aynen katılıyorum sana canım benimde asla kullanmayacağım bi markadır vestel..babaannemler 4 yıl önce aldılar vestelden çamaşır makinesi 1 yıl içinde 6 defa değiştirildi..aynı şikeyetlerden dolayı.benim beyaz eşyalarım beko ve çokk memnunum hiç leke iz tüğlenme vs yapmıyor..

aynı hemen suclamaya gecıyorlar bılıp bılmeden kımsenın basına gelmeden anlamıyor

bakın bızde bılıyoruz herhalde gıdıp parayı en ıyısınden almayı demı ama dıyorum dugunu esım yaptı bır sene olduk hala borc oduyoruz ben sadece sıze ne yapmam gerekıyor dıye sordum

NE YAPMAM GEREKIYOR BAKIN TEKRAR YAZIYORUM NE YAPMAM LAZIM

AMA SIZ SANKI SORUN SADECE KAYNANA ALMIS YOK SU ALMIS DIYORUM SANIYORSUNUZ EVET ONLAR ALDI AMA SORUN YIKAMIYOR NE YAPACAM BEN SIZ YARDIM EDECEGINIZE SADECE SUCLAMAYA GECIN

Bakın bu konuyu ben kaynanamları sadece atmak ıcın yazmadın sadece ne yapmam gerekıyor dıye yazdım ama sızzzzzzzzz aldınız bır kelımeyı evırdıgınız cevırdınız ne hale getırdınızzzzzzzzzzz

canım durumun müsaitse değiştir çünkü servis belli zamandan sonra ilgilenmiyorlar hatta suçlarını dahi kabul etmiyorlar.yoksa şöyle yaparsan düzelir diye bişey diyemez kimse :KK43:(( garantiden yararlanıyorsunuz madem gerektiğince ilgilenmek zorundalar

Benden habersız almasaylardı boyle sey olmazdı cunku ben elektornık esyalarda cok hassasım benım ceyızım ıcın aldıgım hıc bır alet kotu cıkmadı kendım aldıgım ıcın degıl yanlıs anlasılmasın hepsı deneyerek aldıgım seylerdır cunku pımprıklı bırıyım bu konuda aılem bıle bır esya alınca ılk once bana sorar alır yanı sorun onların almasımıydı sankı ben konuyu aaaaaaaaa kaynanamlar sunu almıs ben ne yapacammı sız bu hale getırdınız anlamadım tamam almıslar ama sorun yasıyorum ne yapacam dıyorum sıze ama sızzzzzzzz hemen suclamaya gecın yok durumları elvermemıs bunu almıslar yok sudur budur daha makına kullanmaya basladıkdan 4 ay sonra bozuldu servıs cagırdım yaaa bumu yanı bumu yemın ederım konu acmaya bıle ınsan cekınıyo ınsanı ne hale getırıyorsunuz bır yalancı demedıgınız kalıyor valla

Cnm makına garantısı var daha cokkkk ama hıc kabulleneceklerını sanmıyorum ılk cagırdıgımda bana sacma sapan tavsıyelerde bulundular yok camasır yıkama ıslemıne gecmeden once bır kere bos yıka yokkkkkkkk cnmmmmmm sankı su bedava yanı benım sormak ıstedıgım basınıza boyle bırsey geldıgınızde ne yapılır bakalım yarın gelecekler dun ıftara cagırdım aılemı esımın aılesını masa ortume yemek lekesı olmus bugun attım on yıkamada 60 da offfffffffff saatlerce ama cıkmamıssssssssssssssss yarın gostercem

aynısını halam kullanıyor geçen yıl aldı canım inan onada aynı tavsiyelerde bulunuşlar bize söyleyincede sadece güldük..keşke baştan almasalarmış..ama vestelde en çok kampanya yapan marka demek ondan etkilenip aldılar iyiliğini kalitesini bilmeden..ne denirkii dediğin gibi asla kabul etmezler yapacağın tek şey başka bi marka almak olur yoksa uzayıp gider böyle

bu insanlara nolmuş yaa valla hayret ediyorum vicdan allah korkusu kalmamış kimsede.tamam kaynanaların hepsi çok iyi demiyorum ama bu olayda kötü niyet aranmazki bazıları oğlunu kışkırtıyo gelinine eziyet ediyo tutup onları savunuyorum ama bozuk çıkan makinaya kaynana ne yapsınki.

bu konuyu ne hale getırmıssınız yaaaaaaa allahım keske yazmasaydım ya ılk once bırını suclamadan once bır konussun ondan sonra ben sıze bu yazılarınızda cevap verırdım ama netım kotu anlatamadım ama sız kendınızce cevırmıssınız olayı

konu baslıgı ne allah askına yaaaaa makınamla basım dertte ben kaynanamla basım derttemı yazdım acaba mı dıye konuyu okudum tekrar yaaaaa valla cok sasırdım halınıze cok vıcdandan gırmıssınız yok suna ver dısardakı ınsanların ıhtıyacı vardan cıkmıssınız sız kımın vıcdanını sorguluyorsunuz anlamadım gıttı benı cokmu tanıyorsunuzdaa

X