2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bencede pek tatmin edici değil canım yaa..ÇÜnkü karışmak istemeyen yine karışmaz ama maddi bakımdan desteği de ihmal etmez bence o bahane olmuş biraz sanki..

Ama çoook sevindim izne ayrılacağınaaa...Oh ne güzel bende o günleri görmek için sabırsızlanıyorum..Ben daha 1,5 ay çalışıcam...

öyle canım maalesef...çok şükür ihtiyacım yok kimsenin bir şey almasına ama anlam veremiyorum yaptıklarına eşim tek oğulları ve kızım ilk torunları olacak!!!!!!!
neyse Allah herkesin gönlüne göre versin...:)

çok varmış daha ayrılmana..inşallah zaman çabuk ve kolay geçer sizin için araya karne tatili girmeseydi benim de daha çalışacak 2 hafta + 2 günüm vardı ama sağolsun müdürüme memelekete gideceğimi söyeleyince 2.dönem başında gelme çalışamaz raporunu gönder biz 2 gün idare ederiz dedi...:KK70::KK70::KK70:

güzel anneler günaydın... günaydın için geç oldu ama baya bi kaynatmışsınız anca okuyup geldim.....

günaydın kızlar
bende bugün doktora gideceğim
herkez nasıl ben bugün 9 buçukta uyandım oh ne güzel oldu
seyyal ve nur gözünüz aydın diyelimmi artık

Yağmurcum, Pancubenim güzel haberlerle gelin inşallah doktorlarınızdan.
Kocaman olmuş olacak minikleriniz, şaşıracaksınız :)

güzel haberlerle gelin inşallah....

Benim rapor almak için gittiğim doktor, usulen bebeği bi görmem lazım dedi.
Canıma minnet tabi, hemen geçiverdim ultrasona.
32+1'de 2023 gr olmuş canım oğlum, boyu da yaklaşık 44 cm'miş.
Uzun boylu bir bebek olacak dedi doktor.
Bu arada bir haftadır sol kasığım ağrıyor diyordum ya, doktor baktı ona da.
Nokta şeklinde bir fıtık var burada, ciddi birşey değil ama ağrısı rahatsız eder dedi.
Sonra kendi doktorumu aradım, dert etme, hsonu gelince bakarız, bol bol yat dinlen dedi.
Ben de işe geldim :)))

canım gözünaydın maasallah minnoşuna..

Hayırlı haberlerle gelirsin canım inşallah...

GÜNAYDIIN BEN GELDİİMMM..off kıslarr yaa ssk ile anlaşmalı olan özel bi hastaneye gittim hafta sonu...
muayene oldum rapor almak için...
doktorun prensibi değilmişte iki hafta iki hafta veriyomuş çalışabilir raporunu gerzek ortalığı karıştırdım...
bugün gidip alıcam 5 haftalık raporumu...
doktoruma gittik kızım 1,700 olmuş yüzünüde okadar net gördümki...eşşek sıpam benim koca yanak...
neyse doktordan dönüşte kaza yaptık çok hasar yok allahtan canımıza bişiii olmadı...
ayşşş...öyle işte.öptüm hepiciinizi.

canım gözün aydın.. ayrıca geçmiş olsun..

:nazar::nazar::nazar::nazar:

Sen nasılsın yaz?

Hayırdır? Ne oldu?

canım iyiyiz çok şükür bıdığımı heyecanla bekliyorumhihoyyyt.bu ay sonu kıyafetleri ve yeni perdelerim gelecek istanbuldan birde bunlara sabırsızlanıyorum:kedi:.seninde iyi olmanı umuyorum.
SİMENAY neyin var canım ne oldu?

günaydııın a.s. Dilacım geçmişler olsun bişey olmamasına çok sevindim dr a gidecekler güzel haberlerinizi bekliyoruz kim yazmıştı hatırlayamadım ama karında sertlik ve o esnada idrara sıkışma bende de var dr a sormuştum normal demişti hazırlık kasılmaları endişelenme bende 32. haftama girdiiiiim bu günlere kdar geldim ya çok şükür Allah a o kadar riskten sonra hala inanamıyorum :dance:

ya bir de ben her mesaja 1 alıntı koyabiliyorum siz nasıl herkesten alıntı yapıyorsunuz cahilliğimi mazur görün :uhm:

öyle canım maalesef...çok şükür ihtiyacım yok kimsenin bir şey almasına ama anlam veremiyorum yaptıklarına eşim tek oğulları ve kızım ilk torunları olacak!!!!!!!
neyse Allah herkesin gönlüne göre versin...:)

çok varmış daha ayrılmana..inşallah zaman çabuk ve kolay geçer sizin için araya karne tatili girmeseydi benim de daha çalışacak 2 hafta + 2 günüm vardı ama sağolsun müdürüme memelekete gideceğimi söyeleyince 2.dönem başında gelme çalışamaz raporunu gönder biz 2 gün idare ederiz dedi...:KK70::KK70::KK70:

ne zaman geliyorsun Trabzon a kaydirigubbakcemile

günaydııın a.s. Dilacım geçmişler olsun bişey olmamasına çok sevindim dr a gidecekler güzel haberlerinizi bekliyoruz kim yazmıştı hatırlayamadım ama karında sertlik ve o esnada idrara sıkışma bende de var dr a sormuştum normal demişti hazırlık kasılmaları endişelenme bende 32. haftama girdiiiiim bu günlere kdar geldim ya çok şükür Allah a o kadar riskten sonra hala inanamıyorum :dance:[/QU

ooo maşallah benim minik hemşerilerime:)

Son düzenleme:
ya bir de ben her mesaja 1 alıntı koyabiliyorum siz nasıl herkesten alıntı yapıyorsunuz cahilliğimi mazur görün :uhm:

canım hani mesajlarda alıntı yap yazısının yanında MQ varya hangi mesajlardan alıntı yapmak istiyorsan onlardaki o yazıya tıkla.sonrada cevap yaz a tıkla.bu kadarrr :hulya: opuyorumnanaktan

Kızlar gebelik.org dan alıntı yaptım bu yazıyı
Okuyun mutlaka doğum psikolojinizi olumlu etkileyebilir yerimseniben

HAFTANIN ÖNERİSİ
Günlük yaşamımızda belli bir olayı tarif etmek için kullandığımız kelimeler o olayı algılayış biçimimizi derinden etkiler. NLP (nöro-linguistik programlama) teknolojisinin başarısının en önemli dayanaklarından biri kelimelerin dikkatli kullanılmasıdır. NLP öğretisi bilinçdışımıza (bilinçaltımıza) hangi mesajların gönderileceğini bilinçli olarak seçmemizi sağlar: NLP'ye göre "biz kelimelerimizi bilinçli seçerek bilinçdışımızı olumlu yönlendirebiliriz".
Doğum eylemi sizce nasıl birşey?

"ağrılı"
"korkunç gözüküyor"
"düşünmek bile istemiyorum"
"ben iğneden bile korkan bir insanım, gerisini sen düşün artık"
"bilmiyorum, deneyip göreceğiz, ama ağrı duyulduğunda yapılacak çok şeyin olduğunu biliyorum ve bu beni rahatlatıyor"
"kişiye göre değişebileceği söyleniyor ve buna inanıyorum"
Yukarıdaki cevaplardan hangisi size yakın geliyorsa, sizin bilinçaltınıza doğum eyleminizin o şekilde geçmesi emrini peşinen verdiğinizi ve doğumunuzun muhtemelen o şekilde geçeceğini büyük bir doğrulukla tahmin edebiliriz.

Bizim dilimizde "doğum sancıları" veya "doğum ağrıları" olarak ifade edilen olayın ingilizcesi "labor" yani "iş", fransızcası ise "travaille" yani yine "iş", veya daha başka bir deyişle "eylem". Dikkat ettiyseniz bu kelimelerin içinde ağrıyı çağrıştıran birşey yok, doğum sonuca ulaştıracak bir eylem olarak tarif edilmiş. Bizim toplumuzda doğum eylemi "sancı" veya "ağrı" olarak ifade edildiği sürece anne adaylarının ağrı çekmemesi mümkün görünmüyor. NLP'nin kuramlarından biri de "dünya üzerinde herhangi bir şeyi bir kişi bile yapabilmişse, bunu herkes yapabilir!" şeklindedir. Dünya üzerinde birçok anne adayı az miktarda rahatsızlık duyarak bebeklerini dünyaya getirebilmektedir. Bunun anlamı, bunu sizin de yapabileceğinizdir. Elbette bunun için NLP öğrenmeniz uzun zaman alır, ancak olaya bakış açınızı olumsuzdan olumluya çevirerek bunu başarabilir duruma gelebilirsiniz.

Şu andan itibaren size doğum sancısı veya doğum ağrısı tanımlamalarını "çöpe atmanızı" ve yerine doğru olan "doğum eylemi" tanımlamasını kullanmanızı öneriyoruz.

Yukarıdaki cümlelere gülümseyerek bakıyorsanız, sizin zihninizdeki "doğum resmi" muhtemelen zaten olumludur.
herkese günaydııın...bosnacım gözünaydın...doktora gidecek arkadaslar tombik haberlerle gelin insallah..dila gecmiş olsun..bu arada diplecim bu süper bi alıntı benım genelde okudugum kitaplar da bu tarz kişisel gelişim kitapları walla süppererrr:lepi:..daha dogumdan korkuyorum demesin kimse bunu okusun...

Kızlar gebelik.org dan alıntı yaptım bu yazıyı
Okuyun mutlaka doğum psikolojinizi olumlu etkileyebilir yerimseniben

HAFTANIN ÖNERİSİ
Günlük yaşamımızda belli bir olayı tarif etmek için kullandığımız kelimeler o olayı algılayış biçimimizi derinden etkiler. NLP (nöro-linguistik programlama) teknolojisinin başarısının en önemli dayanaklarından biri kelimelerin dikkatli kullanılmasıdır. NLP öğretisi bilinçdışımıza (bilinçaltımıza) hangi mesajların gönderileceğini bilinçli olarak seçmemizi sağlar: NLP'ye göre "biz kelimelerimizi bilinçli seçerek bilinçdışımızı olumlu yönlendirebiliriz".
Doğum eylemi sizce nasıl birşey?

"ağrılı"
"korkunç gözüküyor"
"düşünmek bile istemiyorum"
"ben iğneden bile korkan bir insanım, gerisini sen düşün artık"
"bilmiyorum, deneyip göreceğiz, ama ağrı duyulduğunda yapılacak çok şeyin olduğunu biliyorum ve bu beni rahatlatıyor"
"kişiye göre değişebileceği söyleniyor ve buna inanıyorum"
Yukarıdaki cevaplardan hangisi size yakın geliyorsa, sizin bilinçaltınıza doğum eyleminizin o şekilde geçmesi emrini peşinen verdiğinizi ve doğumunuzun muhtemelen o şekilde geçeceğini büyük bir doğrulukla tahmin edebiliriz.

Bizim dilimizde "doğum sancıları" veya "doğum ağrıları" olarak ifade edilen olayın ingilizcesi "labor" yani "iş", fransızcası ise "travaille" yani yine "iş", veya daha başka bir deyişle "eylem". Dikkat ettiyseniz bu kelimelerin içinde ağrıyı çağrıştıran birşey yok, doğum sonuca ulaştıracak bir eylem olarak tarif edilmiş. Bizim toplumuzda doğum eylemi "sancı" veya "ağrı" olarak ifade edildiği sürece anne adaylarının ağrı çekmemesi mümkün görünmüyor. NLP'nin kuramlarından biri de "dünya üzerinde herhangi bir şeyi bir kişi bile yapabilmişse, bunu herkes yapabilir!" şeklindedir. Dünya üzerinde birçok anne adayı az miktarda rahatsızlık duyarak bebeklerini dünyaya getirebilmektedir. Bunun anlamı, bunu sizin de yapabileceğinizdir. Elbette bunun için NLP öğrenmeniz uzun zaman alır, ancak olaya bakış açınızı olumsuzdan olumluya çevirerek bunu başarabilir duruma gelebilirsiniz.

Şu andan itibaren size doğum sancısı veya doğum ağrısı tanımlamalarını "çöpe atmanızı" ve yerine doğru olan "doğum eylemi" tanımlamasını kullanmanızı öneriyoruz.

Yukarıdaki cümlelere gülümseyerek bakıyorsanız, sizin zihninizdeki "doğum resmi" muhtemelen zaten olumludur.

cevap veriyorum "korkunç gözüküyor" eyvahedigeldismile
beni böyle şeyler telkin etmez sanırım sabit fikirliyim bazı konularda

hehee buldum nasıl alıntı oluyo birkaçtane
sağol datlum bir de 34 ü bitireydim sağ salim ama en 36 yı da rahat bulurum gibime geliyor teyzesi
gel gel burda kime gidicen ayarladın mı dr felan yardımcı olurum istersen geldiğinde

geleyim imkan olursa görüşelim..aslında bir engelim olmazdı ama son dk da annemin ameliyatı çıktı tiroid:KK43: ama doktor 2 günde düzelir doğuma kadar hiçbir şeyi kalmaz demiş annem de ben gider gitmez yaptıracak ki toparlasın dğma kadar....sence de toparlar mı?
annemin durumuna göre çıkabilirsem görüşelim mutlaka...
doktor işini soracaktım ben de sana arkadaşlarımdan bir kaçı imperyalde yaptı Ayşe hanım varmış orda sanırım...çok memnunlar orayı düşünüyorum ben de...ne dersin?

Yedik yedik doymadık :)

Senden ne var ne yok Gamze?

Bosna, Canım benim...
Senden ne var ne yok?

Sinpacim iyilik sağlık çok şükür...
Küçük bi fıtık olmuşum, onu anlattım sabah kızlara, sol kasığım çok ağrıyor.

ne güzel maşallah....bizde de durum aynı hala...hiçbir şey soran yok eşimin ailesinden
ben dayanamadım ama eşime söyledim neden bu kadar ilgisizler diye...o da ben de bilmiyorum zaten kafama takılıyor bir dahaki konuşmada sorcam dedi...
ben yapma etme dedim ama o yine de biraz sitem etti....de onlarda bizi utandıracak bir hazırlık vs zaten yokmuş....
siz daha iyisini bilirsiniz,işinize karışmak istemiyoruz,zaten uzak gelip yardım edemiyoruz telefonda sormak ayıp geliyor dedi kayınvalidecim ama bana pek tatmin edici gelmedi bu cevap.....

Bizimkiler de hiç ilgilenmediler.
Kayınvalidem ben hırka yelek örücem dedi, onlar bile yok ortada.
Eşim, annem para verdi bebeğin ihtiyaçları için dedi ama ne kadar verdiğini bilmiyorum...
1 aydır yurtdışında, bir defa arayıp sormadı nasılsın diye...
İhtiyacım olduğundan değil ama ilk torunları bu...
Kendim için değil ama torunları ile ilgilenmelerini, yakın olmalarını istiyorum.

güzel anneler günaydın... günaydın için geç oldu ama baya bi kaynatmışsınız anca okuyup geldim.....

canım gözünaydın maasallah minnoşuna..
:nazar::nazar::nazar::nazar:

Sağol Bekocum...
Sen de de oktora gidecektin, gitin mi?

Selam hatunlar, benim heyheylerim üzerimde yine... Biraz sakinleşeyim gelirim aranıza yine, geçmişi de okuyamadım, umarım hepiniz iyisinizdir..

Noluyuuu?

Bizimkiler de hiç ilgilenmediler.
Kayınvalidem ben hırka yelek örücem dedi, onlar bile yok ortada.
Eşim, annem para verdi bebeğin ihtiyaçları için dedi ama ne kadar verdiğini bilmiyorum...
1 aydır yurtdışında, bir defa arayıp sormadı nasılsın diye...
İhtiyacım olduğundan değil ama ilk torunları bu...
Kendim için değil ama torunları ile ilgilenmelerini, yakın olmalarını istiyorum.

anlamak cidden çok güç.......dediğin gibi inasan torunlarıyla ilgilensinler istiyor ama....garip. söyleyecek söz bulamıyorum.....

geleyim imkan olursa görüşelim..aslında bir engelim olmazdı ama son dk da annemin ameliyatı çıktı tiroid:KK43: ama doktor 2 günde düzelir doğuma kadar hiçbir şeyi kalmaz demiş annem de ben gider gitmez yaptıracak ki toparlasın dğma kadar....sence de toparlar mı?
annemin durumuna göre çıkabilirsem görüşelim mutlaka...
doktor işini soracaktım ben de sana arkadaşlarımdan bir kaçı imperyalde yaptı Ayşe hanım varmış orda sanırım...çok memnunlar orayı düşünüyorum ben de...ne dersin?

hmm biliyorum onu Ayşe Müsellim sanırım ben de orayı düşünüyordum ama yenidoğan yok orda bana da lazım olabilir bu nedenle doğum hastanesinde yapacak dr um inşallah gerek olmaz tabii küvöze ama olursa da ortada kalmak istemem
tiroid annen için zahmetli bi iyileşme dönemi yaratabilir ama dr un da dediği gibi çabuk toparlar kısa sürer gerçekten endişe etme geçmiş olsun şimdiden

hmm biliyorum onu Ayşe Müsellim sanırım ben de orayı düşünüyordum ama yenidoğan yok orda bana da lazım olabilir bu nedenle doğum hastanesinde yapacak dr um inşallah gerek olmaz tabii küvöze ama olursa da ortada kalmak istemem
tiroid annen için zahmetli bi iyileşme dönemi yaratabilir ama dr un da dediği gibi çabuk toparlar kısa sürer gerçekten endişe etme geçmiş olsun şimdiden

anladım canım...çok sağol...inşallah öyle olur ona hem çok ihtiyacım olacak hem de sıkıntı çeksin istemem....
dediğin doğru doğum hastanesi konusunda...inşallah gerek kalmaz kuvöze....ki bence gerekmeyecek Allahın izniyle ama tedbiri elden bırakmamak lazım...

Sinpac anacım nasıl becerdin, kocanı yola getirmeyi, biri bana da öğretsin yahuu... Delirmeme az kaldı, ya bu kaynanamla kocamı boğacam yada onlar beni boğacak.. Ne dur durak bilmez insanlar yaa, yüzlerine karşı demediğimi bırakmıyorum yine de utanmıyorlar, bu nasıl bir yüzsüzlüktür anlamadım gitti, anamın evine çekip gidesim var, meydanı onlara bırakmamak için zor tutuyorum kendimi.. Kendimi çok halsiz hissediyorum, bulantılarım ve sırt bel ağrılarım var, birilerinin bakımına muhtaç durumdayım şu an, aciz hissediyorum kendimi, annem bana çok güzel bakar ama ne annemin bana gelmesini istiyorlar nede beni anneme gönderiyorlar, sıkıldım artık, dün gece saat 12 ye kadar kaynanamın misaifrleri vardı, hizmet ettim, bugunde gündüz gidip kaynanamın evini toparlayacakmışım, yardımcı olacakmışım, görümcemin çocuğu var küçük, ona bakacakmışım, ben hamileyim farkında mısın dedim eşime akşam, ben kendi işimi göremiyorum, anana nasıl yardımcı olayım dedim, özel hastanede çok şımartıyorlar seni, bişeyin yok dedi bana yaa, benim hamile halimle çalışıp kazandığım paraları yiyip üstüne birde beni kullanıyorlarmış gibi geliyor bana, ağlamaktan gözüm ağrıdı valla.. Birde erkenden niye izine ayrılmışım.. Ben evde dinlenip, doğuma hazırlanmak için izin aldım, bunların elinde hizmetçi oldum, günlerim zehir oldu, işe gitsem daha iyiymiş yaa...

X