Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

kızlar benim 3 ay önce 41.5 çıkmıştı prl 3 hafta ilaç kullandım 0.1 e düşmüştü. geçen ay baktırdığımda da 6.58 çıktı bu hafta sonu bir daha baktırıcam. gittikçe yükselicekmiş gibi geliyor bana. birde ne zaman yaptırdığımız ne kadar önemli illa reglinin 3. günü mü yaptırmalıyız?

kızlar benim 3 ay önce 41.5 çıkmıştı prl 3 hafta ilaç kullandım 0.1 e düşmüştü. geçen ay baktırdığımda da 6.58 çıktı bu hafta sonu bir daha baktırıcam. gittikçe yükselicekmiş gibi geliyor bana. birde ne zaman yaptırdığımız ne kadar önemli illa reglinin 3. günü mü yaptırmalıyız?

Geçmiş olsun canım...İnşallah Yükselmez...İlla adetli olman gerekmiyor fakat aç karnına ve sabah 9 gibi yaptırırsan daha iyi olur..Uygun saat buymuş...

benim de 42 civarıydı 2- 3 ay öncesinde tahlil yaptırdığımda. KEndi doktorum hastanede olmadığı için ilaç yazdırmamıştım. Artık prolaktinimi kendi haline bıraktım. Eksiden sıkıntı yapar, dert yapardım kendime yüksek diye artık unuttum. Bu aralar kaç hiç bilmiyorum. Ancak çocuk yapmaya karar verdiğimde ölçtürücem tekrar. Ona da daha çok var.
Çünkü nasıl olsa dengesiz bir hormon bu ne zaman yükseleceği, düşeceği hiç belli olmuyor. Şimdi ilaç kullanıp düşürsem çocuk yapmaya karar verdiğimde belki tekrar yükselicek kalıcı bir tedavisi yok ki. Bu da çok sinir bozucu.

Geçmiş olsun canım...İnşallah Yükselmez...İlla adetli olman gerekmiyor fakat aç karnına ve sabah 9 gibi yaptırırsan daha iyi olur..Uygun saat buymuş...

evet canım ben de böyle biliyorum.

teşekkürler kızlar. malesef sabahları gitme imkanım olmuyor ve yine malesef yükselmiş 22.52 çıktı. belki çok yüksek değil ama artmaya devam ediyor yine ilaç kullanıcam. prolaktinin yükselmesi yumurta kalitesini de etkiliyor. geçen ay progesteron 18.1 ken bu ay 13.2 çıktı mafoldumben

merhaba,ben de yeni katılıyorum aranıza.Ben de en son hormon testi yaptırmıştım ve çocuk sahibi olmak istiyorum.Bir ay kadar önce yaptırmıştım hormon testini ve prolaktinim 32,8 çıkmıştı.ilk gittiğimde doktora 26 idi daha sonra bir ay ilaç kullandım ve 15 e normale inmişti ama en sonkinde yine yükselmiş,yumurtalıklarıma da bakmıştı doktor normal dedi bilmiyorum ben de ne yapacağımı...:çok üzgünüm:

merhaba,ben de yeni katılıyorum aranıza.Ben de en son hormon testi yaptırmıştım ve çocuk sahibi olmak istiyorum.Bir ay kadar önce yaptırmıştım hormon testini ve prolaktinim 32,8 çıkmıştı.ilk gittiğimde doktora 26 idi daha sonra bir ay ilaç kullandım ve 15 e normale inmişti ama en sonkinde yine yükselmiş,yumurtalıklarıma da bakmıştı doktor normal dedi bilmiyorum ben de ne yapacağımı...:çok üzgünüm:

inşallah fazla beklemezsin. tek sorun prolaktinse ilaçla kontrol altına almak kolay oluyor. sadece takip edip ilaçlarımızı kullanmamız gerek. sen hangi ilacı kullanmıştın? çok geçmiş olsun inşallah tekrarlamaz

cnm aktarlarda satılıyo ister su şeklinde al istersen tohumunu.bende yeni başladım tohumunu aldım kaynamış suya bi tatlı kaşığı koyup çay gibi demliyosun.prolaktin hormonunu düzenliyo

merhaba arkadaşlar prolaktin hormonu nasıl bişi bu biz bununla nasıl başa çıkıcaz aralıkta dr gittim prolaktinim yüksek çıktı ilaç kullandım şubatta yaptırdığım tahlil normal çıktı dr ilaç falan vermedi adetimde 4 5 gün geldi azda olsa bu ay tahlil falan istemedi 28 şubatta regl oldum 2.5 gün geldi ve felaket baş ağrısı falan yaptı şuanda 1 damla geliyor gene mi yükseldi benim prolaktinim gene mi dr gitmem lazım bu ara da ben bekarım arkadaşlar napıcas

benimde ilac kullanmaya baslamadan önce 30`du. 7 hafta hergün yarim tablet aldim. 58`e cikti!!!! simdide günde 2 tane aliyorum ilaci. anlamadim gitti, ilavc kullaninca daha da cok yükseldi. 4 hafta daha icicem ilaci. hala yüksek cikarsa mr cektirmem gerektigini öyledi doktor. umarim mr`a gerek kalmaz.

ben ilk ilaca başladığımda 280 di şimdi80 e düşürdük çok şükür.ben haftada 4 gün 3 er tane içiyorum ilacı

dün kan tahlilimde prolaktinimin yine çıkmış olduğunu gördük.doktor bana ilac kullanmadan devam edicez dedi .yumurta takibine başladık klomene.yumurtlamayı sağlasakda hormon yuksek:KK70:bu nasıl işdir anlamadım yahu..yukarı tukursen bıyık asağı tukursen sakal.....

moralim çok bozuk arkadaşlar çok..
3 ay önce prolaktinim 45 çıkmıştı doktor yüksek dedi mr istedi sonuç temizdi çok şükür..
sonra 1 ay ilaç kullandım. haftada 2 gün yarımşar tablet.
ilaç bittikten 1 hafta sonra git ölçtür dedi doktorum. sonuç 1 çıktı.
çok şükür düştü diye sevinirken bu ay adetim 2 gün gecikince prolaktinimi ölçtürdük.
90 çıktı. şaka gibi değil mi..
1 ay içinde 90 kat artmış yani.
hem de ilaç kullanmadığım dönemde bile 45 çıkmıştı.
ilaç kullandıktan sonra 90 çıktı.
bu nasıl bir hormondur arkadaşlar. Allahaşkına bilen yaşayan varsa söylesin.
nasıl baş edeceğiz bununla.
öyle stresten filan da değil benimki tam tersi çok da keyifli bir ay geçirmiştim.
anne olamayacak mıyız biz ya:gitme:mafoldumben

moralim çok bozuk arkadaşlar çok..
3 ay önce prolaktinim 45 çıkmıştı doktor yüksek dedi mr istedi sonuç temizdi çok şükür..
sonra 1 ay ilaç kullandım. haftada 2 gün yarımşar tablet.
ilaç bittikten 1 hafta sonra git ölçtür dedi doktorum. sonuç 1 çıktı.
çok şükür düştü diye sevinirken bu ay adetim 2 gün gecikince prolaktinimi ölçtürdük.
90 çıktı. şaka gibi değil mi..
1 ay içinde 90 kat artmış yani.
hem de ilaç kullanmadığım dönemde bile 45 çıkmıştı.
ilaç kullandıktan sonra 90 çıktı.
bu nasıl bir hormondur arkadaşlar. Allahaşkına bilen yaşayan varsa söylesin.
nasıl baş edeceğiz bununla.
öyle stresten filan da değil benimki tam tersi çok da keyifli bir ay geçirmiştim.
anne olamayacak mıyız biz ya:gitme:mafoldumben

canım prolaktin oynak bir hormon en başta onunla birlikte yaşamayı öğrenmen gerek bıkmadan usanmadan ben 5-6 sene uğraştım bu hormonla evlenmeden önce yüksekti benim şimdi 2.5 senelik evliyim ve 8 aylık hamileyim:nazar::Saruboceq: evlendikten sonrada uğraştım düşürmek için ama ilacı içtiğimde düşüyor bıraktığımda yükseliyordu en sonunda doktorum hamile kalana kadar dostinex kullanmam gerektiğini söyledi ve ben abartmıyorum neredeyse 1 sene boyunca haftada 2 gün dostineks içtim tabi bu arada bebek olmadığı için üzülüp ağladığımda oldu ama umudumu yitirmedim hep dua ettim ALLAH IMA HAMD_I SENALAR OLSUN Kİ dualarım kabul oldu tam tüp bebek tedavisine başlayacağım ay kendiliğinden geldi bebeğim tabi hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez ilacı bıraktım diyeceğim şu umudunu asla kaybetme ve prolaktinle yaşamayı ( zor ve sıkıcıda olsa ) öğrenmen ve alışman gerekiyor emin ol eninde sonunda gelecek meleğin doktorunla konuş gerekirse hamile kalana kadar kullan ilacı ve yumurtlama dönemlerini umursamadan reglin bitiminden itibaren gün aşırı ilişkide bulun emin ol gelecek
yüce rabbim sağlıklı sıhhatli evlat verir inşallah

canım prolaktin oynak bir hormon en başta onunla birlikte yaşamayı öğrenmen gerek bıkmadan usanmadan ben 5-6 sene uğraştım bu hormonla evlenmeden önce yüksekti benim şimdi 2.5 senelik evliyim ve 8 aylık hamileyim:nazar::Saruboceq: evlendikten sonrada uğraştım düşürmek için ama ilacı içtiğimde düşüyor bıraktığımda yükseliyordu en sonunda doktorum hamile kalana kadar dostinex kullanmam gerektiğini söyledi ve ben abartmıyorum neredeyse 1 sene boyunca haftada 2 gün dostineks içtim tabi bu arada bebek olmadığı için üzülüp ağladığımda oldu ama umudumu yitirmedim hep dua ettim ALLAH IMA HAMD_I SENALAR OLSUN Kİ dualarım kabul oldu tam tüp bebek tedavisine başlayacağım ay kendiliğinden geldi bebeğim tabi hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez ilacı bıraktım diyeceğim şu umudunu asla kaybetme ve prolaktinle yaşamayı ( zor ve sıkıcıda olsa ) öğrenmen ve alışman gerekiyor emin ol eninde sonunda gelecek meleğin doktorunla konuş gerekirse hamile kalana kadar kullan ilacı ve yumurtlama dönemlerini umursamadan reglin bitiminden itibaren gün aşırı ilişkide bulun emin ol gelecek
yüce rabbim sağlıklı sıhhatli evlat verir inşallah

canım çok tşk ederim bir parça umut verdin bana. şu anda en çok ihtiyacım olan şey de bu.. Allahım sana meleğinle upuzun sağlıklı bir hayat nasip etsin inşallah :Saruboceq:
ama benim aklıma takılan dostinex prospektüsünde hamile kalınmadan en az 1 ay önce ilaç bırakılmalıdır diyor. peki o zaman nasıl ilacı kullanırken korunmayı bırakabiliriz?
doktorun sana bu konuyla ilgili bir bilgi verdi mi?
bide canım şu an adetim 4 gün gecikti. dün ilk tabletimi aldım. ben bu ayı adet olmadan mı geçireceğim. yoksa her an adet olabilir miyim acaba?
çok fena halde göğüslerim bütün vücudum şiş tatlı krizlerim hiç kesilmedi. 1 ay böyle kalırsam işte o zaman asıl stres gelecek.
son olarak canım bitkisel olarak hayıt tohumu filan diyorlar. sen kullandın mı?
çok soru sordum farkındayım umarım cevaplarken çok sıkılmazsın..opuyorumnanaktan

canım çok tşk ederim bir parça umut verdin bana. şu anda en çok ihtiyacım olan şey de bu.. Allahım sana meleğinle upuzun sağlıklı bir hayat nasip etsin inşallah :Saruboceq:
ama benim aklıma takılan dostinex prospektüsünde hamile kalınmadan en az 1 ay önce ilaç bırakılmalıdır diyor. peki o zaman nasıl ilacı kullanırken korunmayı bırakabiliriz?
doktorun sana bu konuyla ilgili bir bilgi verdi mi?
bide canım şu an adetim 4 gün gecikti. dün ilk tabletimi aldım. ben bu ayı adet olmadan mı geçireceğim. yoksa her an adet olabilir miyim acaba?
çok fena halde göğüslerim bütün vücudum şiş tatlı krizlerim hiç kesilmedi. 1 ay böyle kalırsam işte o zaman asıl stres gelecek.
son olarak canım bitkisel olarak hayıt tohumu filan diyorlar. sen kullandın mı?
çok soru sordum farkındayım umarım cevaplarken çok sıkılmazsın..opuyorumnanaktan

güzel dileklerin için teşekkür ederim
doktorum hamile kalır kalmaz dostinexsi bırkırsak birşey olmayacağını söyledi ve bende öğrenir öğrenmez bıraktım dediğim gibi 1 seneye yakın kesintisiz kullandım ben dostineks ve kullanırken korunmadım hiç( ki hamile olduğumu bilmeden kuvvetli bir diş ilacıda içmiştim) ALLAH A HAMD OLSUN bebeğim sağlıklı
walla ben hiç adet düzensizliği yaşamadım hep 28-30 günde regl oldum ama kimi uzun sürdü kimi kısa ama her ay oldum bence olursun mevsim değişikliğinden stresten de günü şaşmış olabilir stres yapmana gerek yok öncelikle inan bebeğinin geleceğine ve sana bir öneri ilişkiye bebek düşüncesiyle değil eşini sevdiğin için gir çünkü bebek düşüncesiyle girdiğinde ister istemez strese giriyorsun acaba bu sefer tuttu mu ya olmaza vb düşüncelere vücudun ters tepki verir o nedenle zor da olsa at kafandan aynı şeyleri yaşadığım için anlıyorum seni ben uzun süre regli olduğumda ağladım neden olmuyor hiç mi anne olamayacağım ben soruları kafamı kemirdi durdu ssonra ne yapıyorum ben diye kızdım kendime çünkü ne kendim ne de eşim girdiğimiz ilişkiden birşey nlamıyorduk kendi kendime eninde sonunda ALLAH İZİN verirse anne olacağım normal yolla olması çok güzel olmazsada aşılama ve tüp bebek vb yöntemlerle anne olacağım üzmeyeceğim kendimi artık dedim ve bıraktım bebek düşüncesini kendime belirli bir süre tanıdım bu süre içinde normal yolla olursa olacak olmazsa başka yöntemlerde deneyecektim (tabi bu kararı almadan önce ilk aşılamamda yapıldı ama tutmadı ) bu karardan sonra regl bitiminden itibaren gün aşırı ilişkide bulunduk ama zevk için bebiş düşüncesi olmadan ağustos ayında reglden sonra 1 veya 2 defa ilişkiye girebildik doktorum eylül ayındaki reglimde tüp bebek tedavisine başlayacağımızı söylemişti bende regli bekliyorum 5 gün gecikince test yaptım ve dünyalar benim oldu ummadığım anda gelmişti bebeğim demek istediğim kafana takmayınca daha kolay geliyor bebiş bir kaç arkadaşımında bu şekilde oldu hatta bu topikten 2 kişi benden sonra hamile kaldılar tavsiyelere uyarak
hayıt tohumuna gelince kullanan arkadaşlar vardı ben hayıt suyunu aldım ama içemedim midmi çok bulandırdı ama kullanan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyorlardı

uzun yazmışım istediğin zaman aklına takılanı sorabilirsin sıkılmam ben
emin ol ve inan bebeiş gelecek demekki zamanı var daha bekle sabırla ve inan kendine ii bak

kızlar salı gunu aşılama yapılacak bana.nolur dua edin.prolaktinimde yokselmiş bu ara34,23 doktor ilaç vermedi sınırdasın dedi.aşılamayıdaha sonraa deneyeceğiz şimdi gerekyokdemişdi.ama aniden aşılama yapalım dedi.zaman kaybetmemek için .ınşallah Olurçok heyecanlıyım

X