Bebek Beslenmesi 2 buçu aylık bebeğe kaç cc mama

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
kızlar mamanızı kaç cc yapıyosunz ve kaç saatte bir..benim bebeğim 9 gün sonra 3aylık olcak iki saatte bir 80 cc içiyor üç saatte bire çıkaramıyorum..ağlıyo..siz nasıl kaç cc veriyosunuz

hmmmsanırım hiç anne sütü almıyor.2 saatte bir mama çok sık çünkü.ben de 20 gunlukten ıtıbaren başladım mama vermeye.ilk başta gunde 3 kez 90 cc verıyordum daha sonra doymuyo deyınce gunde 4 kez 120 cc ye çıktık.6 saatte bır verıyorum ben diğer zamanlar emzırıyorum.bu konuyu en iyi çocuk doktorunuz bilir ama ona sor ıstersen.ama çok kuçuk daha 2 saatte bır acıkması normal.oyy kıyamam ben ona.

arada emiyor ama taşçatlasa memelerden 25 cc çıkıyor tatlı niyetine..çok obur..doktor bebeğin nezaman nekadar isterse ver dedi ama nebileyim bana çok gibi geliyor...günde 30 cc sduda alıyor ne bilem:))

bence mama vermek yerıne sen her acıktığında meme vermeyi dene,o emdıkçe süt gelır.

canım şimdi çok küçük çabuk acıkır ağladığında sütün olmasa bile önce emzir sonra 2veya 2.5 saatte 90cc ver ben öyle yapıodum kilosu gayet iyi şimdi 3ay 10günlük 3veya3.5saatde 120cc içiyo kolay gelsin:emir_bebek:

bende bebeğimi sadece mama ile besliyorum bence şuan çok ii 2 saat ve 80 cc 3 aylıkken 90 vermeye başlıcaksın zaten bebeğin doymamaya başlıcak ayrıca bende senin gibi kesinlikle 3 saate çıkaramıcam çıkaramam diyordum çok çabuk acıkıyordu gecelerde dahil obur diyodum şuan 3,5 ayını geçti ve kendi kendine 2,5 saatte bir acıkmaya uyurken 3 hatta 3,5 saat geceleride 4,4-5 saat uyumaya başladı 130 cc veriyorum ben canım kaygılanma o otomatik oluşuveriyor seni anlayabiliyorum..sağlıkla büyüt inş.

vallahi benim oğlumda oburdu 2 aylıken 100 cc verdim 2 saatte biemedi beni çünkü mama verdim.3 aylık olunca 125 verdim 3 saatti bi 3 bucuk aylık sadece gece 1 defa 150 veriyordum şimdi yeni4 aylık oldu 3 saatte bir 150 cc içiyor tabi ek gıdalarada başladık saatlerimiz bazen şaşıyor bu sefer gece 1 defa 180 cc mama veriyorum.ama sen kendini hiç sabitleme bebek bu sürekli ister belli olmaz oğlum bazen 100 cc içip doymazdı 30cc daha yapıp veriyordum o yüzden kendini çok sabitleme sağlığı yerinde olsun kolay gelsin sana yerimseniben

sağolun kızlar..3 aydır sütüm gelsin diye yapmadığım kalmadı herşey yaptım aç bıraktım yok yok yok..pes ettim artık...

2 ay 12 günlük bebeklerim. 100-120 cc mamayı 4 saatte bir yiyor. sütümü sağıp 100 cc verdiğimde ise 3 saatte açıkıyor.

benim ikizlerim olduğu için doğdukları günden beri hem meme hem mama ile besleniyorlar. önce meme veriyorum sonra mama şu anda 2 buçuk aylıklar ve 120 cc mama alıyorlar ve 3 saatte bir besleniyorlar . doktorumuz ne kadar içerlerse o kadar ver dedi. yani bebek isterse 100cc isterse 150 cc içer dedi.

benım oğlmda 2,5 aylık 3 saatte bır 120cc verıyorum benımde sutum cok az neler neler yaptım ama olmadı yapcak bır sey yok artık kendımıde sıkmıyorum bos verdım bıraz mama bıraz anne suttu boyle gıdecek hangı mamayı verıyorsun canım

bende 2 gün sonra 2 aylık olcak 3 satte 110 cc veriyorum milupa aptamil veriyorum similac kullanıyodum çok kötü gaz yaptı aptamilda iyiz şu an

ılk zamanlarad cok fazla mma verıyordum cunku sutum yoktu saga saga sutumu getırdım goguz ucumda yoktu bebsım tutamıyordu saga saga gogus ucumda cıktı sutumde arttı şimdi gunde 3kez mam verıyorum 120cc onuda bırakmaya calısıyorum cok zor olcak cunku mamnın içine ılac katıyorum dırek olarak içmiyor

ılk olarak 120 cc asagıya cekcem sonra bırakmayı denecez basaracaz bılıyorum ah ah ılk dogum yaptıgım zaman burdakı arkadaslardan allah razı olsun bu gunlerı gorcegımı soylemıslerdı ben ınanmamıştım şimdii cok haklıymıslar dıyorum

bu ölçülere göre benimki az içiyor.benim kızım 3.5aylık olacak ama 100 maksimum 110 içiyor 3 saatte bir o da zorla.anne sütü yetmezse mama takviyesi.ben pre aptamil kullanıyorum ne onun tadını ne de 1 numaranın tadını seviyor.içmek istemiyor savaş veriyoruz resmen.kilo aımı normal.zaten çok kilolu olsun istemiyorum.

benim oğlumda emmiyo ama ben sağıp veriyorum.3saatte bi 100cc veriyorum günde iki dafade mama veriyorum.çok değilmi seninki.

beşinci ayın içinde oğlum.fazlasınıda almıyo zaten.100 yetiyo 2.5-3 saatte..

kilo alımı normalse tamamdır biz burada yazılanlara bakıp değerlendirerek hata yapıyoruz her bebeğin ayrı bir kapasitesi ve iştah ölçüsü var.benimki eskiden baya bir iştahlıydı versem 120 içeçekti yani o kadar ama artık 100cc içiyor.doktor gelişimi normal dedi ayda 1 kilo alıyor o yüzden ben de fazla takmıyorum.

Ben ikizlerime o dönemde memeden sonra ancak 60 cc yedirebiliyordum.Bırakın yesinler.Benimkiler şimdi 4 yaşında ve çok zayıflar. Bu biraz bünyeyle alakalı herhalde yeni bebişim,şimdi 2,5 aylık anne sütü alıyor ve kilo olarak onları yarıladı.

ayy ben doyuramıyorumm oglumu daha 51 günlük 120 ye çkıartım emziriyomda amam doymuyo 120 b,le yetmiyo ona 1 satt sonra yine isityooo 3 saate bir vermek sitiyom ama doymuyo basıyo çıglııgı elerini yemeye çalıyooo öyle aranıyoki içim acıyo halinae ama 1 saat önce vermişim halbuki 120 cc yi napcam bilmiyorum yüyüoo 15 dk sonra yine isityoo ben anlamadım niye böylee

X