Bebek Beslenmesi Milupa aptamil nasıl hazırlanır yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ecrin_krks

evli-mutlu-çocuklu
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2010
205
4
Bebeğim meme almıyor,pompa ile sağıyorum ama yetmiyor bü yüzden mama takviyesi verdi doktor,milupa aptamil 1 kullanıyorum ama hazırlanmasında zorlanıyorum,suyu kaynatıp 40 dereceye soğutnmam gerekiyor,bunu her defasında mı tekrarlıycam yoksa suyu daha önceden kaynatıp sonra 40 derecveye ısıtsam olur mu,acil yardım l
ütfen

canim önce sakin ol biras:) önce biras su kaynatip sogumasi icin kenara birak.zaten elinin altinda kaynatilip sogumus su her zaman bulunsun.daha kac cc vereceksen bebegine yaridan fasla kaynatilip sogumus su koy geri kalaninada kaynamis su ekle ve parmaginin ucu ile kontrol et.ilik olsun yeter.parmagin yanmiyorsa ve yeterli iliklik seviyesindeyse mamayi hazirla.ben ogluma hep öyle yapmistim..

Çok sıkışacağınız zaman mamayı önceden hazırlayıp buzdolabına koyabilirsiniz. Kapıda değil iç raflarda 24 saat saklanabilir diye okumuştum.

ama o mamayı sonra ısıtmak daha çok zor değilmi? malum mikrodalgada ısıtmamalı ,cezvede kaynatmamalı vs.. benmari usulü ısıtmakta 2 saat iş.hem çok sağlıklı olacağını sanmıyorumda, benim içim rahat etmez açıkçası o mamayı içirmeye..
ben önceden kaynattığım suyu sürahide bekletiyor mama yapacğımda biberona koyup mikrodalgada ılıtıyordum.kayanın annesininkide pratik bi yöntem..

teşekkür ederim arkadaşlar sanırım bende kolayıma gelen yolu buldum,zaten artık nadir hazırlıyorum 8 gün sonunda meme aldırmayı başardık bizim kerataya ama çok zorluyo :KK43: yarım saat uğraştırıyo ama kaptı mı bırakmıyo.Sanırım daha çok küçük olduğundan kapmayı beceremiyo daha ama buna da şükür pompa hep yara yapmıştı göğüslerimi.Emzirmek gibisi yok yani..

Bebeğim meme almıyor,pompa ile sağıyorum ama yetmiyor bü yüzden mama takviyesi verdi doktor,milupa aptamil 1 kullanıyorum ama hazırlanmasında zorlanıyorum,suyu kaynatıp 40 dereceye soğutnmam gerekiyor,bunu her defasında mı tekrarlıycam yoksa suyu daha önceden kaynatıp sonra 40 derecveye ısıtsam olur mu,acil yardım l
ütfen

ben de seninle aynı durumdayım. sarılık olduğunda küvezde biberona alıştı ve her öğünde meme kavgamız var. çok ağlıyor. ben de sağıp veriyorum ama öyle stresliydi ki sütüm yetmiyor ve milupa1 veriyorum. benim cam kettlem var. suyu kaynatıyorum , ılıtıyorum. sonra her öğünde düğmesine basıyorum kettlen ve ses duyar duymaz kapatıyorum. su ılımış oluyor. bileğimin iç kısımında bakıyorum yinede. böyle çok rahat oluyor. aynı sudan mamadan sonra bebeğime de bir kaşık içiriyorum. ben de çok yöntem denedim, en son buna karar verdim.

benim bir litrelik termosum var. İçme suyunu önceden kaynatıp, oraya dolduruyorum. Elimin altında herzaman hazır mama suyu oluyor. Derecesini boşver biberonda mamayı hazırladıktan sonra bileğinin iç tarafına damlat. Yanmıyorsa bebeğin afiyetle yiyebilir canım:)

Arkadslar merba benimde 20gunluk benegim var bende mama veriyorum aptamil yanliz bir kapak mamaya kac cc su koyuluyo ben bebgime 50cc bir bucuk kapak mamayla hazirliyorum dogrumu yapiyorum acaba birde kakasini yaparken çok zorlaniykr cok sert kakasi sizce normalmi bana bi akil verin lutfen

X