Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Selam kızlar, bugun de kurabiye gunumdu, maalesef sabahları hamur islerine dalıyorum, şirkette canım istiyor :KK43:( Ama neyseki aksam yapmıyorum onun icin kalori sınırını gecmedigim surece tehlikeli sayılmaz. Yemesem daha iyi ama nefis işte :) Bugun aksam dısarda yicem, 400 civarı tutmayı planlıyorum bakalım, su ana kadar yediklerim de

Sabah: Aksamdan suda bekletilen 1 kuru kayısı (20), 1 kuru erik(10)
Sabah: 3 tk musli ve süt(150)
Ara: 1/2 sarelleli kruasan (150) ve cay
Ara: 1/2 sarelleli kruasan (150) ve kahve
Ara: 1 bardak 5 i 1 yerde
Ogle: 1/2 somon(125), 1 parca kereviz(25), salata(50)
Ara: 3 etiform kepekli(50)

Simdilik toplam: 730 kalori

Kızlar ben olayı cozdum bence o kadar arkadasımın icin de onemli bi gunde bile kendimi koymadım. Herkes en kalorisinden kırmızı etlisinden yemegin hepsini yerken, ben patates püreli acılı tavuk istedim. Hem tavugun hem purenin yarısını yedim ve oldukca doydum. Bu da toplamda 350 kalori filandır. Yemegin ardından kurabiye ve cay geldi, ben de pek canım cok az istedi, 1 marmelatlı kücük kurabiyenin yarısını kopardım o yetti bana :) 2 bardak da cay ictim.

Pure + tavuk sote(350)
1/2 kucuk kurabiye(50)

Toplam: 1130
Su: 1,5-2 arasi :KK43:((

Bu arada kızlar yaa benim etrafımdaki yakın olmadıgım bazı kızlar bi tuhaf. Kendileri cok dikkat eder zayıflamak icin ve kilo almamak icin, inceler zaten. Bana bugun yaa farkettik sen bayaa kilo verdin. Ne kadar kilo verdin? Spor yapıor musun? Yemeyi mi kestin? diye soru yagmuruna tuttular. Ben de hoslanmıyorum bu konuyu konusmaktan :KK43: Sonra en kıl oldugum soru, devam edicek misin peki?
Ben de evet dedim. Aaaa hadiii yaaa diye birinden bi tepki. :KK53: Ki bu insanlar benden 5-8 kilo zayıf. Cok pis gaza geldim. Gorsunler bakalım benii :82:

Kızlar ben olayı cozdum bence o kadar arkadasımın icin de onemli bi gunde bile kendimi koymadım. Herkes en kalorisinden kırmızı etlisinden yemegin hepsini yerken, ben patates püreli acılı tavuk istedim. Hem tavugun hem purenin yarısını yedim ve oldukca doydum. Bu da toplamda 350 kalori filandır. Yemegin ardından kurabiye ve cay geldi, ben de pek canım cok az istedi, 1 marmelatlı kücük kurabiyenin yarısını kopardım o yetti bana :) 2 bardak da cay ictim.

Pure + tavuk sote(350)
1/2 kucuk kurabiye(50)

Bu arada kızlar yaa benim etrafımdaki yakın olmadıgım bazı kızlar bi tuhaf. Kendileri cok dikkat eder zayıflamak icin ve kilo almamak icin, inceler zaten. Bana bugun yaa farkettik sen bayaa kilo verdin. Ne kadar kilo verdin? Spor yapıor musun? Yemeyi mi kestin? diye soru yagmuruna tuttular. Ben de hoslanmıyorum bu konuyu konusmaktan :KK43: Sonra en kıl oldugum soru, devam edicek misin peki?
Ben de evet dedim. Aaaa hadiii yaaa diye birinden bi tepki. :KK53: Ki bu insanlar benden 5-8 kilo zayıf. Cok pis gaza geldim. Gorsunler bakalım benii :82:

evet canım çevredeki kişiler insanı olumlu olumsuz çok etkiliyor negatif gözünde farkına varıyorsun pozitifinde ben bu diyet döneminde şevkimi kırıcak herşeye gözümü kapatmıştım sadece pozitifleri aldım ve dahada motive oldum yoksa etrafımda kıskançlar kol geziyor :KK9: benimle aynı kiloda aynı boyda olup ayyy bana verme daha kızım çocuk gibi kaldın diyipte kendisi altın çilek hapı alan arkadaşımı anlayamıyorum :KK51:
baye
günün biraz atıştırmalıklarla geçmiş ama kalori dengen çok iyi.ben yemek yemeden doymuyorum ya

bugün biraz öyle oldu, temizlik yaptım sonrada parka çıktık kızımla o yüzden fırsatım olmadı düzenli yemeğe sadece kaloriyi dengede tuttum ...

23 Mart Çarşamba

Sabah

2 dilim kepek ekmeği+45 gr peynir+domates+salatalık+5 zeytın+yeşil çay

Ara

1 kuru erık+1 kuru ıncır+2 kuru kayısı

Öğle

2 dılım kepek ekmek+8 kasık barbunya+ 4 kasık yoğurt

Ara

1 paket cubuk kraker+1 bardak salgam suyu

Aksam

2 orta boy patlıcan dolması+ 1 kase cacık+haşlanmıs yagsız brokoli

Spor:20 dakıkada toplam 1000 adım : 145 kalori

Sporu düşünce alınan toplam kalori mıktarı:1250 kalori :KK8:

menün çok güzel canım beğendim sen bu işi biliyorsun zaten :KK42:
sadece 20 dakikadan fazla spor yapmalısın vücut 20 dakikada ısınıp sonrasında yağ yakmaya başlıyor ...
aysebahar

selam kızlar...

akşam kızartma yaptım çocuklara...eşime...

ben 2 köfte kızartması
10 gr patates kızartması
bol salata
çorbadan içmedim...

umarım çok kaçırmamışımdır...
keşke 1 tane yeseydim...
kızartma kalorilerini bulamadım....

boşver canım iyi ki yememişsin yiyince daha çok pişman olucaktın emin ol ...benimde canım kızartma çektiğinde akşamda yapsam onu öğle menüsüne dahil ediyorum akşam mümkün olduğunca yağ ve şeker almamaya çalışıyorum...
uzun zaman önce bir uzmanın bu cümlesini paylaşmıştım yine yazmak istedim:
sabah öğünü altın, öğle gümüş akşam bronz ona göre değerlendirip yiyin demişti.. bende öyle yapıyorum arada uyamaya bilirim tabii ...

kızlar bugün çok güzel başladı benim için ve akşam ki stres patlamama kadar da iyiydi ama akşam annemlere gitmek gibi bir hata yaptım annemle tartıştık fln baya kendimi yemeğe vurdum çok üstüme geliyorr zayıflamamı istemiyor sürekli konuşup duruyor yeter artık yeter aç druyorsun kıyafetlerin üstüne olmuyor takıntılı sen delisin sen diyip duruyor :KK5: :KK5: :KK5:

sabah: domates, şekerisz çay, salatalık, 1 kk beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek, 1 dlm beyaz ekmek
öğlen: 2 dilim kadar ekmek arasına peynir domates salatalık sandviç
15.00: 1 nesguik çikolatalı süt
akşam... (18.30-21.00) : 1 tabak bezelye yemeği tavuklu, 2 tavuk kanat, 6 tane ızgara köfte, 1 kase yoğurt, domates, elma, muz , bi parça pide ,2 dilim kepekli ekmek, 1 lungo cornet

[1] Etli Bezelye 1 PORSİYON 285.00
[2] Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 6 adet 360.00
[3] Tavuk Kanat 2 ADET 180.00
[4] Yoğurt (tam yağlı) 150 GRAM 102.00
[5] Muz 1 ADET 100.00
[6] Elma 1 ADET 60.00
[7] Ekmek 1 DİLİM 65.00
[8] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110.00
[9] Cornetto Çikolata-Kaymak 1 ADET 210.00
[10] Sütaş Kakaolu Süt 0.18 LİTRE 144.00
[11] Ekmek 2 DİLİM 130.00
[13] Beyaz Peynir 50 GRAM 125.00
[14] Domates 3 ADET 42.00
[15] Salatalık (hıyar) 2 ADET 22.00
[16] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55.00

Toplam : 1990.00kal.

canım üzülme yaa anneler hep öyledir zaten benimkide benim en şişman halimi görünce nasılda beğenmişti bak şimdi toparladın böyle kal demişti :KK1: toparlamış halimi gördünüz resimde hemde ne toparlamak maşallah tostoparlak :KK17: o yüzden hiç sıkma canını ve sinirlenme streste yapma zararı kendine olur hem kendini he anneni üzersin diyet yaptığını farkettir me annene belki zayıf duruyorsun o seni öyle görüyor olabilir boyun kaç senin canım belki kilon boyuna göre iyidir..

herkese GÜNAYDIIIIIINN:KK71:
canlar bugün erken kalktım,bi komşuyla sözleşmiştik sabah beraber yürüyüşe gittik.45 dk kadar yürüdüm,sonrada orda belediyenin koyduğu spor aletlerinde yarım saat kadar çalıştık.çok mutlu oldum. şu anda kendimi gerçekten diyet yapıyor gibi hissettim.bu iş sporsuz yarım kalıyor sanki.
evimede geldim,elma sirkeli suyumu içtim,kahvaltımı hazırladım,şimdide kocacığımın uyanmasını bekliyorum:KK66: kahvaltıdan sonra görüşmek üzere

[1] Ezine peyniri 20 GRAM 56
[2] Uno Light Ekmek 2 DİLİM 96
[3] Kuru kayısı 1 adet 18
[4] Tereyağ 3 GRAM 21.51
[5] Domates 1 ADET 14
[6] Yeşil Zeytin 3 adet 21
[7] Çilek reçeli 5 GRAM 14.25
Toplam : 240.76 kal.
bugünkü menüm şimdilik bu kadar

[1] Ezine peyniri 20 GRAM 56
[2] Uno Light Ekmek 2 DİLİM 96
[3] Kuru kayısı 1 adet 18
[4] Tereyağ 3 GRAM 21.51
[5] Domates 1 ADET 14
[6] Yeşil Zeytin 3 adet 21
[7] Çilek reçeli 5 GRAM 14.25
Toplam : 240.76 kal.
bugünkü menüm şimdilik bu kadar

kahvaltın çok güzel olmuş,tebrikler:KK9:
benim kahvaltı:
1 DİLİM EKMEK 90
20GR PEYNİR 50
3 ZEYTİN 20
YARIM DOMATES YARIM SALATALIK 15
1 YUMURTA 80
YARIM KESME ŞEKERLİ ÇAY 10
TOPLAM:265 KALORİ

kahvaltın çok güzel olmuş,tebrikler:KK9:
benim kahvaltı:
1 DİLİM EKMEK 90
20GR PEYNİR 50
3 ZEYTİN 20
YARIM DOMATES YARIM SALATALIK 15
1 YUMURTA 80
YARIM KESME ŞEKERLİ ÇAY 10
TOPLAM:265 KALORİ

teşekkürler işyerimize arkadaşla kahvaltılık aldık hergün böyle yiyoruz sağlıklı oluyo bıktık poğaça yemekten

Pure + tavuk sote(350)
1/2 kucuk kurabiye(50)

İradenden dolayı kutlarım senı arkadasım...
Olay gercekten beyınde bıtıyor ve sen bunu basarmıssın...

Sabote etmek ısteyenler oluyor ıste boyle ama hıc takma kafana daha cok azımlendırıyorlar farkında degıller degıl mı? :KK1:
Bana da dıyorlar aaa sacmalama ne dıyeti...
İyi de kardesım sanane ben bu kıloda mutlu degılım...
Hastasın sen dıyorlar...
Hı hı hastayım ben :63:

menün çok güzel canım beğendim sen bu işi biliyorsun zaten :KK42:
sadece 20 dakikadan fazla spor yapmalısın vücut 20 dakikada ısınıp sonrasında yağ yakmaya başlıyor ...

boşver canım iyi ki yememişsin yiyince daha çok pişman olucaktın emin ol ...benimde canım kızartma çektiğinde akşamda yapsam onu öğle menüsüne dahil ediyorum akşam mümkün olduğunca yağ ve şeker almamaya çalışıyorum...
uzun zaman önce bir uzmanın bu cümlesini paylaşmıştım yine yazmak istedim:
sabah öğünü altın, öğle gümüş akşam bronz ona göre değerlendirip yiyin demişti.. bende öyle yapıyorum arada uyamaya bilirim tabii ...

Serapcım tesekkur ederım canım...
Ah bılsen ben de nasıl ıstıyorum daha fazla spor yapmayı ama suankı sartlar buna el verıyor...
İşten cok yorgun gelıyorum :KK14:
Twist shape yapıyorum...
Bugun tekrar ınsallah yuruyus bandına donecegım 30-35 dakıka kadar... :KK55:

herkese GÜNAYDIIIIIINN:KK71:
canlar bugün erken kalktım,bi komşuyla sözleşmiştik sabah beraber yürüyüşe gittik.45 dk kadar yürüdüm,sonrada orda belediyenin koyduğu spor aletlerinde yarım saat kadar çalıştık.çok mutlu oldum. şu anda kendimi gerçekten diyet yapıyor gibi hissettim.bu iş sporsuz yarım kalıyor sanki.
evimede geldim,elma sirkeli suyumu içtim,kahvaltımı hazırladım,şimdide kocacığımın uyanmasını bekliyorum:KK66: kahvaltıdan sonra görüşmek üzere

İşte özledıgım tablo...
O kadar ozledım kı sabah kalkıp da yurumeyı :KK14:
Kendım yurumus kadar mutlu oldum...

canım çok döner çekti şimdi öğlen yesem tek lavaşla döner dürüm kaç kaloridirki bir 210 diyo bir 1055 diyo
anlamadım

kızlar bugün çok güzel başladı benim için ve akşam ki stres patlamama kadar da iyiydi ama akşam annemlere gitmek gibi bir hata yaptım annemle tartıştık fln baya kendimi yemeğe vurdum çok üstüme geliyorr zayıflamamı istemiyor sürekli konuşup duruyor yeter artık yeter aç druyorsun kıyafetlerin üstüne olmuyor takıntılı sen delisin sen diyip duruyor :KK5: :KK5: :KK5:

sabah: domates, şekerisz çay, salatalık, 1 kk beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek, 1 dlm beyaz ekmek
öğlen: 2 dilim kadar ekmek arasına peynir domates salatalık sandviç
15.00: 1 nesguik çikolatalı süt
akşam... (18.30-21.00) : 1 tabak bezelye yemeği tavuklu, 2 tavuk kanat, 6 tane ızgara köfte, 1 kase yoğurt, domates, elma, muz , bi parça pide ,2 dilim kepekli ekmek, 1 lungo cornet

[1] Etli Bezelye 1 PORSİYON 285.00
[2] Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 6 adet 360.00
[3] Tavuk Kanat 2 ADET 180.00
[4] Yoğurt (tam yağlı) 150 GRAM 102.00
[5] Muz 1 ADET 100.00
[6] Elma 1 ADET 60.00
[7] Ekmek 1 DİLİM 65.00
[8] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110.00
[9] Cornetto Çikolata-Kaymak 1 ADET 210.00
[10] Sütaş Kakaolu Süt 0.18 LİTRE 144.00
[11] Ekmek 2 DİLİM 130.00
[13] Beyaz Peynir 50 GRAM 125.00
[14] Domates 3 ADET 42.00
[15] Salatalık (hıyar) 2 ADET 22.00
[16] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55.00

Toplam : 1990.00kal.

canım anneler babalar hep boyllee:)))) benım babam dıyorr daha kılo verme bak hasta olursan ılgılenmem senınlee, doktora bıle goturmem fılann gıbı seyler soyluyor ama yokkk ben yoluma devam edıcem sende pes etmeden dewam ett hayatım:)))))) sonus olarak gayet saglıklıda beslenıyorum her turlu vıtamını aldıgımıda dusunuyorum...:KK53:

herkescikleree günaydııınnnn.....

sanırım bu hafta ben kılo veremedımm cunkı sabah tartıldım dayanamayıp cunkı cok şiş durumdayımm malum sebeplerden ve ılacdan dolayı ama kılom aynı cıktı... arttıkk az yıyerekte dooyabılıyorum ve bunu yaşam seklı halınede donusturebılecegımm kendıme guvenıyorumm :))))))))))

sabah:

1/2 simit
1domates
1 salatalık
3sıyah zetyın
cok azda peynır yedım..

öğlende kaln sımıtımın yarısını yıyıcem sabahla aynı olucak ..

akşamda ıspanak yıyıcemm

hergun 45 dk yuruyorum bol su ve yesıl cayım var 3 bardak :)))))

selam arkadaslar ben diyete yeni basladim kalori hesabi yapmak istiyorum ama nasil yapilacagini bilmiyorum.Internette cok farkli miktarlar ve ölcüler var. Tahminen asagidaki besinlerin kac kalori oldugunu yazabilirseniz cok sevinirim, en azindan fikir edinmek icin.

Kahvalti:
2 kayisi, 2 dilim kepek ekmek, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 2 cherry domates, 1 parca kirmizi biber
1 sb yagsiz süt

Ara 1:
1 elma, 1 cb yagsiz yogurt

Ögle:
4 yk kuru fasülye, 4 yk pilav, 1 cb yogurt, 1 kucuk tavuk budu

Ara 2:
2 yk kuru üzüm, 1 cb süt

Aksam:
4 yk. kuru fasulye, 4yk pirinc pilavi, 1 kucuk tavuk budu, salata

Ara3:
4 tk dondurma

merhaba kizlarrrrr 60.1 geldiimmmmmmmmmmm 900gr gitms tartildim bugun cok mutlu oldum sabahhhhhhhhhhh:KK52::KK52:

İradenden dolayı kutlarım senı arkadasım...
Olay gercekten beyınde bıtıyor ve sen bunu basarmıssın...

Sabote etmek ısteyenler oluyor ıste boyle ama hıc takma kafana daha cok azımlendırıyorlar farkında degıller degıl mı? :KK1:
Bana da dıyorlar aaa sacmalama ne dıyeti...
İyi de kardesım sanane ben bu kıloda mutlu degılım...
Hastasın sen dıyorlar...
Hı hı hastayım ben :63:

ya herkese bakarsan zaten aklını kaybedersin.bi derler "sen kilomu aldın,göbeğin çıkmış,pantolonun üzerine oturmuş..." diyet yapsan "aaaa senin neyin var, iyice kurudun kaldın..."
en iyisi kendi bildiğin.en mutlu nasıl oluyorsan öyle davranmak gerek.

İşte özledıgım tablo...
O kadar ozledım kı sabah kalkıp da yurumeyı :KK14:
Kendım yurumus kadar mutlu oldum...

teşekkür ederim.gerçekten spor yapınca insan kendini daha motive hissediyor,daha mutlu oluyor.

herkescikleree günaydııınnnn.....

sanırım bu hafta ben kılo veremedımm cunkı sabah tartıldım dayanamayıp cunkı cok şiş durumdayımm malum sebeplerden ve ılacdan dolayı ama kılom aynı cıktı... arttıkk az yıyerekte dooyabılıyorum ve bunu yaşam seklı halınede donusturebılecegımm kendıme guvenıyorumm :))))))))))

sabah:

1/2 simit
1domates
1 salatalık
3sıyah zetyın
cok azda peynır yedım..

öğlende kaln sımıtımın yarısını yıyıcem sabahla aynı olucak ..

akşamda ıspanak yıyıcemm

hergun 45 dk yuruyorum bol su ve yesıl cayım var 3 bardak :)))))

canım kilo veremesende kendine güvenin yeter.bu hafta olmaz, haftaya verirsin. yeterki pes etmeyelim,yeterki bunu hayat tarzına çevirelim:KK34:

döner dürümün kalorisini bilen yokmu

ya ben bilmiyorum tam ama hesaplayabiliriz.içinde 100gr tavuk olsa,lavaşta 2,5 dilim ekmeğe eşdeğer,birde salata,turşu olsa... 175+225+75=425 heralde ortalama 400-450 kalori kadardır.

merhaba kizlarrrrr 60.1 geldiimmmmmmmmmmm 900gr gitms tartildim bugun cok mutlu oldum sabahhhhhhhhhhh:KK52::KK52:

:KK9: tebrikler canım 900gr harika.ben henüz tartılmıyorum.umarım cuma günü bende böyle sevinirim

selam arkadaslar ben diyete yeni basladim kalori hesabi yapmak istiyorum ama nasil yapilacagini bilmiyorum.Internette cok farkli miktarlar ve ölcüler var. Tahminen asagidaki besinlerin kac kalori oldugunu yazabilirseniz cok sevinirim, en azindan fikir edinmek icin.

Kahvalti:
2 kayisi, 2 dilim kepek ekmek, 1 kibrit kutusu beyaz peynir, 2 cherry domates, 1 parca kirmizi biber
1 sb yagsiz süt

Ara 1:
1 elma, 1 cb yagsiz yogurt

Ögle:
4 yk kuru fasülye, 4 yk pilav, 1 cb yogurt, 1 kucuk tavuk budu

Ara 2:
2 yk kuru üzüm, 1 cb süt

Aksam:
4 yk. kuru fasulye, 4yk pirinc pilavi, 1 kucuk tavuk budu, salata

Ara3:
4 tk dondurma

canım ilk sayfada kalori değerleri var,oraya bakabilirsin.yada googledan arayarak bisürü kalori çizelgesi bulabilirsin

:KK9: tebrikler canım 900gr harika.ben henüz tartılmıyorum.umarım cuma günü bende böyle sevinirim

saol tatlimmmmmmm:KK16:

tebrık ederım canımmm darısı basıma
bende gecen hafta 65.8 dım uc gun ıpın ucunu kacırdım 67.5 oldum :KK14::KK14:
tekrar düzeltecegım :KK51:
yok cnm 3 gunde okadar kilo alinmazki yeyince fazla cikmissindr bi kac gun sonra normal beslenirsen duser kilon mrk etme:KK16:

süpperrr valla tebrıkk ederım:))

saolun kizlar darisi basniza ins:KK16:

X