Alkolden kurtaramayacağımı biliyorum.ben ne yapmalıyım.

Beba

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2011
40
7
Merhabalar, 7 yıllık evliyim.Görücü usulü ve 3 ay içinde evlenmiş biriyim.Eşimin alkol kullandığını evliliğimizin 2.gecesi öğrendim.Evlenmeden önce alkol alıp almadığını sormuştum sadece sosyal ortamlarda cevabını aldım. Hiç bir şekilde ne kendisi ne de ailesi bunu belli etmedi bana. İşi oldu bittiye getirdiler. Bense anlayamadım, aynı şehirde değildik. Telefonla konuşurken de insan anlamıyor ayrıca bu konuda da tecrübem yok babam ve kardeşlerim alkol kullanmaz.

Bu 7 yıl içinde neler oldu kısaca anlatayım.Öncelikle ailem boşanmama karşı.Kesinlikle benim yanımda değiller.2 çocuğum oldu. Daha evliliğin en başından beri kaynanamın baskıları başlamıştı çocuk çocuk diye. Tabi bu da oyunun bir parçası idi. Çocuk olunca adam düzelecek ya. İzmir'de yaşadığımız korkunç günlerden sonra Istanbula taşınma kararı aldık. Bir haftalık evliyken yine çok içtiği gecelerden birinde saat sabahın 3'ünde beni bırakıp eski sevgilisine gitti. O dönemi hatırlıyorum da kadın utanmadan mesajlar falan atıyordu. Annemler üzülmesin diye bu olayı teyzeme anlattım,bavulumu toplayıp geliyorum dedim."Bir haftalık evlisin annenler üzülür hem kötü başlayan evlilikler iyi gidebilir" gibi sözler sarfetti.

Doğum kontrol hapı kullanıyordum gizli gizli. Çantamda buldu. yine bir gece aşırı içti ve ilaçları buldugunu saldırır bir şekilde söyledi. Annesini aradı annesi bana telefonda ağza alınmayacak sözler söyledi. Hiç bir şey diyemedim. Çok üzüldüm çok ağladım.

Babama açılamadım annem deseniz etkisiz eleman. Hiç bir şeye karışmaz ve otorite kurmaz. Hoş onlara açılsam idare et düzelecek derlerdi. Boşanmak yok ya. İnsanlar ne der boşanırsam. Ya düşmanlar? düşmanlar sevinirler.

Haplar ortaya çıkınca kullanımı bırakmak zorunda kaldım. akışına bıraktım ve 1,5yıllık evliyken kızımı kucağıma aldım. 15 ay sonrada oğlumu. 2. çocugu hele ki bu adamdan 2.çocuğu kesinlikle istemedim, aldırmaya kalktım ama benim sevgili babam yine yanımda olmadı ve çocugu kesinlikle aldıramayacağımı ifade etti.

Bu adamın düzelmesi için çok dualar ettim, adaklar adadım. Ama nafile. Daha çok azdı. Bir gecede 1 büyük şişe votka içiyor, sabaha karşı uyanıyor başlıyor yine içmeye. işe sarhoş gidiyor. akşamları eve geliyor kendini mutfağa kapatıp başlıyor içmeye,çocuklar mutfağa girdiklerinde onları çıkarmaya çalışıyor güya onları alkol ve sigara kokusundan koruyor.ama dünyası orada onun.biz çocuklarla yemeğimizi tepsilerde salonda yiyoruz.evimde bir akşam yemeği sofrası kuramıyorum.

içtiği zamanlar bazen iyi çoğunlukla saldırgan. Hakaretin ve küfürün haddi hesabı yok. Çocukların yanında ağza alınmayacak şeyler söylüyor beni kötülüyor onlara karşı.Çocuklarım benimle yatağımda yatıyor, çok küçükler alışamadılar kendi yataklarına.sık sık gelip bir şeyler anlatıp bizi uyandırıyor.çocuklar sabaha huzursuz,uykularını alamamış olarak uyanıyorlar.Resmen bizi taciz ediyor.kapıyı kilitlesem zorlar daha çok söylenir diye korkuyorum.

Kendi ailesi deseniz hiç bir şekilde karışmıyor. Benim başıma attılar kendileri rahat rahat takılıyorlar. Sırf bunun bu halleri yüzünden evime gelip gitmiyorlar. Hoş kendileri de normal insanlar değiller. Hepsinin ayrı psikolojik sorunları var. Çok iyiyken bir bakıyorsunuz birbirlerine girmişler.Kavga kıyamet. Kendi akrabaları var kadıncağız yazık olmuş sana böyle bir aileye gelin geldin diyor.

Kısacası babam boşanmama karşı. Çocuklarına hasret kalırsın diyor. O kendi kendine bırakacak merak etme diyor ama benim hiç güvenim ve gücüm kalmadı. Kimseyi dinlemesem hayır boşanacağım desem babamın evine gitsem o da kötü. Annem kendi keyfinde biri. Bana orada yaşadığım hayatı zehir eder. Hakaretler eder vs. Dul olduğumu başıma kakan bir de baba olacak ki felaket.

Maddi açıdan kısmen rahatız. Benim küçük bir işim var, borçlarım var ve onları ödemeye çalışıyorum. Çocukların okul masraflarına beni de dahil etmiyor mu çıldırıyorum. Kendisi benim kazanabileceğim paranın 7-8 katını kazanıyor, düşünün ama kendine yatırım yapıyor.Banka hesabını kabartıyor, sık sık araba değiştiriyor. Eve bıraktığı doğru düzgün bir para yok. Baba evinde parasal anlamda hiç sıkıntı yaşamış biri değildim ben üstelik.

Size anlatacağım aslında o kadar çok şey var ki ama burada daha fazla uzatmak istemiyorum. Hiç umudum yok ama bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Allah sağlık versin en başta ama herkese mutluluğu da esirgemesin.

öncelikle merhabalar.. yaşadıkların çok ama çok zor şeyler canım.. ben alkolden vazgeçip de kendisini ailesine eşine adayan insan bilmedim ve duymadım hiç.. kendi kendime az çok yeterim diyorsan boşanmalısın bence. nitekim boşandığın zaman bundan daha kötü bir hayatın olmayacak hatta çocukların bi sarhoşla aynı evde yaşamamış olacak.. babana da şaşırıyorum açıkçası. az çok maddi gücü var anladığım kadarıyla senin arkanda durmaması ilginç. demekki onlar da elalem ne der düşüncesinde. ama sen istersen kendin bunun üstesinden gelebilirsin. llah yardımcın olsun

Offf okudukça yüreğimi hüzün kapladı...

ne zor bir durum ya,üstelik ailenden destek görememen en kötüsü;

eşinin alkolü bırakmak için tedavi görmesi gerek,yanaşır mı?

kayınvalideni alıp konuşsan;

anne bak böyle giderse sağlığından olucak,gelin birlik olup bu duruma bir çare bulalım;

yoksa oğlunuzun sonu iyi değil,bak sonra çok üzülürüz desen..anlamazlar mı?

çok üzüldüm. inan ellerim titriyor yazarken. Allah ıslah etsin kocanı. Gerçekçi olacağım canım sen, ailesi, arkadaşları .... ne konuşursanız konuşun kendi istemedikçe bırakmaz. işinde sorun yaratmamış bu durum şaşırdım. kendi işi mi? maaşlı olsa atılırdı heralde. yazık sana çocuklarına ya. ailen elbet iyiliğini düşünüyorlardır ama yolları yanlış.

oğlun var bir de... bu coçuklar özellikle erkek çocukları böyle babalardan nefret ediyorlar. seninki gibi bir koca tanıyorum. adam 30senelik evliliğinde ne kendi ailesi ne gelinin ailesi.... kimsenin lafını dinlememiş içti de içti. çocukları da bıktı. içince bir de giriyor oğlunun odasına kaldırıyor... delikanlı oldu artık. en son dayanamıyor karşılık veriyor. bilmeyen çocuğu terbiyesizlikle suçlasa da kızamıyorum ki o çocuğa. çocuklardan kız olan ilk önüne gelenle evlendi ayrıldı... ya bu tip babalar çocukları çok kötü etkiliyor.

2 çocukla annene gitme zaten. plan yap. malı mülkü de varsa kazancını vergiler ile belgelendirebiliyorsanız (yani eşinin kendi işi ise 10 kazanıp 1 gösteriyor olabilir) ayrıl güzelim. çocuklarının iyiliği için ayrıl. nafakasını vermek zorunda. kendin de çalışıyormuşsun. çocuklarını kreşe verirsin. 1 göz odanız olur huzurunuz olur. tepsilerde değil masada yersiniz. böyle hayat mı olur ya çocuklarına baktıkça için acıyordur senin.

Boşanmak istersen eşin yok der de hani sonradan alışır gibi geliyor. tehdit falan var mı bu konuda? kocanı en iyi sen bilirsin psikopatlaşır mı?

Allah yardımcınız olsun.

Kendi isteği ile tedavi olmadığı sürece sizin yada ailesinin yapabilecek hicbirseyiniz yok...inan yok ... Çocuklar cok küçük ...

Benim babamda alkolik olmuştu ben 14 kardeşim 8- yaşlarındaydı iflas etmişti o zaman ...15 sene sonra annem kendi şirketini satip gitmeye karar verince anladı kaybettiğini onu gitti kendi hastaneye

Şimdi yazliklarinda yaşıyorlar tarla yapıyorlar

Hatirladim ya o günleri zordur cok

Ve kademe kademe değişecek eşiniz alkolizmin safhaları var çünkü.....

Ama benim annem aşıktı babama geçmişleri temeli saglamdi

Siz hazır mısınız mücadeleye cevaplar sizde

Offf okudukça yüreğimi hüzün kapladı...

ne zor bir durum ya,üstelik ailenden destek görememen en kötüsü;

eşinin alkolü bırakmak için tedavi görmesi gerek,yanaşır mı?

kayınvalideni alıp konuşsan;

anne bak böyle giderse sağlığından olucak,gelin birlik olup bu duruma bir çare bulalım;

yoksa oğlunuzun sonu iyi değil,bak sonra çok üzülürüz desen..anlamazlar mı?

Kayınvalidem dengesi şaşmış bir insan. Zaman zaman bu tarz konuşmalar yaptık,tedavi olması gerek, ben elimden geleni yapacağım dedi ama hiç bir şey yapmadı. Oğluyla bu yüzden dargın gecen bir kaç günü oldu ama tavır koymadı, canım oğlum demeye devam etti. Bana sen buna nasıl dayanıyorsun ben olsam babamın yanına çoktan gitmiştim de dedi ama dediğim gibi dengesiz, tutarsız biri.Bana bunları söyleyip hemen arkasından suçlayıcı konuşmaları oldu. sen de kaypaksın sen de az değilsin gibi şeyler söyledi. Oğlu benimle evlendikten sonra içmeye başlamadı ki. Benden çok daha öncelerde 10 sene kadardır içiyormuş zaten. Tedaviye ise yanaşmıyor hatta evde bu tedavi konusu açılınca konuyu değiştiriyor. Zaten doğru düzgün bir konuşma ortamımız yok. Diyalog sıfır. Çocuklar sürekli yanımızda. Alkolü almaya başlamaması lazım ki ben konuşayım.

İçinizi dökmek istiyorsanız bol bol yazın ama faydası yok.
Alkolik bir adam tedavi olmadan düzelmez.
Ya böyle yaşamaya alışacaksınız ya da nafakanızı,tazminatınızı alıp boşanıp yeni bir hayat kuracaksınız arkanızda aileniz olmadan.
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah!

Calisip kendi ayaklarinizin Ustunde duran bir bayansaniz , cekmeyin bu Herifi.
bosanin tutun bir ev alin cocuklarinizi yanina.
bilmiyorum belki imkansiz seyler sizin icin bu soylediklerim ,
ustelik aileniz arkanizda degil !!!

Ya böyle yaşamaya alışacaksınız ya da nafakanızı,tazminatınızı alıp boşanıp yeni bir hayat kuracaksınız arkanızda aileniz olmadan.

Katiliyorum Yorumunuza..

çok üzüldüm. inan ellerim titriyor yazarken. Allah ıslah etsin kocanı. Gerçekçi olacağım canım sen, ailesi, arkadaşları .... ne konuşursanız konuşun kendi istemedikçe bırakmaz. işinde sorun yaratmamış bu durum şaşırdım. kendi işi mi? maaşlı olsa atılırdı heralde. yazık sana çocuklarına ya. ailen elbet iyiliğini düşünüyorlardır ama yolları yanlış.

oğlun var bir de... bu coçuklar özellikle erkek çocukları böyle babalardan nefret ediyorlar. seninki gibi bir koca tanıyorum. adam 30senelik evliliğinde ne kendi ailesi ne gelinin ailesi.... kimsenin lafını dinlememiş içti de içti. çocukları da bıktı. içince bir de giriyor oğlunun odasına kaldırıyor... delikanlı oldu artık. en son dayanamıyor karşılık veriyor. bilmeyen çocuğu terbiyesizlikle suçlasa da kızamıyorum ki o çocuğa. çocuklardan kız olan ilk önüne gelenle evlendi ayrıldı... ya bu tip babalar çocukları çok kötü etkiliyor.

2 çocukla annene gitme zaten. plan yap. malı mülkü de varsa kazancını vergiler ile belgelendirebiliyorsanız (yani eşinin kendi işi ise 10 kazanıp 1 gösteriyor olabilir) ayrıl güzelim. çocuklarının iyiliği için ayrıl. nafakasını vermek zorunda. kendin de çalışıyormuşsun. çocuklarını kreşe verirsin. 1 göz odanız olur huzurunuz olur. tepsilerde değil masada yersiniz. böyle hayat mı olur ya çocuklarına baktıkça için acıyordur senin.

Boşanmak istersen eşin yok der de hani sonradan alışır gibi geliyor. tehdit falan var mı bu konuda? kocanı en iyi sen bilirsin psikopatlaşır mı?

Allah yardımcınız olsun.

Devlette çalışıyor, başıboş anlayacağınız. Zaman zaman üst kuruma gizli telefon edip üstü kapalı şikayet etmek istedim ama zararı bana dokunur diye de düşünmeden edemedim. Evet çocuklar çok etkileniyor. kızım anaokulunda öğretmenine geçen gün bizim kavga ettiğimizi söylemiş. yakında çağırıp benimle konusma ihtiyacı olacağına eminim. oğlumsa babasının bana sık sık söylediği bir cümle var Allah belanı versin diyor. Çocuğun ağzında sürekli. Kimbilir okulda arkadasına demiş midir.

Adamın durumu oldukça iyi. Maaşı devlet kanalı ile oldugu için belgelendirmek daha kolay sanırım. Bu konuda detaylı bir bilgim yok.
Boşanmada çocuklardan biri ona verilirse ne yaparım. Çocugu onlara teslim edip topluma sorunlu bir birey yetiştirmelerini engellemem lazım. Dedim ya ailesi de normal değil. 18yaşında yeğeni yatağı ıslatıyor zaman zaman. Düşünün işte.
Tehdit mi? Olmaz mı. hem de nasıl. en son şöyle bir anlaşmaya gidelim demiştim. Senden 5kuruş para istemiyorum yalnız bir şartım var çocuklar bende kalacak. dedim demez olaydım. o zaman köy evindeydik evdeki içi boş tüfeği bana doğrulttu. çocuklar yanımda yatıyordu. uyanmadılar yada uyandılarda sesleri çıkmadı.

Sizce gerekirse bu adamdan kurtulmak için çocuklarımı ona vermeye razı geleyim mi. Biliyorum ki yaşlı kayınvalide onlara bakamaz bu desen içkiden başını kaldıramaz ve çocuklar bana geri gelir. Böyle bir blöf yapsam mı. Babamı karşıma alacağım buna cesaretim yok. tek başıma hareket etmem için maddi anlamda rahat olmam lazım.

Kendi isteği ile tedavi olmadığı sürece sizin yada ailesinin yapabilecek hicbirseyiniz yok...inan yok ... Çocuklar cok küçük ...

Benim babamda alkolik olmuştu ben 14 kardeşim 8- yaşlarındaydı iflas etmişti o zaman ...15 sene sonra annem kendi şirketini satip gitmeye karar verince anladı kaybettiğini onu gitti kendi hastaneye

Şimdi yazliklarinda yaşıyorlar tarla yapıyorlar

Hatirladim ya o günleri zordur cok

Ve kademe kademe değişecek eşiniz alkolizmin safhaları var çünkü.....

Ama benim annem aşıktı babama geçmişleri temeli saglamdi

Siz hazır mısınız mücadeleye cevaplar sizde

İnanın 7 yılda bittim tükendim artık. Omuzlarımdaki yüklerin haddi hesabı yok. 2 çocuk büyütüyorum 5 senedir. hiç bir sosyal hayatım yok. çalışıyorum, çok yoğun bir işim yok,az kazanıyorum. Mücadele? sonucu iyi mi olur bilemiyorum. Kesinlikle bu illetten kurtulacaksa mücadele ederim ama hiç sanmıyorum. Bir zaman 2-3 ay kadar bırakmıştı, herşey biraz daha yolunda gidiyordu. bir aile gibiydik paylaşımlarımız vardı.

öncelikle merhabalar.. yaşadıkların çok ama çok zor şeyler canım.. ben alkolden vazgeçip de kendisini ailesine eşine adayan insan bilmedim ve duymadım hiç.. kendi kendime az çok yeterim diyorsan boşanmalısın bence. nitekim boşandığın zaman bundan daha kötü bir hayatın olmayacak hatta çocukların bi sarhoşla aynı evde yaşamamış olacak.. babana da şaşırıyorum açıkçası. az çok maddi gücü var anladığım kadarıyla senin arkanda durmaması ilginç. demekki onlar da elalem ne der düşüncesinde. ama sen istersen kendin bunun üstesinden gelebilirsin. llah yardımcın olsun

evet maalesef babam, annem hatta 2 erkek kardeşim var yanımda değiller. bir ara büyük erkek kardeşim yanımda yer aldı ama babam susturdu onu. annem de ayrılırsın beni eşimden ayırdınız siz dersin diye suçladı. Babam bir kere ne sanıyorsun sen boşandığın zaman bekarlık hayatın gibi mi olacak zannediyorsun demişti. Hiç bir şekilde hiç bir yerden desteğim yok. Maddi gücüm olsa hiç kimseyi takmazdım. Babamı suçluyorum okumuş biriyim ama doğru düzgün iş deneyimim olmadı . bu saatten sonra kariyer yapmama imkan yok.

bilgilendirmeniz iyi olmuş.

eşiniz devlet kanalı ile alıyo maaşını tamamamı tamamına belgeli yani. kendi işi olanlar az gösteriyor bu gibi boşanma durumlarında o yapamaz. çocuklarının nafakasını isterseniz tazminatınızı söke söke alırsınız. bunu maddiyatçılık olarak düşünmeyin o babası olarak çocuklarına bakmak zorunda. madem ki huzurlu bir yuva veremiyor en azından maddi kısmını yapacak. maddi kısımda endişelenmeyin. evlendikten sonra edinilen mallarda da 2001 sonrası evli olduğunuz için ortaksınız. evi evlenmeden önce aldıysa hak iddia edemezseniz ama evlendikten sonra alınan şeylerde ortaksınız.

çocuklarınızın velayeti ile korkutması sindirmek için. hangi mahkeme alkolik babaya çocuk verir? asla vealeyetlerini alamaz. sonuçta siz de boşanırken ispatlyacaksınız alkolik olduğunu. mahkeme süresince çok itiraz ederse belki onu tedavi için yardıma zorunlu tutabilirler. eşlerden biri ısrarla "seviyorum boşanmam" dediğinde 6ay falan duruşma erteleniyor ve terapi zorunlu tutuluyor.

silah çekmesi çok korkunç korkmanızı anlıyorum. boşanma sürecinde tehdit edildiğinize dair suç duyurusunda bulunursunuz ki böyle bir tehdit var diye gene keisnlikle velayet alamaz.

bu kadar küçük çocukların velayeti annede afedersiniz çok büyük bir rahatsızlık kötü örnek durum olmadıktan sonra anneye verilir. bir de adam alkolik. mahkeme babaya vermez. sizde sorun bile olsa atıyorum afedersiniz iffetsiz sorumsuz bir anne dahi olmuş olsaydınız yurda verir gene de babaya vermezdi.

eşiniz devlet kanalı ile alıyo maaşını tamamamı tamamına belgeli yani. kendi işi olanlar az gösteriyor bu gibi boşanma durumlarında o yapamaz. çocuklarının nafakasını isterseniz tazminatınızı söke söke alırsınız. bunu maddiyatçılık olarak düşünmeyin o babası olarak çocuklarına bakmak zorunda. madem ki huzurlu bir yuva veremiyor en azından maddi kısmını yapacak. maddi kısımda endişelenmeyin. evlendikten sonra edinilen mallarda da 2001 sonrası evli olduğunuz için ortaksınız. evi evlenmeden önce aldıysa hak iddia edemezseniz ama evlendikten sonra alınan şeylerde ortaksınız.

çocuklarınızın velayeti ile korkutması sindirmek için. hangi mahkeme alkolik babaya çocuk verir? asla vealeyetlerini alamaz. sonuçta siz de boşanırken ispatlyacaksınız alkolik olduğunu. mahkeme süresince çok itiraz ederse belki onu tedavi için yardıma zorunlu tutabilirler. eşlerden biri ısrarla "seviyorum boşanmam" dediğinde 6ay falan duruşma erteleniyor ve terapi zorunlu tutuluyor.

silah çekmesi çok korkunç korkmanızı anlıyorum. boşanma sürecinde tehdit edildiğinize dair suç duyurusunda bulunursunuz ki böyle bir tehdit var diye gene keisnlikle velayet alamaz.

bu kadar küçük çocukların velayeti annede afedersiniz çok büyük bir rahatsızlık kötü örnek durum olmadıktan sonra anneye verilir. bir de adam alkolik. mahkeme babaya vermez. sizde sorun bile olsa atıyorum afedersiniz iffetsiz sorumsuz bir anne dahi olmuş olsaydınız yurda verir gene de babaya vermezdi.

arkadaş çok güzel açıklamış.

allah yardımcın olsun

Çok güzel yazmışsınız. Bana bir umut ışığı gibi geldi. Sormak , danışmak istediğim bir şey var. Babanın alkolik olduğunu şahitlerle mi ispatlayacağım ki bu şahitler aileden biri olsa olur mu, geçerliliği var mı? Ya da bir ara bu tarz şeyleri ispatlamak için ses kaydı yeterli gelmiyor videosuyla görüntüsüyle ispat gerekiyor diye duymuştum. Bu konudaki düşünceniz ne.
Üzerime kayıtlı bir işyeri 2 de araba var. İşyerinde dediğim gibi bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama elime geçen para az. Araçlar ise babamların şirkette kullandıkları arabalar. Benim üzerimde ama aslında benimle hiç bir alakası yok. Kendisi tazminat veya nafakadan yırtmak için bunları öne sürebilir mi. Sürerse ben üzerimde olan işyeri ve araçlarla ilgili mahkemeye kullanmadığıma dair nasıl ispat edebilirim. Benimle ilgili en ufak başka bir şey diyemez, iftira atar mı bilemem ama nasıl ispatlar- olmayan bir şeyi. Bu aşamada çirkefleşeceğinden eminim adım gibi.

sevgiler

canım hukukçu değilim. çok detay veremem sana ama gene de bazı konularda bilgi vermek isterim.

velayet de adam seni sindirmeye kalkıyor.

alkolizmi adam kabul etmez de iftira ettiğini iddia ederse, alkolizm bu ya kan tahlili falan vermesini, psikoloğa gitmesini isteyecektir mahkeme. sen gene de delil topla. şahit olabilecek kişilere bişey deme ama bozuşma da bu ara. ya ne bileyim hani marketten alıyorsa fişleri sakla. orada ne kadar sık alkol alındığı görülür. hele kredi kartıyla alıyorsa daha iyi slipleri ele geçir. ama sinsi ol. aileni de şahit getirirsin kaç senedir içen adam tıbben dahi vardır ispatı. illaki ispatlarsın. he kötüsünü düşün ki kocan çirkefleşti mahkemede boşanmamak için diyelim biraz uzar mahkeme ama eninde sonunda mahkeme onu doktora psikoloğa... yönlendirir. onları da kandıramaz ya. sen korkma sakın ben sana en kötü ihtimale hazırlıklı ol diye delil topla diyorum. sen topla gene de.

alkol masasında belli etmeden sırnaşır gibi resmini çekmeye çalış. ya video ses kaydı kullanılamaz derler haklısın ama bu tip durumlar emin değilim. sen gene de becerebildiğin kadar video görüntüsü çek. dediğim gibi slipleri sakla. adam alkollüyken komşuları çağır eve bi görsünler ev durumunuzu. sağlığından endişe ediyorum bahanesi ile doktora götür tahlil yaptır. bir şeyi bahane et "canım sağlık bu ihmale gelmez gel bi kan sayımı yaptıralım sana da bana da" de. zaten tahlilde çıkar kandaki alkol.tahliller zaten hastanelerin internet sitelerinde bile yayınlanıyor artık çaktırmadan çıktısını alır saklarsın.

çocuklarını çocuk psikoloğuna götürüp , çocuklarındaki (Allah korusun) davranış bozuklukları için rapor benzeri bir delil de elde edebilirsin. psikoloğa muhakkak eşinin alkolik olduğunu da belli et.

bunların hepsini sinsice yap.

maddi konuda. babanın arabalar senin üstüne evlendikten sonra mı geçti? eğer ki kocan derse o arabalar kayınpederin alamaz ama inatlaşır da isterse alabilir. çaktırma kocana da söyleme babanın arabaları devir et. satış harici devir olabiliyor mu bilemiyorum. hani satarsan para nerede olabilir. devir gibi bir şey sözkonusu ise daha iyi. baban da belgelendirebilir mi şirket arabasının parasını onun verdiğini?

işyeri ne zaman alındı? nilah sonrası mı? babanız mı gene?? onu da birinin üstüne devretseniz mahkemeye kötü görünür mü bilemedim şimdi. satın altın yapın atın kasaya gizlice. kocanız anlar mı?

Sen iyisimi şimdiden yolunu yapmaya bak canım içtiği zamanları yaptıklarını bir bir kameraya çekebilirsin mesela telefonun müsaitse uzun süreli çekim yapıyosa telefona veya bilgisayara yada birinden ödünç ufak bi el kamerası bul sakla biyere en kötü ihtimal sesini kaydet çocukların babalarından şikayet ederken kaydet bundan daha iyi delil bulamazsın yoksa zaten nasıl isbatlıcaksın çocuklar ufak yanlış şeyler söylerler komşular arkadaşlar bulaşmazlar aileler taraf tutar diye ciddiye alınmaz en iyi böyle isbatlarsın ve isbatladıktan sonrası kolay öyle bir manyağa hakim çocukları emanet etmez işinden bile olabilir hatta seninde elinde işin olduğu için büyük ihtimalle alırsın yada geçici bir süre kaynanaya veya yuvaya bıraktırabilir borçların olduğu için onu bi avukat daha iyi bilir. Elinde delillerinle gidersen hemen kurtulursun birsürü sığınma evi var en kötü ihtimal al çocuklarını bir süre orda kal benim babanem saç kesip dikiş dikip bakmış 6 çocuğuna senmi bakamıcaksın yazık o çocuklara.
Amma öncelikle al karşına konuş çocukları 1 akşamlığına yolla kaynanana isteyen bi şekilde konuşur ayrılmak istediğini söyle yada bi öğlen arası kafası ayıkken yakala ya içmekten vazgeç yada boşanalım ama bize bulaşma de gerçi işin çok zor laf dinlicek bi insan değil ama ya katlanacaksın yada ayrılacaksın ama ayrılıncada bulaşıklık yapabilir yani herşeyi göze al ona göre davran.

2.sayfaya bakmadan cvp yazmıştım aynı şeylerden bahsetmişsiniz zaten en iyisi iyi bir avukata danış ve biraz daha dişini sıkıp herşeyi ayarladıktan sonra boşan ona belli etme ama önce bir konuş böyle olursa ayrılırız falan diye ters davranırsa yada konuşuyosunda anlamıyosa boşa gitsin ne olduğunu şaşırsın herkes sende bundan sonra kimseye yüzverme gerçekten istersen ayakta durabilirsin.

cokbiilmissss !

X