Beyinde su toplaması

YagmurDamlasi77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2012
97
0
İki yıl önce annem unutkanlık, baş dönmesi ve başta uyuşukluk şikayetiyle doktora gitmişti. Yapılan testler ve çekilen mr sonucunda beyinde su toplaması olduğu tespit edildi. Altı ayda bir kontrollere gittiğinde suyun arttığını söyledi doktorlar ve başına şant takılması gerektiğini söylediler. Sadece bir doktorun söylemesiyle değil bir iki doktorunda aynı şeyi söylemesi üzerine annem ameliyat olmak için hastaneye yattı. Belinden su alacaklarını bir rahatlama olursa şant takacaklarını söylediler ve iki kere annemin belinden su aldılar. Gerçektende rahatlama oldu. Tam ameliyat olacağı gün ameliyathanede sorun çıktı ve annemi eve gönderdiler. Bizde başka bir profesöre götürdük anneme başına şant takıldığı takdirde eğer başın bunu kabul etmezse sonucunu ne sen sor ne ben söyliyim dedi. Bizde korktuk ve ameliyattan vazgeçtik. Çünkü bu ameliyatın kesin bir çözüm olmadığını ve riskleri olduğunu söylediler. Belinden su alınınca annem rahatlamıştı ama bu aralar şikayetleri tekrar arttı. Ne yapacağımızı şaşırdık. Alternatif tıpta bunun çaresi varmıdır acaba diye düşünmeye başladık. Bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba? Yada önereceğiniz bir doktor varsa en kısa zamanda yazarsanız çok memnun olurum.

İki yıl önce annem unutkanlık, baş dönmesi ve başta uyuşukluk şikayetiyle doktora gitmişti. Yapılan testler ve çekilen mr sonucunda beyinde su toplaması olduğu tespit edildi. Altı ayda bir kontrollere gittiğinde suyun arttığını söyledi doktorlar ve başına şant takılması gerektiğini söylediler. Sadece bir doktorun söylemesiyle değil bir iki doktorunda aynı şeyi söylemesi üzerine annem ameliyat olmak için hastaneye yattı. Belinden su alacaklarını bir rahatlama olursa şant takacaklarını söylediler ve iki kere annemin belinden su aldılar. Gerçektende rahatlama oldu. Tam ameliyat olacağı gün ameliyathanede sorun çıktı ve annemi eve gönderdiler. Bizde başka bir profesöre götürdük anneme başına şant takıldığı takdirde eğer başın bunu kabul etmezse sonucunu ne sen sor ne ben söyliyim dedi. Bizde korktuk ve ameliyattan vazgeçtik. Çünkü bu ameliyatın kesin bir çözüm olmadığını ve riskleri olduğunu söylediler. Belinden su alınınca annem rahatlamıştı ama bu aralar şikayetleri tekrar arttı. Ne yapacağımızı şaşırdık. Alternatif tıpta bunun çaresi varmıdır acaba diye düşünmeye başladık. Bu konuda bir bilgisi olan varmı acaba? Yada önereceğiniz bir doktor varsa en kısa zamanda yazarsanız çok memnun olurum.

Bu konuda bilgisi olan yok mu acaba?:KK50:

hastalığın her türlüsü zor, çok geçmiş olsun arkadaşım. llah acil şifa versin işallah ama ne yazıkki konuyla ilgili bir bilgim yok. aklımda bulunsun belki bi yerden bişey duyarım hemen yazarım. tekrar çok geçmiş olsun.

arkadaşım merhaba bende aynı konudan muzdaribim. anneminde beyin basıncı artışı var belinde su aldılar ama basınç ozman düşüyor ama tekrar yükseliyor annemede ameliyat dediler siz naptınız bierşeyler yapabildinizmi? bizde karar aşamasındayız bi profösöre göstermek istiyoruz istanbuldan tavsiye edebileceğin doktor varsa sevinirim teşekkürler geçmiş olsun

Dediginiz beyinde su toplama hidrosefali demek ewe wucud kabul etmezse yada tikanirsa riskleri cok sant degisir oda olmazsa bir digeri ve digerleri bu bole gider caresi war 3.ventiroklostomi ameliyati

Bende de aynı hastalık var. Ama bendeki hastalığın adı psodötümor serebri benden belden su almaya çalıştılar ama ödemden ulaşamadılar alamadılar. Rahatlamada olmadı. Altı aydır DİAZOMİND 250 MG kullanıyorum numune hastanesinde takipteyim. Doktorumun dediğine göre zamanla azaltarak bir yılın sonunda ilacı bana bıraktıracak bu durumun gebe kalmama sakıncası yokmuş. Kullandığım ilaç tansiyon ilacı gibi birşeymiş. Ödem söktürücüymüş. Siz hangi şehirdesiniz? Doktorunuz kim? Benim hastalığım zor teşhiş edildi. Çogu doktor anlamadı.

X