Doa Kozmetik Ürünleri

Valla canım epeyyy uzaktayım dedim ya, buradakiler bi de adresi karıştırıyor. Adres yerine resmen tarif yazmaya başladım ::))) Bi de bulunduğum bina burada tek yine de karıştırıyorlar bilio musun? Şaka gibi.. :)))) Az kaldı burdan kurtulmama. Sağolsunlar ama kat kat sarıp öyle yolluyorlar. Sen ne kadar şanslısın. İmrendim valla :KK66:))

Uf be canım cidden şaka gibi..:)Umarım en kısa zamanda kurtarırsın kendini oralardan:)Benim şansım İstanbulda yaşamak olsa gerek....:)

Ayyyy neleri ıskalamışım ben... Ne kadar iyi arkadaşlarsınız siz yaaaaa :))) Teşekkür ederim canımcım.
Başkabir topikte "bu site beni bunalıma soktu, kendimi çirkin hissediyorum" gibi cümleler sarf eden arkadaşlar olmuş, dün okudum. Valla ben rehabilite oluyorum. Sağolun Kadınlar kulübüüüüüü sizi seviyorum

En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK:nazar:

Bugün c.tesi..Pazartesi verirler büyük ihtimal salı yada çarşamba gelir...15 tl ye kadar kargo üçreti yok..Yanlız kapıda ödemede 3.5tl kadar ek ücret var...

Yakın illere 2 güne falan ulaşıo, ben epeyyy uzaktayım, paketleri güzelce sarıp sarmalayıp 7-8 güne elime ulaştırıyorlar güzelim. 15 tl üzeri kargo üzeri kargo ücreti yok. kapıda ödemeye de 3.50 tl ödüyorsun tatlım[/QUO

TEŞEKKÜR EDERİM.. ÇOK SEVİNDİM YORUMLARI OKUDUKÇA. ÖZELLİKLE SAÇ İÇİN OLAN ÜRÜNLER BENİ HEYECANLANDIRDI SAÇIM İÇİN KÜRLER YAPIYORUM . BU ÜRÜNLERİDE ALACAĞIM ,İNŞALLAH.

Uf be canım cidden şaka gibi..:)Umarım en kısa zamanda kurtarırsın kendini oralardan:)Benim şansım İstanbulda yaşamak olsa gerek....:)

Ahhh ahh evlenip imzayı atınca kendimi buralarda buldum. Ankara'da Yenimahalle de çalışıyordum önce yani Doa'y komşuyduk neredeyse :) Ama o zaman sizi tanımıyordum. Ve doa'yla da tanışmamıştık

Kızlar Hindistan cevizi yağı ile ilgili bir yazı buldum..Sizinle paylaşmak istedim....

Saç, yüz, vücut: Hepsine bir damla yeter!

Düşük kaliteli nemlendiriciler cildinize ekstra 'su' verir, nem değil. Su buharlaşınca cildiniz daha çok kurur. Yüksek kaliteli nemlendiricilerde de yağlı hissi veren petrol ürünleri vardır. Etkili olabilir, fakat yıllar içinde kimyasalların etkisi görülmeye başlanacaktır. Peki Hindistan cevizi yağı? Cildinizi bir toprak olarak düşünün, Hindistan cevizi yağı yapısı gereği kuru bölgelere doğru hareket eder. Yüzeyi kaplar ve canlandırır

Nasıl kullanacaksınız?: Sadece küçük bir nohut tanesi kadar yağ size yeter.
1. Saçlarınıza sürün. Hem muhteşem koksun, hem besleyip canlandırsın, hem de uçuşan telleri toplasın.
2. Direkt olarak yüzünüze sürün. Emdikçe cildiniz yumuşacık olacak ve sağlıklı bir renge kavuşacak.
3. Her zaman kullandığınız vücut kremine ya da bebek yağına ekleyin. Bronzlaşacaksınız ve sıkılaşacaksınız.

Victoria's Secret'ın anne meleklerinden Miranda Kerr, yemeklerde de Hindistan cevizi yağı kullanıyor. Bir sırrı daha var: Yeşil çay!

Her güm içtiği yeşil çaya birkaç damla Hindistan cevizi yağı ekleyerek formunu koruyor ve güzelliğini içeriden beslemiş oluyor.

Hindistan cevizinin içinde orta zincirli trigliserid ve orta zincirli yağ asitleri vardır. Detoks için tam da aradığımız şey!
Hindistan cevizi pazarı Filipinler'de ve Tayland'da oldukça yoğun. Bu yüzden alacağınız yağın üzerinde bu etiketleri arayabilirsiniz. Kesinlikle parfümsüz ürünleri tercih edin. İçinde ekstra madde varsa almayın. Üzerinde 'non-GMO' ifadesinin yazıp yazmadığını kontrol edin.

Ben Hemen siparişe gidiyorum..Doa dan almadığım tek ürün buydu..Ben bunu nasıl atlamışım yaaaaaaaaa..:KK9:

bende pişman oldum şimdi almadığım için shea yağı yeter demiştim saç için ama hindistan cevizi yağına haksızlık etmişim sadece saç değil 80 kullanım yeri varmış :KK31:

Kisisel temizlik ve vucud:

1. Nemlendirici – kasikla kavanozun icinden alip yuzunuz ve boynunuz dahil tum vucudunuza surunuz.
2. Goz kremi – gozaltina uygulama gozalti sislikleri, torbalari ve kirisikliklari azarltir. Geceleri gozkapaklariniza uygulayin.
3. Tras oncesi – cildi trasa ve tras sirasinda olusabilecek yaralanmalardan korunmaya hazirlar.
4. Tras sonrasi – Trastan sonra cildin iyilesmesine yardimci olur, gozenekleri tikamaz.
5. Deodorant – kendi basina kullanilabilecegi gibi, misir nisastasi ve “arrowroot” tozu ve kabartma tozu ve baking soda ile daha da kuvvetli hale getirilebilir.
6. Sac kremi – bir kasik hindistancevizi yagini saciniza dokup, parmaklariniza masaj yaparak dagitin. Daha derin bir iyilestirme icin, saciniz kuruyken uygulayin ve bone takip bir gece kalin.
7. Sac jolesi – avucunuza biraz dokup saciniza uygulayin.
8. Dismacunu – Hindistancevizi ve baking sodayi karistirip dis fircanizin ustune surun.Daha fazla dismacunu tarifi icin google’da arama yapabilirsiniz.
9. Makyaj cikarici – makyaj pamugunuzun ustune surup uygulayin, ne kadar cabuk cikardigina sasiracaksiniz.
10. Dudak catlamasi – Dudaklariniza surunuz, sadece yumusatmakla kalmayip, SPF 4 (ben 10 diye biliyorum) korumasiyla gunesten de koruyacaktir.
11. Masaj Yagi – al ve uygula
12. Yaglama (Lubricant) – tamamen dogal ve kesinlikle zararsiz kisisel lubricant. Latex ile kullanilmaz!
13. Gunes kremi –
14. Yara izleri icin – zarar gormus cildi beslemede muhtesemdir. Yara izlerini mucizevi bir sekilde gecirmeyebilir ama yardim edecektir.
15. Memeucu kremi – Catlamis, aciyan,kuru memeuclarini beslemede harikadir.Emzirme aralarinda uygulayiniz.
16. Pisiklerde – Bezden kayaklanan pisikleri iyilestirmede hicbir kimyasala gerek kalmadan popoyu rahatlatir. Cloth diaper’larda da guvenilir birsekilde kullanabilirsiniz.
17. Cradle cap – bebeginizin kafasindaki kuru cildiyle sorun yasiyorsaniz, hindistancevizi yagi buna yardim edecektir. Gunde bir caykasigi kullanarak basini ovun.
18. Vucudu ovalamak – hindistancevizi yagi ile sekeri karistirip vucudunuzu ovun, sonra durulanin. Cildiniz yumusacik olacak. Eger ozel bir koku istiyorsaniz baska yaglari da karistirabilirsiniz.
19. Iyilestirme – Kesik ve siyriklara uygulanan hindistancevizi yagi ince kimyasal bir katman olusturur ve yarayi disardan gelecek toz, bakteri ve viruslere karsi korur. Yaralarin ve curuklerin iyilesme surelerini kisaltir.Ve eczaneden alacaginiz herseyden de cok daha guzel kokar.
20. Bocek isiriklari – bocegin isirdigi yere direk uygulandiginda kasinmayi ve yanma hissini gecirir ve iyilesme surecini hizlandirir.
21. Cilt problemleri – Sedef, egzama ve dermatit gibi cilt sorunlarini azaltir.
22. Yuzucu kulagi – Sarimsak yagini ve hindistancevizi yagini karistirip iltihaplanmis kulaga bir iki damla damlatarak 10 dakika bekleyiniz Bunu gunde 2-3 kere tekrarlayiniz.Genelde bir veya iki gun icinde sorun cozulur.
Genel Saglik:
23. Stres dusurucu – Basa yuvarlak daireler yaparak uygulanacak hindistancevizi yagiyla yapilan masaj zihinsel yogunlugu azaltir.Hindistancevizinin dogal aromasi yukselen stres seviyenizi yumusatmakta bire birdir.
24. Hazimsizlik – Hindistancevizinin icindeki doymus yag antibakteriyel ozellige sahip oldugundan parazit, mantar kaynakli hazimsizlik problemlerinin giderilmesinde yardimci olur. Ayrica icerigindeki yag vitaminlerin, minerallerin ve amino asidlerin daha iyi emilimine yardimci olur ve sizi daha saglikli kilar.
25. Fitness – Hindistancevizi yagi metabolizmayi hizlandirir, tiroid fonksiyonlarini artirir, enerji seviyenizi yukseltir. Butun bunlar istenmeyen yaglari azaltirken, kas oraninizi yukseltir.
26. Burun kanamasi – Hindistancevizi yagi asiri sicak veya asiri soguktan kaynaklanabilecek burun kanamalarini onler. Bu sorun burunici mukozaninzin kurumasindan kaynaklanir. Bunu onlemek icin burun deliklerinizin icine parmaginiza surdugunuz hindistancevizi yagini koyun. C vitamini de bu kanamalari onlemekte yararlidir.
27. Emziren anneler icin; gunde 3.5 kasik hndistancevizi yagi tuketimi sutunuzu artiracaktir..
28. Zayiflamada istahinizi korelterek yardimci olur.
29. Kan sekeri seviyenizi sabitlestirir veya diyabet hastalarinda istahi keser.
Saglik Problemleri (hindistancevizi yaginin yardim ettigi, hafiflettigi, gecirdigi hatta tumden sifalandirdigi durumlar)
30. Egzama – Yiyerek tuketiminin yanisira egzamali bolgeye surerek de kullanilir.
31. Cilt problemleri
32. Ayaktirnagi mantari
33. Ates basmalari (Hot flashes :Menapoz donemini kastediyor sanirim)
34. Kanayan hemorrhoidler (Disardan gunde iki kere surulerek de uygulanir)
35. HIV
36. Bitlenme
37. Adet doneminde iyilestirme (agrilar, kramplar ve asiri kanama)
38. Migren (devamli kullaniminda)
39. Mononucleosis
40. Parazitler
41. Pamukcuk
42. Safra kesesi agrisinin giderilmesi
43. Bazi insanlarin underactive thyroid bezlerinin semptomlarinin iyilestirmesinde etkili oldu. Bir sonraki thyroid kan testlerinde sonuclarin normale dondugu gozlendi.
44. Enerji yukseltme
45. Pul pul ve kuru cilt
46. Her yemekte alindiginda acid reflux ve hazimsizligi giderir
47. Adrenal yorgunlugu
48. Alzheimer
49. H. pylori
50. Candida albicans
51. Astim, (cocuklarda bile)
52. Autism
53. Cholesterol – yuksek kolestrolu olan insanlarda HDL (‘iyi’ cholesterol)’u to HDL (‘kotu’ cholesterol)’a oranini iyilestiri
54. Kronik yorgunluk
55. Kandolasimi / her zaman usume hissi
56. Daha kuvvetli bagisiklik sistemi
57. Zihinsel berraklik
58. Depresyon
59. Crohns’da iltihaplanmayi duzenler
60. Athletelerin ayaklari
61. Bel agrisi ve agriyan kaslar
62. Aft
63. Akne
64. Sellulit
65. Ucuk (distan uygulama ve icsel tuketim)
66. Genital wartlar (6 haftadan fazla distan uygula ve ( coconut oil enemas twice a day depending on the location of the warts)
67. Sunnetli yerin iyilesmesi – kisisel olarak sunnete karsi olmakla beraber hindistancevizi yaginin bu konuda cok faydali oldugunu okudum.
Pisirme:
68. Diger yaglarin ve terayaginin kullanildigi olculerde 1′e 1 olcuyu degistirebilirsiniz.
69. Tavayi yaglama, tart hamurunda vs kati formdaki diger yaglarin yerine kullanabilirsiniz.
70. Akiskan formdaki firinda, ocakta, veya sote olarak pisirilecek herseyin icinde kullanabilirsiniz.
71. Beslenme katkisi olarak – eritin ve smoothileriniz icine ekleyin.
Diger kullanimlar:
72. Bocek savar – Hindistancevizi yagini nane yagi (peppermint oil) ile birlestirip gorunen cildinize surunuz.
73. Kedi ve kopeklerin genel sagliklari icin muhtesem.Tabaklarina gunde bir cay kasigi eklemeniz yeterli.
74. Goo Gone (?)- esit oranda hindistancevizi yagini ve baking sodayi karistirip macun kivamina getirin.Yapiskan olan yere uygulayin ve bir dakka bekleyin.Daha sonra eski bir disfircasiyla fircalayip sungerle temizleyin.
75. Saca yapismis sakiz – Yapisan sakizi hindistancevizi yagiyla ovalayin. 30 dakika bekletin, Daha sonra sakizi parmaklariniz arasinda yuvarlayin. Iste cikti!
76. Mobilya cilasi – Hindistancevizi yagi ile cok az limon suyunu karistirip mobilyalarinizi cilalayin. Butun alana uygulamadan once kucuk bir alanda denemenizi ve sonra mobilyanin tamamina uygulamanizi tavsiye ederim.
77. Bronlarin cilalanmasi – Bir miktar pamuk ve hindistancevizi yagiyla heykelleriniz ovalayin. Temizlemekle kalmayip bronzlarinizin rengini de derinlestirecektir.
78. Hayvan derisinden yapilmis davul (drum) bakiminda
79. Tencere tava bakiminda
80. Derilerinizin yumusatilmasi ve temizliginde

aşı hakkında adlı blogdan alıntıladım

bu arada diş macununa da çözüm buldum artık ohh :KK1:

Son düzenleme:
Ahhh ahh evlenip imzayı atınca kendimi buralarda buldum. Ankara'da Yenimahalle de çalışıyordum önce yani Doa'y komşuyduk neredeyse :) Ama o zaman sizi tanımıyordum. Ve doa'yla da tanışmamıştık

A be canım ya birde Ankara dan gittin demek :KK43:.Birde doa ya Komşuydun :KK43:.Sağlık olsun be canım..Mutlu mesut ol da nerde olursan ol..:)

bende pişman oldum şimdi almadığım için shea yağı yeter demiştim saç için ama hindistan cevizi yağına haksızlık etmişim sadece saç değil 80 kullanım yeri varmış :KK31:

Kisisel temizlik ve vucud:

1. Nemlendirici – kasikla kavanozun icinden alip yuzunuz ve boynunuz dahil tum vucudunuza surunuz.
2. Goz kremi – gozaltina uygulama gozalti sislikleri, torbalari ve kirisikliklari azarltir. Geceleri gozkapaklariniza uygulayin.
3. Tras oncesi – cildi trasa ve tras sirasinda olusabilecek yaralanmalardan korunmaya hazirlar.
4. Tras sonrasi – Trastan sonra cildin iyilesmesine yardimci olur, gozenekleri tikamaz.
5. Deodorant – kendi basina kullanilabilecegi gibi, misir nisastasi ve “arrowroot” tozu ve kabartma tozu ve baking soda ile daha da kuvvetli hale getirilebilir.
6. Sac kremi – bir kasik hindistancevizi yagini saciniza dokup, parmaklariniza masaj yaparak dagitin. Daha derin bir iyilestirme icin, saciniz kuruyken uygulayin ve bone takip bir gece kalin.
7. Sac jolesi – avucunuza biraz dokup saciniza uygulayin.
8. Dismacunu – Hindistancevizi ve baking sodayi karistirip dis fircanizin ustune surun.Daha fazla dismacunu tarifi icin google’da arama yapabilirsiniz.
9. Makyaj cikarici – makyaj pamugunuzun ustune surup uygulayin, ne kadar cabuk cikardigina sasiracaksiniz.
10. Dudak catlamasi – Dudaklariniza surunuz, sadece yumusatmakla kalmayip, SPF 4 (ben 10 diye biliyorum) korumasiyla gunesten de koruyacaktir.
11. Masaj Yagi – al ve uygula
12. Yaglama (Lubricant) – tamamen dogal ve kesinlikle zararsiz kisisel lubricant. Latex ile kullanilmaz!
13. Gunes kremi –
14. Yara izleri icin – zarar gormus cildi beslemede muhtesemdir. Yara izlerini mucizevi bir sekilde gecirmeyebilir ama yardim edecektir.
15. Memeucu kremi – Catlamis, aciyan,kuru memeuclarini beslemede harikadir.Emzirme aralarinda uygulayiniz.
16. Pisiklerde – Bezden kayaklanan pisikleri iyilestirmede hicbir kimyasala gerek kalmadan popoyu rahatlatir. Cloth diaper’larda da guvenilir birsekilde kullanabilirsiniz.
17. Cradle cap – bebeginizin kafasindaki kuru cildiyle sorun yasiyorsaniz, hindistancevizi yagi buna yardim edecektir. Gunde bir caykasigi kullanarak basini ovun.
18. Vucudu ovalamak – hindistancevizi yagi ile sekeri karistirip vucudunuzu ovun, sonra durulanin. Cildiniz yumusacik olacak. Eger ozel bir koku istiyorsaniz baska yaglari da karistirabilirsiniz.
19. Iyilestirme – Kesik ve siyriklara uygulanan hindistancevizi yagi ince kimyasal bir katman olusturur ve yarayi disardan gelecek toz, bakteri ve viruslere karsi korur. Yaralarin ve curuklerin iyilesme surelerini kisaltir.Ve eczaneden alacaginiz herseyden de cok daha guzel kokar.
20. Bocek isiriklari – bocegin isirdigi yere direk uygulandiginda kasinmayi ve yanma hissini gecirir ve iyilesme surecini hizlandirir.
21. Cilt problemleri – Sedef, egzama ve dermatit gibi cilt sorunlarini azaltir.
22. Yuzucu kulagi – Sarimsak yagini ve hindistancevizi yagini karistirip iltihaplanmis kulaga bir iki damla damlatarak 10 dakika bekleyiniz Bunu gunde 2-3 kere tekrarlayiniz.Genelde bir veya iki gun icinde sorun cozulur.
Genel Saglik:
23. Stres dusurucu – Basa yuvarlak daireler yaparak uygulanacak hindistancevizi yagiyla yapilan masaj zihinsel yogunlugu azaltir.Hindistancevizinin dogal aromasi yukselen stres seviyenizi yumusatmakta bire birdir.
24. Hazimsizlik – Hindistancevizinin icindeki doymus yag antibakteriyel ozellige sahip oldugundan parazit, mantar kaynakli hazimsizlik problemlerinin giderilmesinde yardimci olur. Ayrica icerigindeki yag vitaminlerin, minerallerin ve amino asidlerin daha iyi emilimine yardimci olur ve sizi daha saglikli kilar.
25. Fitness – Hindistancevizi yagi metabolizmayi hizlandirir, tiroid fonksiyonlarini artirir, enerji seviyenizi yukseltir. Butun bunlar istenmeyen yaglari azaltirken, kas oraninizi yukseltir.
26. Burun kanamasi – Hindistancevizi yagi asiri sicak veya asiri soguktan kaynaklanabilecek burun kanamalarini onler. Bu sorun burunici mukozaninzin kurumasindan kaynaklanir. Bunu onlemek icin burun deliklerinizin icine parmaginiza surdugunuz hindistancevizi yagini koyun. C vitamini de bu kanamalari onlemekte yararlidir.
27. Emziren anneler icin; gunde 3.5 kasik hndistancevizi yagi tuketimi sutunuzu artiracaktir..
28. Zayiflamada istahinizi korelterek yardimci olur.
29. Kan sekeri seviyenizi sabitlestirir veya diyabet hastalarinda istahi keser.
Saglik Problemleri (hindistancevizi yaginin yardim ettigi, hafiflettigi, gecirdigi hatta tumden sifalandirdigi durumlar)
30. Egzama – Yiyerek tuketiminin yanisira egzamali bolgeye surerek de kullanilir.
31. Cilt problemleri
32. Ayaktirnagi mantari
33. Ates basmalari (Hot flashes :Menapoz donemini kastediyor sanirim)
34. Kanayan hemorrhoidler (Disardan gunde iki kere surulerek de uygulanir)
35. HIV
36. Bitlenme
37. Adet doneminde iyilestirme (agrilar, kramplar ve asiri kanama)
38. Migren (devamli kullaniminda)
39. Mononucleosis
40. Parazitler
41. Pamukcuk
42. Safra kesesi agrisinin giderilmesi
43. Bazi insanlarin underactive thyroid bezlerinin semptomlarinin iyilestirmesinde etkili oldu. Bir sonraki thyroid kan testlerinde sonuclarin normale dondugu gozlendi.
44. Enerji yukseltme
45. Pul pul ve kuru cilt
46. Her yemekte alindiginda acid reflux ve hazimsizligi giderir
47. Adrenal yorgunlugu
48. Alzheimer
49. H. pylori
50. Candida albicans
51. Astim, (cocuklarda bile)
52. Autism
53. Cholesterol – yuksek kolestrolu olan insanlarda HDL (‘iyi’ cholesterol)’u to HDL (‘kotu’ cholesterol)’a oranini iyilestiri
54. Kronik yorgunluk
55. Kandolasimi / her zaman usume hissi
56. Daha kuvvetli bagisiklik sistemi
57. Zihinsel berraklik
58. Depresyon
59. Crohns’da iltihaplanmayi duzenler
60. Athletelerin ayaklari
61. Bel agrisi ve agriyan kaslar
62. Aft
63. Akne
64. Sellulit
65. Ucuk (distan uygulama ve icsel tuketim)
66. Genital wartlar (6 haftadan fazla distan uygula ve ( coconut oil enemas twice a day depending on the location of the warts)
67. Sunnetli yerin iyilesmesi – kisisel olarak sunnete karsi olmakla beraber hindistancevizi yaginin bu konuda cok faydali oldugunu okudum.
Pisirme:
68. Diger yaglarin ve terayaginin kullanildigi olculerde 1′e 1 olcuyu degistirebilirsiniz.
69. Tavayi yaglama, tart hamurunda vs kati formdaki diger yaglarin yerine kullanabilirsiniz.
70. Akiskan formdaki firinda, ocakta, veya sote olarak pisirilecek herseyin icinde kullanabilirsiniz.
71. Beslenme katkisi olarak – eritin ve smoothileriniz icine ekleyin.
Diger kullanimlar:
72. Bocek savar – Hindistancevizi yagini nane yagi (peppermint oil) ile birlestirip gorunen cildinize surunuz.
73. Kedi ve kopeklerin genel sagliklari icin muhtesem.Tabaklarina gunde bir cay kasigi eklemeniz yeterli.
74. Goo Gone (?)- esit oranda hindistancevizi yagini ve baking sodayi karistirip macun kivamina getirin.Yapiskan olan yere uygulayin ve bir dakka bekleyin.Daha sonra eski bir disfircasiyla fircalayip sungerle temizleyin.
75. Saca yapismis sakiz – Yapisan sakizi hindistancevizi yagiyla ovalayin. 30 dakika bekletin, Daha sonra sakizi parmaklariniz arasinda yuvarlayin. Iste cikti!
76. Mobilya cilasi – Hindistancevizi yagi ile cok az limon suyunu karistirip mobilyalarinizi cilalayin. Butun alana uygulamadan once kucuk bir alanda denemenizi ve sonra mobilyanin tamamina uygulamanizi tavsiye ederim.
77. Bronlarin cilalanmasi – Bir miktar pamuk ve hindistancevizi yagiyla heykelleriniz ovalayin. Temizlemekle kalmayip bronzlarinizin rengini de derinlestirecektir.
78. Hayvan derisinden yapilmis davul (drum) bakiminda
79. Tencere tava bakiminda
80. Derilerinizin yumusatilmasi ve temizliginde

aşı hakkında adlı blogdan alıntıladım

bu arada diş macununa da çözüm buldum artık ohh :KK1:

Bu nedir ya..Gözlerim fal taşı gibi açıldı...Siparişi 2 kutumu ne yapsaydım:)Şimdi Hepsini kopyalayıp yazdıracağım ve buz dolabına yapıştıracağım..:)
Evde elimde Hindistan yağı gezeceğim kesin :)

Doa Ankarada mı? :KK37: O zaman sipariş verdiğimin ertesi günü kargomu isterim Doa, taviz vermem bak. :KK14: :KK52:

Ostim sanayiinde tatlım. Yenimahalle'de. Valla seni taviz vermeme gibi bi duruma sokmazlar sanrım. Çünkü daha önce okuduğum mesajlarda gelip kendileinin teslim ettiklerini yazmıştı arkadaşlar :))

Son düzenleme:
Bu nedir ya..Gözlerim fal taşı gibi açıldı...Siparişi 2 kutumu ne yapsaydım:)Şimdi Hepsini kopyalayıp yazdıracağım ve buz dolabına yapıştıracağım..:)
Evde elimde Hindistan yağı gezeceğim kesin :)

diyorum ya oramıza buramıza, heryerimize sürelim. Bi de yeşil çayımıza katalım formda kalalım :KK66:)

Alıntıdır
ben de buldum birşeyler :))

Hindistan cevizi çok amaçlı kullanılabilen bir meyve. Meyvesi, kabukları ve lifleri çeşitli şekillerde değerlendirilerek faydada sağlıyor. Birde hindistan cevizi yağı varki, o da ayrıca sağlık açısından faydalı.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ FAYDALARI ;
Hindistan cevisi yağı, Myristicin içerir.
*Hazım kolaylaştırıcı bulantı ve kusmayı giderici etkiye sahiptir.
* İltihaplanmaya karşı etkili olması nedeni ile haricen eklem ve kas ağrılarına romatizmaya karşı kullanılır.
* Fiziksel yorgunluğu giderici etkiye sahiptir.
* Saç dökülmesinde etkilidir.
* Ayrıca pastalarda esans olarak kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ :
2-3 Damla bir fincan suya damlatarak kullanılır. Uygulanacak yere defne sabunu ile temizlenir. Bol miktarda yedirilerek tatbik edilir. Ayakta oluşan mantar hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir. Masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin terlemeyle birlikte dışarı atılmasını sağlar.
UYARI: Gebelikte kullanılmaz.
Yeri gelmişken sizlere, hindistancevizi yağı ile evde yapılabilecek bir el krem tafide verelim.
GEREKLİ MALZEMELER ;
15 gr. hindistan cevizi yağı, 7.5 gr.vazelin, 15 gr. bal
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeyi iyice birbirine karıştırın. Malzemelerin iyice karışması için, bu işlemi kabı sıcak suya oturtarak yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı, saklamak için kavanoza aktarın ve el kremi olarak ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanın.

Bu yazı www.saglik-hastalik.orgdan çalınmıştır Hindistan cevizi yağı Faydaları,Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır? Kullanımı

arkadaşlar 4 temmuzda gelmesi gereken ürünlerim bugün gelmiş:KK53::KK53: kargonun geç gelme sorununu çözmüşler tebrik ediyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
X