Ön Dişlerin ayrıklığı ile ilgili

civciv26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
70
1
Kızlar meraba benim üst öndişlerimin ortası bayağ ayrık.ama diğer dişlerim çok sağlıklı ve sağlam.bu ayrık olan dişlerin ortasını nasıl kapatabilir doktorlar.daha önce böyle birşey yaptıran varmı.ama dişimde kesme takma bişi istemiyorum.mesela dolgu yaptıran varmı.cevaplarınızı bekliyorum...a.s

hmm aradaki boslugu doldurmakla ayni midir bilmiyorum ama benim on dislerim kirilarak dokulmustu
dolgu ile doldurdu doktor
ve hic belli olmuyor cnm.
soyledigimde insanlar inanamiyor.
nasil olmustu biliyo musun
ince normal disin yarisi kadar disler kalmisti. sanirim dedigin sey de yapilabilir.

hmm aradaki boslugu doldurmakla ayni midir bilmiyorum ama benim on dislerim kirilarak dokulmustu
dolgu ile doldurdu doktor
ve hic belli olmuyor cnm.
soyledigimde insanlar inanamiyor.
nasil olmustu biliyo musun
ince normal disin yarisi kadar disler kalmisti. sanirim dedigin sey de yapilabilir.

benim dişimin arasına küçük bir diş girecek kadar boşluk var.olurmu bilmiyorum canım.hani dolgu olursa düşermi.

istanbulda yasiyorum canim istanbulda olsan kendi doktorumu onerirdim sana..
kompozit dolgu denen birsey var canim..
ben yaptirali 10 sene olcak nerdeyse. birsey olmadi icin rahat olsun..

burda bir arkadaş resmini koymuştu ayrıkmış dişleri lazerle dolgu yapmışlar hiçbirşey belli olmuyordu.istersen bir araştır forumları ama baya bir once gormuştum ben konusunu

Dolguyla çok güzel şekilde kapatılır o boşluk canım,laminate denen bi kaplama da yapılabilir,on numara olur çok da doğal durur.Ben diş hekimiyim de aklına takılan varsa sorabilirsin yıneyerimseniben

Dolguyla çok güzel şekilde kapatılır o boşluk canım,laminate denen bi kaplama da yapılabilir,on numara olur çok da doğal durur.Ben diş hekimiyim de aklına takılan varsa sorabilirsin yıneyerimseniben

komposit dolguyu öneririmisin mervecik.dişlerimin arası çok aşırı açık.diyorum ya bir diş girer.resmimi gönderiyim sana bak istersen.bir doktora gittim.dolgu yapalım dedi.diğer bi doktorda arası çok açık ameliyatla aradaki eti kesmemiz lazım dedi.bende korktum hiç yanaşmadım.dolgu olursa doğal dururmu diğer dişlerimle aynı renk nasıl olur.dolgu olursa dişlerimin eni genişleyeceği için komik dururmu yani çok soru işareti var kafamda.beni aydınlatırsan çok sevinirim

Kızlar meraba benim üst öndişlerimin ortası bayağ ayrık.ama diğer dişlerim çok sağlıklı ve sağlam.bu ayrık olan dişlerin ortasını nasıl kapatabilir doktorlar.daha önce böyle birşey yaptıran varmı.ama dişimde kesme takma bişi istemiyorum.mesela dolgu yaptıran varmı.cevaplarınızı bekliyorum...a.s

kesinlikle laminate veneer yaptırmanı öneririm.. kesme vs olmasın demişsin ama zor bir işlem değil, acı duymayacaksın üstelik çok doğal duruyor..

senin için bir de resim ekliyorum fikir vermesi açısından..

porcelainveneers.jpg

kesinlikle laminate veneer yaptırmanı öneririm.. kesme vs olmasın demişsin ama zor bir işlem değil, acı duymayacaksın üstelik çok doğal duruyor..

senin için bir de resim ekliyorum fikir vermesi açısından..

porcelainveneers.jpg

çok güzel olmuş gerçekten.güle güle kullan.ama benim dişlerim inanılmaz açık arası.hatta resimlerim var konu açtım.ordan bakabilirsin istersen.olurmu diye düşünüorum

Cnm ben de kompozit dolgu yaptırdım yaklaşık 1,5 sene olacak .Yalnız dikkatli olman gerekiyor zira ön diş olduğu için sert birşey yerken kırılabiliyor ki ben en az 3 kere kırdım,gidip tekrar doldurttum .Acısı yok sancısı yok bir de renk değişimi oluyor sarıya dönebiliyor onu da doktor cila yapıp dişe rengini açıyor dolgunun ..Sürekli düşünüp dert edeceğine yaptır derim yine de. zemuszemus

Cnm ben de kompozit dolgu yaptırdım yaklaşık 1,5 sene olacak .Yalnız dikkatli olman gerekiyor zira ön diş olduğu için sert birşey yerken kırılabiliyor ki ben en az 3 kere kırdım,gidip tekrar doldurttum .Acısı yok sancısı yok bir de renk değişimi oluyor sarıya dönebiliyor onu da doktor cila yapıp dişe rengini açıyor dolgunun ..Sürekli düşünüp dert edeceğine yaptır derim yine de. zemuszemus

canım saol bilgi verdiğin için.ama benmkinin arası çok açık.küçük dişlerden bi tane girer araya:)) acaba dolgu dururmu onu merak ediyorum.seninkinin açıklığı çokmuydu.

benimde aynı sorun vardı tel takıldı düzeldi ama o acılara katlanma bence laminate yaptır benim yaptırdıgım zaman yoktu sanırım yada ben duymadım tel takılmıştı o yüzden ..

kızlar benim de üst ön dişlerim ayrık ama öle çok değil.Burada okur okumaz dişçiyi aradım kompozit olabilir ama görmem lazım dedi.fiyatıda 100tl'imişş kompozitin

kızlar benim de üst ön dişlerim ayrık ama öle çok değil.Burada okur okumaz dişçiyi aradım kompozit olabilir ama görmem lazım dedi.fiyatıda 100tl'imişş kompozitin

seninkinin açıklığı ne kadar canım.çok açıksa yapmıyolar diye biliyorum.çünkü bana bir doktor çok açık dolgu olmaz tel takalım dedi. biri de gel yapalım dolgu dedi.karar vermedim

çok güzel olmuş gerçekten.güle güle kullan.ama benim dişlerim inanılmaz açık arası.hatta resimlerim var konu açtım.ordan bakabilirsin istersen.olurmu diye düşünüorum

yanlış anlamışsın bu resmi netten bulmuştum :kedi:

canım saol bilgi verdiğin için.ama benmkinin arası çok açık.küçük dişlerden bi tane girer araya:)) acaba dolgu dururmu onu merak ediyorum.seninkinin açıklığı çokmuydu.

bence laminate uygulaması yapan bir diş hekimi ile görüş canım.. geçmiş olsun

Merhabalar,kompozit dolgu için dişçine ne kadar ücret ödedin acaba?Ben biraz araştırma yaptım da ancak lüks kliniklerde fiyatlar diş başına anormal pahalı.Normal diş hekimlerinin yaptığı kompozit dolguyla,bu kliniklerde yapılan dolgu arasında ne fark var ki acaba çok merak ediyorum doğrusu.

istanbulda yasiyorum canim istanbulda olsan kendi doktorumu onerirdim sana..
kompozit dolgu denen birsey var canim..
ben yaptirali 10 sene olcak nerdeyse. birsey olmadi icin rahat olsun..

Asmin doktorunun isim ve adresini vermen mümkün mü acaba?Ayrıca bir şeyi çok merak ediyorum.Görüntüsü gerçek diş görüntüsüne yakın oluyor mu?:uhm::uhm:

benim kuzenin de dişleri ayrık ayrıktı..üst dişleri. ve düzelttirdi. şu an süperler.resmen gülüşü yüz ifadesi değişti kızın =)

X