Anket eşinizi mutlu etmenin yolları mutlaka okuyun yorumlarınızı bekliyorum:)

eşinizi mutlu ettiğinizden emin misiniz?

• Ankete Katılan
    64
Özgürce canııım Allah mutluluğunu daha doğrusu huzurunu daimi kılsın bidenem...:nazar:
Şeniz
Senin yazdıklarını okuyunca nişanlımla benim ilişkimiz geldi aklıma inşallah evliliğimiz de bir o kadar güzel olur:nazar::asigim:

Özgürce canııım Allah mutluluğunu daha doğrusu huzurunu daimi kılsın bidenem...:nazar:
Şeniz
Senin yazdıklarını okuyunca nişanlımla benim ilişkimiz geldi aklıma inşallah evliliğimiz de bir o kadar güzel olur:nazar::asigim:

Canım çok teşekkür ederim Şeniz Şeniz İnşallah daha da mutlu ve huzurlu olursun:))
Allah herkese mutlu yuvalar nasip etsin:))

EEeee bu bir tavsiyemi kuzum .:)) yani mutlu olabilmek için ve mutlu edebilmek için pohpohlamak gerekiyorsa bütün evlenecek olanlara tavsiye edebilirsin:))

Ne kadar "aman kocacım, canım kocacım, senden iyisi yok kocacım, ne kadar yakışıklısın kocacım, ölürüm yoluna kocacım vs vs" gibi şeyler söyleyerek pohpohlarsak bizden iyisi yok valla. Birgün bu saydıklarımdan birini yapmayalım bizden kötüsü de olmaz.

Garip yaratık şu erkekler, bir türlü ortaları yok..:1closedeyes:

Hayır şunu anlamıyorum bazı kadınlar kocalarını (afedersiniz ama kullanmak zorundayım) eşşek yerine saymazlar, ama yinede kocalarının gözünde o kadar değerlidirlerki anlam veremiyorum.Ne yapıyorlarda bu kadar değeri hakediyorlar. :sm_confused:,Elleri tabiri caizse sıcak sudan soğuk suya değmiyor, köle oluyor resmen kocaları onlara.
Ulan bir tane rastlamadı böylelerinden he:smiley-cool:

Ne kadar "aman kocacım, canım kocacım, senden iyisi yok kocacım, ne kadar yakışıklısın kocacım, ölürüm yoluna kocacım vs vs" gibi şeyler söyleyerek pohpohlarsak bizden iyisi yok valla. Birgün bu saydıklarımdan birini yapmayalım bizden kötüsü de olmaz.

Hayır şunu anlamıyorum bazı kadınlar kocalarını (afedersiniz ama kullanmak zorundayım) eşşek yerine saymazlar, ama yinede kocalarının gözünde o kadar değerlidirlerki anlam veremiyorum.Ne yapıyorlarda bu kadar değeri hakediyorlar. :sm_confused:,Elleri tabiri caizse sıcak sudan soğuk suya değmiyor, köle oluyor resmen kocaları onlara.

o sınıftakılere genelde erkek demıyoruz bız canımşakkıdı
emın ol ole bırını bulsaydın mutlu olmazdın..:sm_confused:
dusunsene her daım kafa sallayan her seye eywallah dıyen bır adamla evlı oldugunu kavga yok adrenalın yok pehh..tatlicadiarzu
senı bılmem ama bana gore deel..yasakkelime
karılarına verdıklerı degere gelınce sen benden daha ıyı bılırsın aslında ama neysee..:kahve:
kımısı dısardakı yaptıkları eve yansımasın vayy be benım herıf cıdden bana tapıyor havası vermek ıcın bunu yapar..:1closedeyes:
bılmem anlatabıldımmı..
ayrıcada yat kalk koca bulduguna sukret en azından ..:icecream:

o sınıftakılere genelde erkek demıyoruz bız canımşakkıdı
emın ol ole bırını bulsaydın mutlu olmazdın..:sm_confused:
dusunsene her daım kafa sallayan her seye eywallah dıyen bır adamla evlı oldugunu kavga yok adrenalın yok pehh..tatlicadiarzu
senı bılmem ama bana gore deel..yasakkelime
karılarına verdıklerı degere gelınce sen benden daha ıyı bılırsın aslında ama neysee..:kahve:
kımısı dısardakı yaptıkları eve yansımasın vayy be benım herıf cıdden bana tapıyor havası vermek ıcın bunu yapar..
bılmem anlatabıldımmı..
ayrıcada yat kalk koca bulduguna sukret en azından ..:icecream:

Koca bulduğuma şükrediyim dimi:roflol:

Mesele o değil aslında. Bana görede değil sürekli kafa sallayan eyvallah diyen tipler, ama ben nedenini merak ediyorum. Niye eşleri bu kadar kıymetli adamların.:sm_confused:Ağızlarının içlerine bakarlar resmen.hergün eve hediyelerle gelmeler, dışarda yemek yemeler vs vs işte. Kocam (canı sağolsun) 8.5 senelik evliliğimizde 1 bilemediniz 2 kere çiçek almıştır bana. Aklına gelmiyor kalasın:dilcikar:, Sürekli bir tarafın dürtmesiyle de pek yürümüyor ilişkiler.

Özgürcenin ilk mesajında saydığı bütün o maddeleri erkekler bize yapsın kardeşim. Niye her zaman çabalayan, sürekli veren biz oluyoruz. Bende yangelip yatmak istiyorum herif uğraşsın birşeyler için.

Sürekli bizden beklerler herşeyi. İyi bir eş olacaksın, iyi bir anne olacaksın, iyi bir hizmetçi olacaksın, söyletmeyin beni şimdi kısaca herşeyde iyi olacaksın(anladınız siz) Ohhhhh ne ala memleket. Yav kardeşim birde kendilerine baksalarya.Eksiğimiz gediğimiz nedir diye. Nasıl bu kadını mutlu edebilirim diye.Ben sürekli bu kadından bekliyorum ama ben ona napıyorum diye insan bir düşünmezmi ya.

Yok ya, evlilik aslında saçma birşey:kahve:

Etegini Sudan Cikaramayan Bayan Sinifina Alalim Seni Sekerim!!! Kuzum Dua Et Biri Almis Barime Bu Ceneye:icecream:

Koca bulduğuma şükrediyim dimi:roflol:

Mesele o değil aslında. Bana görede değil sürekli kafa sallayan eyvallah diyen tipler, ama ben nedenini merak ediyorum. Niye eşleri bu kadar kıymetli adamların.:sm_confused:Ağızlarının içlerine bakarlar resmen.hergün eve hediyelerle gelmeler, dışarda yemek yemeler vs vs işte. Kocam (canı sağolsun) 8.5 senelik evliliğimizde 1 bilemediniz 2 kere çiçek almıştır bana. Aklına gelmiyor kalasın:dilcikar:, Sürekli bir tarafın dürtmesiyle de pek yürümüyor ilişkiler.

Özgürcenin ilk mesajında saydığı bütün o maddeleri erkekler bize yapsın kardeşim. Niye her zaman çabalayan, sürekli veren biz oluyoruz. Bende yangelip yatmak istiyorum herif uğraşsın birşeyler için.

Sürekli bizden beklerler herşeyi. İyi bir eş olacaksın, iyi bir anne olacaksın, iyi bir hizmetçi olacaksın, söyletmeyin beni şimdi kısaca herşeyde iyi olacaksın(anladınız siz) Ohhhhh ne ala memleket. Yav kardeşim birde kendilerine baksalarya.Eksiğimiz gediğimiz nedir diye. Nasıl bu kadını mutlu edebilirim diye.Ben sürekli bu kadından bekliyorum ama ben ona napıyorum diye insan bir düşünmezmi ya.

Yok ya, evlilik aslında saçma birşey:kahve:

o erkek modelının neslı tukenmek uzere yevvrum..:1closedeyes:
her kalas azda olsa yontulabılır..:roflol:
eger o dusunemıyorsa sen dusunmesını sagla anacım..:sm_confused:
bır gun onceden ufak ufak dokundur..
yada ıma et bu benım taktıgım..begendıgım bısey oldugunda hemen soylerım bırı bunu bana hedıye etse nasıl sevınırım dıye ve en fazla bır hafta ıcınde elınde olurum..
bu konuda sanslıyım herhalde..:dance:

bunların hepsini kadınlar yapsın hep fedakarlık onların işi de ayol bizi kim mutlu edecek.niye kadınları mutlu etmenin yollarını erkekler araştırıp uygulamıyo.umurlarında bile değil bence.onlar diyoki biz erkeğiz kuralları biz koyarız kadın ona göre yaşar.yaşamazsa ben böyleyim değişemem derler.yani canın isterse.bu yazıyı kimin yazdığını merak ettim.acaba uzman bi erkek mi kadınları yönlendiriyo,yoksa artık herşeyden vazgeçmiş kendini kocasını mutlu etmeye adamış bi kadıncağız mı?ya bence kadınlar erkeklerden çok şey beklemiyor.sadece kadın kendinin de zaman zaman düşünüldüğünü bilmeyi sitiyo.biz bu kadar şey yapıcaz da onlar ne yapacaklar bizim hayalkırıklıklarımız için

Ozgurce ablacim, ben yazilari okurken bile yoruldum yaa...tamam evlendigimde hepsini yapmaya çalisicam soz..bir sene sonra yazarim tekrar. cevabimi merak ediyorum simdiden vallahi...?

Nedir bu kadınların erkeklerden çektiği canııım :))Vallaha kızlar ne diyim bilmemki yazdıklarınızı okuyan ve eşlerinden memnun kadınlar size biraz alınabilirler kanımca kafamçokkarıştı
Eşim benim hizmetçisi olmadığımı iyi bilir, çünkü öğrettim.Hiç bir şeyi görev olarak görmediğimi ve içimden gelerek yaptığımı biliyor.Haddini aşmaması gerektiğini de biliyor.Haddini aştığında karşısındaki meleğin, elinde kırbacıyla aslan terbiyecisine dönüşeceğini de biliyor :roflol::roflol:
Kavgayı, gürültüyü sevmem ,ben boşanmaların bol olduğu bir aileden geliyorum, beni her an kaybedebileceğini, gözünün yaşına bakmayacağımı bilir.
Mutlu olmak istiyorsa mutlu etmesi gerektiğini de biliyor .
O kadar kişi arasından neden onu seçtiğimi de iyi bilir.Ben sevdiğim erkekle mutlu olmak için evlendim.Yani ne istediğimi bilerek evlendim.Sevgimin değerini anlayabileceğini bildiğim için evlendim:))
Hem de bunları daha sevgili olmadan önce, dostça yaptığımız konuşmalar esnasında öğrendi.
Önünde kul köle değilim benimle ütü yapmam için ,yemek yapmam için,çamaşır yıkamam için,temizlik yapmam için evlenmedi.
Benimle özgürce beraber olmak, hiç ayrılmamak,mutlu olmak için evlendi o zaman gereğini yerine getirecek ve getiriyorda.
Huzuru ve mutluluğu bulmuş insan, bunu kaybetmek istemez.
Yalnız sanırım evlenmeden önce aynı iş yerinde çalışıyor olmamız,ve çok iyi arkadaş olmamız , birbirimizi daha iyi tanımamızı sağladı, bu büyük bir şans.
Diyeceksinizki hiç mi tartışmıyorsunuz ,tabiki tartışıyoruz ama hakaretsiz ,saygıyı bozmadan, iki düşman olarak değil.Yapı gereği de kinci insanlar değiliz bu çok önemli.Açık, net birşekilde ve sorunları biriktirmeden hallediyoruz işte:)
Umarım bir ömür boyu böyle devam eder ve umarım bütün evli çiftler mutlu olur. a.s.

Sürekli bizden beklerler herşeyi. İyi bir eş olacaksın, iyi bir anne olacaksın, iyi bir hizmetçi olacaksın, söyletmeyin beni şimdi kısaca herşeyde iyi olacaksın(anladınız siz) Ohhhhh ne ala memleket.

Bak bu konuda da sınıfta kaldım Allahtan uçkuruna düşkün bir adam değil benimki :roflol::roflol::roflol:
Ben yatak hariç iyi bir sevgiliyim, biraz daha yaşlanınca iyi eş olacağım :))İyi bir hizmetçi de olamam.Anne olmadığım için nasıl bir anne olacağımı bilmiyorum:))
Ya bak anne olmak dedik aklıma ne geldi acaba bütün sevgimizi birbirimize ve kedilerimize verdiğimiz için mi böyle mutluyuz?
Acaba çocuğumuz olursa herşey değişir mi? :uhm:

evli değilim ama ben bile çekmeye başladım be....
ama onlarsız da olmuyor ki.....

Canım ne istediğini biliyorsan, sorun yok .Kararlı bir şekilde haklarını koru.Evlenmeden önce değişir diye, şimdilik tahammül ettiğin şeyler ilerde sorun olabilir.
Kendinden ödün verme, dimdik karşısında dur.Onun kadar senin de hakların olduğunu ve yaptığı bir yanlışla seni kaybedebileceğini hissettir .
Savaşmasını ,inatlaşmasını engelle.Uzlaşıcı olmak ,ortak noktada buluşmak en güzeli.
Bir örnek vermek istiyorum ne istediğini bilmek konusunda:
Kızlar maço erkek istediklerini söylerler ,kıskansın, güçlü ,sert erkek olsun isterler ,evlenirler kıskançlığına tahammül edemezler şikayete başlarlar mesela:)) Yada çok yumuşacık bir erkek isterler, bu sefer niye beni kıskanmıyor , niye her dediğimi yapıyor diye şikayet ederler.
Ne müthiş bir tezat. :))

tamam bütn bunları yaptık diyelimki zaten çoğu arkadaş bunların bi çoğunu yapıyodur. buna karşılık eşlerimiz ne yapıyolar?
koskoca bi hiçbişey...
mutlu olmak için çaba harcamak sadece kadının görevi değildir bence, eşlerimizinde çaba göstermesi gerek..

Erkekler ne ister?(alıntıdır) Şeniz

Evli olan ancak eşini tam anlamıyla mutlu edemeyen bayanlara müjde. Vereceğimiz öğütleri uygularsanız, hem siz hem de eşiniz mutluluğu yakalayacaksınız....

Uzmanlar, erkeği mutlu etmenin çok zor bir olay gibi gözükmesine rağmen, aslında çok kolay olduğunu belirtiyor. Yapılan araştırmalara göre, erkeklerin eşlerinden istediği bazı şeyler var. Nedir bu istekler? Kadınlar eşlerini mutlu etmek için gerçekten çaba harcıyor mu? ABD başta olmak üzere birçok ülkede yapılan araştırmalar sonucunda, eşlerini mutlu etmek isteyen bayanlara yardımcı olacak sonuçlara ulaşıldı. İşte size tavsiyeler:

Şikayet etmeyin: Eşinize, ikide bir kayınvalidenizi şikyet etmeyin. İleride kendinizin de kayınvalide olacağınızı hiç unutmayın.

Örnek verirken dikkat: Falancanın kocası şöyle yapıyor, böyle yapıyor diyerek; başka erkekleri eşinize örnek göstermeyin. O erkeklerle evli olan kadınların da farklı dertleri olduğunu bir düşünün.

Sorunları yerinde ve zamanında söyleyin: Kocanız eve geldiği anda; Musluk su damlatıyor, "Şu dolabın kapağını bir türlü tamir etmedin" tarzında sorunları söylemeyin.

Hediyeyle dost olmayın: Her doğum gününüzde, evlenme yıldönümünüzde, anneler gününde, sevgililer gününde, yılbaşında; eşinizden illa ki bir hediye beklemeyin.

Sigara küllerini gözardı edin: Eşinize sürekli; "Sigaranın külüne dikkat et". " Onu şuraya koyma". "Bunu şuraya atma" demeyin.

Sabırlı olun: Bir isteğinizi 10 defa tekrar tekrar söyleyip, eşinizi bıktırmayın. Sabırlı olmak için çaba harcayın.

Eşinizi sıkmayın: Eşinizi iş yerinden sürekli telefonla arayıp, rahatsız etmeyin.

Fazla kıskanmayın: Kocanızı iş arkadaşlarından kıskanmayın. Eğer bu tavır içinde olursanız, ilişkiniz çok kötüye gider gerçeğini unutmayın. Eşinizi; izlediği dizilerdeki güzel bayanlardan, okuduğu gazetedeki yarı çıplak bayan fotoğraflarından kıskanmayın.

Ceplerini karıştırmayın: Eşinizin ceplerini karıştırmayın, gömlek yakalarında ruj izi aramaktan vazgeçin.

TV zevkine karışmayın: Eşiniz TV'de maç izlerken, "Ben illa ki başka bir programı izleyeceğim" diye tutturmayın. Olayı abartıp kavga çıkartmayın.

Sürpriz yapın: Zaman zaman eşinize sürprizler hazırlayın. Bu konuda biraz kafa yorun.

Yardımcı olun: Eşinizin çayına şeker atıp öyle verin. Bir şeker atmakla ölecek değilsiniz ya! Unutmayın, çok küçük ayrıntılar, bazen çok önemli olabilir.

Hemen tepki göstermeyin: Halıya kül döken eşinizi görmezden gelin. Halı eşinizden daha kıymetli değil. Bunu unutmayın.

Eşyaların yeriyle oynamayın: Evdeki eşyaların yerini ikide bir değiştirip, eşinizi şaşırtmayın.

Onu sıkboğaz etmeyin: Eşinizle birlikte gittiğiniz bir yerde, eşinizin başka kadınlara bakıp bakmadığını kontrol etmeyin.

Alışverişe çıkarken: Eşinizle alışverişe çıktığınızda, onu saatlerce dolaştırıp, canından bezdirmeyin. Alacağınıza kısa sürede karar vermeye çalışın. Yazlık alıyormuş gibi, saatlerce eşinizi dolaşmayın.

'Seni seviyorum' deyin: Abartmadan, yeri geldiğinde kocanıza, "Seni seviyorum" deyin.

Surat asmayın: Yeni bir giysi giydiğinizde, saçınızı kestirdiğinizde veya boyattığınızda eşiniz sizdeki değişikliği farketmiyorsa, bunu anormal bir sorun haline getirmeyin.

Gazete okurken konuşmayın: Eşiniz kahvaltıda, yemekte gazete okuyor; sizinle iki laf etmiyor diye kızmayın. Gazetenin bir sayfasını isteyin ve hemen siz de okumaya başlayın. Böylece, eşinizin dinlemediği bir konuşma yapmamış olursunuz.

Bütçe açığına dikkat edin: Bütçenizin kaldırmayacağı harcamalara girmeyin. Çünkü bu davranış biçimi size kavga olarak geri dönebilir. Sonuçta siz çok daha fazla üzülebilirsiniz.

Bedenini bilin: Eşinizin kaç numara ayakkabı giydiğini, giysilerinin kaç beden olduğunu mutlaka öğrenin. Bir gün lazım olabilir.

Her zaman gülmesini beklemeyin: Eşinizden her gün, her zaman size ilgi göstermesini; daima gülümsemesini, hayatınızın her zaman mükemmel olacağı düşüncesini atın..

Onu saygıyla dinleyin: Gittiğiniz misafirlikte, ya da size birileri geldiğinde, eşiniz konuşurken; ağzından lafı almayın. Herkesle birlikte siz de eşinizi saygıyla dinleyin.

Mesajlarını gizlice okumayın: Eşinizin cebine gelen mesajları gizlice okumak hatasına düşmeyin. Eşinize güvendiğinizi bilmesini sağlayın.

Siz hamle yapın: Herhangi bir nedenden dolayı eşinizle küstüğünüzde, barışmak için ilk hareketi eşinizden beklemeyin. Barışma hareketini siz başlatın. Ne kaybedersiniz ki?

Kahvaltı hazırlayın: Eşiniz sabahleyin saat kaçta evden çıkarsa çıksın, mutlaka kendisine kahvaltı hazırlamaya çalışın. Onu güler yüzle uğurlamaya özen gösterin.

Özgürcüm, ben bunlarin bir cogunu yapiyorum zaten de ... :smiley-cool:

Birde sunu anladim su 10 yillik evliligimde.

Sen ne yaparsan yap, mutlaka seni mutsuz edecek baska birileri cikiyor karsina. Yani mutlu etmeye calissam bile, baska bir yerlerden mutsuzluk getirecek ve haliyle yuvani etkileyecek nedenler cikiyor ortaya. Bilmem ne demek istedigimi anladinmi? fisfisfis

Erkekler ne ister?(alıntıdır) Şeniz

Evli olan ancak eşini tam anlamıyla mutlu edemeyen bayanlara müjde. Vereceğimiz öğütleri uygularsanız, hem siz hem de eşiniz mutluluğu yakalayacaksınız....

Uzmanlar, erkeği mutlu etmenin çok zor bir olay gibi gözükmesine rağmen, aslında çok kolay olduğunu belirtiyor. Yapılan araştırmalara göre, erkeklerin eşlerinden istediği bazı şeyler var. Nedir bu istekler? Kadınlar eşlerini mutlu etmek için gerçekten çaba harcıyor mu? ABD başta olmak üzere birçok ülkede yapılan araştırmalar sonucunda, eşlerini mutlu etmek isteyen bayanlara yardımcı olacak sonuçlara ulaşıldı. İşte size tavsiyeler:

Şikayet etmeyin: Eşinize, ikide bir kayınvalidenizi şikyet etmeyin. İleride kendinizin de kayınvalide olacağınızı hiç unutmayın.

Örnek verirken dikkat: Falancanın kocası şöyle yapıyor, böyle yapıyor diyerek; başka erkekleri eşinize örnek göstermeyin. O erkeklerle evli olan kadınların da farklı dertleri olduğunu bir düşünün.

Sorunları yerinde ve zamanında söyleyin: Kocanız eve geldiği anda; Musluk su damlatıyor, "Şu dolabın kapağını bir türlü tamir etmedin" tarzında sorunları söylemeyin.

Hediyeyle dost olmayın: Her doğum gününüzde, evlenme yıldönümünüzde, anneler gününde, sevgililer gününde, yılbaşında; eşinizden illa ki bir hediye beklemeyin.

Sigara küllerini gözardı edin: Eşinize sürekli; "Sigaranın külüne dikkat et". " Onu şuraya koyma". "Bunu şuraya atma" demeyin.

Sabırlı olun: Bir isteğinizi 10 defa tekrar tekrar söyleyip, eşinizi bıktırmayın. Sabırlı olmak için çaba harcayın.

Eşinizi sıkmayın: Eşinizi iş yerinden sürekli telefonla arayıp, rahatsız etmeyin.

Fazla kıskanmayın: Kocanızı iş arkadaşlarından kıskanmayın. Eğer bu tavır içinde olursanız, ilişkiniz çok kötüye gider gerçeğini unutmayın. Eşinizi; izlediği dizilerdeki güzel bayanlardan, okuduğu gazetedeki yarı çıplak bayan fotoğraflarından kıskanmayın.

Ceplerini karıştırmayın: Eşinizin ceplerini karıştırmayın, gömlek yakalarında ruj izi aramaktan vazgeçin.

TV zevkine karışmayın: Eşiniz TV'de maç izlerken, "Ben illa ki başka bir programı izleyeceğim" diye tutturmayın. Olayı abartıp kavga çıkartmayın.

Sürpriz yapın: Zaman zaman eşinize sürprizler hazırlayın. Bu konuda biraz kafa yorun.

Yardımcı olun: Eşinizin çayına şeker atıp öyle verin. Bir şeker atmakla ölecek değilsiniz ya! Unutmayın, çok küçük ayrıntılar, bazen çok önemli olabilir.

Hemen tepki göstermeyin: Halıya kül döken eşinizi görmezden gelin. Halı eşinizden daha kıymetli değil. Bunu unutmayın.

Eşyaların yeriyle oynamayın: Evdeki eşyaların yerini ikide bir değiştirip, eşinizi şaşırtmayın.

Onu sıkboğaz etmeyin: Eşinizle birlikte gittiğiniz bir yerde, eşinizin başka kadınlara bakıp bakmadığını kontrol etmeyin.

Alışverişe çıkarken: Eşinizle alışverişe çıktığınızda, onu saatlerce dolaştırıp, canından bezdirmeyin. Alacağınıza kısa sürede karar vermeye çalışın. Yazlık alıyormuş gibi, saatlerce eşinizi dolaşmayın.

'Seni seviyorum' deyin: Abartmadan, yeri geldiğinde kocanıza, "Seni seviyorum" deyin.

Surat asmayın: Yeni bir giysi giydiğinizde, saçınızı kestirdiğinizde veya boyattığınızda eşiniz sizdeki değişikliği farketmiyorsa, bunu anormal bir sorun haline getirmeyin.

Gazete okurken konuşmayın: Eşiniz kahvaltıda, yemekte gazete okuyor; sizinle iki laf etmiyor diye kızmayın. Gazetenin bir sayfasını isteyin ve hemen siz de okumaya başlayın. Böylece, eşinizin dinlemediği bir konuşma yapmamış olursunuz.

Bütçe açığına dikkat edin: Bütçenizin kaldırmayacağı harcamalara girmeyin. Çünkü bu davranış biçimi size kavga olarak geri dönebilir. Sonuçta siz çok daha fazla üzülebilirsiniz.

Bedenini bilin: Eşinizin kaç numara ayakkabı giydiğini, giysilerinin kaç beden olduğunu mutlaka öğrenin. Bir gün lazım olabilir.

Her zaman gülmesini beklemeyin: Eşinizden her gün, her zaman size ilgi göstermesini; daima gülümsemesini, hayatınızın her zaman mükemmel olacağı düşüncesini atın..

Onu saygıyla dinleyin: Gittiğiniz misafirlikte, ya da size birileri geldiğinde, eşiniz konuşurken; ağzından lafı almayın. Herkesle birlikte siz de eşinizi saygıyla dinleyin.

Mesajlarını gizlice okumayın: Eşinizin cebine gelen mesajları gizlice okumak hatasına düşmeyin. Eşinize güvendiğinizi bilmesini sağlayın.

Siz hamle yapın: Herhangi bir nedenden dolayı eşinizle küstüğünüzde, barışmak için ilk hareketi eşinizden beklemeyin. Barışma hareketini siz başlatın. Ne kaybedersiniz ki?

Kahvaltı hazırlayın: Eşiniz sabahleyin saat kaçta evden çıkarsa çıksın, mutlaka kendisine kahvaltı hazırlamaya çalışın. Onu güler yüzle uğurlamaya özen gösterin.

Pardon da burda herşeyi ztn kadın yapıo.. bundan memnun olmicak erkek yoktur ki.. valla böle kadın bulsam ben bile evlenirim :)

Merak edenler için neyi yapıp neyi yapmadığımı yazıyorum arkadaşlar:)) :smiley-cool:

1-) Şikayet etmiyorum ama sürekli benimle uğraşan bir kayınvalidem yok:)) Arasıra canımı yakacak ,özellikle beni kıracak şeyler olduğunda şikayet tarzında değil ,en doğru zamanı seçerek, beni üzen şeyi söylüyorum. Eşim çok iyi bilir ki onun annesi değil, benim annem de yapsa, eşimle paylaşırım:))O yüzden savunmaya geçmez.
2-) Asla eşimi başkalarıyla kıyaslamam ben en mükemmel adamla evlendim :)) Başka hiç kimse onun kadar iyi olamaz:)) Bu düşüncemi eşimle paylaşırım.
3-)Sorunları söylemeden önce eve geldiğinde şaşaalı bir karşılama yaparım, çünkü eşimin eve gelişine çok sevinirim ve bunu ona sarılarak ,yüzümde güller açarak, (ağzım kulaklarımda olur genelde :smiley-cool: ) ve öperek güzel sözlerle belli ederim:)) Sorunları da trajedi yaratmadan bilgisi olsun diye söylerim:))
4-) Biz birbirimize hediyeyiz zaten, başka şeye gerek yok, ama hediye vermek için zaten özel günleri beklemeyiz.Hediye bazen bir öpücük,bazen güzel bir söz,bazen yol kenarından koparılmış çiçek,bazen çukulata , bazen bizi borca sokarak alınmış şeyler olabiliyor:roflol:
Hediye beklentisi içinde değilim.Aksine almaması yönünde baskı yaptığım oluyor:roflol:
5-)Evini istediği kadar dağıtma lüksüne sahip.Maşşallah bu hakkını çok güzel kullanıyor:)) Ama çok mutlu bu rahatlıktan:)) Çok seyrek zamanlarda biraz daha dikkat etmesi için espriyle karışık uyarırım.
6-) İstediğim şey için sabredebilirim ama gerek kalmıyor:))
7-) Eşimi önemli bir şey olmadıkça aramam. Eşim beni günde birkaç defa arar zaten.
:cool:Eşimi iş yerindeki harika kızdan kıskanmıyorum:)) Onunla samimiyiz:)) Eşime karşı herhangi bir ilgisi yok ve eşimin de ona karşı olmadığını biliyorum. Uçkuruna düşkün değil ,çapkın bir adam değil:)
9-) Gömleğinde ruj lekesi yapacak kadar salak bir adam değil neyini kontrol edeyim:roflol:
Aklıma gelmez bile:))Ceplerini de karıştırma gereği duymam.
10-) Tv konusunda uyumluyuz.Ayda yılda bir maç seyreder zaten ,bende eşlik ederim:)) Uyumlu olmasaydık başka bir tv .den seyrederdim ne seyredeceksem:) Kavgaya gerek yok.
11-) Sürpriz yapmayı severim bazen yüzüme bıyık sakal çizer eşimi öyle karşılarım birlikte güleriz :roflol: Diğerlerini yazmayayım:))
12-) Eşimin çayına şeker atıp vermek zaten içimden gelir, onu da beni de mutlu eder:))
13-) Hiç bir eşya eşimden, hatta evimdeki kedilerden daha önemli değildir.Eşya cansızdır.Eşya için sevdiğim canlıları incitmem.
14-) Bu konuda bir rahatsızlığı yok.Özellikle evlendiğimiz ilk yıl sabah kalktığında odanın şeklini değişmiş bulurdu ve sadece kendimi sakatlayacağım için endişelenirdi,birlikte yapalım derdi:))
15-) Eşimle bir yere gidince kime bakıyor diye bakmam ,bana baktığını bilirim:))
16-) Bu konuda pek problem yaşamayız.Zaten alışverişi ben yaparım genellikle:)Bana birşey alıyorsak çok sabırlıdır ama ben de sabrını zorlamam.
17-) Sevgi sözcüklerini kullanmaktan hiç çekinmem.Söylerim ve duyarım çok sık:))Keşke demeyi sevmem.
1:cool: Hiç surat asmam yeni birşey aldığımda giyer yakışmış mı diye sorarım gülerek:) Saçlarımı kestirdiğimde yada boyattığımda da gözlemlerim bir süre, sonra farketmemişse gülerek nasıl olduğunu sorarım.:)
19-) Birlikte okuruz gazeteyi, eğer benimkiler bittiyse başka şeylerle oyalanırım ,çok sıkılırsam üstüne atlarım :roflol: Şaka yaparım:)) Sonra o devam eder okumaya:)
20-):çok üzgünüm: Bu konuda pek iyi değilim, ama eşim beni üzmezkiiiiiiiiiiiiiiiii :))Güler sadece:))
21-)Biliyorum ve o eve geldiği zaman, ona ciciler almış oluyorum :))
22-) Çok büyük bir sorun yoksa zaten yüzümüz asık olmaz.Eşim üzgünse, ben de onu neşelendirmeye çalışırım:)
23-)Birbirimize saygı duyarız tabiki dinleriz.Hem eşimi başkalarının yanında rencide etmem zaten.
24-) Eşim kendisine güvendiğimi bilir. Mesaj geldiğinde meşgulse, ben bakar ona okurum :))
25-) Çok büyük kavgamız olmaz.Seyrek tartışırız, surat asmam, sadece yokmuş gibi davranırım.Düşünürüm, gözden geçiririm, eğer hatalıysam öper özür dilerim .Çoğunlukla eşim sarılır ve özür diler.Hemen unuturuz tartıştığımızı:)
26-) Görev olarak değil de, içimden geldiği için yapmayı severim herşeyi. Hergün uyanıp kahvaltı hazırlamam. Bazen gece kek, poaça yapar sabah sürpriz yaparım:)) Güler yüzle öperek uyandırırım. Oda öğrendi bana ara sıra sürpriz yapıyor :roflol:

Gerçekten bu kadar zor mu bunları yapmak :uhm:

Gerçekten bu kadar zor mu bunları yapmak :uhm:

Söyle diyim canimcim, ben kendi acimdan söylüyorum.

Eger bütün gün is yerinde milletin agiz kokusunu cektiysen, birde üstüne üstlük eve gelip, yemek yapmak, cocukla ilgilenmek, birde o ara, evi toplamak icin neresinden basliycagini düsünürsen, EVET bazen zor oluyor bunlari yapmak.

Amma ve lakin bir cocugunu zaten uygulamaya calisiyorum.

Herseye ragmen mutlu olmayi basara biliyorum. Hic olmassa kendi capimda ugrasiyorum mutlulugu bulmaya.

Ben seni takdir ediyorum bu ara Özgürcem, inan senin yaptigini herkes basaramaz.

Demekki sen mutlu olmayi hak ettigin icin, Allah´ta seni mutlu ediyor.

Söyle diyim canimcim, ben kendi acimdan söylüyorum.

Eger bütün gün is yerinde milletin agiz kokusunu cektiysen, birde üstüne üstlük eve gelip, yemek yapmak, cocukla ilgilenmek, birde o ara, evi toplamak icin neresinden basliycagini düsünürsen, EVET bazen zor oluyor bunlari yapmak.

Amma ve lakin bir cocugunu zaten uygulamaya calisiyorum.

Herseye ragmen mutlu olmayi basara biliyorum. Hic olmassa kendi capimda ugrasiyorum mutlulugu bulmaya.

Ben seni takdir ediyorum bu ara Özgürcem, inan senin yaptigini herkes basaramaz.

Demekki sen mutlu olmayi hak ettigin icin, Allah´ta seni mutlu ediyor.

Canım çoook teşekkür ederim sana iyi niyetinden dolayı.Ben biliyorum ki çoğu kadın mutluluğu hakediyor ama bazen gözümüzden kaçan şeyler olabiliyor.Yapılanlar görev olarak görülebiliyor erkekler tarafından.
O yüzden diyorum zaten, hizmetçisi olmadığımızı göstermek lazım erkeklere .
Ben de bir dönem çalıştım çok zordur gerçekten haklısın .Biraz da sanırım çocuk olmadığı için rahatım bu kadar.Ayrıca , ben şanslıyım demekki, çünkü sevgimin karşılığını veren bir adam çıkardı Allah karşıma.
Mutluluk nedir belki bunu da konuşmak lazım .Hani bazı kadınlar için dayak yemedikleri bir gün bile çok mutluluk vericidir.
Belki de beni mutlu eden şey başkalarına yetmeyebilir. Ben evimde huzurlu olduğum için ,eşimle dostça konuşabildiğim için ,kedilerime babalık yaptığı için, Arasıra sürpriz yaptığı için , beni eleştirmediği için vs. vs. mutluyum .
Elindekilerle yetinebilen insan mutludur zaten :sm_confused: öyle değil mi?
Umarım bütün kadınlar mutlu olur. a.s.

Bunların bi çoğunu yapmıyorum...
ama eminimki benimle çok mutlu
onu kontrol ediyorum kıskançlık sevginin simgesi nede olsa hoşuna gitmiyo değil hani
birine bakacak olsa niye baktın anında derim
cep telefonuna hergün olmasda haftada 1 kez gizli değil yanında bakarım
annesinide şikayet ederim akrabalarınıda..
küsersek eğer hatalıysa kılımı bile kımıldatmam..

X