Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

25.04.2013
Başlangıç tarihi:18.02.2013
Başlangıç Kilo: 75 kg
Hedef Kilo: 58 kg
Geçen Haftaki Kilo: 67.8
Bu Haftaki Kilo: 66.9
Bir Haftalık Değişim: 0.9
Kalan Kilo: 8.1 kg
Toplam Giden: 8.9
Boy: 1.60
(Atak 7 gün)
(Seyir 60.gün)

günaydın kızlar: :)

başlama tarihi 18,03,2013
ilk kg 93
boy 164
hedef 68.4
geçen h.kg 82.5
güncel 80.9
haftalık fark 1.6 :d
toplam 12.4

delycim cok merak ettik seni :KK43: iyi haberlerini bekliyoruz

aynen bende çok araştırdım soğuk diyenlerde var sıcak diyenlerde kendimde test ettim kesinlikle sıcak su bence:)ayrıca lisabella beni ilk sen karşıladın bu sitede ve bana cok uğurlu geldin daha 1 ay olmadı ama 7 kilo gitti çok sükür.)

Canim:KK16:,sana ugurlu gelebildiysem ne mutlu bana :KK19:

peynir sabahları 2 kibrit kutusu büyüklüğünde.. öğlen bir bardak ayran ya da yoğurt küçük bir kase. akşamları da küçük kase yoğurt... bunun dışında süt ürünü tüketmiyorum.

bugün doktora gittim. saç dökülmesi için. yıllardır hep saçım dökülür benim. ama bu aralar arttı. diyetle ilgisi yok 2 aydır arttı. kan tahlili yapıldı. b12 ve çinko eksikliği varmış. doktor kırmızı et yemiyo musun dedi. halbuki et tüketirim ben çok sık. şaşırdım. çinko için bir hap ve b12, b6 falan içeren de başka bir hap yazdı. aklıma şu geldi. ben sabah hakkım kadar dukan ekmeği, 2 kibrit kutusu kadar peynir yiyorum. sebze günümse yarım domates de yiyorum.
öğlen tavuk çorbası ya da köfte,tavuk ızgara...
akşam da bazen balık bazen de köfte veya tavuk haşlama falan... öğlen ne yediğime bağlı.. yanında da yoğurt minik kase.. gün boyu suyumu içiyorum 2 lt ve çok açık çay tüketiyorum. o da bitiremiyorum iş yoğunluğumdan ötürü toplasan gün boyu 3 - 4 fincan çay içebiliyorum akşam dahil..
sence az mı yiyorum ben yaa ondan mı böle oldu :26:

Sac dokulmesi dukana bagli yasayanlar oldu malesef vitamin eksikligine bagli olarak..bu nedenle vitamin destegi almak ve sebze gunlerinde zengin icerikli sebzeleri (ispanak,biber,brokoli.,yesil yapraklilar......)tuketmek onemli oluyor..sakin atlamayin sebze ihtiyacinizi..
menun protein gunu icin uygun aslinda evet biraz az geldi tabiki sabahlari jambon,yumurta gibi eklemeler yapabilirsin..ogunlerini kesinlikle atlamamaya calis..ve stres yapma streste sisiriyor insani:KK34:

Gunaydin Dukancanlar;

hepinize bol - li bildirimler olsun insallah bugun :KK16:Bakalim umariz sevgili Dely bugun gelir..En onemlisi meragimizi endisemizi giderir iyi oldugunu gostererek...

$z.jpg

slmbaslangiç kilo :81.100
baslangiç tarihi :20.03.2013
hedef kilo : 65
boy :1.61
geçen haftaki kilo :75.600
güncel kilo : 74.500
şimdiden çokk teşekkur ederim dukandaşlarım hepinize bolll eksili günler haftalar dilerim :)

bravo arkadaşım güzel vermişsin tebrik ederim..

çok teşekkürler canım burası beni çok motive ediyor gerçekten bide adet bitti benim karnımda dümdüz şu an acayip iyi hissediyorum kendimi....yarışa bu kadar hızlı başlıcamı hiç ummuyodum :KK76:herkese bol - ler olsun inşallah:KK16:

Bende dukan dyetine başladım..10 günde 2 kilo gitti, sayfalara bakıyordum.. gerçekten 10 ar kilolar gidiyormu diye.. ama gördüğüm kadarıyla 1,5 ayda 8 kiloya kadar vermişsiniz.. tabi sizler gençsiniz , bakalım bende neler olacak..Yaş 55 ve menepoz.. tam bir fren.. yaptırıyor kilo vermekte..Aranızda acaba menepozda olup yine kilo verebilen varmı..

Günaydın Dukancanlar

Kıramadığım duraklamam çok şükür kırılmış bulunmakta :) Darısı başınıza artık :21: :21:

bu işin tek yolu sabretmek başkada bişiy değil :KK56:

baslangiç kilo :72
baslangiç tarihi :17.03.2013
hedef kilo : 57
boy :1.68
geçen haftaki kilo :66,2
güncel kilo : 65.5
toplam fark: 6,5

Bende dukan dyetine başladım..10 günde 2 kilo gitti, sayfalara bakıyordum.. gerçekten 10 ar kilolar gidiyormu diye.. ama gördüğüm kadarıyla 1,5 ayda 8 kiloya kadar vermişsiniz.. tabi sizler gençsiniz , bakalım bende neler olacak..Yaş 55 ve menepoz.. tam bir fren.. yaptırıyor kilo vermekte..Aranızda acaba menepozda olup yine kilo verebilen varmı..

Merhaba,hosgeldiniz aramiza..Evet buyuk rakamlarda eksilmeler gorduk gercek anlayacaginiz...Sizin isiniz evet daha zor ama imkansiz kesinlikle degil sadece belki daha uzun surebilir hedefinize ulasmaniz..Aramizda benim bildigim menopoz doneminde olan yok ama buda sorun degil sizinle birlikte bu ilk olur..sizde deneyimlerinizi anlatir paylasirsaniz belki sonradan baska sizin gibi ayni durumda olanlara ornek olur..bugun bildirim gunumuz sizde su bilgileri yazarak listeye katilabilirsiniz:

baslangic tarihi
baslangic kilosu
hedef kilo
guncel kilo
boy

Herkese günaydııınnnnnn!!! Herkes ne güzel kilolar vermişler maalesef ben de çok fazla fark yok ama çok şükür 59 duraklamasını kırdım artık az da olsa gidiyor..

başlangıç tarihi : 11.03.2013
başlangıç kilo : 64,8 kg
hedef kilo : 57 kg
geçen haftaki kilo : 59,1 kg
güncel kilo : 58,4 kg
boy : 1.68
fark :-700 kg

Son düzenleme:
peynir sabahları 2 kibrit kutusu büyüklüğünde.. öğlen bir bardak ayran ya da yoğurt küçük bir kase. akşamları da küçük kase yoğurt... bunun dışında süt ürünü tüketmiyorum.

bugün doktora gittim. saç dökülmesi için. yıllardır hep saçım dökülür benim. ama bu aralar arttı. diyetle ilgisi yok 2 aydır arttı. kan tahlili yapıldı. b12 ve çinko eksikliği varmış. doktor kırmızı et yemiyo musun dedi. halbuki et tüketirim ben çok sık. şaşırdım. çinko için bir hap ve b12, b6 falan içeren de başka bir hap yazdı. aklıma şu geldi. ben sabah hakkım kadar dukan ekmeği, 2 kibrit kutusu kadar peynir yiyorum. sebze günümse yarım domates de yiyorum.
öğlen tavuk çorbası ya da köfte,tavuk ızgara...
akşam da bazen balık bazen de köfte veya tavuk haşlama falan... öğlen ne yediğime bağlı.. yanında da yoğurt minik kase.. gün boyu suyumu içiyorum 2 lt ve çok açık çay tüketiyorum. o da bitiremiyorum iş yoğunluğumdan ötürü toplasan gün boyu 3 - 4 fincan çay içebiliyorum akşam dahil..
sence az mı yiyorum ben yaa ondan mı böle oldu :26:

merhabalar, çok güzel besleniyorsun, dukan diyetinin en güzel yanı iştahı kapatması, yumurta yazmamışsın ama yediğini düşünüyorum.. tam bir dukan diyetindesin ne güzel umarım kilolar kolayca çeker gider..
Saçına gelirse, tabiki vucut gerekli vitamini alamıyor.. normal beslensek bile.. bu yüzden bedeni alkliye çevirmek gerekiyor.. buda, hergün bir çay kaşığı karbontı, bir bardak suya karıştırarak içerseniz.. sağlık geliyor.. bu konuyla ilgili bilgiyi , kısaca ilerde yazarım..

Saçın için prof.dr İbrahimsaraç Oğlu'nun lavanta kürünü tavsiye ediyorum, bir bardak suyu kaynatın,içine bir tatlı kaşığı lavanta atın tencerenin kapağını muhakak kapatın 4 dakika kısık ateşte bekletin.. ocağı kapatın.. ve soğunca bir şişeye koyun.. günde bir kaç sefer başınıza dökün ve parmak uclarınla bastıra bastıra saç diblerine kan geldiğine emin olarak masaj yapın, bu masajta gönüllü birini bulursanız, pek keyiflide olur.. bir hafta içinde sizde şaşıracaksanız.. sonuca.. ara ara ilerki zamanlardada bu kompleksi saçlarınıza uygulayın.. herzaman için faydalı..Olumun şiddetli saç döklmesini aniden durdu.Beden sağlığımız iin uygun fiata alıcağınız tam bir vitamin.. bizi herzaman sağlıklı kılar unutmayın..

Naime hanım hoşgeldiniz,

Sizin menepozunuzla eş değer olurmu bilmem ama bende hormon tedavisi görüyorum şuanda ilacı içmeye devam ediyorum.

40 günde 6,5 kg verdim. Bunun benim için çok büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. Nasıl yaparım diye düşünmeyin zaten 2. haftadan sonra yeme stiliniz değişiyor. Ve alışıyorsunuz size sunulan teklifleri bana yasak diye geri çeviriyorsunuz ve gerçekten kilo verdiğinizi siz söylemeden anladıklarında acayip motive oluyorsunuz :KK16::KK16::KK16:

Merhaba,hosgeldiniz aramiza..Evet buyuk rakamlarda eksilmeler gorduk gercek anlayacaginiz...Sizin isiniz evet daha zor ama imkansiz kesinlikle degil sadece belki daha uzun surebilir hedefinize ulasmaniz..Aramizda benim bildigim menopoz doneminde olan yok ama buda sorun degil sizinle birlikte bu ilk olur..sizde deneyimlerinizi anlatir paylasirsaniz belki sonradan baska sizin gibi ayni durumda olanlara ornek olur..bugun bildirim gunumuz sizde su bilgileri yazarak listeye katilabilirsiniz:

baslangic tarihi
baslangic kilosu
hedef kilo
guncel kilo
boy

Harika olur, kişisel disiplinde başlar böylece..

Başlangıç Tarihi: 5/4/2013
Başlangıç kilosu: 64
Hedef kilo : 53
Boy : 154

günaydınnn.... şu 2 hafta kaçamaklarımdan dolayı motive olarak kötü geçmişti ancak telafi çabalarımın sonuçlarını almaya başladıktan sonra keyiflenmeye başladım.

başlangıç tarihi:7 şubat
başlangıç kilo:79,6
hedef:59
geçen hafta:70,7 (2 gün öncesinde 71 e kadar çıkmıştım )
bu hafta:68,7
boy:164

şimdiden eline sağlık dely ablam

ay ne güzel vermişsiniz bu haftada bayanlar tebrik ederim hepinizi
ben malesef + ile devam ediyorum :KK43: kabızlık bitmedi. bu ay reglm de çok kötüydü. sanki tam sökülemedim.
ama moral bozmak yok. daima hedefe doğru ileri :)))

başlangıç : 21.03.2013
başlangıç kilo : 70.5 kg
geçen hafta : 66.8 kg
güncel kilo: 67 kg
fark +200

merhabalar, çok güzel besleniyorsun, dukan diyetinin en güzel yanı iştahı kapatması, yumurta yazmamışsın ama yediğini düşünüyorum.. tam bir dukan diyetindesin ne güzel umarım kilolar kolayca çeker gider..
Saçına gelirse, tabiki vucut gerekli vitamini alamıyor.. normal beslensek bile.. bu yüzden bedeni alkliye çevirmek gerekiyor.. buda, hergün bir çay kaşığı karbontı, bir bardak suya karıştırarak içerseniz.. sağlık geliyor.. bu konuyla ilgili bilgiyi , kısaca ilerde yazarım..

Saçın için prof.dr İbrahimsaraç Oğlu'nun lavanta kürünü tavsiye ediyorum, bir bardak suyu kaynatın,içine bir tatlı kaşığı lavanta atın tencerenin kapağını muhakak kapatın 4 dakika kısık ateşte bekletin.. ocağı kapatın.. ve soğunca bir şişeye koyun.. günde bir kaç sefer başınıza dökün ve parmak uclarınla bastıra bastıra saç diblerine kan geldiğine emin olarak masaj yapın, bu masajta gönüllü birini bulursanız, pek keyiflide olur.. bir hafta içinde sizde şaşıracaksanız.. sonuca.. ara ara ilerki zamanlardada bu kompleksi saçlarınıza uygulayın.. herzaman için faydalı..Olumun şiddetli saç döklmesini aniden durdu.Beden sağlığımız iin uygun fiata alıcağınız tam bir vitamin.. bizi herzaman sağlıklı kılar unutmayın..
çok teşekkür ederim öenrileriniz için. bu akşamdan itibaren uygulamaya başlayacağım. yumurtayı haftada 2-3 kez tüketiyorum havalar ısınmaya başladığı için alerji yapar bende..

Canim:KK16:,sana ugurlu gelebildiysem ne mutlu bana :KK19:

Sac dokulmesi dukana bagli yasayanlar oldu malesef vitamin eksikligine bagli olarak..bu nedenle vitamin destegi almak ve sebze gunlerinde zengin icerikli sebzeleri (ispanak,biber,brokoli.,yesil yapraklilar......)tuketmek onemli oluyor..sakin atlamayin sebze ihtiyacinizi..
menun protein gunu icin uygun aslinda evet biraz az geldi tabiki sabahlari jambon,yumurta gibi eklemeler yapabilirsin..ogunlerini kesinlikle atlamamaya calis..ve stres yapma streste sisiriyor insani:KK34:

haklısın ama bi boşanabilsem wallaha günden güne stres yaptım

Son düzenleme:
GÜNAYDIN HERKESLE
BİLDİRİM
Başlama 10.09.2012
başlama kilo 91
boy 168
hedef 68
geçen hafta 74.7
bu hafta 74.5
giden -200gr

Dely bir haftadir görünmedi, ama biz yine bilidirimimizi yapalim :KK52:
Bu hafta istedigim kadar veremedim, biraz ögünleri atlamama bagliyorum.. Belkide reglimin henüz bitmedigindendir.. Olsun, durmak yok dukana devam :KK52:

Baslangic tarihi: 05.03.13
Baslangic kilo: 82,5
Boy: 166 cm
Gecen hafta kilo: 72,5
Güncel kilo: 72
Bir haftalik degisim: -0,5 kg
Toplam degisim: - 10,5 kg

başlangıç tarihi: 15.04.2013
başlangıç kilosu : 72,2
hedef kilo: 57
boy: 1.72
geçen haftaki kilo: 70.6
güncel kilo:71.3
aradaki fark : +700

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
aslında bildirim yapmayacaktım ama tutamadım kendimi yazdım.. utanıyorum ya. hiçbir kaçamak yok daha diyetin başındayım ama veremiyorum arkadaş. ama yılmayacağım. devam edeceğim. kendime bir hafta süre verdim. bir hafta sonra da aynı şekilde devam edersem nar şerbeti yapacağım. kilo veren tüm arkadaşları tebrik ediyorum.. hiç olmazsa onları eksilerini görünce motive oluyorum.:KK16:

X