Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaslar hangi peynirleri önerirsiniz ben genelde corek otlu cokelek peyniri yemeye gayret ediyorum yag orani yuzde 2 diye biliyorum ama peynirlerde nasil dikkat etmeliyiz acaba en dusuk yuzde 40 yag oranli olanini gordum yanlis bisey yapmak istemiyorum...

Istedigin peyniri yag orani % 2 oldugu surece kullanabilirsin..Yada gunluk 30 gr %7 yagliya kadar kullanma hakkin var.Lakin bu sinirli izinli yani gunde iki tane sinirli izinli hakkimiz oldugu dusunulurse bunu kullandiginda tek hakkin kalacak..birde tabiki butun sinirli izinlilerin yapacagi duraklama riskinide gozonue almalisin.denersin baktin sorun yok devam edebilirsin:KK34:

Burası gerçekten ıssızlaştı arkadaşlar.
Tatil matil bahane :KK50:
Akşamları cıvıl cıvıl Dukaniçe kaynardı burası :)
Şimdi in cin top oyunuyor.:92:

Gecikmeli olmasına rağmen bildirimimi yapayım belki DELYY görür
Başlangıç tarihi:11.03.2013
Başlangıç Kilo: 86 kg
Hedef Kilo: 65 kg
Geçen Haftaki Kilo: 77.7

Bu Haftaki Kilo: 76
Bir Haftalık Değişim: 1.7

Kalan Kilo: 10 kg
Toplam Giden: 10
Boy: 1.63
(Atak 6 gün)
(Seyirde 40.günüm)

kızlar merhaba.
ben tatilden döndüm ve acı gerçekle yüzleştim. 1.5 kg geri almışım. bu kadar çaba boşa gitti neredeyse. ama kaldığım yerden devam etmeye başladım bugün. yaklaşık olarak 1 hafta ara vermiş oldum. şimdi diyetteki 2. hakkıma mı geçmiş sayılırım sizce? nolur öyle olmasın. :18::18:

Ben almanyadayim arkadasim bimi nerden bulabilirimki :))) ben en iyisi peynir yemiyim bir sorun olmaz sanirim ya...

bence marketlere gir peynirlerin yağ oranına bak bide Almanyada da sütaşın ya da pınarın ürünleri vardır light ürünlerden bakıp tüketebilirsiniz :KK34: ben de peynir çok yemem ama kahvaltılık birçok şeye bu diyette yer olmadığını düşününce peyniri sofrana eklemek isteyeceksin :KK34::KK56:

başlangıç tarihi:25.03.2013
başlangıç kilo:70,8
hedef kilo:60
geçen haftaki kilo:67,3
güncel kilo:68,8
boy:1.68
haftalık kilo farkı: + 1,5 :KK14:

Ben almanyadayim arkadasim bimi nerden bulabilirimki :))) ben en iyisi peynir yemiyim bir sorun olmaz sanirim ya...

Almanya'da mısın?
Ben Türkiye'de olduğunu düşünerek yazdım :)
Başlığımızda Avrupa'dan çok arkadaş var sanırım.
Ben nedense herkesin Türkiye'de olduğunu düşünüyorum :KK1::KK1:

Canim benim aslinda iste dukan kitaptada bahsediyor ya buzlu su olayi olabilir,sonra yesil cay isi hizlandiriyor zaten,spor yapmak iyi geliyor ,sonra ben aci tuketiyorum bencede ise yariyor hem kabizlik sorununa hem metebolizmayi hizlandirmaya..benim aklima gelenler bunlar :26:birde ozellikle gobek bolgesi sorunu icin yogurt kuru var ben yazmistim diger baslikta o yapilabilinir gobek icin..nar serbeti denenebilir...ama hepsini ayni anda yapmmmak gerekiyor karistirmamak yani....sonra karbonatli su olayi vardi isede yaramisti ama tansiyonumu dusurmustu yoksa cok iyi gelmisti aslinda...:KK34:

Lisacım bu yoğurt kürü nedir, tekrar olacak galiba ama bi hatırlatır mısın?
Özellikle kilomun çoğu karın bölgesinde denesem süper olur...

selam kızlar akşam yemeğim hazır soğanı rendeledim kuşbaşı tavukları ekledim üstünede, mantarıda kavur kavur bekledim başında çok az su koydum pul biberle tuz ohh miss gibi:)) yeşilçay fazla içemiyorum yaaa sevemedim bi türlü..

Ben de çok yapıyorum bu tarifi, yeşil çay içiyorum ben ama galiba tansiyonumu düşürüyor. Bu gün evden çıkmadan bir fincan içmiştim, bir faincan da okulda içtim. Derste bayılacak gibi oldum, başım fırdöndü. İçmeyi de istiyorum ama artık sadece akşamları evde

merhabalar. yazmakta zorlanıyorum. sağ elimin serçe-yüzük-orta parmağında soğuk sıcak yanması oldu. o da nasıl oluyor diyenlere özet geçeyim. ben saftirik. dukan dondurması yapmıştım çelik tencerede. ertesi gün amanda bakiiimde dondurmam nasıl olmuşşş:KK49: derken sen tencere,dolabın kapağını açar açmaz üstüme gel. o sırada eller ıslak tabi bende refleks olarak elimle alttan tutayım dedim. yapıştımı benim parmaklar. çeşmeye götüdüm su tutuyorum yok açılmıyo. cıyak cıyak anneme bağırdım. annemde bir iki denedi baktık olacak gibi değil. annem kettle dan su ısıtp döktü. parmaklarım tencereden ayrıldığında yapışan yeri dümdüz ve bembeyazdı. böylece önce soğuk yanma sonrada sıcajk yanmaya maruz kaldım. ilk gün sızladı aman bişi olmaz geçer dedi teyzemler. uyku felan uyutmadı. bugün hastaneye gittim aldım 2 gün raporu. Allah kimseyi tek ele düşürmesin. tek elli olanlarada ecir sabır kolaylık verir inş.

bende durumlar böyle. sizler nasılsınız? aramıza yeni katılanlar olmuş. gözüme çarptı bi kaç dene. yorumları okumuyorum. çünkü okudukça alıntılayıp yorumlayasım geliyor. şuan bu benim için çok zor. bi köşede sessiz sessiz izleyeyim ben sizi:KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar. yazmakta zorlanıyorum. sağ elimin serçe-yüzük-orta parmağında soğuk sıcak yanması oldu. o da nasıl oluyor diyenlere özet geçeyim. ben saftirik. dukan dondurması yapmıştım çelik tencerede. ertesi gün amanda bakiiimde dondurmam nasıl olmuşşş:KK49: derken sen tencere,dolabın kapağını açar açmaz üstüme gel. o sırada eller ıslak tabi bende refleks olarak elimle alttan tutayım dedim. yapıştımı benim parmaklar. çeşmeye götüdüm su tutuyorum yok açılmıyo. cıyak cıyak anneme bağırdım. annemde bir iki denedi baktık olacak gibi değil. annem kettle dan su ısıtp döktü. parmaklarım tencereden ayrıldığında yapışan yeri dümdüz ve bembeyazdı. böylece önce soğuk yanma sonrada sıcajk yanmaya maruz kaldım. ilk gün sızladı aman bişi olmaz geçer dedi teyzemler. uyku felan uyutmadı. bugün hastaneye gittim aldım 2 gün raporu. Allah kimseyi tek ele düşürmesin. tek elli olanlarada ecir sabır kolaylık verir inş.

bende durumlar böyle. sizler nasılsınız? aramıza yeni katılanlar olmuş. gözüme çarptı bi kaç dene. yorumları okumuyorum. çünkü okudukça alıntılayıp yorumlayasım geliyor. şuan bu benim için çok zor. bi köşede sessiz sessiz izleyeyim ben sizi:KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

geçmiş olsun canım:KK43:
aman dukan düşmanları duymasın bunu.
diyetin bir zararı daha çıktı diye ortalığı karıştırırlar yine:KK53:

şaka bir yana bildirim ve tablo olayı olmayınca motivasyonumuz bozuldu sanki.
dely yoğunluktan perşembe günlerini bile unutmuş, haftaya gelecek ve kilolarımızda değişen pek de bişey olmayacak sanki:KK52:
en azından kendi adıma.
ben dün kendimi kaybetttim :26:
ve toparlanmam zaman alacak gibi.
insan yemeye başlayınca durması zor oluyor:KK25:

evet yeni gelen epey arkadaş var ve ben de her birine hoşgeldin demek istiyorum geç olsa da.
23 nisan hazırlıkları ve telaşı yüzünden ben de bloğa girip okuduysam da yorum yapmadım pek
neyse ki bayramı atlatttık, ayaklarımda derin bir sızı...
vicdanımda daha da derin...

bismillah diyip başlıyorum yeni güne.
Allah hedefimizden uzaklaştırmasın bizi inşallah(amin)
istediğimiz kilocukları görelim ve hep oralarda kalalım:KK16:

Selam kizlar
baslangic tarihi : 2 nisan 2013
baslangic kilosu:61
hedef kilo:55
guncel kilo:56.500
boy: 1,65

gecen hafta 57,900
haftalik kayip 1,400

gerek varmi bilmiyorum ama diger arkadaslar yaazdigindn ekleyeyim dedim
Dely bu haftada yok galiba
Acaba bu tablo olayini ustlenecek baska bir arkadas cikmaz mi ?

gecen hafta 57,900
haftalik kayip 1,400

gerek varmi bilmiyorum ama diger arkadaslar yaazdigindn ekleyeyim dedim
Dely bu haftada yok galiba
Acaba bu tablo olayini ustlenecek baska bir arkadas cikmaz mi ?

sizle boyumuz da hedef kilomuz da aynı.ve dukan'a başlama tarihimiz de aynı.tek fark ben 66 kiloyla başladım:KK43:ve şu aralar 62 lerdeyim.ama sanki duraklamaya girdim:KK43:inşallah pes etmem.migrenim olunca biraz zorlanıyorum da...

Hayatim BIM yok ama bir suru turk marketi var almanyada.pariste bile ben buluyorum yani o kadar turk market olmamasina ragmen..tamam bak %2 lik bulduklarini al bulamazsanda onceki mesajimdada yazdigim gibi 30 grama kadar %7 lik tuketmeye calis..ama miktar az olabilir bu sekildede yani daha cok yemek istersen yetersiz olur.hic olmadi evde lor yapmayi dene hadi oda olmadi olabilecek buldugun en yagsiz artik kac olursa onu tuket son ihtimal:KK34:
kızlar merhaba.
ben tatilden döndüm ve acı gerçekle yüzleştim. 1.5 kg geri almışım. bu kadar çaba boşa gitti neredeyse. ama kaldığım yerden devam etmeye başladım bugün. yaklaşık olarak 1 hafta ara vermiş oldum. şimdi diyetteki 2. hakkıma mı geçmiş sayılırım sizce? nolur öyle olmasın. :18::18:

Sakin oyle dusunme cabalar falan bir yere gitmedi bu ikinci dukan hakkin falan olmayacak.ikinci sayilabilmesi icin uzun sure ara vermeis olman gerekiyor.simdi yapman gereken 2 gun saf protein yapip (umarim bugun baslamissindir) normal kaldigin yerden devam....zaten +1.5 kilo degildir kilo bu kadar cabuk yansimaz tartiya.protein gununden sonra eski kilonu goreceksindir:KK34:

Lisacım bu yoğurt kürü nedir, tekrar olacak galiba ama bi hatırlatır mısın?
Özellikle kilomun çoğu karın bölgesinde denesem süper olur...

Canim ozellikle gobek bolgesi sorunlari icin (yogurt ozellikle gobek yaglarinda tek basina bile etkili)

-1 cay kasigi zencefil

-1 cay kasigi zerdecal

-1 cay kasigi tarcin

1 kase yogurda bunlari karistirip her ogunden yarimsaat once yiyorsun.10-15 gun uygulayip 10 gun ara veriyorsun.sonra yine istersen devam edebilirsin...Ozellikle duraklamalarida kirdigi soyleniyor..yanliz tadi cok ic acici degil soyleyeyim tuketemeyeceksen tek basina yogurt yiyebilirsin yine yemeklerden yarim saat once :KK34:

Canim oncelikle cok gecmis olsun uzuldum:KK5::KK5:tahmin edebiliyorum canin cok yanmistir ..umarim iyilesir tez zamanda.bu arada artik ugramiyorsun buralara hayirdir neden koptunki onceleri gecenin yarilarida olsa gelir yazardin neden uzaklastin.umarim burdan uzaklasman diyetindende uzaklastigin anlamina gelmiyordur :KK19::KK19:

Son düzenleme:
Günaydın kızlarr :) hasta oldum ben sanırım vitaminsizlikten şimdi c vitamini alıyorum :2::2::2:

Günaydın kızlarr :) hasta oldum ben sanırım vitaminsizlikten şimdi c vitamini alıyorum :2::2::2:

Gecmis olsun canim ,umarim ilerlemez ..Lutfen herkes multivitamin alsin ve gunluk1 kasik yag hakkini kullansin ve sebze gunlerinde bol lifli yesil yaprakli sebzeleri tuketsin..vucut vitaminsiz kalmasin:KK34:

X