Doğum sonrası karın sarması...

ilkyas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
674
2
42
Arkadaşlar Merhaba
Doğum sonrası karnın sarkmaması için karın sarılması hakkında bilgisi olan var mı? ben çok doğru olmadığını düşünüyorum fakat yapanlar işe yaradığını söylüyorlar...

sezarye doğumlarda mutlaka kalıyormuş,normal doğum yapılırsa o kıloları vermek,şişliği indirmek cok daha kolaymış..

evet öyle diyorlar canım.. Normal Doğum herzaman en doğrusu.. umarım bu kilolarım kalmaz 16. haftadan sonra hızla kilo aldım nolcak bilmiyorum karın sarmasıda umarım işe yarar..

Korse de aynı işi görür mü?:enbuyukkk:

evwet daha iyi olur korsea.sa.s.ben doğumdan sonra [sezeryan oldum]dikişlerim alınır alınmaz,hemen korse giydim.diz kapagının üstünden,gögüs altına kadar korse giydim birde onun üstüne sadece göbek korsesi giydim.göbeğim 1,5 ayda eski halini aldı.ama ne yaparsan yap dümdüz olmuyor.olmayacakta.çünkü kesi yerinin orası sarkıyor maalesef:çok üzgünüm:

evwet daha iyi olur korsea.sa.s.ben doğumdan sonra [sezeryan oldum]dikişlerim alınır alınmaz,hemen korse giydim.diz kapagının üstünden,gögüs altına kadar korse giydim birde onun üstüne sadece göbek korsesi giydim.göbeğim 1,5 ayda eski halini aldı.ama ne yaparsan yap dümdüz olmuyor.olmayacakta.çünkü kesi yerinin orası sarkıyor maalesef:çok üzgünüm:

olsun ama , o kadar bile gitmesi ne güzel...valla aferin sana:hooray:

Benimde kayınvalidem sarmıştı işe yaradı aslında hakkını yemeyim:)

:asigim:
evet öyle diyorlar canım.. Normal Doğum herzaman en doğrusu.. umarım bu kilolarım kalmaz 16. haftadan sonra hızla kilo aldım nolcak bilmiyorum karın sarmasıda umarım işe yarar..

valla arkadaşım bende yeni doğum yaptım iki aylık ama malesf kaldı karnım o kadar bağladım karın hareketleri yaptım ama nafile

ben normal dogum yaptım 1 yılda butun kılolarımı attım dogumdan oncesıne döndüm hatta hamılelıgımde 20 kg aldım 23 kılo olarak gerı verdım. karnımda catlak yok, gobek yok, sarkma yok hıc de sarmadım korse de kullanmadım bence alakası yok!! ınsanın kendı yapısı nasılsa ne yaparsan yap o sekle gırıyorsun, ınanmayın boyle seylere...

Son düzenleme:
bide kizlar saramiyosamiz gobeginizi yatarken bi kirlentin ustune tam karniniza gelecek sekilde yuzustu yatinn oylece uyuyun...gece bi ara uyandiginizda biraz agriniz oluyo ama....bikac zaman idare edin artik....ben iki cocugumdada oyle yaptim.....simdi hic gobisim yok:eek:

Arkadaşlarlar karınınızı çarşaf ile sıkıca sardırın gerçekten işe yarıyor 2 hafta düzenli sardırın karnızın hemen toparlandığını göreceksiniz

doğum şekliyle karnın hiç alakası yok. ben 2 tane sezeryan yaptım normal doğum yapan arkadaşlarım kadar karnım yok. lohusalık geçip rahim toparlanınca mekik çekiceksiniz bakın 6 aya kalmaz fit olursunuz. işin sırrı bu...

bende sezeryan oldum daha 10 gün oldu ama korse ,yince canım acıyor kaçgün sonra taktınız korse

sevgili arkadaşlar karınınıza masaj yaptırmayı denedinizmi?karın masajı cok faydalı hem fazla kilolardan kurtulursunuz.hemde rahatlarsınız.ama bu masajı birine yaptırırsanız daha iyi olur.benim eltim dogumdan sonra günlük karnına masaj yaptırdı.o şekilde kurtuldu.nasıl yaptı:beraber uygulamıştık:sırtüstü yer uzanırsın diğer kişi göbeğini açar ve karınına eliyle karın bölgesini ovalayarak msaj uygular.hadi bakalım göbekten kurtulma ve karın sarkması gibi kabuslardan kurtulma zamanı...

Peki acımadımı dikiş yeriniz korse giyince?

doğum şekliyle karnın hiç alakası yok. ben 2 tane sezeryan yaptım normal doğum yapan arkadaşlarım kadar karnım yok. lohusalık geçip rahim toparlanınca mekik çekiceksiniz bakın 6 aya kalmaz fit olursunuz. işin sırrı bu...

6 ay sonunda mekik çekmeyi bırakınca göbek tekrar sarkmıyor değilmi?Çünkü göbeği alıştırıp bırakıncada sarkma oluyor bildiğim kadarıyla.

X