Bebeğin kalp atış hızıyla cinsiyet tahmini

A

ahmelege

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ahmelege
hamişler merhaba!!!
20. haftalık bebeğime 12.haftada erkek dedi pipiyide gördük. ama biz hep kıza odaklandık ve öyle hissediyorum.çünkü 1 oğlum var zaten.. bir sürü tahmin yöntemlerine göre de kız.
birde kalp atış hızı 140 ve üstüyse kız, altında ise erkek deniyor. bu doğrumu bilenler lütfen yazabilirmi?
benimki 142 çıktı. bı doğruysa buna görede kız. ama karnımın biraz sivri durması umudumu kırıyor.

• Konu Sahibi ahmelege
doğru deil tatlımm cünkü bnm bebek erkek gecen hafta nstye girdimm dakikada 145 kez atıooo

• Konu Sahibi ahmelege
hadi yaa???
Bunun biraz daha bilimsel yanı var diye ümitlenmiştim. Senin bebek kaç haftalık canım?

• Konu Sahibi ahmelege
dogru canım o nasıl oluyor biliyormusun hamile kaldıgında ilk gittiginde doktora bebeginin kalp atışını dinlediginde kaç atıyorsa 150 atıyordu benim kız demişti doktorum

• Konu Sahibi ahmelege
dogru canım o nasıl oluyor biliyormusun hamile kaldıgında ilk gittiginde doktora bebeginin kalp atışını dinlediginde kaç atıyorsa 150 atıyordu benim kız demişti doktorum

ilk gittiğinde derken???
bilseydim sorardım.o zaman değişiyor sürekli demekki.20.haftamda 142 çıktı. ben kadınların kalp atışının erkeklerden fazla olduğunu biliyordym bilimsel olarak. zaten de öyledir. o yüzden bu tahmin türü gerçekçi gelmişti. ama yazılanlardan sonra kafam karıştı.

Neyse yinede bu konuda görüşleri olanlar olursa bekliyorum. yazanlara teşekkürler...

• Konu Sahibi ahmelege
bizimki hep 140ın altında attı şuan 22 haftalığız ve erkek :nazar: :)
gerçi kızı erkeği yok yeterki Rabbim sağlıkla sıhatle kavuşup kucaklamayı nasip etsin bizlere evlatlarımızı
hayırlı sağlıklı evlatlar olsunlar (AMıN)
Allahım bebeklerimizi (çocuklarımızı) bizlere bağışlasın :Saruboceq:

• Konu Sahibi ahmelege
ilk kontrolumde 118 ıkıncıye gıttıgımde 179 atıyordu.dr erkek dedı ama kesın degıl..2 hafta sonra gıttıgmde kesınlesecek.

ilk kontrolumde 118 ıkıncıye gıttıgımde 179 atıyordu.dr erkek dedı ama kesın degıl..2 hafta sonra gıttıgmde kesınlesecek.

senin ki daha ilginçmiş canım!118'den 179'a atlamış. çok hetecanlı bir bebek galiba:)))))
o zaman denildiği gibi ilk gidişteki kalp atışı cinsiyeti belirliyor. 118.140'ın altında olduğuna göre erkek.bakalım ne çıkacak ? yazarsın.. hay Allah benim ilk zamanlar kaçtı acaba? şu an 142'de.
neyse dolayısıyla arkadaşlar hiçbirşey(Çin takvimi,Rus takvimi,yüzük testi,karnın şekli,aşerme şekilleri,kalp atış hızı,mısırlıların yöntemi ) kesin değil. herkeste farklı oluyor.
acaba net kesin cinsiyet bilen yöntem var mı????

ilk gittiğinde derken???
bilseydim sorardım.o zaman değişiyor sürekli demekki.20.haftamda 142 çıktı. ben kadınların kalp atışının erkeklerden fazla olduğunu biliyordym bilimsel olarak. zaten de öyledir. o yüzden bu tahmin türü gerçekçi gelmişti. ama yazılanlardan sonra kafam karıştı.

Neyse yinede bu konuda görüşleri olanlar olursa bekliyorum. yazanlara teşekkürler...

hamile kaldın ve ilk keseyi görmeye gittiginde bebegin ilk kalpi atışı kaçsa o belirliyor
doktorum ilk kalpi oluşuyor bebegin bana kalpini gösterip kalp atışının 150 oldugunu söylemişti
bunu bir kaç arkadaşımda uyguladım dogruydu yinede rabbim bilir tabikide bizimki muhabbet....opuyorumnanaktan

merhabalar, 7. haftada yapılan ölçümle bu tezin doğru olacağı söyleniyor sizce doğrumudur arkadaşlar. Yani sonraki haftalardaki ölçümle değerlendirilmez dediler.

7. haftada 140 altındaysa erkek , üstündeyse kız şeklinde.Ne dersiniz?

benimkisi 165 ti ve erkek :)

ben 12. haftamda 3 boyutlu ultrasyona girdim kalp atisi 164 tü..ondan öncede zaten bir kere doktorum bakmisti ama kalp atisi kacti onu söylememisti....allah saglikli sihatli evlatlar nasip etsin hepimize....

ben 7. haftada yani 3 gün evvel gittim kalp atışı 150 dedi doktor sağlıklı sıhhatli olsun gerisi önemli değil... ayrıca doktorumla konuştum bu cinsiyet olayını ovulasyon günü ve sonrası ilişkide erkek mi olur dedim hayır öyle bişey olmaz ben en çok çin takvimi veya bu yöntemlerle cinsiyet tahminine kızıyorum bunlar bilimsel değil dedi kalp atışını sordum böyle bişey olsa o zaman şimdiden sana cinsiyeti söylemem lazım hatta erkek çocuk isteyipte kalp atışı 130 olan birine müjde erkek çocugunuz olacak demem gerek dedi. kısaca cinsiyet için buradaki bilgiler eğlence amaçlı ama tek bilen Rabbimdir. ve Rabbim herkesin çocuğunu sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin. hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin... merak ama belkide cinsiyete bu kadar takılmak hoş olmuyordur... çocuk diye tedaviler gören doktor doktor gezen insanlar varken bizim şükredeceğimize cinsiyete bu kadar odaklanmamız yanlış... bende bu hatayı yapıyorum ve kendime kızıyorum. ama bir yandanda annelik duygusu devreye giriyor kendime hakim olamıyorum. ben hatta 2 ay sonra rahim filmi için sıra bile vermişlerdi. 1 yıl olmadı incir kürü keçiboynuzu varikosel ameliyatı nevarsa denedik rabbim birşeyi vesile kıldı ve dualarımızı rabbim kabul etti. bazen cinsiyet olayına giriyorum sonra kendime kızıyorum. ne çabuk unuttun bu ayda olmadı diye döktüğün gözyaşlarını diyorum. neyse arkadaşlar umarım kırmamışımdır.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu cinsiyet tahminlerinin hepsi yalan sadece allah biliyor :umursamaz:

arkadaşlar bu cinsiyet tahminlerinin hepsi yalan sadece allah biliyor :umursamaz:

aynen tüm belirtiler tüm takvimler erkek olacağını gösteriyodu ama kız sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil....

13 hafta 1 günlükken yapılan 2'li tarama testinde bebişimin kalp atışı 142 ama ben hala öğrenemedim kız mı erkek mi diye öğrenince hemen yazacağım zaten 2 tane oğlum var rabbim hayırlısını,sağlıklısını versin ama bi de kız versin fena olmaz :KK53:

X