Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

bende sistitzedeyim.daha ilaç kullanalı bi ay anca olmuştur ama bikaç gündür kasıklarımda ağrı hissediyorum yine.normal tuvaletimi yaparken yanma olmuyor şimdilik ama ilişki sonrası tuvalet yaptığımda yarım saat yanma hissediyorum :KK43:
topiği yeni gördüm bütün sayfaları okuyamadım.sürekli takip eden arkadaşlar bunun için neler iyi geliyor yazabilirmisiniz.

bende sistitzedeyim.daha ilaç kullanalı bi ay anca olmuştur ama bikaç gündür kasıklarımda ağrı hissediyorum yine.normal tuvaletimi yaparken yanma olmuyor şimdilik ama ilişki sonrası tuvalet yaptığımda yarım saat yanma hissediyorum :KK43:
topiği yeni gördüm bütün sayfaları okuyamadım.sürekli takip eden arkadaşlar bunun için neler iyi geliyor yazabilirmisiniz.

Ah canim benim...öncelikle gecmis olsun! Ben gecen yil cok kötüy oldum...6 haftada bir sistit ve antibiotik tedavisi...! Doktorlar birsey yok dedi...üsüttün, mikrop kaptin vs.! Meger yanisira kum´da döküyormusum...!

Neyse canim, sana tavsiyem...günde en az 2 Litre su icmen..bak, en az diyorum ve cok ciddiyim bu konuda..! Ayrica aktarlar´dan Kiraz sapi ve misir püskülü idrar sökücüdür...özellikle ama Kirazin sapi..!! Zaten aktarlar´da sana idrar yollari rahatsizligina uygun bir cay karisimi verirler..! Bu karisimi her gün en azindan bir cezve dolusu icmende yarar var önleyici olarak...ilac tedavinin yani sira´da kullanabilirsin..Benim doktorum onaylamisti!

Ayrica Prof.Dr. SAracoglunun "Karnabahar" kürü var..KK´da arkadas yazmisti tarifini...mutlaka dene..!

Bunlarin haricinde cinsel iliskiden hemen sonra mutlaka tuvaletini yap oldugu kadar..!Hijyen cok önemli canim...normal dus ve su ile teharetlenmen yeterli ama sakin öyle vajinal kremleri, sabunlari yada baska ürünler kullanma o bölgene..! Onlar´da mikrop kapmana sebeb olabilir..!

Benim diyebileceklerim suan bunlar canim....Saydiklarimin yaninda ama mutlaka bir uzman hekime basvur ve tahlillerini yaptir..!

Acil Sifalar!

canim bide sistit icin azosilin cok iyi gelio mantarda yapmio bi kutu kullanmistim o gecirdi ondan onceki antibiyotik iyi gelmemisti

Tesekkür ederim canim...eger bir daha Sistit olursam, kesinlikle Cipro yazdirmam doktoruma..! ilac bitiyor, mantar basliyor..! kafamçokkarıştı

Neyse, insALLAH daha olmam...!

kizlar bende cok syk tekrarladigi icin artik sistoskopi yapmaya karar verdik doktorumla.cok korkuyorum ama mesanenin icinde ne var en yok gorcez.kucuk tas filan olabilirmis. insallah sag saglim atlatirim.

Gecmis olsun canim...! Sistikopi´den sonra nasil gectigini burda paylasirsan sevinirim..Bende gecen yil olmustum ve cok SÜKÜR bir rahatsizlik cikmadi...muayene´de korktugumdan daha hafif gecmisti..!

Acil SIfalar!

Gecmis olsun canim...! Sistikopi´den sonra nasil gectigini burda paylasirsan sevinirim..Bende gecen yil olmustum ve cok SÜKÜR bir rahatsizlik cikmadi...muayene´de korktugumdan daha hafif gecmisti..!

Acil SIfalar!

hakketen sistitkopi nasil bisey cubukmu sokuyolar >uyusturuolarmi aci hissediliomu

tamam canim bi atlatayim insallah ayrintilariyla yazarim.
insallah ne varsa bulurlarda bu agrilardan kurtulurum bende.herseyim tum hayatimi etkiliyor.dua edin cok korkuyorum cor acirmi acaba lokal anestezik vericeklermis ama bilmiyorum belkide uyusmazsa en cokda ondan korkuyorum.:1no2:

canim benim cok gecmis olsunn tahlil degerlerin cokmu yuksekki sistitkopi yapicak doktor lokosit epitel eritrositler

Canim unuttuklarim var..aklima simdi geldi..!

Ben sahsen ayaktan üsütüyorum cogunlukla...dolayisiyla yaz aylarinda bile, özellikle evde corap eksik olmaz ayagimdan ve her daim terlik giyerim..! Ayaklarinla laminat veya fayans üzerinde gezme...soguk, herzaman üsütmeye sebeb olur..!

Ayrica, dustan sonra islak ayaklarini hemencecik kurula ve mümkünse corap giy...kalin olmasi sart degil yaz aylarinda ama en azindan ince olabilir! Ayrica atlet giymeye özen göster...insan terleyince, karin bölgesini ve böbrek bölgesini üsütebiliyor..! Kisin zaten atletsiz hic gezme derim...! :eek:lmaz:

4 günden beri sabah akşam 1 bardak suya bit tatlı kaşığı elma sirkesi koyup içiyorum umarım iyi gelirr deneyenler varsada lütfen yazsın...bu arada sistit adet dönemlerinize yakınlaştığı zamanmı ortaya çıkıyor benim genellikle böyle oluyor daCADIARZU

Arkadaslar, benim basima bgn ilk kez geldi.. Sabah tuvalete gitme hissyle uyandim,idrarimi biraz yapabildim ve o andan itibaren sancim basladi.. Doktor simdilik sadece urolojik bitkisel cay verdi o kadar.. yarina kadar biraz rahatlamzsam tekrar gidicem. Gecen sene temmuz ayinda bobrek tasi ameliyati olmustum ve subatta kontrole tekrar gittigimde herhangi bir tekrar tas olusumu yoktu.. Acaba bu bobrek tasinin tekrarlamasindan mi oldu cunku bir arkadas onun hastaliginin bobrek tasindan kanaklandigini yazmis.. Bobrek tasi ameliyatndan sonrada yediklerime cok dikkat ediyorum, sivi tuketimini arttrdim.. Bobrek sancisi kadar olmasada buda dayanilcak gibi degil.. Herkes gecmiyor yazmis iyice umutsuzluga dustum,su an canim cok yaniyor ik larak ne yapmam lazim biraz sancisi azalsin hic olmazsa.. Tuvaletten cikmak istemiyorum, surekli idrara cikma istegim var, her seferinde birazda olsa yapiyorum fakat cok agriyor.. ne yapmam gerekir?

mrb deniz fıstığı öncelikle geçmiş olsun,bende bu hastalıkla evlenince tanıştım kızken böle bi rahatsızlığı bilmezdim evleneli 2 yıl oldu ve yılda bir kere tekrar ediyor,öncelikle bu hastalık antibiyotiksiz geçmiyor,dr. öncelikle bir takım testler istiyor idrar vs.bende böbrek taşından da şüphelendiği için onunla ilgilide testler istemişti sanırım böbrek taşı da sebep olabiliyomuş ilk yaşadığımda bende korkmuştum bide benim kanamamda olmuştu ama şükür geçti geçmez diye bişey yok umutsuzluğa kapılma sakın..hatta en son olduğum sistitte dr. bile gitmedim akşam birden oldu eşim nöbetçi eczaneden ilk kullandığım ilacı aldı ilacı içtim ve 4 saatte kendime geldim tabi sonrasında dr. gidip idrar testi vermen gerekiyor iltihap hala gözüküyosa ona göre tedavi uyguluyolar,iltihabın geçmemesi ciddi sorunlar oluştururabiliyor..canını sıkma suyu fazla tüket,iç çamaşırı temizliğine dikkat et,ayaklarını üşütme bu tedbirler hastalığı uzak tutuyor çok geçmiş olsun acil şifalar...

hakketen sistitkopi nasil bisey cubukmu sokuyolar >uyusturuolarmi aci hissediliomu

Cok ince esnek, ucunda kamera olan bir aletle mesaneyi ve idarar torbayi kontrol ediyor..! Bunu yapmadan önce genital bölgeye lokal anestezi sprayi sikiyor biraz uyussun diye..! O kadar..tabi doktoruna´da bagli olabilir...benimkinin eli hafifti...hicbirsey hissetmedim bile..!

Cok ince esnek, ucunda kamera olan bir aletle mesaneyi ve idarar torbayi kontrol ediyor..! Bunu yapmadan önce genital bölgeye lokal anestezi sprayi sikiyor biraz uyussun diye..! O kadar..tabi doktoruna´da bagli olabilir...benimkinin eli hafifti...hicbirsey hissetmedim bile..!

gecmis olsun canimcim vajinal ultrasan gibi anladigim kadariyla

merhaba kizlar
biliyorsunuz sistoskopi olucaktim evet bugun gittim muayene oldum sistoskopi odasina girdim doktorum geldi yanindada hemsire aynen hoscakalin soyledigi gibi bir sprey syktilar ama onu sykmasiyla cubugu sokmalari bir oldu yani daha orasi uyusmadan bu islemi yapmaya calistilar.
tabi hayatimda hissettigim en dayanilmaz acilardandi.
bir daha mi TOVBE!!!
canim o kadar cok yandikki hastaneyi inim inim inlettim.agladim ve bagirdim.
yemin ederim idrar yolu enfeksiyonuna raziyim ama o prosedure bir daha asla istemiyorum.!!

merhaba kizlar
biliyorsunuz sistoskopi olucaktim evet bugun gittim muayene oldum sistoskopi odasina girdim doktorum geldi yanindada hemsire aynen hoscakalin soyledigi gibi bir sprey syktilar ama onu sykmasiyla cubugu sokmalari bir oldu yani daha orasi uyusmadan bu islemi yapmaya calistilar.
bir daha mi TOVBE!!!
yemin ederim idrar yolu enfeksiyonuna raziyim ama o prosedure bir daha asla istemiyorum.!!

Gecmis olsun canim..anladigim kadariyla aceleci davranmis doktorun...üzüldüm yaaaa..! Yinede insALLAH birsey cikmamistir sonuclarda..! Tekrar gecmis olsun ve acil sifalar..!

merhaba kizlar
bir daha mi TOVBE!!!

canimm benim bekleseler olurlermiydi ya uyussunlar sende aci cekme ne aceleci davranmislar kuzumum kiyamam cok gecmis olsun kotu tecrube olarak yer etti simdi o hep bu acelelik yuzunden
mesanekanseri_cystoscopy-lg.jpg

ben de son birkac gundur hatta nerdeyse bir haftadir idrarimi yaparken cok tuhaf bir yanma hissediyorum. ozellikle aksamlari artiyor bu ve idrarimi yaptigim halde sanki hep cisim varmis gibi hissediyorum ve yanma da devam ediyor bi kac saat suruyor bu his
esimle iliskiye grdikten sonra da ayni seyleri hissediyorum cok kotu yaniyor sanki bilmiyorum degisik bisey anlatamiyorum da
kızlar ben de mi sistit oluyorum belirtileri benziyor mu nedir bu illet boyle cok kotu:gitme:

ben de son birkac gundur hatta nerdeyse bir haftadir idrarimi yaparken cok tuhaf bir yanma hissediyorum. ozellikle aksamlari artiyor bu ve idrarimi yaptigim halde sanki hep cisim varmis gibi hissediyorum ve yanma da devam ediyor bi kac saat suruyor bu his
esimle iliskiye grdikten sonra da ayni seyleri hissediyorum cok kotu yaniyor sanki bilmiyorum degisik bisey anlatamiyorum da
kızlar ben de mi sistit oluyorum belirtileri benziyor mu nedir bu illet boyle cok kotu:gitme:

Gecmis olsun canim! Anlattiklarin Sistit´i tanimliyor ama bu durumu mutlaka bir doktor ile paylasmalisin...Hatta fazla uzatmadan iyi bir Urulog´a gitmelisin! Ayrica genel olarak hijyene dikkat et ve cinsel iliskiden sonra mutlaka en kisa sürede tuvalete cik ve idrar torbani bosalt..! Doktorum bana bunu tavsiye etmisti..! Ayrica boooooooool (cok ciddiyim, en az 2 Litre/günde) miktarda SU icmelisin...Meyve suyu, kahve, cay ve gazli icecek dahil degil buna..! Bu sayfada bir sürü tavsiye var...deneyebilirsin!

hoscakal cok tesekkurler, tavsiyelerin icin de. bugun tahlil icin gonderdim idrarimi bakalim neymis problem.
hijyene cok dikkat ediyordum aslinda iliskiden sonra da hep giderdim tuvalate sanki o zaman ihtiyac duyuyoroum.
ama neden oldu anlamadim son kullandigim camasir yumusaticisinin kokusu cok yogundu ben ondan supheleniyorum. bir de zaten cok su icen biriyim sanirim benimki ramazanda az su icmekten de oldu bilmiyorum
:1no2:

X