Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç gürleştirme hikayem(resimli)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

karamelim

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
1.143
969

FOTOĞRAFLAR ALBÜMLERıMDE

ben 18 yaşındayım ve çok erken yaşta başladım saçlarımla uğraşmaya ve şuana kadar kafamda denemediğim hiç bi formül kalmadı.

saçlarım gün içinde oriele ve boyaya girdi defalarca.ve saçlarım lastik gibiydi kopuyodu çıt çıt parmağımda kalıyodu.3 yıldır saçlarım kısa belki ama şuan çok sağlıklı ve kafamda iki insana yeticek kadar saç var. sizin yapmanız gereken ilk olarak sağlıksız saçı kesmek kırırkları gidicek kadar sonra bakıma başlıyoruzz.

birinci kür:

zeytin yağını ısıtıp sürüyoruz saçımıza ve bekletiyoruz.zeytin yağının içine değişik bakım yağlarıda ekleyebilirz bunlar ne olabilir; badem yağı,hint yağı sarmısak yağı,çam terebenti yağı.bu karışımı max 4 saat bekletiyoruz.

ikinci kür:

bir kafa sarmısağı rendeleyip has zeytinyağının içie atıyoruz.bu karışımı iki gün bekletip sarmısaklarla birlikte saç derimize uyguluyoruz.bu karışımı max 4 saat bekletiyoruz.

üçüncü kür:

zencefil kökünü kırabilidiğimiz kadar küçük parçalara kırıp kaybatıp suyu sürüyoruz.karışımların hepsini en fazla 4 saat beklettiğim için buda max 4 saat saçta bekletiliyo.

dördüncü kür:

şampuanımızın içine doğum kontrol hapı, çam terebenti esansı, badem yağı, eczanelerde satılan ampüllerden koyuyoruz(evigen,bemix vs.) ve karanfil suyu koyuyoruz. şampuanı saçımızda bekletip normal bi şekilde sürüyoruz.

ben ayriyetten bu ara sürekli karanfil suyu sürüp bi dahaki banyoya kadar bekletiyorum.şimdi resimlerimi ekliyorum.​

Son düzenleme:
karamelim

saclarin gürlesti mi yani? ne kadar bir süre icerisinde etkisini gördün?

Kürleri kac zamandir uyguluyorsun?

esım eklemye gelınce kendı kontrol panelınde resımler albumler var oraya gıt album olştur kısmı var onu tıkla pc dekı resımlerını sec tek tek sonrada ok dersen yuklenıyor

karamelim

saclarin gürlesti mi yani? ne kadar bir süre icerisinde etkisini gördün?

Kürleri kac zamandir uyguluyorsun?

esım eklemye gelınce kendı kontrol panelınde resımler albumler var oraya gıt album olştur kısmı var onu tıkla pc dekı resımlerını sec tek tek sonrada ok dersen yuklenıyor

evet fotolara bakıncada anlarsın zaten. çam terebenti 2 yıldır kullanıyorum ama 3 aydır daha sık ve düzenli yapıyorum

saçlarında gürleşme var evet ama 2.fotonuda önden çekseydin keşke..

çok iyi ya hemen denicem benim saçlarım aslında gürdü eskisi gibi gür olur inşallah senin tavsiyelerinle:)

bende resimleri göremiyorum birde bu 3 kürü nasıl biandamı kullancaz yada nasıl kullancaz????:KK61::KK61:

X