yeşil çay ve kabuk tarçın

qzhr

Ya Afüv
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2011
179
1
Slm kızlar, iki haftadır sabah öğlen akşam yemeklerden sonra içiyorum :) sabah aç karna... 2 kilo 12 gr. vermişim hemde iş yerinde tartıldım hihoytt karışımda şöle:
3 tatlı kaşığı yeşil çay
1 ad kabuk tarçın (parçalalara ayırıyoruz)
1-2 adet karanfil
sıcak suda 10 dk bekletiyoruz, ılık bir şekilde içiyoruz...
(eğer şekersiz içemiorsanız 1 çay kaşığı bal ile tatladırabilirsiniz...
bol bollllll booooooooooooolllllllll zayıflamalar inş...
:KK36:

Slm kızlar, iki haftadır sabah öğlen akşam yemeklerden sonra içiyorum :) sabah aç karna... 2 kilo 12 gr. vermişim hemde iş yerinde tartıldım hihoytt karışımda şöle:
3 tatlı kaşığı yeşil çay
1 ad kabuk tarçın (parçalalara ayırıyoruz)
1-2 adet karanfil
sıcak suda 10 dk bekletiyoruz, ılık bir şekilde içiyoruz...
(eğer şekersiz içemiorsanız 1 çay kaşığı bal ile tatladırabilirsiniz...
bol bollllll booooooooooooolllllllll zayıflamalar inş...
:KK36:

inşallah cnm ..

ne kadar suda demliyoruz bunları?
kabuk tarçın günde 3 tane mi kullanmış oluyoruz ?

Sabahları aç karnına yeşilçay içiyorum diyetle ve sporla destekledim 3 ayda 11 kilo verdim..
Yarın sabah bu tarıfe göre içerim yeşilçayımı teşekkürler

Sabahları aç karnına yeşilçay içiyorum diyetle ve sporla destekledim 3 ayda 11 kilo verdim..
Yarın sabah bu tarıfe göre içerim yeşilçayımı teşekkürler

sadece yeşil çay mı içtin ?? bende hep yeşil çay içiyorum yarın da spor salonuna başlıyorum inş bende vericem bu kiloyu

inşallah cnm ..

ben önce çaydanlıkta suyu kaynatıyorum, kaynamış suyu büyük boy cezvede karışımı atıp 10.15 dk demliyorum, süzdükten sonra büyük kup bardakta içiyorum ama bu aralar biraz ara vericem kabızlık yapıo. 2 günde bir kullanıcam ama etkisi büyük kilo verdio tabiiiiiiii yedikelrimizede dikkat edicezki midemiz hazmedebilsin, yeşil çayda ona yardım edio :KK70: inş başarırsız başarırız....

sadece yeşil çay mı içtin ?? bende hep yeşil çay içiyorum yarın da spor salonuna başlıyorum inş bende vericem bu kiloyu

canım önceden sadece yeşil çay içiyordum, tadı alışılıo. ama duydumki kabuk tarçın, karanfil, yeşil çay karışımı daha çok işe yarımuş diyerek başladım. tadı çok kötü dilim ekşio sanki ama ben bal katıyorum tadı hoş oluo :KK70: birzck. çok mennun kaldım ama kabızlık yapıo sanırım bende etkisi oldu. azalltım iki günde bir akşamları içmeye başladım. ama en önemlisi midemizi hafif yiyecekelrle doldurmak. çayda mideye yardım ediyor hazmetmek kolaylaşıo. bol bol yeşillik yemekte çok faydalı canım inş etsini görürsün.

canım aklını karıştırmak istemem ama, sana birkaç önerim olucak. ama tabi senin düşüncen daha önemli. evliliğim 11. ayındayım aşırı kilo aldım 75 oldum düğünümde tam 57 kiloydum bana da ideal kiloydu. 18 kilo fazlam oldu. sebebi ise hormon gelişimi değişimi sitres oldu belkide bahene bunlar benim vücudum kilo almaya elverişli. elbiselerim olmuo, yeni aldıklarımı birkere giyer sonra içine giremez oldum derken 75 kiloya geldimmmm. çevremdekiler çok kilo aldın dikkat et doğumdan sonra seni düşünemiyoruz muhabbetler olunca ben çıldırdım haliyle, araştırdım araştırdım bi yol buldum kolay zahmetsiz. bir saat dans etmek, 100 kalori yakıyomuş, 1 saat hızlı tempo yürüyüş 250 kalori ama düzenli belirli saatlerde. uyguladım sana yemin ederim, 3 kilo verdim 1,50 haftada akşamları 6 dan sonra yemek yemedim. derken yürüyüşü bırakmak zorunda kaldım hava şartları yüzünden, dans etmeğe gelince onuda bıraktım derken daha fazla kilo aldım ne yapsam ne etsem veremiyordum. şimdi ise çaya başladım 2,50 kilo verdim. demek istedim birşeye başlayınca bırakmamak gerkio bırakında olucakalr ortada spora gitmek yerine dansı tavsiye ederim mezdeke oyna ama asla bırakma, sporu bıraktında daha çok kilo alıcaksın arkadaşım. sen diceksin dansı neden bıraktın die ev şartları uygun olmadından ama 1 saat bile olsa devam etmeye çalışcam. azıcık havaların ısnmasını bekliyorum başarılar sennle olsun...

inşallah cnm ..

ben önce çaydanlıkta suyu kaynatıyorum, kaynamış suyu büyük boy cezvede karışımı atıp 10.15 dk demliyorum, süzdükten sonra büyük kup bardakta içiyorum ama bu aralar biraz ara vericem kabızlık yapıo. 2 günde bir kullanıcam ama etkisi büyük kilo verdio tabiiiiiiii yedikelrimizede dikkat edicezki midemiz hazmedebilsin, yeşil çayda ona yardım edio :KK70: inş başarırsız başarırız...

saol cnm cevabın için bende deniyeyim bakalım nolucak.sanırım yanında bol su içmek gerekiyorki kabızlık olmasın..

saol cnm cevabın için bende deniyeyim bakalım nolucak.sanırım yanında bol su içmek gerekiyorki kabızlık olmasın..

canım ben günde 1,50 2 lt su içiyorum ama yine de kabızlık oluo sürekli, bende bekunis kullanıyorum arada düzelio .... ama bol su içmeni tavsiye ediyorum:...

şu an bu karışımdan içiyorum ve burayı yeni gördüm:KK1:
yalnız benim çayımda zencefil,limon ve tane karabiber de var:KK34: limonu bardağa sonradan atıyorum,kabuğuyla birlikte...düzenli yapsam işe yarar belki ama aklıma estikçe yapıyorum bunu..

Dün ve bugün bu tarife göre sabah aç karnına olmak üzere öğle ve akşam içtim..
Çok güzel tok tutuyor bu karışıma devam edeceğim..
Sonuçları yazacağım..

Sabah aç karnına içilen yeşil çayı şiddetle tavsiye ederim hele de sporla beraber desteklersen..
Diyetle ve sporla verdim ben kilolarımı..Yeşil çaya da çok şey borçluyum tabii

ben bu tarifi aylardır içiyorum. kilo sorunum yok ama yeşilçay harika bir antioksidan.cilde acayip iyi geliyor enerji veriyor ve rahatlatıyor.ayrıca yeşilçay poşetlerini göz altına koyabilirsiniz:)

yeşilçaya bende yeni başlayanlardanım. demleme olark içiyorum. ilk önceleri balık yağı kokusu gibi geliyordu şimdilerdi sanırım bu tada alışmaya başladım çok az bir koku duyuyorum. sizede bu şekilde koku geliyormu. ilk önceleri yeşil çayı içerken yanında birşeyler yiyordum sırf koku yüzünden. şimdi bıraktım :)

saol arkadasım birde bunu deniyelim bakalım nolucak:KK31:

güzel bir küre benziyor ben de deneyeceğim, teşekkürler!

slm kızlarr :) bnde acilen başlıycam bu küre. bi an önce 6 8 kilo arası vermem lazım. mezuniyetime tombul teyze olarak gitmek istemiyoruumm :KK43: ama ben sabah diyete girip öğlen bozan biri olduğum için çok zor kilo veriyoruumm :KK43:
bide bişey sorucam kızlar ben daha önceden antakya biberi çayı almıştım duymuşsunuzdur belki mesut yar bunun hapıyla zayıflamış bende çayını aldım ama düzenli içmedim diye bıraktım duruyo hala.:KK43: acaba oun faydası olur mu bi bilginiz var mı ?

bi arkdaşıma diyetisyeni süt ile beraber tarçın yutmasını önermişti yağ yakımını kolaylaştıran bir formülmüş bende yeni deniycem sizinlede paylaşıyım istedim..ben süt içemiyorum ama ılık su ile deniycm bende:)

kızlar bn bile kndme inanamıyorum ciddi ciddi diyet yapıyorum ben yaa :KK52::KK52:
şimdi diyebilirsiniz ne var bunda diye ama bu benm için iyi bi gelişme:)) çok kasmadan 3 4 ay da 8 kilo falan vermeye çalışıcam Allah'ın izniyle. böylece de sıkılıp bırakmamış olucam.
ama kızlarr sizlern yardımı olması lazım nolur tecrübelerinizi bizden esirgemeyin :KK42:
ben yaptıklarımı söyliyeyim yeşil çay tarifine başladım yemeklerden önce içip az yemeğe çalışıyorum veee günlük 30 dk yürüyüşler yapıyorum belki uzun değil ama zamanım ona el veriyo. baklım olumlu sonuçla alabilecek miyiimm :) hep birlikte görücezz :KK54:

X