Yüzdeki Rahatsız Edici Tüylerden Kurtulmak İçin

Tarrcinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
617
4
35
'' Rahatsız edici tüylerden kurtulmak için:

1) 10 gr vazelin, 30 gr lanolin ve 25 gr kırlangıç otu özünü bir tencereye koyup, içinde su kaynamakta olan başka bir tencerenin üstüne oturtarak, buharın sıcaklığıyla erimesini (benmari usulü) bekleyin.

2) Eriyince, 15 gr nişasta ekleyin, karıştırın, soğuyunca maske halinde yüzünüze sürüp, 8 saat sonra sıcak suyla yıkayın. Biraz uzun sürmekle birlikte oldukça etkili bir sistemdir. ''​

Bu yazı 1982 yılında basılmış ''Evimiz Ev Dekorasyon ve Aile Ansiklopedisi''nden alınmıştır.

Son düzenleme:
http://www.ortakhaber.com/v2/haberler/templates/haber.asp?articleid=421&zoneid=1&y=

....
Kadınların önemli rahatsızlıklarından olan yüz ve ellerdeki tüylenmeler genellikle böbrek ve böbrek üstü bezlerin rahatsızlığına işarettir. Bu sıkıntı verici duruma karşı kırlangıç otu kullanılabilir. Aşırı tüylenen bölgelere Kırlangıç otu usaresi sürülür. Bir saat sonra yumuşak formüllü bir sabunla yıkanır. Bu işlem deriyi biraz kurutacaktır. Bu bölgeye, portakal nergisi, papatya veya Kılıç otu kremi sürülmelidir. Bu tedaviye ek olarak Isırgan otu çayı ile bir kür uygulanmalıdır. Birkaç hafta boyunca günde 3-4 fincan ısırgan çayı içilmelidir. Yine bu tedaviyi güçlendirmek için Kırkkilit banyoları yapılabilir.
....

Son düzenleme:
kırlangıç otu hakkında daha fazla bilgisi olan veya daha önce kullanmış birileri varsa yardımcı olabilir mi acaba. bana denemeye değer gibi geldi. :sm_confused:
ben yüzümdeki tüyleri sarartıyorum ve zaman zaman alıyorum ama çok fazla sivilce ve kıl dönmesi oluyo bu yüzden :1no2: :çok üzgünüm:

çoğaltacağını sanmam çünkü biçok şifalı bitkiler kitabına da baktım. hepsinde kırlangıç otundan bahsediyo kullanım şekillerini farklı verse de. kökünden almak gerektiği falan da yazmıyo hiçbirinde ama merak ettiğim ne kadar etkilidir etkisini ne sürede gösterir (biliyorum kişiye göre değişir ama..) ve en önemlisi alerjiye sebep olur mu..sanırım daha önceden duyan veya kullanan kimse yok..

mereba tarçın bende yüzümdeki tüyleri sarartmak istiyorum ama kimileri uzatıyor falan diyor sen kullanıyorum demişsin bilirsin sence sahidende uzatırmı.sally hansen iyi diye duymuştum ama sen hangisini tavsiye edersin.off valla çekilmiyor bu tüy derdide insan kendini çok kötü hisediyor.ben capilex jel aldım yüz için ama alınmadan bir işe yaramıyormuş almayada korkuyorum dik ve sert çıkar diye neyse canım ben tavsiyelerini bekliyorum şimdiden tşkr

ya benimde gıdığımda azcık seyrek cansız tüyler var.ama tamamen yok olsun istiyorum.ne yapayım kızlar sizce.bu yazdıklarınız etki edermi...

mereba tarçın bende yüzümdeki tüyleri sarartmak istiyorum ama kimileri uzatıyor falan diyor sen kullanıyorum demişsin bilirsin sence sahidende uzatırmı.sally hansen iyi diye duymuştum ama sen hangisini tavsiye edersin.off valla çekilmiyor bu tüy derdide insan kendini çok kötü hisediyor.ben capilex jel aldım yüz için ama alınmadan bir işe yaramıyormuş almayada korkuyorum dik ve sert çıkar diye neyse canım ben tavsiyelerini bekliyorum şimdiden tşkr

evet malesef uzatıyo :1no2: güçlendirmiyo ama uzadığı için arada almak zorunda kalıyosun o da güçlendiriyo köküne dokununca.. bence de hiç dokunma. kremler almadan da etkili ama etkisini daha geç gösterir diye duymuştum ben. bi de çok hassas bi bölge alınca alerji sivilcelenme falan olabilir. olursa cildin kendini toparlaması uzun sürüyo kendimden biliyorum. tüylerden daha kötü görünüyo sonra

ya benimde gıdığımda azcık seyrek cansız tüyler var.ama tamamen yok olsun istiyorum.ne yapayım kızlar sizce.bu yazdıklarınız etki edermi...

denemekte fayda var aslında yani en azından bi zararı olacağını düşünmüyorum almaya gerek olmadığı için ama ben bi türlü fırsat bulamadım denemeye vaktim olmadı malzemelerini alıp hazırlayamadım fisfisfis

başka bir sitede hamam otu diye bir tüy dökücü otu sürdüm sonrada iz kaldı ,yandı, falan yazmışlar ot çöp demeyin dr a danışmadan bişey yapmayın bence

başka bir sitede hamam otu diye bir tüy dökücü otu sürdüm sonrada iz kaldı ,yandı, falan yazmışlar ot çöp demeyin dr a danışmadan bişey yapmayın bence

haklısınız dikkatli olmak lazım doğal diye yan etkisi olmayacak diye bişey yok a.s ama zaten böyle şeyleri kullanmadan önce küçük bi bölgede test etmek lazım. o zaman anlaşılır sanırım alerji yapıp yapmayacağı

cevabın için sağol canım kararsız kalmıştım alıp almamak konusunda.benim yüzümde sivilceler çıkmaya bahane arıyorlar mübarekler bide alırsak tam olacak .artık kesin bir çözüm bulunsada kurtulsak insan özgüvenini kaybediyor böylede ya,sabredecez artık bir çözüm bulana kadar.. ben yazılarınızı takip etmeye devam edecem inşallah yakında kesinn bir çözüm bulunur.

benim anladıgım tek şey var tüyleredn kurtulmak öyle kolay değil.herkezde denenen bir sonuç aynı etkiye sahip değil

kolay olmamasını geçtim duyduklarımdan sonra bana imkansız gibi geliyo artık..lazerle bile yok edilemiyosa kolay kolay :1no2: sinir bozucu küçük şeyler Kötü Kazen

cevabın için sağol canım kararsız kalmıştım alıp almamak konusunda.benim yüzümde sivilceler çıkmaya bahane arıyorlar mübarekler bide alırsak tam olacak .artık kesin bir çözüm bulunsada kurtulsak insan özgüvenini kaybediyor böylede ya,sabredecez artık bir çözüm bulana kadar.. ben yazılarınızı takip etmeye devam edecem inşallah yakında kesinn bir çözüm bulunur.

rica ederim canım a.s. inan bi süre sonra keşke hiç dokunmasaymışım öyle kalsa daha iyiydi dersin bi kere almaya başladınmı.. umarım canım umarımm..

arkadaşla benim yüzümde de çok tüğ vardı özellikle alnımda karınca yumurtası yağı kullandım şimidi yüzümde hiç tüğ yok tavsiye ederim çok etkili yan eykisi de yok

hamam oto sadece o anlık dökmek için sonra tekrar cıkar ve kullanımında sakınca yoktur ancak kullanılan bölgenin iyce yıkanması gerekir az bi miktar dahi kalsa bi müddet sonra yakar

arkadaşla benim yüzümde de çok tüğ vardı özellikle alnımda karınca yumurtası yağı kullandım şimidi yüzümde hiç tüğ yok tavsiye ederim çok etkili yan eykisi de yok

canım ya gerçekten hiçbir yan etkisi yokmu benimde tüylerle başım derttede ayrıca tekrar çıkmıyomu nasıl kullandın biraz anlatırmısın aklıma yattıda

X