Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları anaokulu ücreti nedir

hanımlar anaokuluna yazılırken ücret ödeyen varmı?benneyaptımki

mrb.devlet okullarında anasınıfı bünyesinde oluyo 60-72 ay grubu öğrenciler alınıyor ücreti 80,110 ytl arası değişiyor.MEB bağlı bağımsız anaokulları 36-72 ay grupları öğrenciler alınıyor ücretleri dediğim gibi okulun aldığı standarta göre değişiyor Ve yarım gün tam gün olma durumuna görede fark ediyor ortalama 75-90 arası yarım gün ise 150-200 arası tam gün oluyor.Kızmeslek liselerine bağlı uygulama anaokulları 200-300 arası değişebiliyo okula göre farklılıklar olabiliyor.Özel anaokulları ve kreşler ise en az 400 den başlıyor 800 hatta kolejler 1000-1400 buluyor.
Anaokulları çocukların sosyal,duygusal,bilişsel ve motor gelişim açısından ayrıca özbakım becerileri açısından çocuğunuza oldukça fayda sağlıyor ayrıca ilköğretime hazırlıyor gönderilmesi gerekli derim fakat sistem henüz her kesime göre oturamadığı için en azından çocuklarımızı ilköğretim bünyesindeki anasınıflarına gönderelim derim ayrıca ilköğretimede aynı okulda devam etmesi çocukların okulu sevmesi alışması açısından oldukça faydalıdır..

canım tşk cevabın için tşk. bizden 300 ytl istediler.daha veremedik.okul devlet okulu yarım gün.okul açıldığından beri yaptığımız masraf 1milyon ytl yi geçti.diyeceksinki çocuğumm canı sağolsun dahhada fazlasını yaparım.ama anlayışsız müdür yardımcısıı.okula çağırılıyorum. ve durumumu anlatıyorum yok veremiyoruzz.diyorum.öğretmen çocuğa parayı vermezseniz seni sınıfa almayacağım diyor.oda müdür yardımcısının elçisi imiş
.bunun üzerine okul açıldı açılalı çok gerginimm çok üzgünüm geçim derdi bir yana dediklerine bakar mısın seni sınıfa almayacağım denilen çocuk 6 yaşında bir çocuk bunun psikolojisi ne olur size soruyorum.ne olur bir yol bir akıl verin yokk yokk canımımı verim çocuğumu okuldan alimm gidip o myardımcısını gebertim.

canım derhal okulu değiştir orası soyguncu yuvası

biz yazılırken 125 lira ödedik bide ikinci dönem 125 lira vericez
ama bunun yanında ufak tefek masraflar oluyo

bana masraf demeeeee:KK43:(((haftada 3 gün istenilen şeyleri görsen şasarsın arkadaşım. 60 milyon kitap parası 80 milyon folklor parası.cidden elimden geleni yapmasam zoruma gidiyor ya herşeyi tamını istiyorlar eksiksiz. pamuk,alüminyum folyo, bir çile yün iplik v bunun gibi.... devlet okulu birde.

biz kitap parası 30 lira verdik onu dışında çok büyük bişi istemediler etkinlik malzemelerini dönem başında 60 liralık kırtasiye masrafı yapmıştık
ama gerçektensizin baya masraflı

vallahi okul masrafı ödediğimiz paralar hariç 150ytl tuttu.en kalitelilerinden aldırdılar.diyorum ya ihtiyaç listesi hariç daha neler varrr

her ay abla parası birde yaka kartı çıkarttırmışlar 1,5 milyon ytl efendim anaokulu okula başlama hatırasıymış ooooff offffff

canım tşk cevabın için tşk. bizden 300 ytl istediler.daha veremedik.okul devlet okulu yarım gün.okul açıldığından beri yaptığımız masraf 1milyon ytl yi geçti.diyeceksinki çocuğumm canı sağolsun dahhada fazlasını yaparım.ama anlayışsız müdür yardımcısıı.okula çağırılıyorum. ve durumumu anlatıyorum yok veremiyoruzz.diyorum.öğretmen çocuğa parayı vermezseniz seni sınıfa almayacağım diyor.oda müdür yardımcısının elçisi imiş
.bunun üzerine okul açıldı açılalı çok gerginimm çok üzgünüm geçim derdi bir yana dediklerine bakar mısın seni sınıfa almayacağım denilen çocuk 6 yaşında bir çocuk bunun psikolojisi ne olur size soruyorum.ne olur bir yol bir akıl verin yokk yokk canımımı verim çocuğumu okuldan alimm gidip o myardımcısını gebertim.

kesinlikle çok yanlış bir davranış bencede baska okul bakım derım o yaş çocugunun sosyal duygusal,gelişimini ve psikolojisini çok kötü etkıler,eğer baska okul bulamıyorsanızda anaokuluna gıtmesın derım bende anaokulu öğretmeniyimim ama bu durum karsısında söylenecek bişey yok tek çocuk mu? tekse sizde evde ilgilenebilir güzel vakıt geçirebilir renkleri,şarkıları,çizgi çalışması yaptırabilirsiniz nette çok güzel etkınlık siteleri de bulunuyo,son durumları yazarsan sevinirim.

merhaba ben kızımı özele yazdırdım 1 eylülde o zaman 350 ytl +(bir kereye mahsus 150 ytl kırtasiye masrafı aldılar )şimdi her ay 350 ytl ödüyoruz ama başka birşeyde istemiyorlar eksta ayda bir aile katılımlı evde etkinlik yapıp götürüyorsun onun masrafı ne olursa artık yarım gün gidiyor benim kızım 12-6 arası tam gün olursada 450 ytl=)a.s.

milli eğitimi aradım bu para mecbur muş canım 300ytl 3 ay boyunca ödeyeceğim 100ytl.ama haram olsun.çocuğumun hakkı onlara. haydi kızlar okulaymışşş.yalan .haydi parası olanlar okula.

benimde oğlum anasınıfına başladı..ayda 75 tl.veriyoruz..karşılığında ne alıyoruz hiçbirşey........ adi meyve suları ...dibi tutmuş makarnalar ve devamlı poğaça :KK43:( düzeleceğide yok maaalesef..
milletimiz, tepkisiz bir millet olduğu için, herkez çocuğu okula bırakıp arkasına bile bakmadan kaçma derdinde .
kimse ses çıkarmadığı için müdürümüz kar yapacağım derken ,çocuklar aç kalıyor kimsenin umursadığı yok.tek benim söylememle olmuyor :KK43:
çok dertliyim bu konuda

evet ne desen haklısın duyarsız ve kör bir milletiz işimize gelirse ses çıkartırız .bende maalesef 300ytl yi 3 taksitle ödeyeceğim ve neden MİLLİ EĞİTİM okullara para vermiyormuş,okullarda biz velilerden almak zorundaymış.kardeş bizde bağımlılık yok artık neyse

milli eğitimi aradım bu para mecbur muş canım 300ytl 3 ay boyunca ödeyeceğim 100ytl.ama haram olsun.çocuğumun hakkı onlara. haydi kızlar okulaymışşş.yalan .haydi parası olanlar okula.

eski bir haydi kızlar okula temsilcisi olarak yazınızı görünce yazmak istedim....haydi kızlar okula bir yalan değildi....çok fazla okumayan ve devamsızlık yapan çocuğu okula kazandırdık...sosyal yardım kuruluşları ve kaymakamlık desteği artı milli eğitim destekleriyle çocukların ihtiyaçlarını karşıladık, bu kampanya sırasında barakalarda yaşayan, ayağında ayakkabıyı bırakın, çorabı olmayan çocuklarla karşılaştık ve elimizden geldiği kadar yardım ettik...

ancak şunu da belirtmeliyim ki, okul öncesi eğitim zorunlu olmadığı için milli eğitim bünyesinde açılan anasınıfları 300 ytl gibi bir ücret alıyor....son günlerde okul öncesi eğitimin de zorunlu olması gündemde...zorunlu olursa bunun için milli eğitim bünyesinde açılan anasınıflarında para alınmayacak ve herkes çocuğunu anasınıfına göndermeye mecbur olacak...göndermeyenlerin kapısına görevliler gidecek....bu proje ne zaman gerçekleşir bilemem...ancak 7- 14 arasında çocukları okula kazandırmaya çalışırken çektiğimiz zorlukları hatırladım keşke her veli sizin kadar çocuğunu okula göndermeye istekli olsa....çocuğunuz için sağlık ve iyi bir eğitim dileklerimle...

Ben kızımı ana sınıfına yazdırırken başta 100 tl verdim, aylık 75 tl de okul aidatı var. Birde okulun ilk gününde bir malzeme listesi vermişlerdi onları aldık. Birde 40 tl kitap ve 50 tl de önlük parası verdik. Çocuklar aynı örnek giyinsin aralarında çok süslü giyinenler oluyormuş o zamanda diğer çocuklar evde ağlıyorlarmış diye yaptılar bu uygulamayı.
Ben okulumdan müthiş memnunum, her gün kahvaltılarını yaptırıyorlar, bir gün poğaça yerlerse diğer gün simit veya yumurta, salam gibi şeyler yiyorlar, haftanın bir günüde veli günü o zamanda sırasıyla veliler bir şeyler hazırlıyorlar.
Hem okulun verdiği eğitimden hemde öğretmenlerimizden çok memnunum. Kızımdaki değişim müthiş bir şey, bizler bile şaşırıyoruz. 6 yaşında olmasına rağmen sanki karşımda 15 yaşında bir kız çocuğu var. Kendimi şanslı velilerden hissediyorum.
Ancak gerçekten müthiş paralar istenmiş bazı arkadaşlardan şaşırdım kaldım. Bir başka arkadaşımda aylık 130 tl ödüyor. Sonuçta galiba ne koparırsak kardır zihniyetiyle yapılıyor bu işler.

masraflar servis hariçher ay350 lira,,,
benim yolladığım okul devlet okulu kıyafeti bile zorunlu tuttular ben okutmak istiyorum.okul para için 40 takla atıyor

bizimki de devlet okulu. sene başında 260 tl.kırtasiye parası aldılar. ayrıca her ay 25 tl. aidat ödüyoruz aidat miktarını valilik belirlemiş diğer masrafta kaliteli malz.olduğu için bu kadar yüksekmiş bazı veliler itiraz etsede kabul edildi beslenmeyi de dönüşümlü toplu beslenme şeklinde yapıyoruz çocukta memnun bizde...

bende bu konuda bişi yazmak istiyorum....bir arkadaş anaokulu mecburiyeti gelince demiş...bangır bangır bağırdılar...okul öncesi eğitim şart die...madem şart olandan alsınlar olmayanlarıda zorlamasınlar.benden kayıt için bir okul 500 lira istedi devlet okulu bu...başka bi okul 250 ver dedi....meb e mail attım...kayıt parası die bir şey söz konusu olamaz mecburiyet yoktur...zaten çocuğun giderleri için 75 lira aidat alınmaktadır die cvp yolladılar...hakkınızı yedirmeyin...kimse kolay kazanmıor parayı...zaten bu zmnda sokağa atacak paramızda yok...ÇOCUKLARIMIZIN ıYı EĞıTıM ALMASINI ıSTEMEMıZ SUÇ.

X