Gebelikle ilgili sorular

merhaba doktor bey 11 haftalık hamileyim. düşük riskimden dolayı haftada bir kere pruloton depat kullanıyorum. 12. ci haftaya kadar iğneye devam. benim rahim ağzı iltihabım var, gebelikten önce de vardı ilaçlarla geçmedi kronikleşmiş, smearda kronik servisit çıkmıştı. doktora söledim muayene etmeden gynolomexın 600 mg verdi, gebelikte bu ilacı kullanmamım bir zararı olur mu?? teşekkür ederim..

Kronik servisitte tedaviye gerek yok, gebelik süresince akıntınız artacak, zararı yok. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim

Merhaba doktor bey ben dort ay once 6 haftalik dusuk yaptim tum tetkikler normal cikti smear pap test torch cmv haric cmv igg 45 cikti igm 15.99 cikti iki ay sonra yine testi tekrarladim bugun sonuclari aldim cmv igg 46 cikti igm 19.40,igm degerler yukselmis bu ne anlama gelir simdi ben hamile kalabilirim mi bi sakincasi var mi enfeksiyonum gecmis mi gecmemis mi.

Ayrica avidite testi yaptirmami onerdiniz ama bu test bizde yokmus cunku ben Kosova da yasiyorum simdi ne yapmami onerirsiniz.
Cevabiniz icin simdiden tesekurederim

Avidite testi yaptırmanızı önerdim, öneririm. Maalesef bu kadar yorum yapabiliyorum. Kararı oradaki doktorunuzla vereceksiniz. Geçmiş olsun...

Merhaba doktor bey, uzun soluklu sarı-yeşil yoğın kıvamlı akıntım var. Bu akıntı gebe kalmama engel olur mu? Nasıl bir tedavi süreci geçirmeliyim, hangi testler yapılmalıdır neden olduğunu öğrenmek için? Bazen çok yoğun geliyor ve kötü kokulu olması rahatsız edici oluyor. Gebe kalmama engel olur mu korkuyorum?

Muayene olmanızı öneririm. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Pıhtılaşma ile ilgili birkaç test yaptırdım.Sonuçlarıma bakabilir misiniz?

Test Adı Test Sonucu En Düşük Normal Değer En Yüksek Normal Değer
Anti kardiolipin Ig G 4.7 0 15
Anti kardiolipin Ig M 2.5 0 15
Lupus antikoagülan NEGATİF

Merhaba doktor bey bugün doktora gttm ve genel bir muayne sonucunda rahim ağzında küçük bir yara tespit edildi ve smear testi yapıldı kan ve idrar tahlili yapıldı sonuçlar öğleden sonra çıkıcak bu yaranın spermlere zararı olur mu yani gebe kalmamı engeller mi?

Engellemez, gebe kalmanız dileğiyle...

Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Pıhtılaşma ile ilgili birkaç test yaptırdım.Sonuçlarıma bakabilir misiniz?

Test Adı Test Sonucu En Düşük Normal Değer En Yüksek Normal Değer
Anti kardiolipin Ig G 4.7 0 15
Anti kardiolipin Ig M 2.5 0 15
Lupus antikoagülan NEGATİF

Normal sınızrlada. Gebe kalmanıza engel bir durum yok

Hocam Merhaba;

Adetimin 21 günü yapılan progesterone sonuçlarım aşağıdaki gibidir, birde adetin 3. günü gidecem sizden ön bilgi alabilir miyim?

progesteron 5.94 çıktı
folliküler faz 0,2
ovulasyon faz 0,8
luteal faz 1,??(görünmüyo)
postmenapozal 0,1

Şimdiden teşekkürler

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Akıntım için dr.a göründüm fitil, krem tek kullanımlık bir adet antibiyotik verdi. Eğer döllenme olduysa kullanmamım bir sakıncası olur mu? Bir de rahim kalınlaşması var dedi çatlatma iğnesinden sonra 8. Günüm idi. Bu gebelik mi yoksa adet belirtisi midir?

Son düzenleme:
Hocam Merhaba;

Adetimin 21 günü yapılan progesterone sonuçlarım aşağıdaki gibidir, birde adetin 3. günü gidecem sizden ön bilgi alabilir miyim?

progesteron 5.94 çıktı
folliküler faz 0,2
ovulasyon faz 0,8
luteal faz 1,??(görünmüyo)
postmenapozal 0,1

Şimdiden teşekkürler

Progesteron seviyeniz gayet iyi. Ben artık istemiyorum. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Akıntım için dr.a göründüm fitil, krem tek kullanımlık bir adet antibiyotik verdi. Eğer döllenme olduysa kullanmamım bir sakıncası olur mu? Bir de rahim kalınlaşması var dedi çatlatma iğnesinden sonra 8. Günüm idi. Bu gebelik mi yoksa adet belirtisi midir?

Gebe olduğunzu adetinizin gecikmesi ile birlikte yaptıracağınız gebeilk testi ile öğreneceksiniz. Şu anda kullanacağınız ilaçlar bebeğinizi olumsuz etkilemeyecektir. Gebe olmanız dileğiyle...

ben otomatik hesaplayıcılarla yumurtlAMA TARİHİMİ hesapladım 17 18 19 çıkıyo fakat 25 inde falan yani on gun kala adetime cok kasık agrılarım oluyo akıntım oluyo yumurtlama ogun oluyo olabilirmi hocam

ben otomatik hesaplayıcılarla yumurtlAMA TARİHİMİ hesapladım 17 18 19 çıkıyo fakat 25 inde falan yani on gun kala adetime cok kasık agrılarım oluyo akıntım oluyo yumurtlama ogun oluyo olabilirmi hocam

Yumurtlamadan 14 gün sonra kanama olmaktadır. Emin olmak isterseniz yumurtlama testi de kullanabilirsiniz. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

merhaba doktor bey 3 aylık gebeyim, dün muyene oldum rahim ağzı yarası var ve enfeksiyon yapmış dendi. erken doğuma neden olabilir denildi ne yapmam lazım erken doğum olmasından korkuyorum. iltihap için pimafucin fitil verildi kulandım ama bir faydası olmadı. ultrasonda bebek için herşey güzel olduğunu söyledi doktorum.

Hocam 38+5 günlük gebeyim, bebeğim 30 haftada ters dönmüştü normal doğum için hazırlanmıştı ancak dün vaginal muayene yapıldı ve bebeğin doğum kanalına henüz girmediği açılmanın parmak ucu sevyesinde olduğu sezeryan olabilme ihtimali söylendi. ben beklemek istedim. eve geldikten bir kaç saat sonra bir kaç damla kahverengi leke gördüm çamaşırımda bugün de sarı renkte açık pembeye yakın sümüksü akıntım oldu bu nişanmıdır yoksa bebek kanala mı inmeye çalışıyor yoksa normal bir durum mudur..

Merhaba hocam benim regl günlerim çok düzenlidir her 24 günde bir muhakkak olur bu ay duphaston ilaç kullanıyorum dün regl olmam gerekliydi ama olmadı yarın duphaston tabletimin son günü duphaston her ay düzenli olan ve olması gereken regl günümde etki yapmış olabilirmi acaba.

Merhaba doktor bey, çatlatma iğne sonucu hüsranla sonuçlandı, adet oldum. İğnenin 17. Günü gebe olmadığımı fakat 6 cmlik kistim olduğumu öğrendim. Bir gün sonra adet oldum. Adetle kistim atılır mı yoksa ilaç kullanmalıyım mı? Normalde pko teşhisimde vardı. Ama bu kadarbüyük bir kistolması beni endişelendirdi. Klomende 2. Ayım çatlatma iğnesinde 1.ayım idi bundan sonra ara mı vermeliyimkist nasıl kaybolur? Klomeni tekrar kullanabilir miyim?

Merhaba doktor bey, çatlatma iğne sonucu hüsranla sonuçlandı, adet oldum. İğnenin 17. Günü gebe olmadığımı fakat 6 cmlik kistim olduğumu öğrendim. Bir gün sonra adet oldum. Adetle kistim atılır mı yoksa ilaç kullanmalıyım mı? Normalde pko teşhisimde vardı. Ama bu kadarbüyük bir kistolması beni endişelendirdi. Klomende 2. Ayım çatlatma iğnesinde 1.ayım idi bundan sonra ara mı vermeliyimkist nasıl kaybolur? Klomeni tekrar kullanabilir miyim?

Yumurtalık kistleri 2. adetten sonra sıklıkla ortadan kaybolmaktadır. Eğer ilaçsız adet göremiyorsanız, daha önce kullandığınız doğum kontrol hapını doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

X