Ariel Leke Çıkarıcı Masalı

deniz_gunes

Hayat devam ediyor...
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2007
17.040
11.242
Malum yaz geldi, çeşitli dondurma, çikolata vs. tüketimi arttı..a.s

Oğlumun tişörtleri de, bu lekelerle dolu..Eşimin bir gömleğinde de dolmakalem lekesi vardı..Tabii reklamlara güvenerek, bu lekeleri önemsemedim..:1closedeyes:

Dün meşhur Ariel leke çıkarıcıdan alayım da deneyim dedim..
Sonuç ;hüsran..
Meyveli dondurma, kakaolu süt lekeleri aynen duruyor, bu lekeler durduğuna göre dolmakalem lekesi de normal olarak çıkmamış..:1shok:

Hiç memnun kalmadım, tavsiye etmiyorum..

Ariel leke çıkarıcının, inatçı zor lekeleri bile kolayca çıkaracağını söyleyen Ariel üreticilerine saygılarımı sunarım..:1closedeyes:

(İnternette Ariel leke çıkarıcının hiçbir işe yaramadığını yazan birkaç tüketici şikayetlerine de rastladım)

Aynı şey kosla vanish içinde geçerli:kızgın:
Ufacıcık bir dondurma lekesini çıkaramadı gitti:1closedeyes:

Aynı şey kosla vanish içinde geçerli:kızgın:
Ufacıcık bir dondurma lekesini çıkaramadı gitti:1closedeyes:

Açıkcası Kosla kullanmadım..Onu da denemeyi düşünüyordum..

Bunlar zor leke derken ne kastediyorlar acaba? Mail atıp sordum ama Ariel e, reklamını yaptığınız zor inatçı lekeler nedir merak ettim dedim? Cevap bekliyorum..

Gerçekten şaşırıyorum ben.. Kendime yani..:1shok:
Hiç öyle leke çıkarıcı kullanma gereksinimi duymadım hayatım boyunca..:sm_confused:
Eşimin mesleği gereği gerçekten çok pis kıyafetleri olur.. Atarım makinaya pırıl pırıl çıkar hep..:dance:
Evet Ariel kullanıyorum ama deterjanını sadece..fisfisfis

Gerçekten şaşırıyorum ben.. Kendime yani..:1shok:
Hiç öyle leke çıkarıcı kullanma gereksinimi duymadım hayatım boyunca..:sm_confused:
Eşimin mesleği gereği gerçekten çok pis kıyafetleri olur.. Atarım makinaya pırıl pırıl çıkar hep..:dance:
Evet Ariel kullanıyorum ama deterjanını sadece..fisfisfis

Ben de Areil ve Alo kullanıyorum..Eşinin kıyafetlerindeki lekeleri bilemem ama çocuğum büyümeden önce benim de leke sorumun fazla yoktu..Şimdi dondurma vs çok yiyor..Ama dediğim gibi meyveli dondurma, meyveli süt lekeleri ve hiç olmayan dolmakalem lekesi çıkmadı..

Ben çıkartırım ama bir şekilde..kafamçokkarıştı

Ben de Areil ve Alo kullanıyorum..Eşinin kıyafetlerindeki lekeleri bilemem ama çocuğum büyümeden önce benim de leke sorumun fazla yoktu..Şimdi dondurma vs çok yiyor..Ama dediğim gibi meyveli dondurma, meyveli süt lekeleri ve hiç olmayan dolmakalem lekesi çıkmadı..

Ben çıkartırım ama bir şekilde..kafamçokkarıştı

Tabii şimdi evlat sahibi olmadan da ahkam kesmek kolay bana..:smiley-cool:
Ben de hemen her akşam dondurma yerim,mutlaka döker,saçarım diyecem ama çocuk ve koca kadının yemesi,dökmesi bir mi?fisfisfis
Eşimin kıyafetleri hep makina yağı filan olurdu özellikle eski işindeyken rezaletti yani..:bbo:
Allah kolaylık versin valla,gerçekten zor işler bunlar..yerimseniben

ne arıel ne kosla nede herhangi bir leke çıkarıcı hiç bi işe yaramıyor şakkıdı

ne arıel ne kosla nede herhangi bir leke çıkarıcı hiç bi işe yaramıyor şakkıdı

Valla bende işe yaramadı..Yukarda yazdığım tecrübelerden sonra inat edip, aynı lekelerde 1-2 sefer daha denedim..Hatta elimle çitiledim inat deyip ama olmadı..

Çocuk işte ,aklı erse sorucam oğluma'' ne lekesi bunlar ne döktün okulda'' diye ama gıda lekesi belli..Ya meyveli dondurma, ya meyveli süt anlamadım vesselam...

Bende pek kullanmadım,ama bildiğim kadarıyla yıkamadan önce,lekenin üzerine döküp bi süre bekletmek gerekiyor.yerimsenibenDaha etkili oluyormuş.Arkadaşlar ne Ariel,ne başkası OMO gerçekten çok farklı.Fiatı daha fazla inanın değiyor.a.sa.s

bende oğlumun tişörtüne kullandım ama mahvetti tişörtü üstelik hediyedi ve daha 1 kere giydirdim malum çocuk 1 günde meyve lekeleri ne istersen var bende çıkarır nasılsa diye önemsemedim ama sonuç hüsran:eek:klava::kızgın:hiç güzel değil:mymeka:

ama domestosun renkliler için olan varyaleke çıkarıcısı ondan çok memnunum tavsiye ediyorum herkesea.s.
ama ariel aslayasakkelimeyasakkelime

Bende pek kullanmadım,ama bildiğim kadarıyla yıkamadan önce,lekenin üzerine döküp bi süre bekletmek gerekiyor.yerimsenibenDaha etkili oluyormuş.Arkadaşlar ne Ariel,ne başkası OMO gerçekten çok farklı.Fiatı daha fazla inanın değiyor.a.sa.s

Omo nun normal deterjanından bahsediyorsun sanırım..Birara kullanmıştım ama uzun zaman oldu..Tekrar denemekte fayda var..

açık renk eteğime salça döktüm, beyaz eşarbıma dondurma, eteğime yemek vs. her nerde leke varsa kosla vanish max itina ile temizledi ben çok memnunum. lekenin üzerine sürüp kurumasına izin vermeden yıkıyorsunuz ve hiç bir leke kalmıyor!

Hiç denemedim ama merak ediyorum..

bende oğlumun tişörtüne kullandım ama mahvetti tişörtü üstelik hediyedi ve daha 1 kere giydirdim malum çocuk 1 günde meyve lekeleri ne istersen var bende çıkarır nasılsa diye önemsemedim ama sonuç hüsran:eek:klava::kızgın:hiç güzel değil:mymeka:

ama domestosun renkliler için olan varyaleke çıkarıcısı ondan çok memnunum tavsiye ediyorum herkesea.s.
ama ariel aslayasakkelimeyasakkelime

Bunu da duydum..CADIARZU

Reklamlardan esinlenip bende aldım koslanınkini halılarda denedim
evet bütün lekeler yok çamaşırda henüz denemedim ama üstündeki
yazıları okuyunca etkili olabilmesi için 3-4 saat çamaşırı bekletmeniz gerekiyor yazıyor
bu seferde çamaşır yıpranmazmı peki :uhm:

Reklamlardan esinlenip bende aldım koslanınkini halılarda denedim
evet bütün lekeler yok çamaşırda henüz denemedim ama üstündeki
yazıları okuyunca etkili olabilmesi için 3-4 saat çamaşırı bekletmeniz gerekiyor yazıyor
bu seferde çamaşır yıpranmazmı peki :uhm:

Valla arkadaşım..Makinede yıkama talimatını uyguladım ben elde değil..
Makinenin ön gözüne 1 kapak koyun .......diye devam ediyordu...:icecream:

arkadaşlar benim oğlum dondurma vs çok yiyor bende pril bulaşık deterjanı amlatıyorum lekelerin üstüne sonrada makinaya atıyorum ve migros leke çıkarıcı ekliyoru süper leke hiç kalmıyor tavsiye ederiim

Deterjan yanında hediye verdiklerinden sıvı leke çıkartıcısını aldım. Ben bu tarz ürünleri beyazlarda 30 derecede denerim. Kosla'yı zamanında deneyip hayal kırıklığı yaşamıştım. Ariel'i de 30 derecede beyazlarda denedim, bembeyaz lekesiz çıktı çamaşırlarım. Sonra çıkmayan veya çıkmayacağını düşündüğüm lekeler olur diye dolaba kaldırdım. Açıkcası yıkadığım çamaşırlarda leke çıkmaması gibi bir durumla bu zamana kadar şeftali lekesi dışında karşılaşmadım.

Geçenlerde ciddi anlamda deneme fırsatı buldum. Kuaförde üstüme boya bulaştırmışlar, makinaya atmak için kirlilikten çıkartınca fark ettim. Hemen ariel sıvı leke çıkartıcıyı döktüm 10 dk. beklettim, makinaya atıp normal ( deterjan, yumuşatıcı koyarak, renkli 30 derecede ) yıkadım. Pırıl pırıl çıktı.

İlk Koslayı denedim, lekeli yerleri deldi. Domesto Rengarenk bütün lekeleri çıkarıyor ve renklilerin renklerine zarar vermiyor. Arieli bende denedim, sonuç sıfır.

Arieli denemedim, ama o markayı kesinlikle kullanmıyorum, sizin için ne kadar önemli bilmiyorum ama israil markası olduğunu okuduğumdan beri eşim eve kesinlikle ariel ürünleri sokmuyor

benim de iki oğlum var ve malesef leke sorununu ben de yoğun şekilde yaşıyorum, kosla dan çok memnunum, yıkamadan önce lekenin üzerine döküp beş dakika kadar bekletip, makinaya atıyorum, 6 derecede lekeden iz kalmıyor gerçekten

aynı etkiyi kosla halı şampuanından göremedim yalnız

vallh kızlar bende hepsını denedım sonuc husran bence yıkamadan once lekelı tarafa pırıl ekleyın yanı bulasık detarjanı sonrada makıneye attın lekeden eser kalmıyo genelde
cok agır bı leke ıse ılk once cıtıleyın sonrada makıneya attın derım hepsınden bınkat ıı
ben domestosta aldım oda aynı
koslada aldım oda hıusran
arıle aldım ısın kotusu 3 kutu aldım takım
ne yapıcam bılmıyorum gerısını bunların hepsı bırere kullanımda kaldılar oyle yer tutuyolar

Deterjan yanında hediye verdiklerinden sıvı leke çıkartıcısını aldım
aynen geçen gün bende aldım hatta iki tane birdendi hediyesi birini ablama verdim henüz hiç kullanmadım!
bakalım bende sonuç ne olacak

zaten ariel yabancı kullanmayın dıyorlar yaa........
bılıyorum baska yabancılarda varda...
neyse yaaa işte öyle bişi ben ariel hiç almıyorum zaten....

X