erkek infertilitesinde tüp bebekle ilk denemede hamile kalan varmı?başarı oranı nedir

nil_alp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2010
762
86
arkadaşlar eşimde sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu var...doğal yolla ve aşılama olmazmış.o nedenle tüp bebeğe başlıyoruz...ilk denemem olduğundan tutarmı tutmaz mı bilmiyorum...erkek kısırlığında ilk denemede hamile kalan varmı? yada doktorlar % kaç şans veriyorlar?

tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:KK71::KK71::KK71:

Doktorum erkekte sorun olmasının kadında sorun olmasından iyi olduğunu çünkü erkekte sorunun belli olduğunu ama kadında birsürü şey çıkabileceğini söylemişti bize. İlk denememiz ne yazık ki kimyasal gebelikle sonuçlandı, 2. denememizde IMSI tekniği ile spermler büyütülerek seçildi meğer bizim o azıcık spermlerimizde testlerde çıkmayan anormalliklerde varmış. Başlarında hava birikmesi oluyormuş. Imsı tekniğinde spermler 6000 kat büyütülerek içlerinden sağlıklıları seçiliyor. Çok şükür 15 haftalık hamileyim şimdi. İlk denememizde sayımız 5000 hareketlilik ve morfoloji %5 ti. Sonra 4 ay boyunca keçiboynuzu kürü ve solgar ın male multiple diye bir ilacını kullandı eşim ve 2. denememizde sayımız 100.000 olmuştu. hareketlilik ve morfoloji de oranlar değişmedi ama sayı artınca onlarda otomatikmen artmış oldu. Sana tavsiyem mutlaka IMSI tekniği olan bir merkez seç. Biz memorialde Güvenç beyle tedavi olmuştuk. İnşallah sağlıkla evladına kavuşursun.

merhabalar benim eşimde de sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu vardı. bize de tüp bebek dediler ilk denememizde oldu şimdi 2 yaşında bi kızımız var. Allah her isteyeni çocuk sahibi yapsın arkadaşlar..

merhaba benim eşimde sperm sayısı sıfırdı.bendede tüplerde alındı ve bir sürü sorun vardı hamileyim hala sorunlarla uğraşıyorum.ilk deneme kimyasal 2. dondurulmuş tuttu.Allhaın işiyle doktorun kabiliyeti merkezin güvenilir olması bir araya geldi anlıycan Allah ol dedi.kimisi ilkinde kimisi 5. de tutturuyo.En önemlisi kucana alıyomusun o önemli tutması işin en kolayı.

sayı ve morfoloji sorunumuz vardı bizimde
ilk denemede tuttu çok şükür şimdi 7 haftalık hamileyim
tedavin hakkında hayırlı olsun

ben de varım kızlar ama ... ben birkaç gün önce 8.haftamda bebeğimi kaybettim.kalbi durmuş.hamile kalmak diil, onu devam ettirebilmek önemli.rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

ne güzel bazı arkadaşlar ilk denemede hamile kalmışlar darısı başımıza inşşş:KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar eşimde sperm azlığı ve morfoloji bozukluğu var...doğal yolla ve aşılama olmazmış.o nedenle tüp bebeğe başlıyoruz...ilk denemem olduğundan tutarmı tutmaz mı bilmiyorum...erkek kısırlığında ilk denemede hamile kalan varmı? yada doktorlar % kaç şans veriyorlar?

tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:KK71::KK71::KK71:

Selam canim
Öncelikle Rabbim tum isteyenlere hayirli salih evlatlar versin insallahhhh Önemli olan Rabbimin istemesi yeterki ol desin yeterki istesin nasip kimet isi Yuce yaradanim ne zaman nasip ettiyse gelecek insallahhh mesela bizim 7. denemede yani migro tedavimde oldu benim esimin spermi hic yoktu yani azo spermiydi dr lar asla cocugunuz olmaz demislerdi birde benim yumurta rezervim bitmisti ve tam 20 yilimi verdim bu ugurda bakiyorsun sebebsiz infertile kadin ve erkekte hic bir problem yok genede olmuyor tupde deneseler diyecegim Rabbim hakkimizda hayirlisini nasip etsin insallah sizinde ilk denemede olur canim.
Rabbim kimseyi bu dertle imtehan etmesin cektigim icin coook iyi biliyorum.
Yasin kac?
Esinin yasi kac?
Mevlam insallah ilk denemende melegini nasip eder canim Rabbim aratmasin her daim duamdasiniz sevgiler h.k:KK16:

benim yaşım 23 eşimin yaşı 30 bu ilk denememiz olucak...

eşimin son testte sperm sayısı 14 milyon morfolojiside %99du...

yani sadece spermlerin % 1 i düzgün...mikroenjeksiyon yapılcak...

bende hiç ama hiç sorun yok ne hormonlarda ne rahmimde yaşımda genç ya bunlar avantaj olurmu ki??

bende hiç ama hiç sorun yok ne hormonlarda ne rahmimde yaşımda genç ya bunlar avantaj olurmu ki??

en büyük avantaj sende sorun olmaması canım bizdede aynı sorun vardı ben ilk denemede hamile kaldım anca 6. haftada kürtaj oldum...

en büyük avantaj sende sorun olmaması canım bizdede aynı sorun vardı ben ilk denemede hamile kaldım anca 6. haftada kürtaj oldum...

ayy çok şükür rabbime.inşş ilk denemede bende hamile kalırım sağlıklı bir şekilde...eşimin ilk testte sayısı 2milyon çıkmıştı ihtimal daha azdı morfolojisi baya bozuk die.ama sonra bitkisel kürler vs. ile sayısını 14milyona çıkınca tabi düzgün sperm sayısı da arttı çok şükür..doktorlarda daha umutlu konuştular...allah nasip ederde inş herşey güzel giderrr:KK66::KK66:

ayy çok şükür rabbime.inşş ilk denemede bende hamile kalırım sağlıklı bir şekilde...eşimin ilk testte sayısı 2milyon çıkmıştı ihtimal daha azdı morfolojisi baya bozuk die.ama sonra bitkisel kürler vs. ile sayısını 14milyona çıkınca tabi düzgün sperm sayısı da arttı çok şükür..doktorlarda daha umutlu konuştular...allah nasip ederde inş herşey güzel giderrr:KK66::KK66:

hangi bitkisel kürü kullandın canım bizde kullanalım...

canım keçiboynuzu kürünü içio sabah akşam..sonra muslu medine ballı pekmezli macun var onu yiyo..birde en son kayınvalidem ahmet marankinin sperm artırıcı bir macun tarifini alıp yaptırdı sabah akşam birer kaşık ondan yiyor...

hergün 1tane muz ve badem fındık gibi yiyecekler yiyor..6günde 2milyondan 14milyon oldu canım değer..daha öncede böyle yükselmişti ama sonra biz bıraktık kullanmayı bırakınca sayı düştü..ondan şimdi devam ediyorz..sizde başlarsanız bırakmayın:KK52::KK52:

slm
bizdede şidddetli sperm sayı ve hareket bozukluğu var,ilk denemede olmadı.bugün yumurtalarım toplandı bakalım yarın güzel haberler alırız inşallah.bazı arkadaşlar tdoğru söylüyor,gittiğimiz merkez ve kullandıkları teknoloji çok önemli,benim şu an gittiğim merkez bu konuda iyi ve tabi ki güleryüz bu işin olmassa olmazı,çok güzel bir yazı vardı bugün bana verdikleri ilaç reklamında:
BAZEN MUCİZELER BİLE BİRAZ YARDIM İSTER:emir_bebek:
bzizmde arkadaşlar biraz yardıma ve YÜCE ALLAHIMIN yardımına ihtiyacımız var..

slm
bizdede şidddetli sperm sayı ve hareket bozukluğu var,ilk denemede olmadı.bugün yumurtalarım toplandı bakalım yarın güzel haberler alırız inşallah.bazı arkadaşlar tdoğru söylüyor,gittiğimiz merkez ve kullandıkları teknoloji çok önemli,benim şu an gittiğim merkez bu konuda iyi ve tabi ki güleryüz bu işin olmassa olmazı,çok güzel bir yazı vardı bugün bana verdikleri ilaç reklamında:
BAZEN MUCİZELER BİLE BİRAZ YARDIM İSTER:emir_bebek:
bzizmde arkadaşlar biraz yardıma ve YÜCE ALLAHIMIN yardımına ihtiyacımız var..

haklısın umarım mucizeler sizi ve bizleri bulur...siz hangi merkeze gidiyorsunuz?birde ilk denemenizde kaç embriyo transfer edildi sana

canım keçiboynuzu kürünü içio sabah akşam..sonra muslu medine ballı pekmezli macun var onu yiyo..birde en son kayınvalidem ahmet marankinin sperm artırıcı bir macun tarifini alıp yaptırdı sabah akşam birer kaşık ondan yiyor...

hergün 1tane muz ve badem fındık gibi yiyecekler yiyor..6günde 2milyondan 14milyon oldu canım değer..daha öncede böyle yükselmişti ama sonra biz bıraktık kullanmayı bırakınca sayı düştü..ondan şimdi devam ediyorz..sizde başlarsanız bırakmayın:KK52::KK52:
canım yanlışmı yazdın acaba 6 günde değer 2den 14 milyona mı çıktı?

yok canım gayet doğru yazdım..daha önce uyguladığımızda 3 haftada 1milyondan 11milyona yükselmişti sonra biz biraz ara verdik kullanmadı eşim bu kürleri...sonra zaten varikosel ameliyatı oldu filan tedavi aksadı baya..varikoselden sonra eşimin değerlri yükselmedi hiç..sonrada tüp bebek merkezinde 2milyon çıktı birde üstüne morfolojisi bozuk olunca doktor pek bi ümitsiz gibi konuştu biz yıkıldık tabi:2:
ama snra ayrıntılı incelendi spermleri 6güniçinde bizde bu bitkisel yöntemleri kullandık ve çok şükür sayımız 14milyona yükseldi..o yüzden gnül rahatlığıyla bu macun ve kürleri tavsiye ederim:KK71:

Nil canim, benimde esimle aramda 7 yas var, ilk tup bebek denememde ben 22 yasinda esim 29 yasinda idi, benim esim seker hastasi, gecirdigi bir ameliyat yuzunden sperm idrar kesesine gidiyor disa gelmiyodu, degerleri iyi diyolardi tam bilmiyorum, benim esimin duzenli kullandi insulin ve ilaclar var. Bende hic bir problem yoktu, cok umutlandirdilar bizi turkiyede ama olmadi, ikinci denemede kimyasal gebelik, ucuncu denem yurtdisi negativ, dorduncu deneme donus embriyolar ile pozitif, 8+2 ikiz gebeyim suanda, sabret bekle canim dilerim ilk denemende olur

Birde esine TESA degil TESE yapilmasini isteyin siddetle tavsiye ederim, cunku TESE oldumu direk erkegin arastirisin canim cok daha kaliteli sperm buluyolar, TESA yapdilar benim esime ilk daha zahmetsiz igne ile alindi icin, doktor allah razi olsun aldi gibi bakti olu olduklarini gorunce hemen TESE yapti bu yontem cok cok daha basarili bir yontem, ben iki ay kadar esime keci boynuzu kuru yaptim, dilerim hersey gonlunuzce olur

X