bulaşık makinesi sorunu

beyaz bulut canım sana bir öneri ben ilk aldığımda tuz kullanmıştım ve bütün bardaklarım çizik içinde oldu ben bunun sebebini servise sorduğumda suyunuz kireçsiz onun için tuz kullanmayın demişti yani su kireçliyse tuz kullanılıyor ve gerçekten şimdi hiç çizik bile yok:sm_cool:

benimde arçelik ama hiç memnun değilim.hatta çamaşır makinemden de memnun değilim.o da arçelik

bizim sularımız çok kireçli ve tuz kullanıyorum ama yinede çizilmeler oluyor.bu nasıl önlenir bilmiyorum.

bizim sularımız çok kireçli ve tuz kullanıyorum ama yinede çizilmeler oluyor.bu nasıl önlenir bilmiyorum.

canım benim annemlerin sularıda kireçli tuz kullanıyor onunkindede aynı sorun var acaba tuz kullanma belki düzelir yerimseniben

parlamanın nedeni olarak servis elemanları parlatıcının çok konulması neden olur dediler.tama ayar düymesini değiştirdim biraz daha iyi ama esas sorun tableti hiç eritmedi toz deterjanıda tam çıkarmıyor.garip bir çelişki.bununda sonu servis olacak ama çare oda olmuyor.sonuç olarak gerçekten elektronik aletler şans işi ve o bende yok.inşaallah seni ve sizi bulur.

kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıay kafam karıştı şmdi bende geçen hafta aldım makina önceden luzumlu gelmiyordu bana ama şimdi bebişim ufak işe güce yetişemez oldum mecbur aldım benim tanıdığım bir ablam tavsiyede bulundu onunda makinası sorunlu imiş önceden çareyi jel deterjanda ve parlatıcı yerine sirke koyarak bulmuş çözümü bende öyle yapıcam umarım sorun yaşamam:çok üzgünüm:

arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben bulaşık makinasını yeni aldım bi hafta oldu ilk defa kullanıyorum herşey güzel tertemiz yıkıyo ama bulaşıkların içinden tam kurumu çıkması gerekiyo teflonların içi yağmur damlası gibi kalıyo sepetler yine öyle kapağın içi bide makinanın iç kısmı buhardan olsa gerek tam kuru olmuyo bu normalmi yoksa makinada sorunmu var anlamadım kapağı aralık bırakınca kuruyor

Makinam vestel 5 yıldır kullanıyorum hiç bi sorun yaşamamıştım ...son 1-2 aydır bardaklar sanki kirli gibi beyaz beyaz lekeli çıkmaya başladı çeliklerin içindede beyaz tabaka oluşuyor..sanki ayranlı gibi...parlatıcısını tuzunu kontrol ettim tekrar doldurdum bitmiş olabilir diye ama yine aynı...
calgonit toz kullanıyordum denemek için tablet aldım hala aynı servis çagırmayı düşünüyordum..ama makina tıkır tıkır çalışıyo...hem bu aralar para durumları sıkışık servisler sadece gelmeye dünyanın parasını alıyorlar...
parlatıcıyı ve tuzu boşaltıp öylemi deneyeyim dersiniz...
yada başka ne ürün önerirsiniz...
:uhm:

ben parlatıcı koymuyorum artık fazla parlatıcı koyunca bardaklar gokkusagı gıbı oluyo sımdı koymuyorum ve ıyı

makinanın kullanma klavuzunda parlatıcı ayarının bire ayarlanması gerektiğini eğer yüksek olursa cam eşyalarda gökkuşağı gibi renklenmeler yapabiliceği yazıyor oyüzden ben birde kullanıyorum

makinanın kullanma klavuzunda parlatıcı ayarının bire ayarlanması gerektiğini eğer yüksek olursa cam eşyalarda gökkuşağı gibi renklenmeler yapabiliceği yazıyor oyüzden ben birde kullanıyorum

bana servıs geldıgınde ayarın 4 olması gerektıgını soyemıstı ama bılmıyorum kullanma klavuzunu okumadım

arkadaşlar benim makinemde arçelik vede 3yıldır kullanıyorum bende aynı şekilde sorun yaşadım vede yaşıyorum bende mail attım arçelik servisine vede sabah erkenden telefon açtılar suyumuzun kireçli olup olmadığını sertlik dercesine göre ayarlanaması gerektiğini söylediler dedikleri gibi tekrardan parlatıcı ayarını bakdık ama hala aynı şekilde sorunu yaşıyorum

benim bulaşık makinem geçenlerde mutfakta geziyordu resmen ıyyyyyyyyyyyyyy meğer kireçli sudanmıymış neymiş anlamadım gitti...

benim makinam bosh gerçektende boş yani.calgonit jel kullanıyorum.cam eşyalar savaştan çıkmış gibi

kızlar bulaşık makinası aldım siemens 4 programlı SE24E232TR
bu makinayı kullanan varmı? kullananlar memnunmu?
cevaplarınızı acilen bekliyorum...

benim makinam arçelik çok memnunum...........
bazen bardakları kokutuyor buna çare yıkarken kapağını açıyorum domestos gezdiriyorum 7 yıldır kullanıyorum 2 programlı çok memnunum................arçelikten şaşmam.........

arkadaşlar bende bulaşık makinamı yeni aldım 1 hafta oluyo.vestel 4 programlı. kullanan varmı aranızda. 2 defadır çalıştırıyorum makinayı iyiydi ama dün çalıştırdığımda bitti düğmesi yandıktan sonra makinayı açtım içinde hala köpük vardı.nasıl oldu anlamadım.hızlı yıkama programını seçmiştim 1 tablet deterjan koymuştum anlayamadımfisfisfis
birde kulllanma kılavuzunda tuzunu koyduktan sonra üstüne su doldurun yazıyo amaa CADIARZU
ufff nasıl kullnacam yaa:1no2:

evet canım once 1 lıtreye yakın su koyyosun sonra tuz koyyosun tuzu koydunda su dısarı akacaktır tuzun mıktarı elıne tuzluga koydugun zaman 5 cm kadar olacak,canım dığer sorununda sanırm hızlı program seçıpte deterjanın fazla gelmesı olabılır deterjanını değıstır jel kullan daha kullanıslı tabletlerın ne oldugu bellı değıl

X