Salonumu beraber dekore edelim!!!!

starlicya35

...
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2011
939
4
41
yakında kendi evime geçicem...
salon mobilya ve koltuk takımımı yeni alıcam

salonumda yaşam ünitesi
6 kişilik masa sandalye ve
oturma grubu olucak

ama ne renk olucak karar veremiiyorum bi türlü

aslında siyah beyaz kırmızı tonlarında düşünüyordum...
ama gördüm ki yeni ev döşeyenler hep böyle yapıyor.

pis bi huyum var... ne kadar beğenirsem beğeneyim başkasında olanın bende de olmasını istemem...
bir de siyah beyaz tamam çok hoş görünüyor ama soğuk renkler.. zamanla sıkılırım gibi de geldi..

şimdi de karar veremiyorum... duvar rengi perdeler halı koltuklar mobilyalar...

fikirlerinize ihtiyacım var...
salonumu beraber dekore edelim

hadi hanımlar.... eşimden hiç destek yok... sen ne istersen o olsun diyo...
size güveniyorum kızlar... hadi yalnız bırakmayın benii :97:

Salonun şekli kabaca böyle

$salon.png

$salon.png

$salon.png

$salon.png

Selamlar, siz sadece salonu değiştirmeyi düşünüyorsunuz ben bir evi komple değişime girdim..eviminde eski olmamasına rağmen (esyalar 6 yıllık) yeni eve yeni heyecan düşüncesiyle :)
Gerçektende zor ama bir o kadarda zevkli bir süreç..öncelikle biraz mobilyacılar çarşısında eğer istanbuldaysanız masko ve modoko,modesa gibi yerlere girmenizi buralardan alışveriş yapmanızı öneririm hem kaliteli mobilya hem de birçok farklı dekorasyon örneklerini birarada bulabilirsiniz.

Renkler konusuna gelince bence ne yaparsanız yapın siyah beyaz yapmayın çünkü son bikac yıldan beri kurulan yada değiştirilen çoğu evlerde hep bu rengi kullandılar güzel duruyor ama her evde oluncada insanı bayıyor..Gecen ay eşimle birlikte yeni evlenen 4 ayrı çiftin evini ziyarete gittik dördüde ne renkti salonları tahmin edersiniz umarım :))

biz evimizde kahve krem tonlarını kullandık, başka renk yok:) benim çok hoşuma gidiyor. birde son zamanlarda canvas duvar saatleri çok gözüme çarpıyor ve çok güzeller. duvarın için önerebilirim. eminim çok yakışacaktır.

Selamlar, siz sadece salonu değiştirmeyi düşünüyorsunuz ben bir evi komple değişime girdim..eviminde eski olmamasına rağmen (esyalar 6 yıllık) yeni eve yeni heyecan düşüncesiyle :)
Gerçektende zor ama bir o kadarda zevkli bir süreç..öncelikle biraz mobilyacılar çarşısında eğer istanbuldaysanız masko ve modoko,modesa gibi yerlere girmenizi buralardan alışveriş yapmanızı öneririm hem kaliteli mobilya hem de birçok farklı dekorasyon örneklerini birarada bulabilirsiniz.

Renkler konusuna gelince bence ne yaparsanız yapın siyah beyaz yapmayın çünkü son bikac yıldan beri kurulan yada değiştirilen çoğu evlerde hep bu rengi kullandılar güzel duruyor ama her evde oluncada insanı bayıyor..Gecen ay eşimle birlikte yeni evlenen 4 ayrı çiftin evini ziyarete gittik dördüde ne renkti salonları tahmin edersiniz umarım :))

benim de bütün ev yenileniyor.kendi evime çıkıyorum. bizim eşyalar da yaklaşık 7 yıllık.

yatak odam özel imalat olucak. büyük oğlumun odasında araba yatak var ona uygun dolap çalışma masası yapılcak.. küçük oğlum şu anki odasıyla idare edicek. e mutfak banyo kafamda tamamlandı. imalat başladı.

salonda siyah beyazdan vazgeçince ortada kaldım...

izmirdeyim ben. burda da gidiyoruz mobilyacılara hep aynı şeyler. şimdi amerikan ceviz mobilya moda
koltular gri kırmızı ya da kahve... hep aynı... farklı bişeyler görsem bu kadar zorlanmıcam...

önerilerin için teşekkür ederim

biz evimizde kahve krem tonlarını kullandık, başka renk yok:) benim çok hoşuma gidiyor. birde son zamanlarda canvas duvar saatleri çok gözüme çarpıyor ve çok güzeller. duvarın için önerebilirim. eminim çok yakışacaktır.

kahve kremi ben de seviyorum ama şu an evim o renklerde... değişiklik olsun istiyorum biraz.. yeni ev yeni dekorasyon yeni renkler...

canvas saatleri ben de çok seviyorum... ve önerini hemen aklımın bi kenarına yazıyorum cnm saol

salonumun renklerine karar verdim.
hatta koltuklarımı da seçtim. perşembe günü peşinat verince fotoğrafını çekicem eklerim.
kahve tonlarında karar kıldık.

koltuğun rengi vizon bej arası bişey. 2 berjeri var. onlar acı kahve.

yaşam ünitesi ve masa da ceviz-kırık beyaz lake olucak

koltuklarının rengine ve modeline bayıldım. çok güzel. nerden aldın merak ettim. güle güle kullanın hem spor hem şık ne güzel... ayrıca berjerlerin de çk güzel. yer kaplamazlar. onları cam önüne koyup eşinle karşılıklı kahve içip sohbet edersiniz. ben de mobilyada kahverengi kremden yanayım.

halın bence ya açık kahve üzerine yastıkların kahve tonundan sade spor desenleri olan shaggy olsun. yada bunun tam tersi de olur. perderin de fonlar koyu kahve tüller de kırık beyaz yada krem olabilir. çok sade ve klasik gelebilir bu fikirler sana. ama ben olsam böyle yapardım. bir de çok eşya koymayın bence. sade olsun. bi yemek asası bir tv ünitesi. berjerlerin arasına sehpa falan olsa bence hoş olur. duvara da kanvas tablolar olabilir diye düşündüm.hani şu üçlü olup da birbirini tamamlayan modellerden mesela.

Halıyı açık renk alacaksan bence shaggy olursa daha kullanışlı olur diye düşünüyorum .. aslında sütlü kahve veya kahve de olabilir ünite de acık renk problem olmaz bence

koltuklar açık renk olduğundan halı biraz koyu renk olsun istiyorum aslında.. shaggy ler kullanışlı olur mu ki.. araları kolay temizleniyo mu.. 2 küçük erkek var bende..

evet sürekli salonda oturulacaksa ve hele de çocuk varsa kullanışlı olmaz bencede. şimdi makine halılarında çok şık modeller var. bence fazla desenli olamyan sade bi makına halısı olabilir.sarayda vizyon serisi gibi yada royalden bakabilirsin.