Tüylerden kurtulmanın ilginç yolu

gecemavisy

Guru
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
2.416
2
Tüylere enteresan bir çözüm (dolunay ve idrar)

Milliyet'te bir köşe yazarı kaleme almış dün.Baya enteresan geldi.:icecream:Uygulayan ya da uygulayıp paylaşmak isteyen varsa buyursunsengözlerimebaksanab

İşte Yazı.......

Geçenlerde annem ile yeni çıkan ve tüy azaltıcı özelliğinden bahsedilen bir üründen bahsediyorduk. Yanımızda oturan hanım kulak misafiri olmuş olmalı ki lafımızı bölüp “Tüylerden kurtulmanın en kesin yolu nedir biliyor musunuz” dedi. kadının kaymak gibi kol ve bacaklarını fark edip heyecanla “Nedir?” diye sordum. “Bana da anneannem söylemişti. Dolunaylı bir gecede tüm bacak ve kollarına ağda yapacaksın. Sonra da kendi idrarını alıp ağda yaptığın yerlerine süreceksin” dedi. Farkında olmadan “Iğğy” şeklinde bir tepki vermişim. “Sen yüzünü buruşturuyorsun ama benim ikinci seferden sonra bir daha tüyüm filan çıkmadı” dedi gerçekten de tüysüz kollarını göstererek.Ama unutmayın bu anlattıklarımın hiçbiri kanıtlanmış uzman tavsiyeleri değil. Hatta bildiğiniz kocakarı masalı demek daha doğru olur. Belki etrafta kadınların en hassas noktalarından birinden yararlanıp her dolunayda hain kahkahalar atan bir deli bile olabilir. Bilmiyorum. Ben sadece duyduklarımı anlatıyorum. Her ne kadar tiksindirici olsa da ömür boyu kıldan tüyden konularla ilgilenmemenin cazip bir hayal olduğunu düşünüyorum...

arkadaşlarımız burda daha önce bu konuyu açmışlar konu daha sonra kapatılmış bana çok ilginç geldi halen deneyen ve çözüm alan arkadaşlar var ve halen deneyen varsa ve buraya sonuçları öğrenmeye bekliyorumm.... ve nasıl uguluyorlar...

ya adımı kullanmayın böyle şeylerle:KK66:şaka bir yana
bence iğrenç bir şey bu...

idrar sürülen yerlerimde tiksinmekten yara bere açılır yahu..

yok ben koca ayak gibi gezmeye razıyım asla bir insanı aşağılayacak durumlara düşürmem kendimi..

doğada köpek bile idrarını yaparken bacağını kaldırıyor vucuduna değmesin diye..

ya adımı kullanmayın böyle şeylerle:KK66:şaka bir yana
bence iğrenç bir şey bu...

idrar sürülen yerlerimde tiksinmekten yara bere açılır yahu..

yok ben koca ayak gibi gezmeye razıyım asla bir insanı aşağılayacak durumlara düşürmem kendimi..

doğada köpek bile idrarını yaparken bacağını kaldırıyor vucuduna değmesin diye..

doğru diyosun evet aslında tiksindirici bişey ama eskiden insanlar yaranın üzerine işettirirlermiş ki çabul iyleşsin diye bilmiyorum deneyen ve faydasını gören kişilerde var tabiki.:KK34:

Tüylere enteresan bir çözüm (dolunay ve idrar)

Milliyet'te bir köşe yazarı kaleme almış dün.Baya enteresan geldi.:icecream:Uygulayan ya da uygulayıp paylaşmak isteyen varsa buyursunsengözlerimebaksanab

İşte Yazı.......

Geçenlerde annem ile yeni çıkan ve tüy azaltıcı özelliğinden bahsedilen bir üründen bahsediyorduk. Yanımızda oturan hanım kulak misafiri olmuş olmalı ki lafımızı bölüp “Tüylerden kurtulmanın en kesin yolu nedir biliyor musunuz” dedi. kadının kaymak gibi kol ve bacaklarını fark edip heyecanla “Nedir?” diye sordum. “Bana da anneannem söylemişti. Dolunaylı bir gecede tüm bacak ve kollarına ağda yapacaksın. Sonra da kendi idrarını alıp ağda yaptığın yerlerine süreceksin” dedi. Farkında olmadan “Iğğy” şeklinde bir tepki vermişim. “Sen yüzünü buruşturuyorsun ama benim ikinci seferden sonra bir daha tüyüm filan çıkmadı” dedi gerçekten de tüysüz kollarını göstererek.Ama unutmayın bu anlattıklarımın hiçbiri kanıtlanmış uzman tavsiyeleri değil. Hatta bildiğiniz kocakarı masalı demek daha doğru olur. Belki etrafta kadınların en hassas noktalarından birinden yararlanıp her dolunayda hain kahkahalar atan bir deli bile olabilir. Bilmiyorum. Ben sadece duyduklarımı anlatıyorum. Her ne kadar tiksindirici olsa da ömür boyu kıldan tüyden konularla ilgilenmemenin cazip bir hayal olduğunu düşünüyorum...

arkadaşlarımız burda daha önce bu konuyu açmışlar konu daha sonra kapatılmış bana çok ilginç geldi halen deneyen ve çözüm alan arkadaşlar var ve halen deneyen varsa ve buraya sonuçları öğrenmeye bekliyorumm.... ve nasıl uguluyorlar...

bunu daha once xduymustum hatta bı arkadasıma annesı yap demıs demıs oda aynı sekılde yapmaya baslamıs.çok seyreldi demişt ama bnen hıc denemedım...

İdrarın içinde üre adlı organik bir bileşik var ve bunun da tüyleri azaltma etkisi olduğu söyleniyor
Aslında üre bir vücut sıvısı ama fazlası idrarla dışarı atıldığı için idrarda üre mevcut oluyor yani idrara ait bir şey değil
Tüyleri azalttığı hakkında çok kişiden (özellikle yaşlılardan) olumlu şeyler duydum ben de
Ama yapar mıyım,yapmam her ne kadar böbreklerde temizlendiği için idrarın çok temiz olduğu söylense de vücuduma sürmem yani

Son düzenleme:
denerim ben daha önce idrarın sivilceye iyi geldiğini söylediler suratıma sürdüm :))):KK52: ne yapayım çok kötüydü denize düşen ylana sarılır :) iyi gelmişti ama çevremdeki baskılar sonucu bıraktım :))

annemde ayın son salısı aldıkça azalır diyodu :))

denedikten sonra yorum yazarım :)):KK1:

idrar dinimizde günah.içindeki üreden krem falan yapılıyor.o zaman o kremden sürün ağdadan sonra. diğer tarafta da 'şey biz sadece tüylerimiz için sidikli sidikli geziyorduk' mu diyeceğiz:KK3:

idrar dinimizde günah.içindeki üreden krem falan yapılıyor.o zaman o kremden sürün ağdadan sonra. diğer tarafta da 'şey biz sadece tüylerimiz için sidikli sidikli geziyorduk' mu diyeceğiz:KK3:

Günah olmayan bişey yok zaten
Bazen şoka girmemek mümkün değil yani
Heer şeyi dine bağlamasak olmuyor

Günah olmayan bişey yok zaten
Bazen şoka girmemek mümkün değil yani
Heer şeyi dine bağlamasak olmuyor

tabi herkesin düşüncesi farklı.o senin düşüncen. saygı duyarım. ama emin ol sağlıklı bişey olsaydı çoktan çaresi olurdu bu tür şeylerin. bunlar kandırmaca.insanların zayıf yönlerinden faydalanıyorlar. hem ben kötü bir şey demedim ki. günah dedim sadece.niye bu kadar sinirlendiniz ki....

Son düzenleme:
tabi herkesin düşüncesi farklı.o senin düşüncen. saygı duyarım. ama emin ol sağlıklı bişey olsaydı çoktan çaresi olurdu bu tür şeylerin. bunlar kandırmaca.insanların zayıf yönlerinden faydalanıyorlar. hem ben kötü bir şey demedim ki. günah dedim sadece.niye bu kadar sinirlendiniz ki....

bende deneyenlerin çok iyi sonuçlar aldığını duydum idarar bu sonuçta yıkayınca gidiyooo yani nebilim sürekli üzerinde kalmıyo yaaa valla ben denicem bıktım çünkü artık tüy yolmaktan ve sonrasında kalan o lekelerden falan sıkıldım deneyenler varsa paylaşabilirlermi :KK34:

Yo hayır sinirlenmedim sadece konu açmaya paylaşım yapmaya korkar olduk
Hemen biri çıkıp 'o günah,şu haram ...'
Ben de sağlıklı hoş bir şey demedim zaten asla sürmem vücuduma ben de
Sadece neden idrar sürülmesi öneriliyor onun bilimsel bir açıklamasını yaptım
Hatta şöyle de bir şey var,idrar ne kadar birikirse üre miktarı da o kadar fazla oluyormuş idrarda
O yüzden bazı yerlerde at idrarı kullanın bile yazıldığını duydum atlar çok nadir yaparlarmış idrarlarını
Üre olan kremlerde de üre miktarı çok az oluyor ve at üresi oluyor

Bu arada bu formülü uygulamak isteyen arkadaşlar için;
Üre güneş lekelerini arttırıyor

bende deneyenlerin çok iyi sonuçlar aldığını duydum idarar bu sonuçta yıkayınca gidiyooo yani nebilim sürekli üzerinde kalmıyo yaaa valla ben denicem bıktım çünkü artık tüy yolmaktan ve sonrasında kalan o lekelerden falan sıkıldım deneyenler varsa paylaşabilirlermi :KK34:

dene bakalım canım.faydasını görürsen paylaşırsın.bende üre ihtiva içeren krem var onunla uygularım o zaman.....

Yo hayır sinirlenmedim sadece konu açmaya paylaşım yapmaya korkar olduk
Hemen biri çıkıp 'o günah,şu haram ...'
Ben de sağlıklı hoş bir şey demedim zaten asla sürmem vücuduma ben de
Sadece neden idrar sürülmesi öneriliyor onun bilimsel bir açıklamasını yaptım
Hatta şöyle de bir şey var,idrar ne kadar birikirse üre miktarı da o kadar fazla oluyormuş idrarda
O yüzden bazı yerlerde at idrarı kullanın bile yazıldığını duydum atlar çok nadir yaparlarmış idrarlarını
Üre olan kremlerde de üre miktarı çok az oluyor ve at üresi oluyor

Bu arada bu formülü uygulamak isteyen arkadaşlar için;
Üre güneş lekelerini arttırıyor

ben de sakın ha yapmayın demedim.herkesin kendi bileceği iş.ben de yorum yazmaya korkar oldum.polemik çıkıyor hemen.bu benim düşüncem sadece.size hoş gelmemiş olabilir....ama ben hala öyle düşünüyorum....

ben de sakın ha yapmayın demedim.herkesin kendi bileceği iş.ben de yorum yazmaya korkar oldum.polemik çıkıyor hemen.bu benim düşüncem sadece.size hoş gelmemiş olabilir....ama ben hala öyle düşünüyorum....

Dini içerikli paylaşım ve yorumlar bu yüzden yasak zaten
Polemiğe çok açık çünkü

Neyse konu dışına çıkmayalım
Deneyenler olursa sonucu yazsın merak ettim :KK1:

Polemiğe çok açık çünkü

ya yapmayın bunun dinle ne alakası var sonuçta tuvalete giriyorsun tmm namaz kılamazsınzaten üzerine bi damlada gelse ama temizlendikten sonra neyi nesi günah elinize hiçmi sürülmüyo temizlenirken yada bir bebeğin altını değiştirirken hiçmi çişi sürmedi elinize benim yiğenim benim elime bile işedi altını değiştirirken yani ne oldu şimdi ben günahamı battımm sarılık geçirene eskiden çişini içirirlermiş o ne olucak peki neyse ben günah sevap kısmını konuşmak istemiyorum herkes düşüncesinde yapmakda veya yapmamakda özgürdür... :KK34:

Polemiğe çok açık çünkü

siz yazdıkça bana da cevap hakkı doğuyor.dini içerik yapan yoktu ama sayenizde 2 sayfadır aynı şeyi konuşuyoruz.şok olacak kadar birşey yoktu ortada.siz büyüttünüz bence....

ya kızlar yapmayın bence :KK37: :KK37: :KK37: hem faydası olsa malüm bölgenin bazı yerlerine temas ediyor idrar kısım kısım kıl çıkmaması lazım o zaman.yani değen yerlerinden.devrik bir cümle kurdum ama anlarsınız umarım söylemek istediğim şeyi.

Son düzenleme:
ya kızlar yapmayın bence :KK37: :KK37: :KK37: hem faydası olsa malüm bölgenin bazı yerlerine temas ediyor idrar kısım kısım kıl çıkmaması lazım o zaman.yani değen yerlerinden.devrik bir cümle kurdum ama anlarsınız umarım söylemek istediğim şeyi.

Bence de güzel bir noktaya değinmişsin :KK1:

X