en iyi dikiş makinesi hangisi?

valla normal düzeyde bir dikiş bilginiz varsa piko yapmayan bir dikiş makinesi alabilirsiniz ama ben öncedende dikiş dikiyordum birde kalıp çıkarabiliyorum bana satan adamda dedi sana bundan aşağısı çok basit gelir diye iyikide öyle birşey almışım hem zigzag falanda yapıyor ben çok memnunum

Bende makine isteyenlerdeniz ama hiç bir bilgim yok dikiş hakkında kursa mı gıtmelıyım kendım becerebılır mıyım ? Hang makıne ıyı sizce ?

Bende makine isteyenlerdeniz ama hiç bir bilgim yok dikiş hakkında kursa mı gıtmelıyım kendım becerebılır mıyım ? Hang makıne ıyı sizce ?

Ben evde deneye yanıla öğrendim ama ben çocukken annem dikiş dikiyordu.Göz asinaligi heves yetenek olunca öğrenirsin .Evde makine ihtiyac bence ufak tefek sökük tamirat için..Singer Quantum 9940 kullanıyorum çok memnunum

merhabalar ... bu topiği görünce sayfaları tek tek okudum . bende bir dikiş makinam olsun çok istiyorum . bazı bloklarda görüyorum negüzel şeyler dikiyorlar :))özeniyorumm
bu hafta cuma günü bim''e bir dikiş makinası gelicek 129 ..lira fiyatı. sitesinde baktımm özellikleri oldukça çok....

-- Fermuar dikebilme, yama, düğme dikme ve daha birçok özellik..
-- 44 farklı hazır model seceneği
► 4 adımlı düğme deliği dikebilme özelliği
► Düz yatak dikişi ve silindir tip dikiş seçenekleri,
► Ayak pedal kontrolü,
► Değişken hız yönetimi,
► Elektronik hız kontrolü,
► Ayarlanabilir iplik gerginliği,
► Kontrol edilebilir dikiş uzunluğu,
► Dikiş ışığı,
► Taşıma tutacağı,
► 220V, 50Hz, 85W
şuan için çok acemiii başlıcamm . osebepleee bana yeter die düşünüyorumm . sökük -nevresim takımı yastık kılıfı önlük dikmeye yeterli olacağını düşünüyorum siiznn de fikirleirniz alabilirrmiyim arkadaşlar :)çok teşekkür ediyorumm şimdidennn

ay ben de dikiş dikmek, dikiş makinası almak istiyorum. karar veremedim hala hangisini alacağıma. janome'ye ben de bakayım, bu konuyu okuyana kadar hiç o markayı düşünmemiştim.

ay ben de dikiş dikmek, dikiş makinası almak istiyorum. karar veremedim hala hangisini alacağıma. janome'ye ben de bakayım, bu konuyu okuyana kadar hiç o markayı düşünmemiştim.

aynen ama fiyatlarını göremiyorum.

Benimde almam lazım mini dikiş makinam vardı cama tül dikiyordum yarım kaldı :KK43: düştü mak. bozuldu devam etmem lazım ama öyle dikiş bilmiyorum.Yani makinayı aldım öyle öğrendim ama becerebilir miyim bilmiyorum,hep düz dikiş diktim onda.

Bayanlar merhaba bende istiyorum makine almak ama eski tip ayaklımı yoksa taşınabilir elektrikli karar vermedim eskiler daha ii diyolar ama:KK43:

yok canım sen kimseye bakma en iyisi masa üstü elektrikli ben bayan terzisiyim 1 ay boyunca her gün dikiş dikiyorum faturamda 10 tl farkediyor en fazla istediğin yerede koy dik en rahatı bence sakın ayaklı alma derim

kızlar bende derya baykalın programındaki sarışın bayandan heveslendim dikiş bilgim yok elle dikiş yapıyorum ama çok istekliyim
250 lirayıda geçmesin istiyorum makina almak istiyorum.
bide bazıları nakış yapıyorya nakış yapma özelliği ne oluyor yani ne yazması lazım özelliklerde nakış yapabilmek için bilgi verirseniz sevinirim...
elektrikli iyimidir acaba yani ses çıkarmı çok fatura gelirmi.pilli nasıl oluyor acaba...

Ben de dikiş makinesi almak istiyorum.Yeteneğim var ama bilgim yok.Kıyafetlerimin üzerinde değişiklikler yapmak,yeni şeyler dikmek istiyorum.Pantolon paçalarımı bari kendim yapayım diyorum.(Paçaları yaptırmak için bir makine parası vermişimdir.):KK6: Çok hevesliyim.Hangi makineleri tavsiye edersiniz:21:(İlerde belki ben de tasarımcı olurum.Butik açarım:KK6:)

bende dikiş makinası almak istiyorum. janomeyi inceledim benim hoşuma gitti ama istanbulda bayiliği varmı bilmiyorum. arıza durumlarında servis gerekirse götürebileyim istiyorum. bilen varsa yardımcı olun lütfen.

kızlar sipariş ettim 2 gün sonra gelicek janome 423s (476 tl) aldım birde ovarlok aparatı aldım gelince sonuçları yazarım
merhaba cottonheart,
ben sitede yeniyim açıkçası senin yazını görüp sana soru sormak için üye oldum :)
"kızlar sipariş ettim 2 gün sonra gelicek janome 423s (476 tl) aldım birde ovarlok aparatı aldım gelince sonuçları yazarım"
demişsin ben de almayı düşünüyorum, senin gibi bilgili diilim dikiş konusunda hiç bi bilgim yok tabi internetteki videoları izlemeden önce. e tabi o teorik kalıo pratik sıfır :-) ama çok istekliyim bu konuda...
eşimde ben araştırmalara başlayınca o da bakmış çok uygun fiyatlı(450-480TL) 99 desen seçeneği olan yuki marka elektronik makineyi bulmuş "YUKİ 680A3E" ben bu markanın adını pek forumlarda göremedim sanırım türk malı ama nasıldır bilemedim hem elektronik hem de 99 desen seçeneği var ve bu kdr uygun fiyata o kafamı karıştırdı.
ben yarın izmire gidiyorum orda da annemim eski(28yıllık) bi berninası var piko fln da yapıyomuş(annem piko kısmını hiç kullanmamış ama ben fazla desen seçeneği olsun istiyorum apoletlerin, kıyafetlerin, aksesuarların fln kenarlarını süslemek için) , annem de çok fazla kullanmamış esnek kumaşları dikmediğini söylüyo ama o da bütün özelliklerini bilmiyo belki esnek dikiş yapıyosa onu alıp gelcem ama büyük ihtimal yapmıo rica etsem bana yukiyle ilgili fikrini ve janome 423s in iyi ve kötü yanlarını söyleyebilir misin?VİRÜS
kendi makinenden memnun musun bir de o overlok aparatı gerçekten işe yarıyor mu? onu sormak istemiştim
ayrıca sen makineyi çok uygun fiyata almışsın ben şimdi sordum 550TL diyorlar + 30TL de overlok ayağı 580TL oluyo konuştuğum kişi bişiler yaparız fiyat konusunda dedi ama bir de senin aldığın yeri öğrenmek istedim.

Makinem çok güzel ben bütün gün dikiş dikiyorum sorun yaşamadım sadece ampulü yandı ama onuda Eminönüne(unkapanına) gidince almam lazım ben overloğumuda janome aldım overlok aparatı güzel ama değiştirip takması zor ben dışarıya hergün diktiğim için yeni bir overlok aldım ilki YUKİ ACME idi benimki 6 ayda bozuldu şu an bir köşede duruyor yeni overloğumdan çok mennunum JANOME MY LOCK 204 D zorla 630 a aldım(akraba vasıtasıyla) oda normalde 725 tl Türkiyede SEVİLMİŞLERDE ve DEMİRBİLEK makinede var internette satanlarda oradan alıyor piko 100 tanede aynı 150 tanede ayarlarıyla oynayıp çeşidini arttırabilirsin önemli olan kaç tane farklı desen seçeneği olduğu bir sorunun olduğunda yardımcı olurum konuyu her zaman takip edemiyorum özelden mesaj atabilirsiniz

kızlar fiyat araştırmamı biraz daha arttırdım şimdi yine iki makine arasında kaldım janomeyide çok iyi anlatıyorlar singer şu an uzak doğuda üretiliyormuş ve çok kalitesiz diyorlar doğrumudur acaba singer tradition 2273(434 tl) ve janome 423s(476tl) özellikleri hemen hemen aynı ama kararsız kaldım bu hafta almam lazım dikilicek işlerim var ne olur siz de duyarsanız haber verin birde janome yeni birşey çıkarmış 25 tlye bir aparat alıyormuşuz ovarlok yapabiliyormuş un kapanındaki mağazayla konuştum

cottonheart, janome 423s aldım anneme ama içinden ayak çeşidi ve iğne çıkmadı. nereden alabilirim İnternet üzerinden bilgin var mı ?

Makinem çok güzel ben bütün gün dikiş dikiyorum sorun yaşamadım sadece ampulü yandı ama onuda Eminönüne(unkapanına) gidince almam lazım ben overloğumuda janome aldım overlok aparatı güzel ama değiştirip takması zor ben dışarıya hergün diktiğim için yeni bir overlok aldım ilki YUKİ ACME idi benimki 6 ayda bozuldu şu an bir köşede duruyor yeni overloğumdan çok mennunum JANOME MY LOCK 204 D zorla 630 a aldım(akraba vasıtasıyla) oda normalde 725 tl Türkiyede SEVİLMİŞLERDE ve DEMİRBİLEK makinede var internette satanlarda oradan alıyor piko 100 tanede aynı 150 tanede ayarlarıyla oynayıp çeşidini arttırabilirsin önemli olan kaç tane farklı desen seçeneği olduğu bir sorunun olduğunda yardımcı olurum konuyu her zaman takip edemiyorum özelden mesaj atabilirsiniz

yeni üye olduğumuzdan özelden mesaj atamıyoruz bu arada :)

cevabın için çok teşekkürler,
annemin maknesini alacağımı hiç düşünmemiştim ama esnek dikişi de yapabildiini gördüm çok hoşuma gitti servise götürdük bakım yapıldı servisteki adam bu makineyi kesinlkle satmayı düşünmeyin çok iyi fln dedi 10 değişik dikiş ayarı 10 da piko ayarı var 7-8 tane ayağı var 4 adımda ilik fln da açıyo hatta 5. adımı da var sağlamlaştırıyo :-) daha önceden annem kot çanta da dikmişti kalın kotlardan,
ztn adam 16 kat kumaşı üst üste diker dedi. neyse bu "bernina favorit 940", 28-29 yıllık da olsa çok memnun kaldım 1 de elbise niyetine etek diktim :-)

Bernina dikiş makinaları çok iyi ama fiyatları çok pahalı servisleri ve parçalarıda pahalı. Bende Dikiş Makinası almak İstiyorum. Singer Quantum 9940 acaba kullnışlımı. Cesaret edemiyorum

Seçilen dikiş programını gösteren dijital ekran
Ergonomik kontrol paneli
Çıkarılabilen, geniş malzeme ve aksesuar çekmecesi
Kolay değiştirilebilen baskı ayağı
Kolay iplik takma özelliği
İpliği iğne gözünden otomatik geçirebilme
Kolay masura sarma
Paça ve kol ağzı dikişlerini kolaylaştıran serbest kol özelliği
Masura iplik seviyesini gösteren şeffaf mekik kapağı
Gözleri yormayan aydınlatma sistemi
Fonksiyonel iplik kesici
7 mm desen genişliği
100 dekoratif dikiş programı
6 tam otomatik ilik açma programı
Kolay değiştirilebilen zengin opsiyonel ayak çeşitleri ile farklı dikiş teknikleri uygulayabilme
Manuel ve otomatik kullanılabilen dişli düşürme özelliği
Büyük boy makaralar için özel makara pimi ve iplik kılavuzu
Tek CD ile kolay kurulum
Windows 98‘den sonraki bütün Windows işletim sistemleriyle uyumlu
Futura için özel kurulmuş olan web sitesinden yararlanabilme
USB ile kolay bağlantı
Tamamen Türkçe nakış programı
Geliştirilmiş Auto-Punch özelliği ile çizim, amblem, logo ve desenleri nakış olarak işleyebilme
Oluşturulan nakış desen dosyalarını bilgisayar ortamında saklayabilme
Farklı formatta oluşturulan nakış dosyalarını okuyabilme ve işleyebilme olanağı
İşlenen ve kalan dikiş sayısını gösteren sayaç özelliği
Editing özelliği ile desenler üzerinde değişiklik yapabilme olanağı
Paint seçeneği ile bilgisayar ortamında desen oluşturabilme özelliği
Program içinde bulunan 10 farklı yazı karakteri ile harf işleme özelliği
Programa dahil olan 120 adet hediye nakış deseni
Eklenebilir programlar ile daha zengin nakış seçenekleri
Auto Cross Stitch opsiyonel programı ile oluşturulan desenleri çapraz dikiş (kanaviçe) olarak işleyebilme
Opsiyonel Photo Stitch programı ile fotoğrafları, siyah beyaz veya renkli olarak nakışa çevirip işleme olanağı
Opsiyonel Hyperfont programı ile 60 farklı yazı karakteriyle yazı işlerini nakış olarak işleyebilme

Son düzenleyen: Moderatör:
X