Kolay uygulanabilir diyet listesi

GothicRap

I'm Not Afraid To Take A StanD.!
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2012
850
669
Merhabalar,
Ben de her zaman balık etli bir bayandım. En fazla 65-70 olurdum ama hızlı alabildiğim gibi, hızlı da kilo verebilen biri olduğum için sorun etmezdim. Çabucak verebileceğimi biliyordum.
2 yıl öncesine kadar..
2 yıl önce, ilk olarak aşırı vitaminsizlik ve kansızlıktan tedavi gördüm.. bu nedenle 80e çıktım. kaç şişe hap içtiğimi bile hatırlamıyorum. (vitaminsizliğin nedeni; neredeyse hiç meyve-sebze-et..vs yemezdim. Hatta öğlenleri 1 dilim kadar kepek ekmeği arasına 1-2 dilim domates ve çok az peynir ile geçiştirir, akşama bir şey yemeden -acıkmamak için- erkenden yatardım. Çok acıkırsam 1 elma yerdim.)
Sonra bir rahatsızlıktan dolayı yine ilaç kullandım ve ilaçta kortizon varmış.. 90 a çıktım.
Şu an kaç kiloyum bilmiyorum, tartıya çıkmaya korkuyorum. Ancak biraz kilo verebilirsem çıkabilirim. (Sanırım 100-110 filanım.)
Kilo veremediğim için önce bir hap denedim hiçbir işe yaramadı. Sonra ' karboksipunktur ' diye bir şeye gittim, 2 haftada 5 seans..(kulaklardan ve boğazdan iğne ile karbondioksit veriliyor vücuda.. metabolizmayı hızlandırıyormuş.)
Onun da hiçbir faydasını görmedim. Dolayısıyla paralarım boşa gitti, kimseye tavsiye etmem.!!
Şimdi sorunlarım şunlar;
Şu an çalışmıyorum ve iş görüşmelerine gittiğimde daha kapıdan girince o bildiğiniz bakışları farkediyorum.
Fakat işe girmeden zayıflayabilmem mümkün değil, maddi açıdan.. (Keşke imkan olsa, kendi istediğim işi kurabilsem diyorum artık)
Evde, öyle "sabah haşlanmış yumurta, domates-salatalık, peynir; öğle haşlama tavuk, akşama bol yeşil salata" gibi bir diyet yapmam pek mümkün değil.. Hatta çoğu kişi, su içemez ve içmek ister ya.. Bana ise "çok içtiğim" için(ortalama 3 lt), " az su iç" denir.
Sizden ricam, mesela;
sabah kahvaltılık gevrek, öğlen çorba,yoğurt..vs gibi bir şey ve akşama 1 tane elma gibi basit ve yapabileceğim bir liste biliyorsanız paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler..

Son düzenleme:
Merhabalar,
Ben de her zaman balık etli bir bayandım. En fazla 65-70 olurdum ama hızlı alabildiğim gibi, hızlı da kilo verebilen biri olduğum için sorun etmezdim. Çabucak verebileceğimi biliyordum.
2 yıl öncesine kadar..
2 yıl önce, ilk olarak aşırı vitaminsizlik ve kansızlıktan tedavi gördüm.. bu nedenle 80e çıktım. kaç şişe hap içtiğimi bile hatırlamıyorum. (vitaminsizliğin nedeni; neredeyse hiç meyve-sebze-et..vs yemezdim. Hatta öğlenleri 1 dilim kadar kepek ekmeği arasına 1-2 dilim domates ve çok az peynir ile geçiştirir, akşama bir şey yemeden -acıkmamak için- erkenden yatardım. Çok acıkırsam 1 elma yerdim.)
Sonra bir rahatsızlıktan dolayı yine ilaç kullandım ve ilaçta kortizon varmış.. 90 a çıktım.
Şu an kaç kiloyum bilmiyorum, tartıya çıkmaya korkuyorum. Ancak biraz kilo verebilirsem çıkabilirim. (Sanırım 100-110 filanım.)
Kilo veremediğim için önce bir hap denedim hiçbir işe yaramadı. Sonra ' karboksipunktur ' diye bir şeye gittim, 2 haftada 5 seans..(kulaklardan ve boğazdan iğne ile karbondioksit veriliyor vücuda.. metabolizmayı hızlandırıyormuş.)
Onun da hiçbir faydasını görmedim. Dolayısıyla paralarım boşa gitti, kimseye tavsiye etmem.!!
Şimdi sorunlarım şunlar;
Şu an çalışmıyorum ve iş görüşmelerine gittiğimde daha kapıdan girince o bildiğiniz bakışları farkediyorum.
Fakat işe girmeden zayıflayabilmem mümkün değil, maddi açıdan.. (Keşke imkan olsa, kendi istediğim işi kurabilsem diyorum artık)
Evde, öyle "sabah haşlanmış yumurta, domates-salatalık, peynir; öğle haşlama tavuk, akşama bol yeşil salata" gibi bir diyet yapmam pek mümkün değil.. Hatta çoğu kişi, su içemez ve içmek ister ya.. Bana ise "çok içtiğim" için(ortalama 3 lt), " az su iç" denir.
Sizden ricam, mesela;
sabah kahvaltılık gevrek, öğlen çorba,yoğurt..vs gibi bir şey ve akşama 1 tane elma gibi basit ve yapabileceğim bir liste biliyorsanız paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler..

slm cnım ..."sabah haşlanmış yumurta, domates-salatalık, peynir; öğle haşlama tavuk, akşama bol yeşil salata" gibi bir diyet yapmam pek mümkün değil.. yazmıssın kendinemi güvenmiyosun yapamam diye senin istediğin gibi bir diyet bilmiyorum ama hayatından tatlı türü ve ekmeği çıkartısan zayıflarsın bende 2 aydır diyetteyim önceleri yaptığım hiç bir diyette başarılı olmadım ama şimdi yeme alışkanlığım tmamen değişti...senn yapmam mümkün değil dediğin şekilde besleniyorum ve kesinlikle tatlı türü ve beyz ekmk tüketmiyorum

slm cnım ..."sabah haşlanmış yumurta, domates-salatalık, peynir; öğle haşlama tavuk, akşama bol yeşil salata" gibi bir diyet yapmam pek mümkün değil.. yazmıssın kendinemi güvenmiyosun yapamam diye senin istediğin gibi bir diyet bilmiyorum ama hayatından tatlı türü ve ekmeği çıkartısan zayıflarsın bende 2 aydır diyetteyim önceleri yaptığım hiç bir diyette başarılı olmadım ama şimdi yeme alışkanlığım tmamen değişti...senn yapmam mümkün değil dediğin şekilde besleniyorum ve kesinlikle tatlı türü ve beyz ekmk tüketmiyorum

selam melodik, öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim.
elbette kendime güveniyorum, zaten abur-cuburu sevmeyen ve tatlıyla da arası olmayan biriyim.
3 ayda bir annem börek yaparsa, anca 1-2 dilim yerim o kadar..
ilaçlar ve dengesiz beslenme sonucu böyleyim ve bünye bozulduğu için bu durumdayım.
mümkün olmamasının nedeni, "aile içi sebepler diyebilirim" kısaca..
maalesef, kilolu olunca en yakınınızın bile -diyet yemeği- olsa dahi, bir şey yemeniz gözlerine batıyor.
en azından benim açımdan böyle.. zaten kilodan çok, kimsenin destek olmaması moralimi bozuyor.
az önce diyet kısmını gezerken Ayça Kaya'nın listesini gördüm.
"sabah müsli, öğle sebze, akşam çorba" olayı daha bana uygun gibi geldi, yarı vejeteryan olarak..:)
işe başlayabilsem, ilk Ayça Kaya'ya gideceğim zaten.. zayıflamak bile maddiyata bakıyor.!

Son düzenleme:
elbette kendime güveniyorum, zaten abur-cuburu sevmeyen ve tatlıyla da arası olmayan biriyim.
ilaçlar ve dengesiz beslenme sonucu böyleyim ve bünye bozulduğu için bu durumdayım.
maalesef, kilolu olunca en yakınınızın bile -diyet yemeği- olsa dahi, bir şey yemeniz gözlerine batıyor.
en azından benim açımdan böyle.. zaten kilodan çok, kimsenin destek olmaması moralimi bozuyor.
"sabah müsli, öğle sebze, akşam çorba" olayı daha bana uygun gibi geldi, yarı vejeteryan olarak..:)
işe başlayabilsem, ilk Ayça Kaya'ya gideceğim zaten.. zayıflamak bile maddiyata bakıyor.!

Canım sen yeterki iste bir süre sonra herkes alışacaktır durumuna tatlı ve hamur işleride tüketmeyi sevmiyosan işin daha kolay ayça kaya nn diyet listesine bakmadım ama formda kendi kendine diyetisyensiz liste hazırlayan arkadşlar var birde kalori diyeti var sanırım burda geçen görmüştüm kalori hesabı yiyorlar çevrende yoksa bile burdan sana büyük destek çıkar porsiyonlarını küçültmekle işe başla derim birde günde 3 öğünden az yeme aklıma gelen tavsiler bu kadr şimdilik olursa yine yazarım...:))

canım merhaba;

diyet yapmak gerçekten destekle olan bir iş. motivasyon çok önemli. zamanında bende çok kilolu idim. ama sabırla verdim. 75 kilodan 58 e düştüm. sık ve az yiyerek yaptım bunu. sende sık ve az yemelisin sabah 2 dilim ekmek (tam buday,çavdar) bir dilim peynir haftanın üç günü yumurta ekleyeceksin ve sınırsız salata. arada meyve veya yogurt. öğlen ızgara veya sebze yemeği yanında sınırsız salata arada yine meyve veya yoğurt akşam öğlenin benzeri yatmadan 2 saat önce meyve veya yoğurt. böylelikle 6 öğün yemiş oluyorsun. metabolizman sürekli çalışıyor ve vucud yağ yakıyor. sabır canım verirsin merak etme...

merhaba arkadaşım benim sana tavsiye edebileceğim şeyler: yoğurt yerken içine yulaf ezmesi ekle yarım muz doğra. çok güzel tok tutar. çorbanın yanına bol yeşil salata yap sirkeli sarımsaklı ama yağsız içine haşlanmış tavuk doğra çok leziz olur.. aralarda badem fındık ye.. yeşil çay iç.. herşeyden önce kararlı ol gerisi gelir..

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.. bu arada, başladım diyete..

SABAH : Bir dilim çavdar ekmeği , bir kibrit kutusu kadar peynir, 6 zeytin, domates & salatalık, maydonoz (haftada 3 kere yumurta)

ÖĞLEN : Bir adet ızgara veya haşlama tavuk baget veya 3 köfte, 1 kepçe çorba, 1 kase yoğurt (ayran)

ARA : 1 meyve (elma, armut, kivi, şeftali, kayısı) ve 8 badem

AKŞAM: Bir kase salata & ayran veya yağsız sebze yemeği & ayran

Bakalım sonuç ne olacak..? :)

maalesef insanoglu basarirken yaninda olmuyor ama basardiktan sonra arkana geciyor.istedigin gücün icinde olmasi gerek.baskalarini önemseme.kendi sagligin söz konusu. yesil elma diyeti var.bende basladim bugün.insallah faydasi olur.

gercekten istersen kilo verirsin.bazilari 6 ögün yeyin diyor.bazilarida ögünler arasi 4 veya 5 saat olsun,yaglar ancak eriyor diyor.birbirinin tam zitti ama iki yöntemle de kilo verebilen var.

Akupunktur vs bunların hiçbiri yardımcı olmaz kilo vermeye. 83 kilo olan kuzenim şuan 65 kilo yemeği azalttı suyu çoğalttı ve bol bol spor yaptı, özellikle yüzme ve koşu . Sporu yapmak zorundasın sadece diyetle olmuyo. Gevrek falan diye de kısıtlama kendini sağlıklı yeşillikli domatesli zeytinli peynirli güzelce kahvaltını yap kepek ekmeğiyle tabiki. Bol bol su içmek zaten iyidir. Ara öğünleri sakın sakın atlama yoğurt , meyve vs bunları pas geçme. Yağlı şeylere, abur cuburlara dokunma bile. Masadan doymadan kalk zaten bi süre sonra doyduğunu hissediceksin, et vs yiyeceksen ızgara olarak ye. Akşam 6da yemeğini ye bidaha da ağzına bişey koyma , şekersiz meyveler dışında.. Koşu yap,karın egzersizi yap evde kendin bunun için spor merkezine gitmeye ihtiyacın yok. Az yiyceksin çok hareket ediceksin başka yolu yok

Yorumlar için teşekkür ederim kızlar.. Aslında hep yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum.
Ama özellikle Scent Of A Woman dizisini izledikten sonra, ben de o kadın gibi sürekli hayatımı ertelediğimi fark ettim.
Ve ben de "Ölmeden önce yapılacak 20 şey" listesi hazırladım. Önceliklerimden biri de, bir an önce zayıflamak ve aşık olmak..!!
Çünkü şu halimle aşık olsam bile, kimse dönüp bakmaz biliyorum. Onun için kendimi kapatmış durumdayım.
Ama ben de sizler gibi aşık olabilmeyi çok istiyorum...

Kızlar, diyeti uyguluyorum ama biraz karışık..
Her gün olmasa da, en azından 2 günde bir bisiklete biniyorum 1 saat (gösterge 1100 cal ama gram olarak 110 grama tekabül ediyor sanırım)..
Yalnız birkaç gündür geç kalktığım içim 12:00-13:00 arası yiyebiliyorum o da hem kahvaltı hem öğle yemeği oluyor tabi.. Bugün yediklerim;
Öğle: 1 domates, 1 salatalık, maydanoz, 1 haşlanmış yumurta, kibrit kutusu peynir, 1 dilim çavdar ekmeği ve 1 fincan şekersiz çay.
Akşam: (kıvırcık, yeşil soğan ve 1 kaşık lordan oluşan) yağsız ve tuzsuz kıvırcık salatası..
Hepsinin kalorisini hesaplayıp, topladım ve yaklaşık 300 kalori yemiş oluyorum bugün..
Bu şekilde yesem ve hergün bisiklete binsem, ne kadar zamanda kilo verebilirim sizce.??

Son düzenleme:
Her gün olmasa da, en azından 2 günde bir bisiklete biniyorum 1 saat (gösterge 1100 cal ama gram olarak 110 grama tekabül ediyor sanırım)..
Yalnız birkaç gündür geç kalktığım içim 12:00-13:00 arası yiyebiliyorum o da hem kahvaltı hem öğle yemeği oluyor tabi.. Bugün yediklerim;
Öğle: 1 domates, 1 salatalık, maydanoz, 1 haşlanmış yumurta, kibrit kutusu peynir, 1 dilim çavdar ekmeği ve 1 fincan şekersiz çay.
Akşam: (kıvırcık, yeşil soğan ve 1 kaşık lordan oluşan) yağsız ve tuzsuz kıvırcık salatası..
Hepsinin kalorisini hesaplayıp, topladım ve yaklaşık 300 kalori yemiş oluyorum bugün..
Bu şekilde yesem ve hergün bisiklete binsem, ne kadar zamanda kilo verebilirim sizce.??

Slm, 300 kalori sağlıklı değil. Bu şekilde devam edersen kaslarını da eritebilirsin.

Son düzenleme:

merhaba eger sende benım gıbı arada gec kalkıyorsan 12 13 u buluyorsa saat oglen yemegını ye sonra saat 16 da kendıne ara öğun yarat bır kase yogurt yada bır avuc kuru yemıs yada musli ye aksam yemegını yıne saat 18 de yap aldıgın kalorı 300 cok az arada sırada olurda hergun 300 kalorı alırsan vucudun yorgun duser bısıklete bınmeye de halın kalmaz sevgiler.. buarada nasıl gıdıyor dıyet uzun zamandır yazmamışsın..

X