Dopplerde bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur?

ebrumoda

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2010
82
1
8+0 haftalık hamileyim. Bugün ilk kez doktora gittim. Doktor ultrasonda keseyi ve bebeğimi görebildi. Ancak kalp atışlarını duyamadık. Alttan ultrasonla baktı yine kalp atışlarını duyamadık. Aynı gün doppler önerdi. Dopplerde de yine kalp atışları tespit edilemedi. Doktorum kürtaj olmalısın dedi. Başka bir doktora gittim. O da 1 hafta beklememi önerdi. Kalp atışları bazı nedenlerle geç duyulabilir dedi. Kafam çok karışık. Lütfen bilgisi ve tecrübesi olan varsa benimle bilgilerini paylaşsın. Şimdiden çok teşekkürler...mafoldumben

kalp atışları 10. haftaya kadar duyulamayabiliyor. bunu da bana doktorum söylemişti. ben 9. haftada duydum.
bence endişelenme. 2. gittiğin doktor 1 hafta beklemeni söylemiş. onu dinle inşallah haftaya duyarsın bebişinin kalbini. içini ferah tut... a.s

kesinlikle bekle, doplerde bebegimin kalbi durdugunda doktor "kalbi olusmus ama atis yok" demisti, yikilmistim ama bunu dememesi senin icin hala sansinin oldugunu gosteriyor sitede sekiz ve dokuzuncu haftalarda kalp atimi alanlari cok duydum. canim Insallahhhhhh duyarsin, hep hayirlisini iste, takip edicem sonucunu asla umutsuz olma teknoloji istedigi kadar gelissin bu konuda bir tek gercek var sadece Allah bilir.

Nazosan ve özlem sizlere çok teşekkür ediyorum. Yüreğime su serptiniz. Zaman durdu sanki , geçmiyor bir türlü. ınşaallah hayırlı haberlerimi sizlerle paylaşırım

kalp atışları 10. haftaya kadar duyulamayabiliyor. bunu da bana doktorum söylemişti. ben 9. haftada duydum.
bence endişelenme. 2. gittiğin doktor 1 hafta beklemeni söylemiş. onu dinle inşallah haftaya duyarsın bebişinin kalbini. içini ferah tut... a.s

bende geçen hafta 9+4 iken kalp atışlarını duyamadım :KK43: geç döllenmiş şuan 7+2 dedi..oysa benim hesaplarıma göre şuan 10 haftalık normal mi bu sizce..bakalım umarım cuma günü kalp atışlarını duyabilirimmm dua edin bana nolur arkadaşlar gözlerim şişti artık ağlamaktan mafoldumben

bende geçen hafta 9+4 iken kalp atışlarını duyamadım :KK43: geç döllenmiş şuan 7+2 dedi..oysa benim hesaplarıma göre şuan 10 haftalık normal mi bu sizce..bakalım umarım cuma günü kalp atışlarını duyabilirimmm dua edin bana nolur arkadaşlar gözlerim şişti artık ağlamaktan mafoldumben

geç döllendiyse çok normal be güzelim duyamaman.
moralini bozma, yarın duyarsın derin bir ohh çekersin Allah'ın izni ile.
ağlama çok oda iyi değill :teselli:

Benimde durumum aynı.gebeliğimi tam olarak hesaplayamadık çünkü adet düzensizliğim var.ama hesaplara göre 6 haftalık.fakat biz daha kalp atışlarını duyamadık.boyu 3.3 mm.kalp atışları yok.çok moralim bozuk.bugün özel bir hastanede muayene oldum orda bi doktor tarafından takip ediliyodum.almamız lazım dedi.zeynep kamile gittim.zeynep kamil almadı.1 hafta daha bekleyelim dedi.pazartesi gene zeynep kamile gidicem.kafam çok karışık kime inanıcağımı anlamadım.özel hastanede muayenede tek yumurta ikizi dedi.zeynep kamil 1 embriyo dedi.kese düzeni bozukta dediler.napıcam moralim çok bozuk..

inşallah duyarsınız canım. iyi şeyler düşün ki iyi olsun. bize haber ver bir gelişme olursa

keşke yeni bir başlık açsaydın yaa açan arkadaşş bayaa olmuş saçma oldu görürse üzülür belki silseler bariii

merhaba;
benim bebeğim şuanda tam 7 haftalık.ultrasonda bebeğin kesesi gözüküyor ama bebekle kalp atışlarını daha göremedik.bu normal mi?ne zaman bebeği görebiliriz ve kalbi ne zaman atar?

canım ben 8. hafta da dinlemeye başladım. cihaz aldım sürekli dinliyorum kayıtta ediyorum burdan inceleyebilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar merhaba bende sekiz haftalıkken gittim kalp atışını göremedik bebeğimde görünüyordu kesede çok az bi bozukluk var dediler bir hafta dinlen sık sık su iç dediler bende pazartesi gidecem işte doktora sizce ne olur bilgi verin bana ilk bebişim:KK43:

bende şuan 7+6 dayım geçen cuma günü kalp atışları duyulmadı.bebekte yok sadece kese var. bu cuma tekrar gideceğim.çok endişeliyim altı ay önce boş gebelikten dolayı düşük yapmıştım buda öyle olur diye çok üzgünüm.doktorunda pek umudu yok .:KK14:beş senedir uğraşıyoruz.hamile kaldığıma hiç sevinemedim.Allah inşallah bunu bize bağışlar.

bende şuan 7+6 dayım geçen cuma günü kalp atışları duyulmadı.bebekte yok sadece kese var. bu cuma tekrar gideceğim.çok endişeliyim altı ay önce boş gebelikten dolayı düşük yapmıştım buda öyle olur diye çok üzgünüm.doktorunda pek umudu yok .:KK14:beş senedir uğraşıyoruz.hamile kaldığıma hiç sevinemedim.Allah inşallah bunu bize bağışlar.

benim bildiğim kadarıyla keseyi gördüysen boş gebelik olmadığını gösteriyor ..bende 8.haftamda hem bebeği hem de kalp atışlarını duymuştum.ALLAH korktuğuna uğratmasın canım bebişini inşallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın..

arkadaşlar bende hastaneye gittim bendede geç döllenme olmuş bendede yani benim bildiğim bebeğim şuan on haftayı bitirmiş olmalıydı ama şimdi doktorum daha 55 günlük diyor ama şuan gerçek anlamıyla hamilelik yaşıyorum mide bulantılarım yeni başladı yemekten tiksinme :)

benim bildiğim kadarıyla keseyi gördüysen boş gebelik olmadığını gösteriyor ..bende 8.haftamda hem bebeği hem de kalp atışlarını duymuştum.ALLAH korktuğuna uğratmasın canım bebişini inşallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın..

maalesef canım ya pazartesi kürtaj olacağım.buda boş gebelik artık genetik tarama yapılacak.iki defa olduğu için.Allah kimseye böyle bişey yaşatmasın çok kötü.

bende kürtaj oldm malesef bebeğim yaşamının kendiliğinden durdurmuş yani ortama adapte olamamış normalmiş bu durum dktorum öyle söyledi
üç dört ay ara vermemizi istediler allah isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

Benimde durumum aynı.gebeliğimi tam olarak hesaplayamadık çünkü adet düzensizliğim var.ama hesaplara göre 6 haftalık.fakat biz daha kalp atışlarını duyamadık.boyu 3.3 mm.kalp atışları yok.çok moralim bozuk.bugün özel bir hastanede muayene oldum orda bi doktor tarafından takip ediliyodum.almamız lazım dedi.zeynep kamile gittim.zeynep kamil almadı.1 hafta daha bekleyelim dedi.pazartesi gene zeynep kamile gidicem.kafam çok karışık kime inanıcağımı anlamadım.özel hastanede muayenede tek yumurta ikizi dedi.zeynep kamil 1 embriyo dedi.kese düzeni bozukta dediler.napıcam moralim çok bozuk..

biz tüp bebek yaptırdık burdakiler galiba normal hamilelikten bahsediyor.şimdi 8. haftadayız kalp atısını duyamadık boyu gecen hafta 3,3mm ama simdi 3,2 ye gerilemiş doktorlar pek ümit yok ama 3 gün daha bekleyelim ona göre alalım dediler 5. hafta bebek görülmüştü ama sonra gelişmemiş bu durumda olupta çocugu olan varsa yazsın ne cektiğimizi biz biliriz çok sıkıntılıyım lütfen bişeyler yazın paylaşın.

kesenın görulmesı boş gebelik olmadığını göstermez, aksıne boş gebelikte kese oluşur ama içinde bbebek oluşmaz boş olur yani, ben de 5 te keseyı gördum 6 da beebeğı gördum ve yolk kesesini, ama kalp atışını duyamadım:KK43: dr haftaya gel dedı inş duyarız. allah hepimize yardmcı olsun.

X