Bebek Beslenmesi bebeğim kilo almıyor:((((((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zeynepdefne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
26
0
42
herkese merhabalar

2 ay 2 günlük bir kızım var cuma günü kontrole gittik ve 1 ayda hiç kilo almamış:KK43: sütüm yetmediği için mamada veriyoduk doktoru 45 cc demişti ben son 1 hafta 60 cc yaptım ama gram bile almamış şimdi 90 cc ile 120 cc arasında durumuna göre mama veriyorum. Ama canım çok acıyor neden hiç kilo almıyor korkuyorum doktor 15 gün sonra yine çağırdı eğer yine almamış olursa kan tahlili yapacaklar.... başka ne yapabilirim bilmiyorum lütfen yardım edin senağlama

Son düzenleme:
canım işallah bir problem yoktur ve kısa zamanda bebeğin kilo almaya başlar sende moralini yüksek tutmaya çalışki sütün azalmasın canım

çok can sıkıcı bir durum bilirim..benimde oğlum ilk ay verdiği kiloyu alamadı sonra kaşıkla mama verdik yine almayınca doktor birsürü tahlil istedi hepsi temiz çıktı çok şükür ama bu sürede ben dayanamayıp biberonla mama verdim ondan sonra kilo almaya başladı çünkü kaşıkla yarısı dökülüyordu..bebişim şuan 4 aylık ve sütüm azaldı ama azda olsa hala emiyor mama takviyesiyle toparlandı...bu arada tavsiyem biberon kullanacaksan DR BROWNS al mutlaka içinde borusu var damla damla geldiği için emmeyide bırakmıyorr..allah yardımcın olsun..

çok can sıkıcı bir durum bilirim..benimde oğlum ilk ay verdiği kiloyu alamadı sonra kaşıkla mama verdik yine almayınca doktor birsürü tahlil istedi hepsi temiz çıktı çok şükür ama bu sürede ben dayanamayıp biberonla mama verdim ondan sonra kilo almaya başladı çünkü kaşıkla yarısı dökülüyordu..bebişim şuan 4 aylık ve sütüm azaldı ama azda olsa hala emiyor mama takviyesiyle toparlandı...bu arada tavsiyem biberon kullanacaksan DR BROWNS al mutlaka içinde borusu var damla damla geldiği için emmeyide bırakmıyorr..allah yardımcın olsun..

merhaba,
ben mama verdiğim halde kilo almamış şimdi başka bir mama deniyoruz. biraz korkuyorum eşime belli etmemeye çalışıyorum:KK43: inşallah bizim tahlilerimizde temiz çıkacak. Ben baştan beri biberonla veriyordum doktor bana 90cc ile 120 cc arası dedi ama kızım 120 cc verince bittiğinde ağlıyor daha olsa emer ama 120cc yi bitirdikten sonra kusuyor. bakalım az kaldı haftaya cuma kontrolümüz var. Allah cümlemizin yardımcısı olsun

X