Bebek Beslenmesi 2 Aylık Bebek Kaç ml Süt içer? Bilen Var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar şaka yapıyor olmalısınız:1no2:el kadar ebeklere ml hesabı yapıp süt verilirmi...emebildikleri kadar emzirmeniz lazım.dışarda emziremiyorum yer yokta ne demek.dönersin sırtınızı her yerde emzirirsin.çantana atarsın bi tane tülbent,kendini korursun olur biter.
kızlar işin ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.daha çok küçükler.bu şekilde devam ederseniz sütünüzde azalır.
ayrıca gece yattığınız yerden emzirmek kalkıpta sağıp biberona kaymaktan nasıl daha zor oluyor onuda anlamadımbenneyaptımki
anlayan beri gelsin banada anlatsınbenneyaptımki

Canım işin ciddiyetinin farkındayız tabiki.süt neden azalsınki bütün gün sokaklarda gezmiyoruz .2-3 saat en fazla.onun 1 saati zaten arabada geçiyor ordada zaten örtünüp emziriyorum.ml hesabınıda biberona nekadar sağıyım aç kalmasın diyeydi.sen çok ön yargılı konusmussun.

bence de hesap yapmak mantıksız her bebeğin kapasitesi farklıdır ve bunu en iyi anne hesaplar. benim bebeğim 150 yi versem onu da içiyor. sen sağabildiğin kadar sağ içmediğini de dökersin bu kadar basit yani

kızlar bende yazılarınızı okudum ama çok şaşırdım diyebilirim.bencede biberon vermeyin.biberon çocukların kolayına gidiyo anne memesini unutturuyomuş.ilk günler ben kızımı emziremedim doktor kesinlikle biberon verme dedi.kaşıkla besledim.karınlarını doyurup öyle çıkın dışarı.zaten bebekler dışarı çıkınca hemen uyurlar.acıkırlarsada bi yerde emzirirsiniz.ben mağazada bile emzirdim.ona göre giyinip çıkarsınız

Ben sütümü sağıp veriyorum, sağmasam içmiyor içmeyincede sütüm yok oluyor.Herkez bin kafadan laf söylüyor, tabiki hesap yapılır üstelik bunun hesabı var zaten, oda şöyle, bebeğin kilosu başına 150 ml süt vereceksiniz, ve bunu günde 7 yada 8 e böleceksiniz.Yani 3 kiloluk bebek ise 3x150= 450 ml süt vermeceksiniz bunuda 8 e bölersek 56 cc eder...

6 kiloluk bebek ise 6x150=900 ml 900 ü 8 öğüne bölersek, 112 ediyor...

Ağzı olan konuşuyor şu süt verme konusunda herkes ahkam kesiyor sıkıldım artık...Kaşık biberonu çok fazla hava yutturuyor bebeğe, önemli olan anne sütü alması değilmi, ha biberonla ha memeden.Mememden çekemiyor, uyuyor ve ben biberonla veriyorum...Mememde sadece keyif için duruyor...

kızlar şaka yapıyor olmalısınız:1no2:el kadar ebeklere ml hesabı yapıp süt verilirmi...emebildikleri kadar emzirmeniz lazım.dışarda emziremiyorum yer yokta ne demek.dönersin sırtınızı her yerde emzirirsin.çantana atarsın bi tane tülbent,kendini korursun olur biter.
kızlar işin ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.daha çok küçükler.bu şekilde devam ederseniz sütünüzde azalır.
ayrıca gece yattığınız yerden emzirmek kalkıpta sağıp biberona kaymaktan nasıl daha zor oluyor onuda anlamadımbenneyaptımki
anlayan beri gelsin banada anlatsınbenneyaptımki

ml. hesabı yapmıyoruz aslında, sadece optimumu nedir diye soruyoruz, emziriyoruz hepimiz zaten, emzirriken ne kadar emerse emiyor.Ancak dışarda maalesef ben rahat emziremiyorum, bebeğimi de aç bırakıp ağlatmak da istemiyorum. sütümüzü sağdığımızda da azalmaz tam terisen çoğalır, ben zaten 2 ay sonra işe başlayacağım ve bebeğim gündüz bberonla beslenecek mecburen. şimdiden sağıp biriktiriyorum. Gece mevzuuna gelince benim oğlum gece uzun uyuyo ve emzirmek için uyandırdığımda iki emip uyuyakalıyor, sürekli dürtüp emmesini sağlamaya çalışıyorum..bu ona da eziyet bana da..bunun yerine uyutmadan önce emziriyorum, emzirdikten sonra da sütümü sağıp biberona koyuyorum, biberonu da termosa. bu şekilde 6 saat durabiliyor. uyandırıp biberonla içiriyorum hemen uykuya dalıyor.

Benim oglum da bazen 4-5 saat emeyi reddediyor boyle zamanlarda ben de sagıyorum kasıkla veriyorum ne kadar cıkarsa onu veriyorum 80-100 arası hiç olmazsa aclıgını gideriyorum kendim de rahatlıyorum

benım kızım 2 aylık ama arkadaslar 50 cc ıcıyor nerden bılıyorum gogsumu sagdım 50 cc cıktı anca ee benımkızda bı seferde bı gogsu yıyor bıdakını 1 saat basende 2 saat sonra ama kılo alımında sorun yok gayet ıı demekkı 50 cc yeterlı gelıor :S

kızlar basımdan gecen bi olayı anlatım bayram icin ist gittigimde eminognunede ugradım alıs verıs ıcın gezerken uyudu bende evde sagıp biberona koymusdum sutu aglayınca verim diye nekaar isterse icer diye ama acelem oldugu icin bi iki cektirdim bıraktım yolda giderken aglama krizine giirdi panikledim biberonuda kaybettım o arada gencden bı cocuk dukkanın onunde abla yardım edım dedi basda gerek yok dedim kendi arabamıza gelmem icin 5dk bi mesafe var ama ne care cocuk yırtınıyor durmayınca kapalı bıyer varmı dedım var abla dedi girdim iceri perdeci dukanıydı altkata indim altkata kımseyi almyın dıyede ust kattakı kızlara soyledi kızımı rahat rahat emzirdim alah razı olsun sakınlesdi melegim heryerdede guvenilipde emzirilmez oda ayrı bikonu

selam kızlar, bugün kontrole gittik, 40 günlük olduk:emir_bebek:doktorumuza ml olayını sordum. 1 öğünde 120 ml anne sütü içer dedi.:jeyyar:

ya kızlar benım kızım meme yerken ıkınıyor sıkılıyor basen de bagırmaya baslıyor bırdaha almıyor ama kılo alımı gayet ıyı dun aksam yıne boyle yabtı hem almak ıstıyor alıncada bagırıyordu bende mama yabtım bıboronu ıctı ve uyudu.sımdı benım sutummu yetmıyor acaba ama yetmese kıloyu nasıl alıyor ben anlamadım bu sorunu nasıl asıcaz ya yedırmekte cok zorlanıyorum ve uzuluyrum bıboronu yedıgı gıbı rahat qogsumu hıc yemedı.

benım kızım 2 aylık ama arkadaslar 50 cc ıcıyor nerden bılıyorum gogsumu sagdım 50 cc cıktı anca ee benımkızda bı seferde bı gogsu yıyor bıdakını 1 saat basende 2 saat sonra ama kılo alımında sorun yok gayet ıı demekkı 50 cc yeterlı gelıor :S

Canım öyle hesaplayamazsın. Sen ne kadar sağarsan sağ bebek kadar çektiremezsin. Yani seninki 50mlden daha fazla emiyordur.

kızlar ne güzel emziriyosunuz benim sitim 20 gün önce kesildi :KK43: özledim mememde olmasını kuzumun :KK43:

nurdant yanlışın var canım pompa bebegin emişinin bi kaç katı kadar çekiyo öbür pompaları bilmem ama medelanın mini pompası öyle dr.söyledi çünkü sonunu açtımda ben dayanamıyorum daha son kademelerini kullanamadım bile hep orta seviyede kullanıyorum.ayşem söyle yap canım 2 gün aynı şeyleri ye suyu bile aynı derecede iç aynı saatte bebegini emzir sonra sag gögsünü 2 ci gün aynı saatte emzirmeden sag ne kadar çıkıyo çıkandan 1 gün çıkanı hesapla bebegin o kadar içiyo işte tabi tam net çıkmasada yakın bişe çıkıyo çünkü ruh halin aynı olmuyo bide sütün durumu degiştigi için.ertuğda 50 ml zor içiyo hesapladım 10 dan 10 350 ml içiyo toplam.bu gün kilosuna bakcam ne kadar almış

2 aylik bebekde 100ml üstü gayet normal, 24 saatde 6 kez, daha fazla olmasin,siz genede bir dr. danisin.

bılemıyorum bugun sagdım ıkı gogsumden anca 100 cc cıktı verdım hepsını ıctı ama gogsumu emmek ıstemıor bı anlam veremıorum ma bıberonu alıor uff cok uzuluorum yaaa

nurdant yanlışın var canım pompa bebegin emişinin bi kaç katı kadar çekiyo öbür pompaları bilmem ama medelanın mini pompası öyle dr.söyledi çünkü sonunu açtımda ben dayanamıyorum daha son kademelerini kullanamadım bile hep orta seviyede kullanıyorum.ayşem söyle yap canım 2 gün aynı şeyleri ye suyu bile aynı derecede iç aynı saatte bebegini emzir sonra sag gögsünü 2 ci gün aynı saatte emzirmeden sag ne kadar çıkıyo çıkandan 1 gün çıkanı hesapla bebegin o kadar içiyo işte tabi tam net çıkmasada yakın bişe çıkıyo çünkü ruh halin aynı olmuyo bide sütün durumu degiştigi için.ertuğda 50 ml zor içiyo hesapladım 10 dan 10 350 ml içiyo toplam.bu gün kilosuna bakcam ne kadar almış

bırde oyle denıyım cnm ama bence yınede benım bı gogsumden anca 50 cc cıkıor ama kılo alımı quzel oldugu ıcın yarıyor sanırım arkadasında dedıgı gıbı.fakat sımdı sorunum hasta oldu kızım emmek ıstemedı ac kalmasın dıye mama verdım sımdıde gogsumu ıstemıyor ılla bıberondan ıcıcek bende kendı sutumu sagıyorum mecburen mama yemesın dıye.yınede arada zorluyorum bakalım ne olucak :1no2:

benimde kızım 62 günlük.. 55 günlükken gittik doktora 4400 dü kilosu. 35 haftalık 3410gram doğdu. doktora ilk gittiğimizde 3560 gramdı bir ay sonra 4400 oldu.
anne sütü ile ama sağarak biberonla besliyorum. doktor çok kilo almış napıyosun sen annesi aaaaa dedi bana. ilerde obez olur dedi.
şimdi burda yazılanlara bakıyorum bambaşka
90 ml süt içiyordu kızım bir seferde 34 günlüktü doktor çok fazla veriyosun dedi.
şimdi iki aylık 4400 gram olan bi bebek için hesaplarsak 4400x150%8 82 ml oluyor yada 8 değil 7 öğün olup 94 ml vermek gerekiyor.

boyu 3 haftada 5 cm uzamış bebişimin

sizin bebeklerinizin gün kilo hesabına yakın bazılarından altta bazılarınızı geçmiş bizim yaş kilo tablomuz.. iyide doktorumuz neden o kadar şaşırdı ilk ay 1 kiloya yakın alamaz mı anne sütü alan bebekler?

ileride obez olur dedi.%30 büyümüş dedi hani sanki çok kötü olmuş gibi

mecbur azalttık içtiği sütü 70 ml veriyorum oyalaya oyalaya. çok iştahlı bir bebek. üzülüyorum ağlıyor battaniyesini emiyor boş biberon olunca ağlıyor iki aylık henüz ama biberonu çekmeyeyim diye eliyle sağlama alıyor kendini

ne dersiniz halime

62 günlük 4400 olan bebeğim 70 ml8 öğün 560 ml süt içiyor. ama yeni doğanken 450 ml idi. şimdi 2 aylık daha fazla içmesi normaldi ama doktor kızdı

gazından yapabilir benim kısımda yapıyo aynı şeyi emerken ıkınıyo daha sonra ağlamaya başlıyo hem emmek istiyo hemde ağlıyo ama genelde gazı varken yapıyo çünkü ayaklarını itiyo

X