Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Arkadaşlar karatayla ilgi bişey soracağım,

bugün öğlen lahana sarması vardı okulda, 8-10 tane yedim ekmesiz ve yoğurtla beraber. Başka hiç bişey yok.. Aykırımı hareket etmiş oldum?
:44:

arkadaşlar omega markalarını yazmayalım,forumda bu durum yasak.ilk başlarda yazdığımızda ilaçtan sayılmadığı için önemsiz diye düşünüyordum ama değilmiş.marka ismi vermeyelim.sürekli editlemek zorunda kalıyorum

kıymam var aksama topalak deriz buralarda soğan kavrulmus+suyla kaynar içine misket gibi yuvarlaklar atılar ama kıymaya ne katılıyordu unuttum bilin varmı bu yemeği solo köfte gibi aslında. aslında çok zamanımı alacak minik minik yapmak köfte kolay olur ama canım istiyor napımm

m...p hesaplı ya 12 TL 60 kapsul,hem yerlı ıste bu.:KK66:

ben de ondan kullanıyorum.günde 2 tane alıyorum ama sanırım az geliyor.4 tane mi kullansam diye düşünüyorum.eczacı günde 1 en fazla 2 tane önermişti.başka bir bitkisel ürünler satan dükkan sahibi de aynı şekilde önermişti ve 4-6 gr. alındığında çok fazla dinçlik verdiği için uyutmuyormuş insanı.ne bileyim ben de korktum ondan 2 tane içiyorum

arkadaşlar 1. kitapta bulgur için 2-3 yemek kaşığını geçmemek lazım deniyor diye dolmalarımızı bile mümkün olduğu kadar az bulgurlu yaptık hep hatırlarsınız.ama sonradan hocanın röportajlrında veya tv lerde bulgura hiç bir şey demediğini farkettim.mesela dünde gülben programını izledim netten sanırım lixicim paylaşmıştı :KK16: bir kadın telefonla bağlandı programa,akşam et,yoğurt salata,1 tabak bulgur yiyorum dedi,örnek menüsü olarak.ve hoca bulgur 1 kase çok filan demedi.zaqten önündeki masada yenmesini önerdiği yiyecekler vardı içinde bulgurda vardı.yani çiğ köfte,mercimek köftesi vs. yediğimizden kaçamaktan saymamız anlamsız oluyor bu durumda ki zaten ben artık kaçamaktan saymıyordum.
Bir de hocanın bana verdiği cevaptan bizim bu ufak tefek kaçamaklarımızı önemsemediğini farkettim.herkes vücudunu kendisi tanıyıop ona göre beslenecek diyor.yaşamın genelinde sağlıklı beslenirsek,arada sırada yediğimiz sağlıksız şeyler absorbe oluyor.Bence de çok mantıklı bu durum.Şahsen ben kendimi çok sıkarak yaşayamam sürekli.Nefes alamazsam boğulurum :KK34:
işte bu yüzden de bana çok uygun ve sağlığım için çok çok iyi bu diyet.İyi ki bu diyete başlamışım,öncesinde dukan filan düşünmüştüm.Allah razı olsun hocamızdan :KK16:

Son düzenleme:
merhaba hanımlar hepinizie sevgiler
bugünkü kahvaltı
2 yumurtadan zeytinyağlı bol baharat ve peynirli omlet
karışık çerez fındık fıstık ceviz
3 zeytin
2 gün kurusu
2 fincan siyah çay

bugün spor var 1.5 saat fitness yapıyorum haftada 3 gün inşallah kurtulcam kilolarımdan hepimize kolay gelsin

ben de ondan kullanıyorum.günde 2 tane alıyorum ama sanırım az geliyor.4 tane mi kullansam diye düşünüyorum.eczacı günde 1 en fazla 2 tane önermişti.başka bir bitkisel ürünler satan dükkan sahibi de aynı şekilde önermişti ve 4-6 gr. alındığında çok fazla dinçlik verdiği için uyutmuyormuş insanı.ne bileyim ben de korktum ondan 2 tane içiyorum

canm bnde 2 tane kullanıyorum bana yetiyor.. bnm sürekli uyku hali vardı.. vallahi kalmadı.. eğer aşırı aktif bir hayatı yoksa 2 tane yeter.. ama sürekli ayaktaysan hareketliysen yada depresyondaysan artırman gerekir bi süreliğine.. zten baktım sağlık sorunu olmayan normal insanlar için günde 1 gr yterliymiş.. hormonal bozuklğu olanlar, depresyonda olanlar falan arttırmalıymış..1 saatlik yürüyüş dışında çok aktif bir hayatım olmadığı için yeterli geliyor bana..

canm bnde 2 tane kullanıyorum bana yetiyor.. bnm sürekli uyku hali vardı.. vallahi kalmadı.. eğer aşırı aktif bir hayatı yoksa 2 tane yeter.. ama sürekli ayaktaysan hareketliysen yada depresyondaysan artırman gerekir bi süreliğine.. zten baktım sağlık sorunu olmayan normal insanlar için günde 1 gr yterliymiş.. hormonal bozuklğu olanlar, depresyonda olanlar falan arttırmalıymış..1 saatlik yürüyüş dışında çok aktif bir hayatım olmadığı için yeterli geliyor bana..

benim 3 yaşında hala uyku sorunları olan ultra aktif bir kızım var.Onu düşünerek sanırım arttırabilirm.4 tena değilse bile 3 taneye çıkarayım en azından.sağol canım :KK16:

kahvaltım

1yumurta
4zeytın
bpeynır
lahanalı
dereotlu
yogurt
2cevız
2kayısı
yesılcay

sabah 2,5km yurudum kahvaltıdan once

arkadaşlar 1. kitapta bulgur için 2-3 yemek kaşığını geçmemek lazım deniyor diye dolmalarımızı bile mümkün olduğu kadar az bulgurlu yaptık hep hatırlarsınız.ama sonradan hocanın röportajlrında veya tv lerde bulgura hiç bir şey demediğini farkettim.mesela dünde gülben programını izledim netten sanırım lixicim paylaşmıştı :KK16: bir kadın telefonla bağlandı programa,akşam et,yoğurt salata,1 tabak bulgur yiyorum dedi,örnek menüsü olarak.ve hoca bulgur 1 kase çok filan demedi.zaqten önündeki masada yenmesini önerdiği yiyecekler vardı içinde bulgurda vardı.yani çiğ köfte,mercimek köftesi vs. yediğimizden kaçamaktan saymamız anlamsız oluyor bu durumda ki zaten ben artık kaçamaktan saymıyordum.
Bir de hocanın bana verdiği cevaptan bizim bu ufak tefek kaçamaklarımızı önemsemediğini farkettim.herkes vücudunu kendisi tanıyıop ona göre beslenecek diyor.yaşamın genelinde sağlıklı beslenirsek,arada sırada yediğimiz sağlıksız şeyler absorbe oluyor.Bence de çok mantıklı bu durum.Şahsen ben kendimi çok sıkarak yaşayamam sürekli.Nefes alamazsam boğulurum :KK34:
işte bu yüzden de bana çok uygun ve sağlığım için çok çok iyi bu diyet.İyi ki bu diyete başlamışım,öncesinde dukan filan düşünmüştüm.Allah razı olsun hocamızdan :KK16:

ne güzel yazmışsın bende bu düşüncedeyim bu diyet aslında sağlıklı beslenmek ağzımızın tadına uygunda besleniyoruz hem ben dr gitmiştim bana her şeyi kıstı kuru fasulye nohut mercime bulgur hiç bir şey yok et sebze meyve verdi çerez felanda vermedi :KK19:

benim 3 yaşında hala uyku sorunları olan ultra aktif bir kızım var.Onu düşünerek sanırım arttırabilirm.4 tena değilse bile 3 taneye çıkarayım en azından.sağol canım :KK16:

özellikle annelere çok yarayacak :KK1: sen kndini daha iyi tanırsın canm.. ihtiyacım var diyorsan kullan mutlaka.. :)

kahvaltım

1yumurta
4zeytın
bpeynır
lahanalı
dereotlu
yogurt
2cevız
2kayısı
yesılcay

sabah 2,5km yurudum kahvaltıdan once

kahvaltım

1 sb süt
1 yum
1 avuçiçi peynir
5 zeytin
1 çb ceviz

saat geç oldu sizler öğle yemeği yemişsiniz. mesai geç başlayınca böyle oluyo :KK70:
kahvaltıdan önce 4.2 km yürüdüm

tracy anderson videolarım var bacaklarımı çok güzel toparlamıştı ona mı başlasam herkes platese başlamış
platesi yapamıyorum ben tek başıma yanlış yapıyorum gibi geliyo

çok sevindim bu duruma çünkü ben çiğköfte hastasıyım..6-7 tane çiğköfteyi marul,maydonoz ve rokayla yiyeyim..acıkmam ..kendimi de çok tok hissederim..arada bazı öğünlerimi böyle yapabilirim o zaman...yuppiii:KK16:

Arkadaşlar karatayla ilgi bişey soracağım,

bugün öğlen lahana sarması vardı okulda, 8-10 tane yedim ekmesiz ve yoğurtla beraber. Başka hiç bişey yok.. Aykırımı hareket etmiş oldum?
:44:

aslında pirinç tüketmemeye çalışıyoruz eğer sarmalar bulgurluysa sorun değil pirinçliyse de yanında düşük glisemik indeksi olan yoğurt yediğin için affedilebilir sanırım :KK1: ama mümkün olduğu kadar kaçmakta fayda var yine de arada oluyor napalım takma kafana :KK16:

çok çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim :KK16: bende de bu bulgur konusu biraz karanlıkta kalmıştı şimdi bu diyeti seçmekle daha da doğru bir karar verdiğime inanıyorum...bulgura inanılmaz düşkün biriyim artık gönül rahatlığıyla kısır yiyebileceğim galiba tabi abartmamak şartıyla :KK1:

canım bulgur serbest ama miktarı tabiki önemli 1 tabak bulgur yersen olmasz bence hoca o programda atlamıstırkadının dedğini bide bence ne kadar kolori hesabı yok desekte hoca diyorki doyuncaya kadar yiyceksin sisinceye kadar deiğil diyor.kadın haklı ama bence doymayı bilmiyoruz biz ondan kiloluyuz. dün bir aadam kilo vermis tv de diyorki eskiden yediğimin 5 te 1 iyle doyuyorum diyor.

ben eskiden 1 tabak kıymalı yumurta salata yoğurt + yarım ekmek bandıra bandıra yerdim. simdi bunları ekmeksiz yiyorum doyuyorum aynı sey

2-3 kasık bulgur yemete bir zarar olmaz bence ama
mesela 2 karnı yarık+yoğurt salata yiyceksen
1 karnı yarık+yogurt+salata+ bir MİNİK kase pilav ye :KK34: zaten çabuk sisiyoruz artık

sabah ve öğle menü bildirimlerimi yapayım sizlere kızlar..

sabah: şekersiz çay
1 domates
1kk beyaz peynir
5-6 siyah zeytin

öğle : 3 adet haşlanmış baget
1 kase yoğurt
1 avuç fındık

arada da 1 bardak elma çayı+su

sendedemi var bi zilli... benimde 2,5 yasinda ultra ultra aktif bir kizim var. Benimkide hala uyku sorunu yasiyor.
Öglen uykusuna yatirdim simdide iyiyim...Canan hoca diyor ya Leptinin gece salgilanabilmesi icin kesintisiz uykuda cok önemli diye.
Iste ben gece helede sabaha karsi 3-4 gibi (leptinin en cok salgilandigi zaman)kizim yüzünden uyaninca. Ilk düsündügüm sey gitti Leptin oluyor.:KK1::KK1:
Saphira sana sormustum ama kacirdin heralde. Ben 2 haftadir menü bildirimi yapiyorum. Bu hafta sonu listeye girebilirmiyim.

X