2013 Şubat Anneleri....

HANGI DOGUMU TERCIH EDERSINIZ

• normal dogum

OY: 67 56,8%
  • sezeryanla dogum

OY: 30 25,4%
  • basarili gectikten sonra farketmez

OY: 21 17,8%

• Ankete Katılan
    118
  • Anket Kapalı .
ah canım şu saat oldu bi allahın kulu gelmedi en sinir olduğum yan da bu alıştım yalnızlığa gerçi fazla da yalnız kalmıyorum arkadaşlarım geliyor annemle ela geliyor eltim geliyor net var tv var mutfağım var ev gibi oldu burası benim için bide 9 senedir buradayım şimdide eşim geldi onunla oturuyorum

aaa inanmıyorum..sen benden iyiyişmişsin arkadaşım...şu saat oldu..daha bi insan yüzü görmedim...insan sesi desen telefonda görüştüklerim..olsun..napalım..insan buna da ihtiyaç duyuyo..yoğun bi haftadan sonra bana iyi geliyor...

aaa inanmıyorum..sen benden iyiyişmişsin arkadaşım...şu saat oldu..daha bi insan yüzü görmedim...insan sesi desen telefonda görüştüklerim..olsun..napalım..insan buna da ihtiyaç duyuyo..yoğun bi haftadan sonra bana iyi geliyor...

canım benim ya neyse az kaldı 2 ay sonra sesiz an bulamayacaksın :KK9::KK9::KK9::KK9:

slm kızlar nasılsınız biz bugün prensesimle kontroldeydik. iyiymiş kızım çok şükür. bu arada meltem teyzesi 38.5 cm ve 1184 grmış. göstermedi bıcırık yüzünü, dr tekmeledi ama biz kazandık ve renkli bir fotosunu aldık bakıp duruorum az kaldı hayırlısıyla gelsin bebişler inş.

slm kızlar nasılsınız biz bugün prensesimle kontroldeydik. iyiymiş kızım çok şükür. bu arada meltem teyzesi 38.5 cm ve 1184 grmış. göstermedi bıcırık yüzünü, dr tekmeledi ama biz kazandık ve renkli bir fotosunu aldık bakıp duruorum az kaldı hayırlısıyla gelsin bebişler inş.
ekledim canım masallah senın bıcırıgınaaaaaa:)

Kızlar selam,

Aramızda istanbul'da yaşayanlar için bi eğitim duyurusu yapmak istiyorum.
Sefaköyde Rumeli Hospital'da hamileler için eğitim düzenleniyor, 5 oturumluk.
Konuları aşağıya yazıyorum.
1. Hafta
Gebelik süreci
20 aralık 2012 Perşembe saat 14.00-15.00

2. Hafta
Gebelikte beslenme (diyetisyen emre koyunlu)
27 aralık 2012 Perşembe saat 14.00-15.00

3. Hafta
Gebelik ve doğum sonrası egzersizleri ( fizik tedavi uzmanı dr.neslihan alparslan)
3 ocak 2013 Perşembe saat 14.00-15.00

4. Hafta
Doğum süreci, normal ve sezaryenle doğum ( op. Dr. Nilgün kuştarcı hunca, op. Dr. Rabia Yıldırım Akbaş)
10 ocak 2013 Perşembe saat 14.00-15.00

5. Hafta
Yenidoğan bakımı ve emzirme eğitimi ( uzm. Dr. Sibel Kozaklı Mercan)
17 ocak 2013 Perşembe saat 14.00-15.00

Eğitime katılanlara sertifika verilecekmiş.
Kayıt olmak gerekiyormuş, tlf 0212 580 86 86 dahili 1412

İnternette duyurusu yok, bugün afişini gördüm, copy paste değil, el emeği canlarım. Herşey sizler için :) benim gibi bu aralar bu türde eğitim arayanların ilgisini çekebilir diye düşündüm.

Kızlar selam,

Aramızda istanbul'da yaşayanlar için bi eğitim duyurusu yapmak istiyorum.
Sefaköyde Rumeli Hospital'da hamileler için eğitim düzenleniyor, 5 oturumluk.
Konuları aşağıya yazıyorum.
1. Hafta
Gebelik süreci
20 aralık 2012 Perşembe saat 14.00-15.00

2. Hafta
Gebelikte beslenme (diyetisyen emre koyunlu)
27 aralık 2012 Perşembe saat 14.00-15.00

3. Hafta
Gebelik ve doğum sonrası egzersizleri ( fizik tedavi uzmanı dr.neslihan alparslan)
3 ocak 2013 Perşembe saat 14.00-15.00

4. Hafta
Doğum süreci, normal ve sezaryenle doğum ( op. Dr. Nilgün kuştarcı hunca, op. Dr. Rabia Yıldırım Akbaş)
10 ocak 2013 Perşembe saat 14.00-15.00

5. Hafta
Yenidoğan bakımı ve emzirme eğitimi ( uzm. Dr. Sibel Kozaklı Mercan)
17 ocak 2013 Perşembe saat 14.00-15.00

Eğitime katılanlara sertifika verilecekmiş.
Kayıt olmak gerekiyormuş, tlf 0212 580 86 86 dahili 1412

İnternette duyurusu yok, bugün afişini gördüm, copy paste değil, el emeği canlarım. Herşey sizler için :) benim gibi bu aralar bu türde eğitim arayanların ilgisini çekebilir diye düşündüm.
tam da aradigim buydu. harikasin. ustelik evime yakin. yurume mesafesinde. ucret belli arkadasim

kızlarrrrrrr yardımmm
mantar sıkıntısı olanlar neler yapmıştı?
çamaşırları ütüleyip kullanmak gerekiyor ve de günlük ped kullanmamak gerekiyor.
başka neler yapmam lazımmmmm???
ben bu dediklerini yaptım başa çıkamadım:KK5::KK5:halada devam ediyor kaşımamaya çalışıyorum birde akıntı gittiğinden fazla ıslak bırakmamaya çalışıyorum:KK5:geçen gun zeysima arkadaş sarımsak yut demişti onu yutayım dedim eşim engel oldu:KK5:bebeğe zararlıymış sarımsak kuvvetli gelirmiş:KK53:doğumdan sonra ne yaparsan yap diooo:KK53:
gunaydınnnn bacımmm bende akşam cok yorulmusum hemen yattım akşam:KK43:
bu arada ben dun omo baby aldım kıyafetlerını yıkayayım dıye acaba dalın mı alsaydım ne dersın?
valla biz dalinlere baktık uçmuş resmen azıcık miktarı 19 tl idi:KK53:eşim görünce fiyatı dellendi :KK9:biz kendimize 5 yada 10 kiloluğu bu kadara alıyoruz die:KK9:deterjan olarak migros matik baby aldık 2 kiloluğu hemde konsantre idi 5 tl fiyatı ama dalinin yumuşatıcısı uygundu bak ondan aldık:KK9:bugunde giysilerini yıkadım bebişin ayyyy ev varya bebek kokusu olduuuu misss gibi:KK16::KK16::KK16:
gunaydinlar. bende persembe doktora gittim kizlar. bebek buyumus. 29+6 idi gittigimde ve bebek 1520 kilo 42 cm olmus. bebek hala oturuyor. dogum pozisyonu almamis. doktor bey degisme ihtimali var ama gittikce yeri daraliyor e hareketleri azaliyor dedi. ayaklari ile yuzunu kapamiz kizim. saclari cikmis. donmezse yapacak birsey yok sezeryan dedi. malesef. hic istemiyorum.

benimkide oturur vaziyetteydi doktorum kolay kolay dönmez dedi yani zorunlu sezeryan:KK9:ama yaştan dolayıda zorunluymuşum:KK53:hayırlısı olsun hakkımızda:nazar:

ben bu dediklerini yaptım başa çıkamadım:KK5::KK5:halada devam ediyor kaşımamaya çalışıyorum birde akıntı gittiğinden fazla ıslak bırakmamaya çalışıyorum:KK5:geçen gun zeysima arkadaş sarımsak yut demişti onu yutayım dedim eşim engel oldu:KK5:bebeğe zararlıymış sarımsak kuvvetli gelirmiş:KK53:doğumdan sonra ne yaparsan yap diooo:KK53:

valla biz dalinlere baktık uçmuş resmen azıcık miktarı 19 tl idi:KK53:eşim görünce fiyatı dellendi :KK9:biz kendimize 5 yada 10 kiloluğu bu kadara alıyoruz die:KK9:deterjan olarak migros matik baby aldık 2 kiloluğu hemde konsantre idi 5 tl fiyatı ama dalinin yumuşatıcısı uygundu bak ondan aldık:KK9:bugunde giysilerini yıkadım bebişin ayyyy ev varya bebek kokusu olduuuu misss gibi:KK16::KK16::KK16:

benimkide oturur vaziyetteydi doktorum kolay kolay dönmez dedi yani zorunlu sezeryan:KK9:ama yaştan dolayıda zorunluymuşum:KK53:hayırlısı olsun hakkımızda:nazar:
canım o zaman doktoruna söyle mantar konusunu ilaç verir sana büyük ihtimalle, zaten ağırsa benim söylediklerim geçirmeyecektir, karbonatlı suyu yapabilirsin ama kaşıntını azaltır..

canım o zaman doktoruna söyle mantar konusunu ilaç verir sana büyük ihtimalle, zaten ağırsa benim söylediklerim geçirmeyecektir, karbonatlı suyu yapabilirsin ama kaşıntını azaltır..
evet ya cok pahalı omomatık baby konsantre 1,5 kılo 12 tl ye aldım ama sımdı aldıgım kıyfaetlerı temı oldugun ıcın 15 dk lık programda yıkayacagım maksat tozu gıtsın deterhan prtıkulu kalır dıye endıselendım o yuzden 1 kereye mahsus dalın alıcam gıttıgı kadar gıder sonra omoyu kullanırım

karbonatı yapıcam canım... doktorumda bıktı fitil felan vermişti fayda etmedi birde korktum sonuna kadar kullanmadım bebeğe gider fitil die:KK9:hatta beni cildiyeciye yönlendirmişti cildiyecide iç kısıma biz bakmıyoruz üst kısıma bakıyoruz genitalin dedi:KK53::KK53:sinirlendim onada bida gitmedim:KK53:ama şu doğum olsun yapacağımı biliorum ben:KK53:yuzde yuz doğal lavabo banyo temizleyici var ondan surcem:KK53:akrabamda da vardı o kullandı hemencik geçirmiş:KK53:

karbonatı yapıcam canım... doktorumda bıktı fitil felan vermişti fayda etmedi birde korktum sonuna kadar kullanmadım bebeğe gider fitil die:KK9:hatta beni cildiyeciye yönlendirmişti cildiyecide iç kısıma biz bakmıyoruz üst kısıma bakıyoruz genitalin dedi:KK53::KK53:sinirlendim onada bida gitmedim:KK53:ama şu doğum olsun yapacağımı biliorum ben:KK53:yuzde yuz doğal lavabo banyo temizleyici var ondan surcem:KK53:akrabamda da vardı o kullandı hemencik geçirmiş:KK53:
oo o olay bizi çoktan aşmış o zaman :KK53: sarımsak eyiydi ya neyse :KK37::KK37: ben bilmem beyim bilir

iyi akşamlar bayanlar
ben izmir de oturuyorum ikinci sezeryanım olacak
egepol de gökalp ve tınaztepe de ayline gidiyorum
doğum sezeryan olacağı için karar veremiyorum
birincisi çınarlıda olmuştu epidural
şimdi için karar veremiyorum
bana fikir verebilecek var mı

iyi akşamlar bayanlar
ben izmir de oturuyorum ikinci sezeryanım olacak
egepol de gökalp ve tınaztepe de ayline gidiyorum
doğum sezeryan olacağı için karar veremiyorum
birincisi çınarlıda olmuştu epidural
şimdi için karar veremiyorum
bana fikir verebilecek var mı
bende gokalpın hastasıyım burad esınu dıoye bı arkadas da var 2mızde aynı dr dayız gayet memnunuz canım

bende gokalpın hastasıyım burad esınu dıoye bı arkadas da var 2mızde aynı dr dayız gayet memnunuz canım

gökalp den randevu almak çok zor acil durumlar için de telefon numarası falan vermiyor diye ayline de gidiyorum
seninde birinci sezeryandı galiba onu da gökalp mı yaptı

kızlar akşam akşam lahana kaynattık iç hazırladık çiğ çiğ lahanaya sardım yedim. annem diyor bir tek seni gördüm çiğ çiğ seven şunu yok mu yaaa ben gibi yiyen ben pişmemişken içi hazırken yemeği daha çok seviyorum... :)

ay sonunda bitirdim 1,5 günlğk okumamam saatlerimi aldı:KK43: canım ben bayılırım çiğ yemeye beyaz lahanaya annemden istemiştim az önce çiğ çiğ yedim :)))

Eki Görüntüle 565947
kizlar dun bebek sekerlerinddn bahsetmissiniz. bu keceden kus da bana gelmisti. bebek sekeri olarak.arkasi miknatisli. ben de bundan yapmayi dusundum ama vaktim olmayacak galiba:KK17:

ben de dalinin deterjanini alicam. renkli ve ve beyazlar icin ayri mi oluyo yoksa tek deterjan mi. aldiklarimi ilk yikamada Mahvederim diye korkuyorum :KK54:[/QUOTE]

bendede aynı korku var kendi kıyafetleriimize alıştığımız deterjandn yıkıyoruz ama bebk hem hassas hemde ilk kez kullanacağımız için ne alcağımız konusunda bende kararsızım :KK43:(ende

pek net değil ama..Eki Görüntüle 566013 Eki Görüntüle 566014

umarım iyi çıkmıştır...

maşallah bebeğine çok tatlı:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

esin sanada geçmiş olsun kuzum Rabbi,m yüzünüze bakmış çok şükür ki iyisiniz

X