mastit ve tek göğüste süt azalması

NuPe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2009
251
1
arkadaşlar sağ göğsümde mastit oluştu ve erken tedavi olduğum için antibiyotikle apse yapmadı cerrahi müdahaleye gerek kalmadı ,şuan göğsümde sertlik vs yok fakat sağ göğsüm sola göre hem daha küçük duruyor hem daha az doluyor yani sağ tarafta sütüm azaldı sol göğüsle doyurabiliyorum bebeğimi tabi sağ göğsümüde vermeye devam ediyorum az süt gelsede.böyle olan var mı çok moralim bozuluyor sütüm olmasa sol da da olmaz diye düşünüyorum süt artırıcı herşeyi yapıyorum ama sağ göğsümde bir düzelme olmuyor tek göğüste süt kesilmesi gibi bişey olabilir mi acaba,bilen yaşayan varsa bilgi verirseniz çok sevinirim...ne yapmalıyım bilemiyorum...

merhaba canım aynı sorunu bn de yaşadım benim de sağ göğsüm tıkandı ve sağarak çok şükür kanalları açtık ama dediğin gibi o taraf azaldı ne yapsam da artmıyor.ama ben gene de inatla emzirirken bebeğim aç olduğu için hep ilk o tarafı veriyorum bi daha tıkanmasın diye.geldiği kadar emiyor sonra sağı veriyorum.başka yapacak bişey yok sanırım

sağol elvancım cevabın için sanırım bu sorunu çok fazla yaşayan olmamış,bende aynı şekilde emziriyorum ama sütüm eskisi gibi gelmediği ve göğsüm dolmadığı için moralimde çok bozuluyor ne kadar takmıyorum desemde takıyorum...bir de bir göğsüm diğerine göre daha küçük asimetrik oldu sende de oldu mu?

ya aynısını ben de yaşadım. sol göğsüm tıkandı, kızardı, şişti, o kadar büyüdü ki damarlarım mosmor belirmeye başladı. Allaha şükürler olsun ki düzeldi; ama dediğin gibi sol göğsümde sütüm az, diğerinin yarısı kadar ; hatta daha da az. sol göğüs ucumda yaralar olduğu için ucu da bir garip. bebeğin az olan göğsünü emmek istemeyebilir; yani süt az gelince kızar belki. bu nedenle -bence- o göğsünü elektrikli makineyle sağabilirsin. Allah şifa versin.

ya aynısını ben de yaşadım. sol göğsüm tıkandı, kızardı, şişti, o kadar büyüdü ki damarlarım mosmor belirmeye başladı. Allaha şükürler olsun ki düzeldi; ama dediğin gibi sol göğsümde sütüm az, diğerinin yarısı kadar ; hatta daha da az. sol göğüs ucumda yaralar olduğu için ucu da bir garip. bebeğin az olan göğsünü emmek istemeyebilir; yani süt az gelince kızar belki. bu nedenle -bence- o göğsünü elektrikli makineyle sağabilirsin. Allah şifa versin.

evet benimde diğerine göre baya az bu nasıl oluyor anlamıyorum birinde varken diğerinde yok denecek kadar az...makine meme ucunu tahriş etmekten başka birşey yapmadı bebişim kızsada çekiştiriyor bakalım açken o göğüsten başlıyorum emzirmeye inşallah düzelir,sağol sana da geçmiş olsun

benimde sol göğsümde ele gelen bir sertlik var ve ağrıyor , bu akşam ağrıyla oluştu sertlikte daha önce böyle birşey yoktu , bebeğim 2,5 aylık ve sadece emiyor.
sol göğsümde ilk ayda çatlak sorunu yaşadım ve kalkan kullandım bir süre , temizliğe de önem veririm aslında mastit mi ki bu?
size sorum mastit için hangi doktora gittiniz ve tanı için sizden meme momografisi vs. mi istedi yoksa muayene ile mi anladı sorununuzu?

benim oğlum doğumdan sonra sol gögsümü hiç emmedi; haliyle şişti tıkandı; ne kadar sağsam da tam boşalmadığından süt az gelmeye başladı.
ben azimle ters tutarak falan açken solu emdirmeye çalıştım ama sağ kadar değil hala.
ama son bikaç gündür sol gögsümde de sağ kadar olmasa da daha fazla süt olduğunu farkettim.
bence emzirip boşalttıkça gögsü süt zamanla artıyor.
sende azimle devam et canım; tıkanmasın gögsün..

benim sağ göğsümde oldu,yüksek ateş sertlik ve sızlama oldu çok kötüydü,erken hasteneye gittiğim için antibiyotikle atlattım eğerki geç kalınırsa cerrahi opersayon gerekiyormuş , temizliğine çok dikkat ettiğim halde ucu çatladı hamileyken başlamıştım kremler sürmeye,avent koruyucu kullandım ama yine de oldu işte:KK43:
ben o sırada ankarada olduğum için bu konuda uzman proflara gittim meme ultrasonu çekildi ve muayene edildi,ama ne varki sağ göğsümde sütüm bitti gibi tek göğüsle idare ediyorum.
göğüs ucunda çatlak oluştuğunda içeri mikrop girme ve kanallara geçme şansı yüksek ben çok acı çektim çok sızlıyordu ne kadar ilk o göğsü verip sonra diğerine geçsemde sütüm artmadı aksine kesildi gibi şuan ağrı sızı yok ama sütte yok :KK43:(

Kızlar merhaba bende kırk gün önce bir erkek bebek dünyaya getirdim sol göğsüm dolup taşarken sağ göğsümde süt var ama sol göğsüm gibi dolmuyo,sol göğsümüm ucu sağınkinden daha çok bebeğim daha çabuk kavrıyo acaba ondan olabilirmi?

Aynı sorunu bende yaşıyorum kızlar,2 aylık bir bebeğim var,başlarda iki göğsümde aynı büyüklükteydi, meme ucu olmadığı için bebeğim göğsümü almakta zorlandı,zar zor sağ göğsüme alıştırdım bu sırada hep makine ile sağdım verdim,sol göğsümün ucu buna rağmen hala doğru dürüst yok ve ben daha çok sağ göğsümü emzirdim,ağrı acı sızı yaşamadım ama şuan sol göğsüm hem daha küçük hemde süt çok çok az,düzenli de sağamıyorum,bebeğimle yalnızım çünkü,ancak o uyuduğu zamanlarda sağabiliyorum..Yani bebeğim daha çok tek göğüsle besleniyor..
Bu asimetriklik olayıda canımı sıkıyo açıkcası,sonrasında aynı büyüklükte olacaklar mı acaba,yoksa hep böyle biçimsiz olarak farklı büyüklüklerde mi olurlar?
Yada sol göğsümdeki sütü artırabilecek miyim?Bu sorunu daha önce yaşamış arkadaşlar,eğer okurlarsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim..

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Kızım 1 aylık oldu. İlk hafta 2 göğsümden de alırken 2. haftasında sol göğsümden almamaya başladı. Ben de sağdım o göğsümü. Ama göğsümden gelen sütte kaymak gibi bir şey vardı. Sonrasında birkaç gün sütüm gelmedi. Bu arada göğüs ucum da iltihaplandı. Antibiyotik kullandım. Halen daha 2 merhem kullanıyorum. Bir komşumuzun önerisiyle sorun olan göğsüme sıcak suyla buhar banyosu yaptım ve sonra sağdım. Çok az süt geldi ama en azından süt gelmeye başladı. Şimdi kızım da emiyor, ama sağ göğsüme göre çok çok az süt geliyor ve tek göğüsle de doymuyor :çok üzgünüm: Galiba yapılması gereken inatla emzirmeye devam etmek. Pazartesi günü kızımın kontrolü için Çapa'ya gidicem ve orada tekrar göstericem göğsümü. Eğer başka bir tavsiyeleri olursa buradan sizlerle de paylaşırım arkadaşlar.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. 10 tane igne oldum bi kutu antibiyotikle birlikle. Hala antibiyotik aliyorum. iltihabim küçüldü ama bitmedi. Sağ göğsümde apse var sert sert elime gwliyor. Gecmedi bi türlü. göğsüm küçücük kaldı digerine gore. Sütümün azaldığını fark ettim. Bugün de sabah göğsüm boştu uyandığımda. Sıktım süt gelmedi. 15 dakika elektrikli pompayla sagdim 2 cay kaşığı anca geldi. sutum kesildi galiba. moralim çok bozuk. Bebeğim daha 40 günlük. 20 gündür cekiyorum bu derdi. Mama vermek mamayla büyütmek istemiyorum. Lütfen yardım edin.

Bende mastit atlattim. Allahtan durumu cabuk farkettim, hemen tedaviye basladik. Cok ciddi sutum azaldi, ek mama başladık. Ben cok azimliydim emzirmek için, az bile olsa emzirmeye devam ettim. Emzirdikde prolaktin
seviyen yükseliyor. Ek mamayi kestik simdi.kendine inan, herşey senin elinde....

Bende mastit atlattim. Allahtan durumu cabuk farkettim, hemen tedaviye basladik. Cok ciddi sutum azaldi, ek mama başladık. Ben cok azimliydim emzirmek için, az bile olsa emzirmeye devam ettim. Emzirdikde prolaktin
seviyen yükseliyor. Ek mamayi kestik simdi.kendine inan, herşey senin elinde....
IlacsiZ tedaviside var burada bi bayan paylasmis gerçekten ise yariyor

IlacsiZ tedaviside var burada bi bayan paylasmis gerçekten ise yariyor
Nasıl bir tedavi hangi sayfa paylasirmisiniz?

Oğlum 40 günlük mastit oldum doğumdan beri antibiyotik kullanıyorum.cerrahi gittim. 6 iğne vyruldum hala antibiyotik alıyorum. Ne göğüs ucuz nede gogsumdeki kızarıklık geçmedi. Istanbulda bildiginiz iyi bir cerrah varmı? Ona gideyim.

X