Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar geçmişi okuyacağğım ama önce bir şey paylaşmak istiyorum.
Ayın durumları ile ilgili olan aycangülün sayfasını okuyordum.
Diyorduk ya gerçekten ayın büyümesi küçülmesi bizi etkiliyor mu diye.
Buyurun size büyüyen faz için yazılmış bir yorum..

Su içsek yarayacak demiş aycangül, kesssinlikle inanıyorum ya..
Resmen 3 kg. aldım normalinden baska extra hicbir sey yemediğim halde, acaba dedim regl siskinliğim mi var, (o tarihlerde aldım cünkü) anam bitti reglim, hala duruyo orda öylece üc kg..

Daha var olanları atmadan yine mi geldi alma dönemi:-(
Ama kararlıyım bu sefer, en az zararla atlatacağım....:KK47:

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 haftadır sizleri takip ediyorum. Birlikte bu konuda birbirinize destek olmanız ve paylaştığınız bilgiler son derece güzel. Ben 10 Kasım'da sayın hocamın 1. kitabını okuyarak bu diyete başlama kararı aldım.Harfiyen uyuyordum fakat bu hafta sonu misafirliğe gitmemizin sonucu ipin ucu iyice kaçtı.Bugün sizlerinde aynı durumlarda olduğunuzu okudum ve hemen üye olarak sizlerle yeniden diyetime başlama kararı aldı. Destek ve ilgilerinizi bekliyorum.

1. Öğün: 1 çay bardağı badem+fıstık karışımı
3 zeytin
1 avuç kadar peynir
2 t.k. kaymak (kaynatılmış sütten annem yapmış)Doğal yani
3 gün kurusu kayısı
1 avuç siyah kuru üzüm
1 avuç fındık (yumurta yapmaya vaktim yoktu doymadığım için yedim.)

2. Öğün: 1 tabak taze fasülye
1 küçük mevsim salata
4 kaşık kısır
Menümü yorumlarsanız sevinirim...

Sudenaz hoşgeldin öncelikle, kolaylıklar beslenmende...

menün ilk gün için gayet güzel, yapabildiğinde 2 yumurta ile kahvaltı yapsan daha tok durursun. Kuru üzümün glisemik indeksi biraz yüksek o nedenle sık tüketmesen daha iyi olabilir. Kuruyemişi Canan Hoca 1 çay bardağı ile sınırlıyor ama ben çok sevdiğim için bazen ölçüsünü çoook kaçırabiliyorum:-( sen de zaman içinde bu ölçüyle yemeye alışırsın zaten...

Kısır içinse, kilo verme döneminde bulgur tüketmeyi fazla önermiyor kitapta ancak günde 2 kaşık kadarını uygun buluyor..Ben çok seviyorum bulgurlu şeyleri ama haftada 2'yi geçmemeye çalışıyorum bulgur pilavı, kısır, içliköfte-haşlama- veya çiğköfte yerken

Takviye olarak Omega-3 almayı da tavsiye ediyor Canan Hoca, hepimiz farklı farklı markaların ürünlerini kullanıyoruz sen de kendine uygun olan bir tanesini alabilirsin...

Afiyet olsun

kızlar herkese merhabalar.uzun zamandır foruma üyeyim diyetle ilgili konuları da takip ediyorum.Bende insülin direnci ve polikistik over var.yaklaşık 3 aydır diyetisyenle kilo vermeyi denedim ama 3 kilo verdim 2 sini aldım.Annemin tavsiyesi üzerine de sayın Karatay'ın kitabını okudum.Ve benm rahatsızlıklarımı öyle güzel açıklamış ki şimdye kadar neden diyetisyene rağmen kilo veremediğimi anladım.bende çok fazla ara öğün vardı.ve bu benim en büyük düşmanımmış meğersem.Velhasıl ben de bugün başladım diyete.Sabah tartıldım.83 kiloyum.hedef kilom da 57.baya zamanımı alcak bu hedefe ulaşmak ama olsun.bi yerden başlamam da şarttı.umarm bu ilk günkü kadar güzel geçer.lütfen beni de destekleyin yanımda olun.buna çok ihtiyacım var.İş için bursaya taşındım tek başıma yalnızım yani tamamen.bu yoıda beni yakından destekleyecek dostlara ihtiyacım var.İşten genelde fırsat bulamıyorum o yüzden sanırım akşamları daha katılımcı olurum.benim merak ettiğim iki konu var aydınlatırsanız çok sevinirim:

1)hazır olmayan çorbalar serbest mi? mesela ben yayla çorbası ve tarhana çorbasına bayılıyorum.bu kisini zevkle yapar içerim.mercimekli yoğurt çorbası da olabilir.benim en vazgeçilmez yiyeceğim çorbadır da ondan soruyorum.akşamları mesela yemek yerine çorba yapıp içsem olur mu bu üçnden birini?

2) çalışan arkadaşlar işyerinde nasıl uyguluyor? yani bizim şirkete dışarıdan yemek geliyor.içinde muhtemelen sanayi tipi yağlar vardır.ben suyuna dokunmuyorum o yüzden.ama bu yeterli mi bilmiyorum.sizler nasıl yapıyorsunuz.bugün patatesli köfte vardı mesela sdc taneleri yedim bi de yanında yoğurt yedim bol miktarda.bu ikisi.sabahtn beri 1,5 litre su içtim.yanımda 3 tane 500 ml lik pet şişe bulunduruorum.onun dışında günde 4 kere limonlu sıcak su içiyorum.akşama da çorba içicem yanına yoğurt yerim diye düşünüyorum.sizce uygun mudur:? bu arada sabah bir zeytin yedm(evdeki zeytinim çok tuzluymuş çnkü) kibrit kutusu kadar peynir,yarım çay bardağı ceviz ve iki adet gün kurusu kayısı yedim.Yumurta yoktu ama yaırn onu da listeme ekleyeceğim.Sizce bu şekilkde tamam mıdır liste? şimdiden çok teşekkürler.herkese başarılar diliyorumm:KK16:

Sevgili Myle, hoşgeldin...

ev tipi çorbalar serbest evet, hatta ikinci kitabında özellikle yazmış Canan Hoca. Ama yaparken eğer un katılıyorsa ölçüye dikkat etmekte fayda var.

Kahvaltını kitapta yazılana uygun yapmaya çalışırsan açlık atağı olmuyor, zamanla alışırsın zaten. Spor yapma imkanın var mı? Yürüyüş filan da eklesen süper olur:-)

Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle): Bır tabak domates tava,sogan-domates-koz patlıcan-bıraz sıyah sekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),bır bardak ayran. ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,3fıncan Turk kahvesı

Spor: cok ev ısı yaptım ,cok yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yaptım(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a.38.jpg
    $a.38.jpg
    22,3 KB · Görüntüleme: 31
Daha var olanları atmadan yine mi geldi alma dönemi:-(
Ama kararlıyım bu sefer, en az zararla atlatacağım....:KK47:

Bu sefer cidden bu 2 haftalık dönemi kilo almadan atlatmamız lazım.
Cidden bu son 2 hafta ne güzel herkes kilo veriyordu bakalım şimdi neler olacakk ..

Sevgili Myle, hoşgeldin...

ev tipi çorbalar serbest evet, hatta ikinci kitabında özellikle yazmış Canan Hoca. Ama yaparken eğer un katılıyorsa ölçüye dikkat etmekte fayda var.

Kahvaltını kitapta yazılana uygun yapmaya çalışırsan açlık atağı olmuyor, zamanla alışırsın zaten. Spor yapma imkanın var mı? Yürüyüş filan da eklesen süper olur:-)

Hoşbulduuk :) spor yapma imkanım var evet.yürüme bandı ve mekik aletim var.pasif jimnastik için kemerim var bi de.yürümeyi çok seviyorum ama evde bantta yürümekten nefret ediyorum : onun yerine plates yapabilirm sanırsam bildiğim etkili hareketler var.spor salonuna gittiğim dönemde öğrenmiştim :) ikinci kitabı da almadım ya alsaydım keşke.ilki daha açıklayıcı görndü gözüme onu alım ben de.Valla bugün bile psikolojik mi bilmiyorum ama açlık duymadım hiç.benim zaten en korkulu düşmanım akşam saatleri.evde tek olduğum için kendimi yemeğe veriyorum resmenç.aktivite gibi gömrüyordum onu adeta.kendimi oyalamak için bir uğraş gibiydi.şirkette bütün gün azcık yşyordum akşam eve gelince film kopuyordu..bakalım 3-5 akşamımı alnımın akıyla atlattım mı bu işi hallederim inşallah.bu kez çok uumutluyum çünkü hastalığımın gerektirdiği şekilde beslenerek kilo vermeyi deniycem.Daha önce 25 kilo vermniştim diyetisyen kontrolünde lise son sınıftayken.sonra 7 sene içinde tekrarlayan hastalığımla birlikte hepsini geri aldım.şidmi yine bir o kadar vermem gerekiyor.umarım başarırırm ya.hiç bişeyi değil de sağlığımı geri istiyorum.zaten kemik yapım iri olduğu için kilolarımın çoğu onlarda sanırım.83 kilo biri gibi görünmüyorum dışardan.ama matematik yalan söylemiyor işte:) bu kilolar gitmeden insülin direnci de polikistik overin de gideceği yok:/

merhaba,

bugün menüm..

sabah - 09.00

2 kuru erik + omega 3
2 ceviz
1 yumurta
biraz beyaz peynir
2 zeytin
4 badem

öğlen - 12.20

enginar
tavuklu - yogurtlu salata
nar ekşisi de var , birazcık..

saat 17.00 de 1 mandalina ve badem -kurukayısı yemeği düşünüyorum :)

2 lt su da içmişimdir, şimdide yeşilçay içiyorum şekersiz..

bu arada limonlu suya çubuk tarçın atmanızı öneririm :)

kızlar herkese merhabalar.uzun zamandır foruma üyeyim diyetle ilgili konuları da takip ediyorum.Bende insülin direnci ve polikistik over var.yaklaşık 3 aydır diyetisyenle kilo vermeyi denedim ama 3 kilo verdim 2 sini aldım.Annemin tavsiyesi üzerine de sayın Karatay'ın kitabını okudum.Ve benm rahatsızlıklarımı öyle güzel açıklamış ki şimdye kadar neden diyetisyene rağmen kilo veremediğimi anladım.bende çok fazla ara öğün vardı.ve bu benim en büyük düşmanımmış meğersem.Velhasıl ben de bugün başladım diyete.Sabah tartıldım.83 kiloyum.hedef kilom da 57.baya zamanımı alcak bu hedefe ulaşmak ama olsun.bi yerden başlamam da şarttı.umarm bu ilk günkü kadar güzel geçer.lütfen beni de destekleyin yanımda olun.buna çok ihtiyacım var.İş için bursaya taşındım tek başıma yalnızım yani tamamen.bu yoıda beni yakından destekleyecek dostlara ihtiyacım var.İşten genelde fırsat bulamıyorum o yüzden sanırım akşamları daha katılımcı olurum.benim merak ettiğim iki konu var aydınlatırsanız çok sevinirim:

1)hazır olmayan çorbalar serbest mi? mesela ben yayla çorbası ve tarhana çorbasına bayılıyorum.bu kisini zevkle yapar içerim.mercimekli yoğurt çorbası da olabilir.benim en vazgeçilmez yiyeceğim çorbadır da ondan soruyorum.akşamları mesela yemek yerine çorba yapıp içsem olur mu bu üçnden birini?

2) çalışan arkadaşlar işyerinde nasıl uyguluyor? yani bizim şirkete dışarıdan yemek geliyor.içinde muhtemelen sanayi tipi yağlar vardır.ben suyuna dokunmuyorum o yüzden.ama bu yeterli mi bilmiyorum.sizler nasıl yapıyorsunuz.bugün patatesli köfte vardı mesela sdc taneleri yedim bi de yanında yoğurt yedim bol miktarda.bu ikisi.sabahtn beri 1,5 litre su içtim.yanımda 3 tane 500 ml lik pet şişe bulunduruorum.onun dışında günde 4 kere limonlu sıcak su içiyorum.akşama da çorba içicem yanına yoğurt yerim diye düşünüyorum.sizce uygun mudur:? bu arada sabah bir zeytin yedm(evdeki zeytinim çok tuzluymuş çnkü) kibrit kutusu kadar peynir,yarım çay bardağı ceviz ve iki adet gün kurusu kayısı yedim.Yumurta yoktu ama yaırn onu da listeme ekleyeceğim.Sizce bu şekilkde tamam mıdır liste? şimdiden çok teşekkürler.herkese başarılar diliyorumm:KK16:

Ben senden 1 saat önce kayıt oldum. O yüzden Hoşgeldin demek istedim. Birbirimize destek olarak bu işi halledeceğiz İnşaallah.Kolay Gelsin...

Bu arada arkadaşlar ben çok acıktım 1/2 su bardağı fındık ve 1 gün kurusu kayısı yedim.Çok mu olmuş????

Ben de dikkat ediyorum spor yapıyorum ama kabızlık yüzünden ümidim kırılıyor.
10 gün oldu sanırım.

masal 10 gundur wc ye cıkmadınmı ay cok zor bır durum ya bıldıgın butun yontemlerı uyguladınmı bol su kayısı keten tohumu sebze yemeklerı form cayları vs vs bunları uyguladınmı

masal 10 gundur wc ye cıkmadınmı ay cok zor bır durum ya bıldıgın butun yontemlerı uyguladınmı bol su kayısı keten tohumu sebze yemeklerı form cayları vs vs bunları uyguladınmı

Hepsini hepsini uyguladım papadiyacım.
Ayrıyetten
zeytin yağı
kayısı suyu
incirli süt ve muhtemelen şu an aklıma gelmeyen yöntemler ama yok tık demiyor.
Yalnız sanırım mide ilaçlarının etkisinden oldu.
Mİdem kötü olduğunda fazla kaçırmıştım sonradan okudum kabızlığa neden olabilirmiş.
Yoksa hareket var yeşil sebze tüketiyorum sıvı alımım 3 litrenin altında kolay kolay kalmıyor.
Başka bir neden de bulamadım ki

Ben senden 1 saat önce kayıt oldum. O yüzden Hoşgeldin demek istedim. Birbirimize destek olarak bu işi halledeceğiz İnşaallah.Kolay Gelsin...

Bu arada arkadaşlar ben çok acıktım 1/2 su bardağı fındık ve 1 gün kurusu kayısı yedim.Çok mu olmuş????

Öyleyse ben sana hoşgeldin diyeyim.evet destek olalım birbirimize.mutlaka atlatırız bu işi de.Ama bi destekçi olmaıs şart.insan bi süre sonra iradesine yeniliyo.ben diytetisyenle sonuca ulaşamayınca çok moralim bozuldu ve saldım.anında da 2 kiloyu aldım geri.ama kitabı okuyunca çok mutlu oldum.başaracağıma inandım yani.hadi bakalım hepimiz için hayırlısı o zaman:KK70:

Hoşgeldin aramıza :KK71:

Ben senin yerinde olsam (ki bende 75 kg.ım zaten) mümkün mertebe en azından başlangıçta insülin direncini aşmak için bulgur, pirinç, un, meyvelerden uzak dururdum. Çünkü bunlar insülin direncinin kırılmasını engelleyen kan şekerini hoplatan zıplatan besinler. Başlangıçta hiç olmazaa bunları sınırlarsan daha etkili olur düşüncesindeyim. Sonra insülin direnci kırıldığında hedeflediğin kiloya ulaşana kadar ara ara nefsini köreltmek için yersin. Hedeflediğin kiloya ulaştığında her gün bir miktar tüketirsin. Ben de mercimek çorbası ya da yayla çorbası yapıyorum ama içine asla un koymuyorum.

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 haftadır sizleri takip ediyorum. Birlikte bu konuda birbirinize destek olmanız ve paylaştığınız bilgiler son derece güzel. Ben 10 Kasım'da sayın hocamın 1. kitabını okuyarak bu diyete başlama kararı aldım.Harfiyen uyuyordum fakat bu hafta sonu misafirliğe gitmemizin sonucu ipin ucu iyice kaçtı.Bugün sizlerinde aynı durumlarda olduğunuzu okudum ve hemen üye olarak sizlerle yeniden diyetime başlama kararı aldı. Destek ve ilgilerinizi bekliyorum.

1. Öğün: 1 çay bardağı badem+fıstık karışımı
3 zeytin
1 avuç kadar peynir
2 t.k. kaymak (kaynatılmış sütten annem yapmış)Doğal yani
3 gün kurusu kayısı
1 avuç siyah kuru üzüm
1 avuç fındık (yumurta yapmaya vaktim yoktu doymadığım için yedim.)

2. Öğün: 1 tabak taze fasülye
1 küçük mevsim salata
4 kaşık kısır
Menümü yorumlarsanız sevinirim...

Öncelikle holşgeldin :KK71:

Kahvaltıda yumurta gerekli fındık fazla olmuş, zeytini arttırabilirsin. Bir de eğer kilo verme hedefin varsa kaymak her ne kadar doğal olsa da her sabah tüketme derim ben. 2.öğün çok proteinsiz kalmış, bu şekilde yediğinde çok çabuk acıkırsın, bence yanına proteinli bir şeyler ekle (az et, peynir, yumurta olabilir) Bir de yoğurt ya da ayran ilave edebilirsin.

Sevgiler,:KK16:

Ben de dikkat ediyorum spor yapıyorum ama kabızlık yüzünden ümidim kırılıyor.
10 gün oldu sanırım.

Masalcım 10 gün gerçekten uzun bir süre. Benim maksimum 7 gün sürmüştü onda da sırf protein tüketmiştim. Geçenlerde okudum uyguluyorum belki sana da faydası olur. Sabahları kahvaltıda maydanoz dereotu roka tere doğruyorum üzerine 1 çay laşığı kadar öğütülmüş keten tohumu ekiyorum. Biraz zeytinyağı ve limon ekliyorum. Yeşil yapraklı sebzelerin bu konuda çok faydalı olduğunu okudum bir dene istersen. En kötü ihtimalle bol bol c vitamini almış olursun. Çok geçmiş olsun.:KK71:

Masalcım 10 gün gerçekten uzun bir süre. Benim maksimum 7 gün sürmüştü onda da sırf protein tüketmiştim. Geçenlerde okudum uyguluyorum belki sana da faydası olur. Sabahları kahvaltıda maydanoz dereotu roka tere doğruyorum üzerine 1 çay laşığı kadar öğütülmüş keten tohumu ekiyorum. Biraz zeytinyağı ve limon ekliyorum. Yeşil yapraklı sebzelerin bu konuda çok faydalı olduğunu okudum bir dene istersen. En kötü ihtimalle bol bol c vitamini almış olursun. Çok geçmiş olsun.:KK71:

Çok uzun gerçekten ve carmencim normalde benim hiç karnım ve göbeğim yok gerçekten sıfır derecesinde.
Normal hali oyken artık 3 aylık hamile gibi karnım şişti psikolojimi bozuyor ..
Öğütülmüş keten tohumunu aç karnına yedikten sonra bol su içmeyi denedim ama acaba dedim etkisi mi geçti.
Öğütülmüşler etkisini belli bir süre sonra kaybediyormuş ya, ben de alalı oldu baya.
O yüzden tohumunu alayım dedim.
Yemeklerde yiyordum ama sabah aslında çok iyi olabilir.
Yalnız havalar çok soğuk merkeze inemiyorum kampüste de son zamanlarda maydanozdan başkasını bulamıyordum ama tekrar bakayım en kötü ihtimalle gideyim soğuk falan dinlemeyip.
Çünkü gerçekten artık patlayacak gibi hissediyorum.

Hoşgeldin aramıza :KK71:

Ben senin yerinde olsam (ki bende 75 kg.ım zaten) mümkün mertebe en azından başlangıçta insülin direncini aşmak için bulgur, pirinç, un, meyvelerden uzak dururdum. Çünkü bunlar insülin direncinin kırılmasını engelleyen kan şekerini hoplatan zıplatan besinler. Başlangıçta hiç olmazaa bunları sınırlarsan daha etkili olur düşüncesindeyim. Sonra insülin direnci kırıldığında hedeflediğin kiloya ulaşana kadar ara ara nefsini köreltmek için yersin. Hedeflediğin kiloya ulaştığında her gün bir miktar tüketirsin. Ben de mercimek çorbası ya da yayla çorbası yapıyorum ama içine asla un koymuyorum.

Öncelikle holşgeldin :KK71:

Kahv

Sevgiler,:KK16:

Hoşbuldum :) ben de aynen dediğin gibi düşndüm canım.şekerli hiç bişeyi apzıma koymamayı planlıyorum.zaten öyle bişey ki biraz deneyeyim desem hepsini yerim ben o şekerli besinin.o yüzden komple uzak durmam en doğrusu.Meyve bile yememeyi düşünüyorum dediğin gibi.ara öğünleri de yemiyorum.yani yemeyeceğim :KK70: bugün de yemedim zaten.ilk günüm gayet güzel geçiyor ama asıl sınav benim için evde geçireceğim saatler olacak.bişey sorayım ben de akşam sadece çorba içecek olsam ne kadar içebilirim?:44:

X